KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Infantilne kolike ili stomačni grčevi

+23
Ema78
Vecka
BiKsi :)
d77
sareni leptir
Sofija Veks
Tinche
Jelica
Gramatika
lilly13
senka
dr mali pariz
zoxa
Marija86
Tanja83
plavaptica
Milijana
cici
Mirjana
MARA
cicsa80
Orline
Mali Princ
27 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Sofija Veks 31/12/2014, 01:10

Evo da se upisem da su nama jedino Colief kapi pomogle protiv grceva...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od sareni leptir 31/12/2014, 08:54

Devojke ja jos imam do porodjaja, ali sam cula za biogaie kapi da odmah krenem sa njima ujutru od 8-10 h, da po 5 kapi dakem na kasicicu bebi uz par kapi mleka....?!  
Sofija kad si ti pocela sa colief kapima?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Sofija Veks 31/12/2014, 12:58

Leptiricu, zasto bi davala kapi ako nema grceve? Meni je pedijatar rekla da se svakako prvh 15 dana ne preporucuju. Meni Bio Gaia nista bas nije pomogla, Colief nas je spasio, poceli smo ga koristiti kada su imale 3 nedelje, ali koliko znam moze i sa 2, samo smo se mi zeznuli jer nismo znali za njih u startu, nego i mi izgubili nedelju dana sa Gaiom..
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od sareni leptir 31/12/2014, 14:17

Pa iskreno, ja nameravala a kapi tek nakon 10ak dana od rodjenja. 
Pa svaka beba ima grceve, nisam cula da neka beba nema. A posto cu se poroditi u nisu, mislila sam tamo da potrazim kad izadjem iz bolnice, jer ih posle necu naci u mom gradu.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od d77 31/12/2014, 14:48

Sofi, po tvojoj preporuci i ja kupila Colief kapi i za sada kuc kuc u drvo, deluju...jave se grcevi po 5-10min, ponekad, ali to resimo termoforom. Inace, nema onog vristanja po 2-3h neprekidno.
Veliki ljubav

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Sofija Veks 31/12/2014, 19:05

D77, ista situacija i kod nas! Sada im vise ne dajemo kapi, a onda kada se mozda jednom u nedelju dana opet pojave grcevi, dam im sam jednom Colief i odmah se sredi, ali smo im jedno 3 nedelje davali bez prestanka 5-6puta dnevno, i bas su nam pomogle...i ja sam ih kupila po preporuci Tanje83...

ljubav
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od BiKsi :) 10/1/2015, 18:14

Protiv grceva: zagreje se morska so u serpi i stavi u lanenu krpu, pa na stomak sto toplije, naravno ne vrelo. Toplota opusta,lan pospesuje cirkulaciju i varenje, a so umiruje.

Ovo sam procitala u grupi prevremeno rodjene dece, jedna mama je okacila. Pa probati, nije tesko.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Vecka 10/1/2015, 20:24

Verovarno ste ovde vec pisale: prglom se igreje tetra pelena pa na stomacic. Kad beba sisa ili pije mleko, nekoliko puta da se podize da podrigne u toku obroka.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Ema78 11/1/2015, 01:14

Leptiricu, moj Petar nije imao grceve, a ako ih je imao onda to nismo ni osetili...

Bila je doduse jedan situacija kada ja nisam mogla da odolim, a da ne pojedem grasak, i taj dan je bila katastrofa. Posle sam pazila sta jedem i nije bilo vecih problema...  Onih dana kada je imao "grceve", to je trajalo  u par navrata po 15 min, nije bilo strasno, davala sam nekoliko puta Bio Gaiu... tako da, nije lose da imas back up, ali iz licnog iskustva ti kazem da grcevi ne moraju da budu uopste strasni...

Opet, iz iskustva, tvrdim da se beba najbolje smiruje kada se polozi na majcine gole grudi, i ususka tu, u tisini... samo mama i beba u sobi,sa prigusenim svetlom...to resava sve probleme... srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od BiKsi :) 11/1/2015, 12:40

I niposto ne hraniti bebu kad ima grceve, time se samo pogorsavaju stvari.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od d77 12/1/2015, 15:47

Nama ni Colief kapi ne pomazu...vise pomaze termoforcic. A dokle li ce trajati, pitanje je koje cesto postavljam. Inace, sto se ishrane tice, ne jedem mleko i mlecne proizvode, grasak, pasulj, boraniju, kupus, citruse itd.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od zvoncica36 12/1/2015, 17:29

d77 ::Nama ni Colief kapi ne pomazu...vise pomaze termoforcic. A dokle li ce trajati, pitanje je koje cesto postavljam. Inace, sto se ishrane tice, ne jedem mleko i mlecne proizvode, grasak, pasulj, boraniju, kupus, citruse itd.
Nikako beici, ako još uvek povraća u mlazu ne smeš raditi vežbe protiv grčeva. Termofor joj stavljaj samo uz stomačić kad leži na boku.Nikako ne na stomak,ako leži na leđima.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od BiKsi :) 12/1/2015, 21:41

D77, grčevi traju do punih tri meseca, nekom se pre povuku, e nekoj bebi ne. Znam da zvuči dugo, al tako je. Probaj da piješ ti čaj od kima, mojoj prijateljici je i to pomagalo kad joj je beba imala grčeve. Isprobavaj po nekoliko dana, nešto će valjda upaliti. Od tih starinskih stvari, meni komšinica rekla da stavim bebi pod noge onaj domaći, tzv. peraći sapun. Ja sam stavljala, al ne svako veče, pa nisam primetila da je stanje bilo bolje. mada nam grčevi i nisu bili preterano jaki.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od d77 13/1/2015, 10:17

Hvala, Biksi...jutros nas ubi povracanje...taman nedelju dana samo bljuckala, a sada vec 2 sata povrace.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od KoMetaK 13/1/2015, 11:17

Uh Daco, bas mi je zao sto se tako mucite. Rolling Eyes Da sto pre prodju i povracanje i grcici, da pocneet da uzivate jedni u drugima!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od d77 13/1/2015, 11:20

Meto, ubise nas ovi problemcici...taman pomislimo da se malo sredilo, a ono sve iz pocetka...
Tebi veliki zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od KoMetaK 13/1/2015, 11:25

A jeste li bili kod dr? sta kaze?
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od BiKsi :) 13/1/2015, 11:55

D77, obavezno otidjite kod pedijatra ili gastroenterologa.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od d77 13/1/2015, 16:10

Pedijatar me isculirao...kaze da je to normalno...za nedelju dana treba se ponovo meriti i potrazicu drugog dr.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od KoMetaK 13/1/2015, 19:44

Meni se cini da je dr Zlatko Djuric deciji gastroenterolog, znam da je nekad radio u bolnici i da su ga svi hvalili kao odlicnog dr. Ne znam da li radi negdei privatno, proveri. A secam ga se jos sa prakse... da su svi trcali kod njega, sto zbog znanja, sto zbog toga sto je bio frajer, pa ga jurile sve buduce pedijatrijske sestre, pa sam i ja imala svoju fazu zaljublejnosti u njega lol! lol! Moja kuma je neko od dece vodila kod njega pre par godina ,bila je bas zadovoljna.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od SladZana 13/1/2015, 19:54

Daco razumijem te potpuno, i meni je pedijatar nekako tako reagovala, mada cini mi se da nam je stanje bolje. Ako ces biti mirnija, a znam da hoces, podjite do gastroenerologa. Ja sam doduse trazila uput za svaki slucaj, mada mislim da nam za sad ne treba. Ljubim vas i grlim.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Smrdica 13/1/2015, 21:11

Mi smo sve probali Colief,Biogaja,Enterokid,humanin caj,caj od kima,termofor i mislim da je sve uzalud dok god ne prodje ta tri meseca..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od BiKsi :) 13/1/2015, 21:12

Smrdice, pa i ja tako nekako mislim. Dok im se digestivni trakt ne formira i ne proradi kako treba. Nego je jako teško gledati kad se grče i plaču.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od SladZana 13/1/2015, 21:16

Ksenija ima grceve ali nije pretjerano jako. Moja patronazna tvrdi da nemaju veze sa hranom a ni da kapi i cajevi nisu nesto djelotvorni. Mi doduse koristimo Enterikind, pravo da vam kazem ne znam da li joj djeluju...nekad da nekad ne...
Kaze primijetila je da uobrocena djeca manje imaju problema sa grcevima ali to vec ja ne mgu znati...
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Ema78 13/1/2015, 22:36

D77, grcevi su jedno, a povracanje drugo...ne ide zajedno...nikako !!! Znaci, trazi uput za gastroenterologa, a ako nece da ti da, trazi da ti u pisanoj formi da objasnjenje. Bolje da budes luda majka, nego da se nesto previdi.
Ovih dana vlada i stomacni virus, koji manje vise zahteva terapiju...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 3 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu