KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zimnica

+19
ninica2
cicsa80
zvoncica36
noja
JAmajka
Sami
nina :)
zoxa
cici
lilya
bak
MARA
Tinche
penelope
tanjica
missile
Mirjana
mamajednogprinca
daca32
23 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Zimnica - Page 3 Empty Re: Zimnica

Počalji od KoMetaK 11/9/2013, 23:15

Mene sramota da provirim u ovaj deo zimnice, jer nisam je pravila od 2005. Embarassed Do tada sam svake godine pravila svasta nesto, posebno ono sto je moj tata voleo i spremala na tone, a od onda samo za mene nista. Sad bih, ali nema ovde paprika za tako nesto, pa mi se rodjaka iz Srbije ponudila i pravi mi ona po malo od svega.

Ove kompote po receptu Cicse sam pravila dosta od svega i svacega sto se nadje. Najvise sam volela kompote od grozdja i od tresanja. Princip je manje vise isti, zavisi samo od slatkoce voca koliko se dodaje secera. Ja sam tegle umotavala u novine pa u serpu dok ne provri i posle ih ostavim da se ohlade (bar mi se sad cini da je tako bilo, nisam kuvala nesto dugo).
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zimnica - Page 3 Empty Re: Zimnica

Počalji od zoxa 12/9/2013, 10:06

Procitah negdje da se mogu tegle tako sa vocem, zatvorene, ubaciti u masinu za sudje, pustiti da odradi jedan ciklus na najjacoj temp.bez deterdzenta. Kazu isti rezultata ali lakse za izvesti. Ja nisam probala.

Ovo mi je prva zimnica koju samostalno pravim.
Nekad prije sam pomagala mami ali moram priznati da mi to nije bila omiljena djelatnost.

Nego u mojoj rerni se krcka se dzem od sljiva po Tininom receptu! yes 
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zimnica - Page 3 Empty Re: Zimnica

Počalji od lilya 12/9/2013, 10:42

Evo i ja, vrsna kuvarica, poznata na ovom forumu po svojim kulinarskim sposobnostima da se prijavim za ajvar ove godine.
Pravicemo i malo tursije i to bi bilo to.
Na moju veliku srecu i zadovoljstvo, ove godine nema kiselog kupusa posto mama i de u USA taman na zimu i dok se vrati, kupus ce vec zameniti zelena salata, mladi luk i rotkvice. Mi stavljamo po neku glavicu kupusa i u tursiju i taj mi se mnogo vise svidja nego onaj bas kiseli.

Ako se nateram mozda i ostavimo koju barenu papriku i naravno, kada vec pecemo paprike za ajvar, stavicemo dosta toga i u zamrzivac. Obozavam pecene paprike.

Slatko, nista, nismo ljubitelji. Mozda se ogrebem za teglu dzema od tetke i to je to. Ako nam nije ostalo jos od prosle godine neka tegle.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zimnica - Page 3 Empty Re: Zimnica

Počalji od zoxa 13/9/2013, 09:15

Gotov dzem, pale i palacinke da se isproba, odlican!!!
Palacinka i dzem
Zimnica - Page 3 14y0n53
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zimnica - Page 3 Empty Re: Zimnica

Počalji od Botox 14/9/2013, 20:25

devojke
danas sam napravila pekmez od sljiva s cokoladom - fenomenalno je
imala sam nekih desetak kila, tu sam probrala, oprala, isecpala sljive, iznjecila ih rukom
dodala dva vanilin secera, i otprilike dve kasike zutog secera
malo vise od pola kesice cimeta, oko 3/4 unuceta ruma i stavih i dr oetker cepic, dva njihove arome vanile, znaci tek tek....
sve u rernu, i krckalo se to....
na kraju kad izvadih serpu iz rerne, oko 170 grama cokolade stavih unutra i mesala dok se nije otopila
sipala u tegle, zavrnula, naopacke okrenula i to je to
dobila sam 6 velikih tegli pekmeza
ukus odlican, samo takav od sljiva od sada pravim
mere napisah odokativno, jer sam tako i radila, onako, malo ovog, malo onog i ispalo je super.... pa da znate....

a juce sam susila paradajz, posto sam zakasnila za susenje na suncu - to cu sledece godine
susila sam ga u rerni, prepolovljen onaj seri paradajz, izduzeni, mesnatiji....
na pek papir, posolila, mas. ulje, zacini )beli luk, ruzmarin, origano, bosiljak) pa u rernu na susenje, neka tri sata sigurno na 140
posle prebacila u teglu i nalila mas. uljem
sledecu teglicu kad se vratim kuci napravicu isto ovako, samo cu zacine naknadno dodavati u teglicu, sem luka, njega cu u rernu s paradajzom, pa da vidim razliku
ja zadovoljna ukusom i ovako, na suncu je sigurno jos bolji, sledece godine tako....
mi ga trosimo inace dosta, pa da imamo....

sutra stavljam u tegle grejane paprike i feferone i toliko od mene ya ovu godinu
nikada ranije zimnicu i nisam stavljala, tako da mi je ovo bilo vatreno krstenje

sveki standardno, napravila pekmez od sumskih jagoda i pravi ajvar, mmm Very Happy
moja majka napravila i za nas domaci sok od paradajza, ljutenicu i pindzur....

mislim da je to to i da cemo fino prezimiti Very Happy
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zimnica - Page 3 Empty Re: Zimnica

Počalji od fmala 15/9/2013, 19:09

Joj, zene, voda mi na usta ide od vasih postova i slika! Mi jos nista nismo pravili, osim sto sam izblansirala malo porvca i potrpala sljive za knedle i rendane jabuke za pitu u zamrzivac. Nemam bas puno prostora, to je onaj kombinovani, pa guram i stiskam u njega kao sverceri robu u torbe lol! 
Ove godine cu staviti tursiju, cveklu i kiseli kupus, obavezno, i ispeci cu zelene paprike pa ih smrznuti za salatu sa belim lukom. Ajvar, pindjur, paradajz u flasama, dzemove, slatko i sokove mi salju moji, tako da me spasavaju prljavih spremanja. Ovde zene uglavnom spremaju ajvar od kuvanih paprika, a meni taj nije fin kao mamin, juznjacki, sa pecenim. Srecom, niko ga u kuci ne jede, pa je samo moj. Muz voli iskljucivo Vitaminkin, znaci kupovni, a sin vise mrljavi, nego sto jede, vise je za stvari koje se grizu.. Jedino gosti odlepe i pojedu mi sve zalihe. Svima mrsko da peku paprike, kao, lepsi im kuvani, ali kad probaju ovaj, odaju se kao mala deca Laughing  Jos razmisljam da ove godine izmariniram koju teglu sampinjona i eventualno napravim onu super salatu od barenog povrca sa senfom, ako me ne bude mrzelo. Uglavnom, jos nista nisam pocela, mi nemamo bastu, sve kupujemo na pijaci, pa cekam jos koji dan da cene padnu..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zimnica - Page 3 Empty Re: Zimnica

Počalji od leptirko82 15/9/2013, 19:17

Imala sam velike planoce ove jeseni, ali verujem da će biti samo greb-greb od mame.
Obožavam ajvar i znam tu proceduru, pravila sam jedne godine sa mamom i tetkom, ali ne bih sama, a sveki nije zainteresovana. Mozda i kupim nesto preko sindikata!
Radujem se maminoj cvekli i turšiji!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zimnica - Page 3 Empty Re: Zimnica

Počalji od leptirko82 15/9/2013, 19:17

Imala sam velike planoce ove jeseni, ali verujem da će biti samo greb-greb od mame.
Obožavam ajvar i znam tu proceduru, pravila sam jedne godine sa mamom i tetkom, ali ne bih sama, a sveki nije zainteresovana. Mozda i kupim nesto preko sindikata!
Radujem se maminoj cvekli i turšiji!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zimnica - Page 3 Empty Re: Zimnica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu