KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+54
cici
Milijana
SannI-AlL
saška
senka
penelope
beta
lolipop
mamajednogprinca
red
malaplava
Ema78
seka 35
ninica2
LaFolie
lilya
dra00
KoMetaK
Mali Princ
nacKa
Shizika
Mirjana
M.
Nefertari
dr mali pariz
Vuchica
MIRKA85
noja
MAAKKI
shenon
maus
fenix
BiKsi :)
jagodica
lena
cufta
maki79
Xena
racili
bak
Mrvica
veki1
Botox
sanjicica
Akijeva
Jelica
anak
medolino
heart84
mijaki
Orline
Gramatika
lilly13
stefi :*
58 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 25/9/2012, 14:38

ode moje dete meni pod rebra od jutros, joj, nit mogu da nadisem ko covek, pa mi jos sve ko i nesvestica neka.... grozno....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 25/9/2012, 14:52

Gde ste trudnice moje lepe sreca
Vidim bice dosta bebica u oktobru osmeh srce
Racili,cestitam na sincicu,nek je ziv i zdrav,uzivaj sa njim maksimalno jer si zasluzila! Ljubim vas poljubac

Mi smo bili juce na UZ i sve je odlicno,bebice napreduju i jedna je teska 250gr a druga 220gr, ona donja beba je teza i naprednija od gornje Wink Ali joj zato gornja bebica sedi na glavi onoj donjoj Wink Grlic mi je savrsen a i obezbedjena sam serklazom Very Happy Dr je jako zadovoljna,rekla mi je da izbegavam sedenje ali setnjice mogu yes Videla je dva bebe bebe Sada samo da smislim neka lepa imena Very Happy Mada sam ja mislila da cu imati makar jednu princezicu ali nema veze najbitnije je da su zdravi i napredni osmeh srce Stomak mi raste,uskoro cu se slikati i postavljam slicicu na stomacicima Wink

Sve trudnice ljubim jako najjace,sve bebice cmacem u obrascice medene i svim mamicama saljem velike poljupce ljubav ljubav ljubav

medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Shizika 25/9/2012, 15:12

Medolino, bravo za dobar grlic, a bravo i za serklaz. Zvuchish pozitivno i opushteno likeit
Dva djechaka, treba imena smishljati, dosta si ih zvala "gornja beba" i "donja beba", mada je meni i to simpatichno.
A imali smo i "beba pod zelucem" i "beba na beshici".
Lijepo sve napredujete, mile trudnica
srcasti poljupci
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 25/9/2012, 15:32

Shizika,ja sam srecna od prvog dana kada sam saznala za trudnocu,moja sreca je svakim danom veca i nista ne dam da je pokvari. Uzivam i jedva cekam da ih drzim u svom narucju! Sto ti kazes,treba imena smisliti,ja cu ko nasa Orline tamo pred kraj odluciti lol! Uglavnom samo znam da bas vole da igraju fudbal po stomaku i da udaraju mamicu Very Happy
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 25/9/2012, 15:47

medolino bas si nedostajala osmeh srce
sad se baci na smisljanje imena, ja da rodim decaka tesko da bih znala kako ce se zvati...
bitno je da decacici mamini napreduju i da sutiraju majku... srca

ja ne znam kako vi osetite to gde vas dete sutne, Ancika je obicno negde dole, ponekad se tiska u predelu pupka, a sutira uglavnom malko nize...Da li je moguce da se jos nije popela gore, mada mi stomak pocinje odmah ispod grudi???

rucak gotov, testo umeseno veceras za pizzu (meni od integralnog brasna pa cu videti kako ce da ispadne)...uzivancija...


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 25/9/2012, 16:51

Celog dana imam neki pritisak oko pupka,mislim da je bebac upro tu svom snagom i ne pomera se,ni jedan polozaj ne mogu da nadjem da malo odahnem,kao da ce izbiti kroz pupak,ne znam da li me razumete,i mnogo je neprijatno Embarassed
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 25/9/2012, 19:07

mijaki ::mozak meni vise nicemu ne sluzi, sve iscitah, sve zaboravih...
Bokica ide danas na UZ, Lilly je bila na kontrolici, i sve je kako treba....Bogu hvala....
mi smo dobro, kupili jutros onaj aparat, samo trosak ali hajde sada...
izmerila secer 2h posle jela - on 5...ako bude kako treba 3 dana uzastopno, onda pravim pauzu u merenju 5 dana pa tek onda opet merim, skupe one tracice kao djavo...
inace Sumarac kaze da je jedini problem u mom rezultatu glukoza koja sa 4,8 nataste posle 1h skoci na preko 10...tako da eto, preventive radi ovo merim a i bekana je prilicno krupna...
cekam stolare da mi daju ponudu i smisljam da li da kuvam becarac za zimnicu, mozda za vikend ako skoknem do Zemunske pijace po paradajz, papriku i luk...jerbo na Kelenicu deru jadan svet...

spisak je divan i navijam da bude veeeliki, najveci...... sunny
ljubac
Isti slučaj, ne mogu sa svojima po kući da se sporazumem, zaboravljam šta smo se dogovorili, ne prenosim poruke... Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 635297
Neko me je pitao za termin. Još nisam sigurna, javiću se kada budem znala tačno.

Ispila sam antibiotike i išla u lab. Rez. su bolji, ima maol bakterija i 3-4 leukocita. Za dan- dva stiže urinokultura. Nadam se da sad stvari mogu da se drže pod kontrolom čajevima i vodom.
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 692299
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 25/9/2012, 19:09

Medolino, poljubac za dva sinčića! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 582639
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanjicica 25/9/2012, 22:02

Medolino ,mene ovih dana pokolebale silne price o tome kako su omasili na uz polove beba.A moj muz samo se smeska i navija za jednu devojku a ako tako i bude vec sad znam da ce to biti naaaajrazmazenija devojcica.
Mada opet moram sad na sl.uz da pitam dr. da mi potvrdi .Za jednog dasu smo 100% sigurni ali ovo drugo stalno okrece ledja pa to malo zbunjuje.
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 25/9/2012, 22:26

Medolino divan izvestaj,drago mi je da ste ti i andjelcici dobro i da lepo napredujete usne

Meni otkazali UZ za 3 oktobar i rekli da dodjem 10 oktobra c
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 25/9/2012, 23:28

Medo, stvarno si nam nedostajala.
Ljubim nasa dva mala drugara. Joj, 200 gr, srca mala. Iz svake tvoje recenice izbija zadovoljstvo. Nek su zivi i zdravi.
Srce, ff
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od malaplava 25/9/2012, 23:43

Ja ceo roman malopre ispisala i nema moje poruke Sad
Da vas samo sve pozdravim, redovno vas citam,...
Divno je videti onaj spisak sa terminima osmeh srce
Nama danas 18 nedelja, po mojoj(novoj) racunici Embarassed termin nam je 26.2. Dr mi nije rekao, a ja zaboravim da ga pitam, ali to je ionako okvirno.
Bili smo u cetvrtak na uz, ne da beba da se vidi sta je izmedju nogica Very Happy, sakrila se pupcanom vrpcom pa je dr bio uporan da otkrije ali nije uspeo - tvrdoglavo bosance Very Happy ili pak stidno :) , tako da nas jos drzi u slatkoj neizvesnosti.
Trudimo se da sto vise setamo jer smo nabacili 5kg affraid pa sam dobila domaci zadatak od dr da povedem racuna malo, da ne bi posle kuburila sa visokim pritiskom i secerom. Nije lako, jer imam apetit bas. Prosto mi neverovatno da mi se ovako sve prima, imala sam 47kg sa krevetom na pocetku.
Ljubim vas sve i citam, naravno! Wink osmeh srce
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 26/9/2012, 07:27

medooooooooooo osmeh srce osmeh srce

jutro ostatku ekipe Wink

mi pijemo kaficu, pa cemo da sredimo na brzaka, pa pravac front na kontrolu.... ljub
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 26/9/2012, 08:04

Samo da vas ljubnem trudnice!
POseban ljubac za Medolino i njena dva sincica! osmeh srce osmeh srce
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 26/9/2012, 09:00

Dobro jutro devojke osmeh srce
Hvala vam mnogo sreca

Mijaki,pomazi mi Anu srca

Gramatika,ljubac za tebe i tvoju bebicu usne usne Ima li jos mucnina?

Sanjicice,nikad se ne zna,mozda ta beba sto se sakriva i bude devojcica Very Happy mada najbitnije je da su zivi i zdravi Very Happy

Heart,jos malo pa 24 nedelja a kao da si nam juce javila divne vesti Very Happy Izdrzi jos malo pa pregled i virkanje ljubav

Mrvice,ja sam presrecna,ustvari ne postoji rec sa kojom bih opisala svoje emocije igra
Ljubni mi onako snazno Vukasina poljubac

Malaplava,ti i ja imamo slican termin,meni je dan ranije Wink I ja sam se ugojila 5 kg od pocetka trudnoce ali interesantno je to sto bas slabo jedem,izgleda mi se gojim od samog pogleda na hranu Wink

Bojance,mahni danas Vladeti,jedva cekam izvestaj osmeh srce

Metaurina,evo saljemo ti moje bebe i ja ogromne poljupcice poljubci poljubci

Ja jos uvek nekako mislim da je jedna devojcica,jer sam samo jednoj bebi videla pisu a drugoj nisam,mada dr tvrdi da su decaci i da cu igrati fudbal sa njima Wink Pozdravljamo vas drage tete i trudnice,evo izgleda sam ih razbudila i poceli su ranom zorom da se gurkaju u stomaku i spremaju za jednu partiju fudbalice ff
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 26/9/2012, 09:07

Bravo Medolino -ponosna je mama svaka, koja ima dva dečaka! Sviđala mi se uvek ta rečenica ispod tickera. Za mene važi -devojčicu i dečaka!
Poljubac za sve i javljam vam se sutra. Nisam u bedari zbog serklaža, ali u pravu ste, šta se sve ljudima dešava, moramo ići podignute glave dok smo na okupu, živi i zdravi!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od malaplava 26/9/2012, 09:37

Daaa videla sam da smo 'koleginice po terminu' Very Happy Samo sto si ti u Ns? Steta sto nismo u istom gradu, mogle smo se druziti u porodilistu lol!
A sto se tice kilaze, meni dr rekao da je dosta toga voda koja se zadrzava tako da to mozda objasnjava tvoje kilograme i delom moje Embarassed . Rekao mi da smanjim soli, ugljene hitrate, slatkise... sve sto volim bre No
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 26/9/2012, 10:01

sve ok, bebac napredniji ko i obicno, osam dana, kaze dr da je to ok jer sam i ja visoka i velika :) imamo po njegovoj racunici citavih 1770 grama i takoooo
na kontrolu zbog grlica u dz u ponedeljak, on mi rece d je bebina glava nisko..... al ok sve.... za utric da ne veruje da pomaze ali i da ne skodi, te.... vise zbog moje mirne savesti....
u busu sam, pa izvinite sto sam stura malo :-*
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 26/9/2012, 10:44

Rastu dečica, rastu! Samo da su dobroi da nam se rode živa i zdrava kada dođe vreme! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 21831
Sada čitam vi ste se merile, ja nisam, ali vidim da sam nabacila kilažu. Jedem dosta, na svakih 2-3 sata. Mada mi se ništa ne jede i ništa mi nije slatko, a osećam strahovitu glad! I noću se budim da jedem. To je neki osećaj praznine u želucu, kao da imam rupu i kao da danima nisam jela! I moram da trpam hranu da zatrpam tu rupu, a imam mučninu i ništa mi od hrane ne prija! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 635297
Doduše, u poslednjih 3-4 dana mučnina mi nije tako intenzivna da ne mogu da funkcionišem. Čak sam sinoć sama spremila mimoza salatu i nije mi se smučilo. Inače, ovih dana, dok se jelo kuva, jedva izdržim zbog mirisa koji se šire. Još kad dođu iz komšiluka mirisi pečene peprike i ajvara, ja u nesvest! A sve to posle moram da jedem. Počelo jedno vreme da mi bude muka kad vidim kuhinju i šporet!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 26/9/2012, 10:48

bolje nemoj da se meris, Very Happy ja da sam pametna frljnula bih ovu budjavu vagu sto kupih na pijaci....
meni juce palo nesto raspolozenje, kada sam skontala da su mi butkice dosta vece nego pre, a tako sam volela moje tanane none, i ovaj celulit aman, nikada ga nisam imala, a sada sam sva neka mekana, pufnasta :/
sto je najgore, to izgleda samo meni smeta, jer svima ostalima izgledam super, pa me to jos vise nervira....
btw, imam 11 kila, a evo nas na kraju 31. nedelje....
i tih 11 pretenduju na 12 da predju ovih dana, ali psssst lol!
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od M. 26/9/2012, 10:58

Bojana, meni deluje kao da se taj trudnički celulit stvara od progesterona, jer se od njega otiče. Nekalo sam sebi sva mekana već nedeljama pa povezujem s tim. Ja sebi izgledam kao medved a svi stalno govore kako imam samo stomak. Dobro, za mene je rano, ugojila sam se manje od 2 kile, ali imam još dovoljno vremena da se usvinjim i sve mi se čini da će se to i desiti.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 26/9/2012, 11:02

pa i ja sumnjam i malo na taj progesteron :/
jos sada ga trosim 3 puta na dan po 200
bas grozno
al dobro, sve za bebca, posle kada se rodi, trcacu za njim, pa ce i to da ode Very Happy

e isla da onaj sajt da izracunam duzinu jer mi to ne govore tamo u frontu, i kaze onaj sajtic 42.17 cm :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lilly13 26/9/2012, 11:05

Pozdrav tete okruglice.

Iščitah i zaboravih skoro sve, ostalo mi da je Bojana bila na kontroli i da je sve ok, i da je Medolino opet sa nama.
Bitno je da je sve dobro što sam pročitala i da ste svi na broju.

što se tiče kilograma, ne treba se tu pretjerano uzbuđivati kad imamo viška svega (vode, krvi, tkiva) ja sam prije koji dan bila +12kg, nadam se samo da ću ostati unutar onih optimalnih +16kg ,a iako ne ostanem šta da se radi, vježbaćemo kasnije
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 26/9/2012, 11:12

aktivno ovde, nema sta Wink
jutro cure, ljubim vas....
izmerila secer, jutros 4,2, pa odoh sa drugaricama u kafic, naravno da moram da pijem vodu dok ne proverim secer 2h posle jela... Sad a pije mi se kafa sa mlekom....
neko pomenu kilograme, evo na ulasku u 7 mesec, citavih + 14....


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 26/9/2012, 12:00

kad ste vec kod kilaze,ja mislim da kad se stavlja vaginalno progesteron ne bi trebalo da stvara strije i to,ali kad se pije sigurno,ja imam neke crvene strije na zadnjici,imam osecaj kad bih zagrebala preko njih da bi siknula krv...inace ugojila sam se 13 kg a nigde mi se ne poznaje,sem na stomaku koji je veeelikiii trudnica
mijaki prijatna kafa,obozavam da ih ispijam sa drugaricama..
Inace bili smo sinoc na slavlju imamo jednu novorodjenu bebu u familiji,moja jetrva se porodila sinoc c.rezom i decak je 3400gr angel
jedva cekam svog beba
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu