KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

+16
SannI-AlL
Ema78
JocY
Tanja83
bak
BiKsi :)
Vuchica
cicsa80
Orline
LaFolie
noja
cici
Erata
Mrvica
daxi011
naca
20 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od naca 28/7/2012, 08:54

Pisala sam blicu Ori, ništa ni od toga. Nema odgovora.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 54
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od LaFolie 28/7/2012, 10:28

moja drugarica je pisala jednom pismo direktno Mirku Cvetkovicu, kako ima prosek 10, hoce na doktorat, a ni posao ne moze da nadje. I ladno je Mirko zvao, da ode tamo i tamo na razgovor :))))) I radi :)

PA mi je zato palo na pamet da pisemo Slavici, jer u Hrvatskoj i Sloveniji je sve to mnoooogoooo naprednije, zene idu na VTO mnogo vise nego kod nas, pa makar nek nam uvedu free prirodnjake, ili da finansiramo same lekove a postupak drzava....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od cicsa80 28/7/2012, 14:14

I da nam daju da radimo sve analize besplatno. Drzavu vise kosta drugi postupak o trsku fonda nego da se urade sve analize (znate ono level 1....). Malo sam slogilogi, nadam se da ste me razumele.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od naca 28/7/2012, 20:01

Ne znam da li je još neko bio odbijen na komisiji za upute za trombofilije i antitela. Ako ima takvog primera, volela bih da se javi. Jer to je ono prvo što me izludjuje, ne može jedna filijala istog fonda nešto da odobri, a neka druga da odbije. Drugo, da bih uopšte došla do VTO, moram da uradim sve ovo, a ja ni za to ne mogu da dobijem uput. Ja sam prekoračila godine da bi mi država platila VTO, ali imam valjda pravo da utvrdim šta je uzrok višestrukih spontanih pobačaja, nezavisno od toga da li planiram VTO ili ne.
LaFolie, to što si napisala za svoju drugaricu je stvarno neverovatno u zemlji Srbiji, ali valjda se i ovde nekad desi neko čudo. Ja, medjutim, nisam sklona da mi se čuda (mislim na ta sa srećnim krajem) dešavaju, ali spremna sam da napišem i toj Slavici, nemam šta da izgubim. Samo što polako gubim snagu i volju....
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 54
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od Vuchica 30/7/2012, 09:05

Naco, imas moju potpunu podrsku. Verujem da si izludela.

Ja sam imala problem sa svojim ginekologom u domu zdravlja kada sam skupljala analize za VTO, za skoro svaki uput sam morala da idem posebno, kao da vadi pare iz svog dzepa.

Recimo, u nekom trenutku kada sam dosla da mi prepise terapiju za lecenje ureaplasme, i pitala je da li moze da mi da upute za viruse, da barem to odradim, rekla mi je da ne moze, jer ovo lecenje ide pod jednom sifrom a uputi su pod sifrom steriliteta, tako da bi ispalo da je sa mnom radila duplo (!!!) i da ne sme na mene da potrosi vise od 5 evra, a toliko kosta jedan moj dolazak!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od naca 30/7/2012, 10:38

Verujem da svuda ima problema, ali nisam nigde našla da je nekoga komisija odbila za ovo za šta meni pravi problem. Inače, Vuchice, i meni nisu hteli da napišu odmah uput i za histeroskopiju, jer je to uput za bolničko lečenje, pa kao ne može istovremeno da mi odobre i za preglede i za bolničko lečenje?! Čudo, šta reći osim da sam zgrožena. Pisala sam opet RFZO, zaštitniku prava gradjana, blicu, ali odgovora niodkuda. Ovi u fondu u Boru, navodno još čekaju to istorijsko "mišljenje" imam li pravo da uradim sve te analize o trošku fonda. Čekaju, evo već drugu nedelju, a ja ludim.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 54
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od naca 30/7/2012, 13:33

Upravo mi se javio izvesni Ivica iz filijale fonda u Beogradu, pročitao je moj mail, naravno da čovek ne može da veruje šta mi rade, kaže da u Beogradu te vrste uputa prolaze komisiju za 2 dana i da pokušam da nazovem načelnika filijale u Boru. Nije mu jasno kome su se oni obratili za mišljenje, i predlaže da ih pismeno kontaktiram. Ne mogu čoveku da objasnim da ne vredi, ni pismeno ni usmeno, ni elektronski, jer oni jednostavno ćute. Eto, bar me je neko udostojio poziva i kakvog takvog odgovora.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 54
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od naca 30/7/2012, 21:31

Hitno mi je potrebna vaša pomoć. Komisija me je odbila, stiglo je mišljenje fonda da tražene usluge nisu ugovorene te da se ne plaćaju iz sredstava fonda. Odmah sam nazvala dotičnog gospodina Ivicu Stijovića, koji mi je sada rekao sasvim drugu priču, da je njegova koleginica ipak utvrdila da fond ne plaća ni trombofilije, ni lupus koagulans, ni antitela, ni kariotip.
Pronašla sam postove koje je pisala Daxi i Kamilica u kojima tačno navode da su sve ovo radile na uput.
Iako mi je taj Ivica u prvom razgovoru i sam rekao da njihova komisija u Beogradu to odobrava, dva sata nakon toga i mog ponovnog poziva sam je sebe demantovao.
Zbog toga molim da mi se na pp jave Daxi, Kamilica i ostale devojke koje su ove analize odradile sa uputom. Molim vas, hitno mi je, jer su me napravili na budalu.Molim vas da mi se javite pp i date mi svoja imena, ja ću vam napisati mail, gde mi možete poslati izveštaje sa rezultatima ovih analiza, datumom kada su radjene i eventualno ako imate odobrenje komisije. Plizzz devojke, javite mi se, vi ste mi poslednja šansa bar da dokažem da nisam lažov i da su od mene napravili budalu.
A ja ću od beogradskog fonda, prema Zakonu o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja tražiti podatak o tome da li su uputi tih datuma i sa tim imenima odobreni. Ali su mi potrebni vaši podaci. Molim vas još jednom, nemam mnogo vremena.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 54
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od BiKsi :) 31/7/2012, 20:44

Uh naco, kod tebe samo problemi! Crying or Very sad

Ja sam dobila uput za kariotipe od moje dr ginekologa, jedan uput na moje ime, važi i za mog muža, rekoše na Institutu za majku i dete. Sutra idem na komisiju u socijalno da predam taj uput, pa ćemo videti da li će mi odobriti.

Dobila sam i uput za trombofilije, kad sam uradila trombofilički skrining, al nisam još zakazala, jer je uput za vma, a vma mi trenutno izaziva traumu zbog nekih privatnih stvari.

Javljam ti sutra da li sam prošla komisiju za kariotipe. Mogu ti onda to skenirati i poslati na email.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od Mrvica 1/8/2012, 00:00

Ja sam uput dobila od ginekologa za KCV pa mi je tamo ona dala uput za trombofiliju.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od naca 1/8/2012, 08:19

Biksi i meni su tako rekli na IMD i zakazali mi za 27.8.2012. godine, ali me je komisija odbila, jer navodno to nije ugovorena usluga koju plaća fond. Evo napisaću šta stoji u tom mišljenju :" Institut za majku i dete u svom planu rada za 2011. godine nije prikazao genetsko savetovalište i usluge u okviru savetovališta, niti uslugu kariotipa"
Isto to piše i za Klinički centar i za institut za reumatologiju. I meni je LJubić napisao da trombofilije mogu da uradim ili na institutu za hematologiju ili na vma, ali svakako ne bih dobila uput i za vma.
Juče sam se frapirala kada mi je daxi rekla da ona sve to radi sa uputom svog lekara, bez ikakve komisije, još se grdno iščudjavala što mi koji ne živimo u Beogradu moramo da prolazimo nekakve komisije, imam utisak da mi nije ni verovala, kao da valjda sama sebi komplikujem život, i na kraju je zaključila da je to sigurno uvedeno skoro?! Elem, ja nisam znala da žene iz Beograda ne prolaze lekarske komisije, već da i u insitutima mogu da rade samo sa uputom lekara. Dakle, dixi nije želela da mi da svoje podatke kako bih se pozvala i na nju, sa obrazloženjem da neće sebi da napravi problem?! Ne znam kako bi sebi mogla da napravi problem, jer nije ona jedina žena koja je dobila uput, ja sam verovatno jedina kojoj taj uput nije odobren. Molila bih te BIksi da mi dostaviš odobrenje komisije, meni treba zbog moje žalbu koju pišem na njihovo odbijanje, a i zbog toga što sam se obratila zaštitniku gradjana zbog diskriminacije žena koje ne žive u Beogradu i još nekim gradovima, pa samim tim nemaju pravo koje je inače jedinstveno na teritoriji cele Srbije.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 54
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od bak 1/8/2012, 13:21

Naco, ja sam radila kariotip na uput, zakazala i otisla, dobar dan, dovidjenja, nikakva komisija, nista
Takodje antitela na instistutu za alergoligiju i imunologiju, u prizemlju KCS, sa uputom, bez zakazivanja se radi, do 9 dodjes izvade ti krv, rezulati za dve nedelje.
hematologiju, stecene na ematologiju KCS, zakazala, dosla, njihov dr me posla o lab, izvadili mi krv, za par dana rezulatai.

Upute za sve mi pisla moja dr, ginekolog, nikakva komisja.

Citala sam ovu temu i nije mi tesko da ti dam savet, tj kazem kako sam ja to uradila, ali ne zelim da ti dam moje podatke. Moje pravo.

I nije lepo da tako prozivas Daxi, verujem da je ta prepiska bila preko pp, ja ti to kazem ovako, javno, nikako ne volim to iznosenje podataka i prica koje su isle preko pp, nije lepo u najmanju ruku.
Zena je imala najbolju nameru, da ti svojim iskustvom mozda pomogne.

Sve najbolje
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od Tanja83 1/8/2012, 13:50

Nadovezujem se na pricu kratko. Nijednu od pomenutih usluga nisam radila ali iz poslovne prakse znam da za drzavljane Republike Srbije koji nisu sa teritorije opstine Beograd usluge se naplacuju ako nemaju overen uput od strane komisije iz grada kojeg dolaze.Beograd nema nikakve veza sa komisijom koja overava upute.Uputi se overavaju kao garancija da ce,konkretno u ovom slucaju,IMD biti naplacena usluga koju budu izvrsili.

Primer: Stara Pazova(komisija) nece da overava upute i nece da Vojvodina placa Beogradu sto se pacijenti lece u D.Z."Zemun" ili u Zemunskoj bolnicu kad imaju sve te usluge u Novom Sadu i Sremskoj Mitrovici. Pacijent iz Pazove dolazi u Zemun na 15km sto je i logicno ali ja moram da ga vratim jer Vojvodina nece da placa njegove usluge nego ga saljem za Novi Sad koji mu je 100km udaljen.Ali jbg tu nisam ja kriva nego drzava

Jos nesto,zakoni se stalno menjaju,sluzbeni glasnik se stalno nesto dopunjuje,menja,izbacuje,treba DOBRO proveriti pre nego ista uradite
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od BiKsi :) 1/8/2012, 14:32

Naco, ništa nisam uradila danas! Išla sam da promenim unaj uput za naknadu troškova, tj. putni nalog, zamolila sam dr da mi zaokruži da mi je potreban pratilac, jer i suprug ide da daje rezultat. Ona mi je to ispravila, ali sam zaboravila da tražim još jedan potpis i pečat ginekologa, jer za komisiju, treba i to. Verovatno su mi rekli prošle godine, ja zaboravila, a ove godine nisu primetili. Tako da sutra moram da odem kod još jednog ginekologa, na uputu moraju imati dva potpisa i dva pečata, da bi komisija odobrila. Bila sam na komisiji, i tako mi onaj dr iz komisije reče. I u pravu je. Jer imam uput i za trombofilije, isto imam dva potpisa, kad sam išla na Institut za endokrinologiju, isto sam imala dva potpisa različitih lekara, mog i još jednog. Sutra ću probati to da završim. Meni jedino mogu da prave problem zašto idem u BGD, kad to isto rade u Kragujevcu, ali za to ću se boriti, i dr mi je sama rekla da radim u BGD, i tamo sam i zakazala! :) Pišem sutra ako prodjem komisiju!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od BiKsi :) 1/8/2012, 14:35

I da, Naco, slažem se sa Bak, nije lepo prozivati druge, svačije je pravo da li će ti dati neki papir ili ne! Devojka je verovatno imala najbolju nameru, nemoj da se ljutiš!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od Tanja83 1/8/2012, 15:23

Biksi :) ::Meni jedino mogu da prave problem zašto idem u BGD, kad to isto rade u Kragujevcu, ali za to ću se boriti, i dr mi je sama rekla da radim u BGD, i tamo sam i zakazala! :)


Ni za to ne mogu da ti prave problem jer imas uredan uput od tvog lekara koji je napisao kojoj ustanovi se javljas.Obicno pitaju,kada ne mozes neki nalaz da uradis u svom mestu,gde hocete i daju ti za tamo Laughing

Kada dolazis na IMD svrati na jedan stiskavac,nisam daleko od instituta Wink
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od naca 1/8/2012, 15:33

Stvarno mi je žao što ste sve pogrešno shvatile. Nikoga ja ne prozivam, ali vi prozivate mene. NE znam da li ste razumele, mene je komisija odbila, dala mi je negativnu ocenu, sa obrazloženjem da to nisu usluge koje fond plaća. Sto telefona sam okrenula i zamolila sam samo da mi neko pošalje svoj uput kako bih imala da priložim uz žalbu koju pišem, ništa više. Jasno je da ne mogu biti dvostruki aršini, pa sad komisija u Nišu odobrava iste preglede, koje komisija ovde ne odobrava , dok se u Beogradu sve to radi bez komisije. Ako su plaćene usluge, plaćene su za sve, dakle Fond je jedinstvena ustanova republička, ostalo su samo filijale, koje nemaju svojsvo pravnog lica, niti one ugovaraju usluge, već to čini fond. Nikoga nisam prozivala, niti sam bilo šta loše napisala, činjenica je da bih ja pomogla na isti način, i mnogima sam pomogla pišući žalbe, tužbe, iako sam nekada i sebe time stavljala u neznogdnu situaciju, ali valjda je veća sreća pomoći nekome da dobije dete, ja bar tako na to gledam. Dakle, ponavljam još jednom, obrazloženje koje sam dobila je da tu uslugu fond ne plaća i da niko u Srbiji ne može da je uradi o trošku fonda. I sad ja kažem, ali moje poznanice su radile, ali ne mogu da kažem da to znam sa foruma, bilo bi jako neozbiljno. Svako odlučuje koliko će kome pomoći, meni ništa ne znači što sve vi kažete da ste to uradile o trošku fonda, jer ja moju komisiju ne mogu da uputim da čita postove sa foruma, pri tom, izgledam prilično neozbiljno kada se pozivam na nekoga čije ni ime ne znam. Možda sam ja previše tražila, ali pošla sam od sebe, meni ne bi bio problem da svoj uput skeniram i pošaljem nekome, jer time ništa ne ugrožavam sebe, ali nekome mogu pomoći. Osudile ste me a da pri tom ni jednog trenutka nijedna od vas nije pomislila kroz šta ja prolazim i da nemam drugi način da rešim problem.
NIje važno, drugačije sam razmišljala jer sam ja drugačiji čovek. Svakako ću informaciju koja mi treba dobiti putem poverenika za slobodan pristup informacijama, pa ću priložiti podatak koliko je žena sa teritorije Srbije uradilo ove usluge o trošku fonda. Očekivala sam solidarnost, ali izgleda sam dobila osudu. Žao mi je. Iskreno se nadam da ni jedna od vas neće doći u sličnu situaciju, jer jedino tako biste razumeli kroz šta prolazim nakon četiri izgubljene bebe, od kojih sam jednu gledala kako umire. Izvinjavam se ako sam bilo koga povredila, nije mi to bila namera.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 54
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od bak 1/8/2012, 16:09

Naco, nije nase da bilo koga osudjujemo, tu smo da damo podrsku i pomoc.
Ja nisam tebe osudila, kako ti kazes, zato sto si trazila to od nas, vec zato sto si napala Daxi koja je htela da ti pomogne, ali ne zeli da ti da svoje podatke.

Drugo, to je bila VASA prepiska preko pp, ili kako vec, ne smes detalje iznositi javno. Da je Daxi htela, javno bi ti to sve rekla.

Meni je stvarno zao sto prolazis kroz sve probleme sa komisijom i lekarima, ali ja ti stvarno ne mogu pomoci oko toga osmeh srce


bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od JocY 1/8/2012, 16:21

Naco nemoj da si na kraj srca... Izgleda da si ipak ti ta koja ne razume sta ti devojke zele reci. Mnoge od nas zele da ostanu anonimne na ovom forumu i uposte i to je razlog zasto neko nece da ti posalje svoj skeniran uput i to moramo postovati zar ne? Ja objektivno gledano nisam videla nikakvu prozivku sem opomene da se nesto sto je iz privatne prepiske ne iznosi na stranicama gde svi citaju. Niko te ne osudjuje, svaka ti je rekla na koji nacin je dosla do uputa. Ipak se razlikuje kad je Bg u pitanju i unutrasnjost. Nepravda je, to je jasno, ali to je ipak problem da ovom drzavom. I jos nesto da dodam, sve mi vrlo dobro razumemo kroz sta prolazis, svaka ima svoju boljku koja joj jede srce i cini joj se da je njena muka najgora. Ovde smo da podrzimo jedna drugu. Evo jedne ideje za tebe. Pozovi ustanovu u kojoj treba da se rade analize i pitaj ih da ti izdaju zvanican dopis (to trazi od zastitnika prava pacijenta) da li se te analize rade na uput ili ne, tj da li pacijentkinjama uvazavaju iste ili ne. Sa tim idi u RFZO i nanu im naninu.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od BiKsi :) 8/8/2012, 13:46

Naco, da ti prvo kažem, vrlo me iznervirao tvoj post, i ovaj ovde i onaj na fb! Kako možeš da kažeš da niko nije hteo da ti pomogne, ako sam ti ja rekla da ću ti poslati skenirane papire, kad uzmem iz socijalnog i kad skeniram, a to ne može isti dan, zar ne?! Stvarno loše nastupaš ovde i onda imaš osećaj da te drugi ne razumeju i da neće da ti pomognu. Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 561840

Kao drugo, kako će neka od devojaka odmah da ti pošalje uput, ako je ove analize radila ranije, taj uput i odobrenje iz socijalnog su joj zadržali na imd, znači svakako bi morala čekati da nekom to "taze" odobre, sem u slučaju da neko ne skenira sve svoje papire od lekara, u šta čisto sumnjam?!

Kao treće, šaljem ti moje papire, jer sam ti obećala, ali je malo falilo da ti ih ne pošaljem, veruj mi. Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 561840 Svako misli da su njegovi problemi najveći, te i ti, al to ne znači da druge treba da osudjuješ ako neće da ti izadju u susret.

Kao četvrto, shvati ovo, ne kao prozivku, već kao dobronameran savet! Ponekad su i mladji u pravu! Very Happy

Kao peto, ostaj mi u zdravlju i da ti poželim da na vreme dobiješ potrebne upute!

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 66908775

Na ovom uputu je bitno da imaju potpisi dva različita ginekologa, bez toga ne mogu da odobre! Na njemu piše molim kontrolni pregled i kariotip, i ovaj uput važi i za tebe i za muža! I na njemu treba da stoje sve dijagnoze. A možete i posebno da uzmete, da biste dobili naknadu troškova i za jedno i za drugo. Ovako, putni troškovi bi bili nadoknadjeni samo za tebe.

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 16383413

Ovo je nalog za putne troškove. Meni nisu odobrili pratioca, već tražili, gore pomenuh, da muž uzme poseban uput i nalog, kako bi i njemu nadoknadili troškove. Nismo mogli s tim da se bakćemo, al verujem da to daje lekar opšte prakse.

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Uput

Ovo je odobrenje od komisije iz socijalnog.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od naca 29/8/2012, 12:45

Evo ovako. Najpre, Biksi, ivinjavam se tebi, jer si se i ti našla prozvanom, iako te nisam prozvala. To što sam napisala da niko nije hteo da mi pomogne, i ovde i na fb moja je privatna stavar, a odnosilo se na sve službe kojima sam se obratila. Dakle. KCS; IMD; RFZZ; INstitut Batut, Blic, Ministarstvo zdravlja, i verovatno sam nekoga zaboravila. Pomogao mi je zaštitnik gradjana svojom brzom reakcijom, kada je poslanica u Skupštini Srbije govorila o tom problemu.
Dakle, izvini Biksi još jednom, jasno je da ne razumeš kroz šta sam tada prolazila i da nisam imala vremena da ti objašnjavam da se to baš samo na tebe ne odnosi.
Dakle, ako vi imate pravo da mislite da je ispravno da zbog "anonimnosti" kako je neko napisao, ne želite da pomognete nekome ko je bio prinudjen da izadje iz anonimnosti tako što je njegovo ime pomenuto u Skupštini Srbije, da bi ne samo rešio svoj problem, već da bi ukazao na diskriminaciju žena koje žive u borskom okrugu, onda i ja imam pravo da se sa tim ne složim. Nije bilo prijatno da cela Srbije čuje moje ime i prezime i da se upozna sa mojim zdravsvenim, a rekla bih i životnim problemom, ali ja sam na to pristala kako neko drugi ne bi kroz to morao da prolazi. Uostalom, nisam ja tražila niko da mi pošalje uput ovde preko kutka, mogao je da mi bilo ko pošalje na mail, ili da, kao i ti ižvrlja svoje podatke, ako baš toliko ne želi da sakrije svoje ime. Ja to ne razumem, i toliko sakrivanje zaista ne mogu da shvatim, ali o.k. svako ima pravo da radi šta hoće, no i pored toga, ne možete meni oduzeti pravo da se ne složim sa tim. I nije tačno da niko od devojaka ovde nije hteo da pomogne, pomogle su mnoge sa kojima sam u kontaktu preko fejsa, a ovde su se javile samo one kojima je važnije bilo da me popljuju i prozovu, opet, Biksi ne odnosi se na tebe, obzirom da sad vidim da si nalepila svoj uput, ali ja sam problem već bila rešila težim putem. Ne mogu baš da shvatim kako to da niko ovde nije napisao neku utešnu reč, već samo kritike, ali i to ne želim dalje da komentarišem, svako prema svom osećaju. Ja sam srećna i zadovoljna, ne zato što sam ja uspela da dobijem upute, kao što ste sve vi dobijale godinama, već zbog toga što je posle mene ista ta komisija morala da odobri iste upute za još 6 žena sa slučnim problemima, koje na žalost nisu znale da imaju pravo za ono za šta su im usmeno rekli da nemaju pravo. Eto, to je moj uspeh, i to me čini zadovoljnijom posle cele ove bitke koja je trajala dva meseca. Ja jesam izgubila dragoceno vreme,ali više niko neće prolaziti kroz ovo kroz šta sam ja prošla, to je meni najveća sreća i satisfakcija. I konačno, jasno mi je i znam kako uputi treba da izgledaju. takve iste upute sam imala i ja, ali mi je komisija odbila odobrenje sa obrazloženjem da tražene usluge nisu ugovorene. Zbog toga sam molila neku od vas da mi dostavi samo to odobrenje komisije, nikakve upute ja Biksi nisam tražila, nikakve izveštaje, ne znam o čemu pišeš. Trebalo mi je bilo čije odobrenje komisije, samo kako bih dokumentovala da komisije u drugim gradovima to isto odobravaju. Na kraju sam to dolazala težim putem, samo ja znam kroz šta sam prolazila, ali gotovo je i to.
Neću više voditi ovu raspravu, jer je smatram suvišnom, na milion tema sam ovde na kutku videla slične rasprave, svadje, prepucavanja o raznim temama, a ja se toga zaista gnušam. Bio je nesporazum, jer sam ja krenula od sebe i svog shvatanja pomoći ljudima, jer za meni nije pomoć da mi neko pošalje smajliće, navijačice i sl. već da mi pomogne konkretno, onako kako sam ja to uradila za sve žene sa ovog regiona koje će ubuduće morati da leče sterilitet. I tu potrebu da se ostane anoniman po svaku cenu, čak kad nekome i život od toga zavisi, ja ne mogu da razumem. Zbog toga niko nema pravo da me osudi, ljudi su različiti, za mene je to čudno, za vas je možda čudno što sam ja uopšte tražila takvu vrstu pomoći, ali to nikome ne daje za pravo da mi drži pridike o tome šta sam ja rekla, ovde ili na fb. Ako se neko osetio prozvanim, žao mi je, ni na čiju savest ne mogu da utičem, a cilj mi je bio krajnje dobronameran.
Žao mi je što je zbog svega došlo, a dokaz da ovo nije jedini slučaj su i druge svadje na kutku koje je Happy morala da prekida i briše. Ni u jednoj do sada nisam učestvovala pa neću ni u ovoj. Ja sam svoj cilj ispunila, svojom borbom sam pomogla nekome. I ničije pridike to ne mogu da mi oduzmu.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 54
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od Ema78 29/8/2012, 13:54

Joj Naco, kroz sta ti prolazis !!! Nisam bas detaljno citala sve, dugo me nije bilo na forumu, ali zelim ti da ti od sada sve bude lako !!! I
Ja sam danas zvala DZ da zakazem za dobijanje uputa za briseve, jer smo odlucili da sledeceg meseca uradimo iui. I Javi se sestra, ja joj kazem sta i kako i ona meni kaze da pre 11.09. nema termina. Ja ponovim da mi treba za iui, zamolim je da pokusa neki raniji termin,zbog eventualne terapije... opet, nema slobodnih termina. Kazem joj da mi je dr rekla da se javim , da je upucena, ona opet isto. Ja je na kraju pitam da li to znaci da ja ne mogu da dobijem uput, jer nema slobodnih termina? Onda je shvatila, i rekla mi da mogu da dodjem kada doktorka radi, pa da cekam, mozda dodjem na red?????!!!! affraid
OK, nema slobodnih termina, razumem. Ali, koliko onda unapred treba da uzimam uput?Kako da znam da li cu sledeceg meseca imati ovulaciju, hocu li imati neku infekciju i da li ce mm biti na sluzbenom putu? Sa dr nikad nisam imala problema, uglavnom sa administracijom.

Draga, srecno sa svime i da je ovo sto si prosla bilo i najgore. Od sada samo lepe stvari da ti se desavaju.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od SannI-AlL 14/9/2012, 13:22

Evo,pročitala sam sve i drago mi je Naco da si posle golgote uspela da dobiješ upute.Na žalost,to što su pričali u Skupštini je bilo pre dve nedelje i izgleda da više ne važi.Majstor i voda.
Meni je juče iz pravne službe filijale Zr rečeno da nemam prava na te analize,jer sam dva puta bila na VTO o trošku fonda.Babe i žabe.Ja ne mogu ni da se žalim,jer moja dr izabrani ginekolog nije mi ispisala upute,nego me je prvo poslala da ja pitam da li će mi overiti upute kada ih donesem.
Tako da i dalje se dešava diskriminacija.
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od Gramatika 14/9/2012, 15:42

Ništa ne razumem ovu našu državu i RZZO! Sramota kroz šta prolazimo.
Meni dr u Jevremovoj na prošloj kontroli reče da će meni svakako raditi genetska ispitivanja u određeno vreme i da ja za svaki slučaj odem u svoj DZ odmah da se dogovorimo oko toga,jer imam pravo preko fonda. Međutim, pošto se nekad desi da žene ne dobiju upute, pa i ako se meni desi, to ću moći da odradim i kod njih. Zato mi ona savetuje da što pre već ugovaram sa dr.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od anela 14/9/2012, 21:54

RZZO je doktore ograničilo u davanju uputa, čak kad je u pitanju i obična krvna slika, tačno se zna dozvoljen broj dnevnih uputa... To nije nešto što je javnosti poznato, ali oni sa nešto dužom praksom u zdravstvu to odlično znaju!
Država mora da štedi, a problem je što ne štadi tamo gde treba, a zakida tamo gde ne bi trebalo.
Ja sam upute za vto sve dobila bez problema, ali problem je nastao kad neki od rezultata nisu bili uredni, jasno mi je stavljeno do znanja da ih ponovim privatno.
Vrhunac nipodištavanja je usledio u avgustu kada sam od svoje doktorke tražila uput za histeroskopiju, budući da je nisam radila, a niz neuspešnih vto je sasvim dovoljan razlog za pomenutu intervenciju.
Tog meseca prokrvarila sam tri puta, što je dodatno komplikovalo postupak koji sam planirala.
Iscrpljena od svega, zamolila sam je da me pošalje na histeroskopiju, što je ona kategorično odbila: "Samo vi idite na komisiju za vto, oni će vas svakako nakljukati hormonima!"
Suvišno je pričati kako sam se osećala, nisam iimala snage ni za bes, po hiljaditi put su me doveli do osećanja srama zbog moje borbe i njihove nestručnosti!
Zakazala sam histeroskopiju privatno!
Mislim da upute koji se tiču steriliteta imamo svi pravo dobiti, pitanje je samo koliko ko ima vremena i živaca za njihove dresure, a meni vremena ponestaje, a živce čuvam za jedno malo slatko biće, koje svima vama želim od srca. roda
anela
anela

Broj poruka : 32
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 23.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa - Page 2 Empty Re: Problemi prilikom zakazivanja i dobijanja uputa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu