KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odvikavanje od dojenja

+25
Vanja80
Stefi
veki1
Struzzo
Tinche
noja
Marie
zoxa
Botox
Ema78
heart84
lilly13
dacans
mijaki
Jelica
Mali Princ
Mirjana
Mrvica
Orline
agata
maja kg
brinbili
MARA
Milijana
bokica
29 posters

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od veki1 12/2/2014, 23:40

Maki super ti to podnosis i meni nekako tesko pada Sad
Trenutno ukinula nocni podoj, Maksim se i dalje budi u isto vreme,al ja mu dam flasicu sa vodom i legnem ga jer se gospodin ustane cim oci otvori, nastavi da spava posle toga, prvi podoj je u 6 ujutro.
Trenutno ima tri podoja, jutarnji, popodnevni i vecernji, ja u ponedeljak pocinjem raditi sto znaci da necu biti kuci za taj popodnevni podoj, znaci ukudamo i to.
Ufff samo da i to prodje

Zamisli da zivis u UK, cini mi se da kisa nije stalo od Decembra, svaki dan, celi dan
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 13/2/2014, 10:12

danas 16 dana kako ne sikimo... juče je opet tražila, celo popodne.... ja sam se opet slomila...:-(
ne verujte onima koji kažu da deca zaborave...ma nije valjda
kada će da zaboravi?
verovatno ću narednih 3 meseca morati da nosim rolke....
nikada kraj...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od noja 13/2/2014, 12:47

http://www.yumama.com/beba/zdravlje-beba/7997-ujedinjeni-arapski-emirati-dojenje-dece-do-druge-godine-propisan.html
 Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od zoxa 19/4/2015, 20:31

Samo da prijavimo, prije nedelju dana je Bjanka prestala sikiti, mislila sam da ce bití mnogo teze, ustvari meni je bilo gore.
Ona je krizirala dan dva, medjutim sam joj pokazala siku namazanu senfom, ona lizne i kaze fuj, to je to, sad ni ne pita. Dodje pomazí me, poljubi.
Já sam mislila da cu eksplodirati, pomoglo je izmlazanje, obloge sa ledom, drugi i treci dan je bilo strasno, sad své OK.
Pozdrav!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od noja 19/4/2015, 23:24

bravo zox Blanka se posteno napila tvog mleka, svaka ti cast medalja !
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od BiKsi :) 20/4/2015, 13:08

Zoxa, super da se i tebi sredilo to, da ne moras vise da izmazas! Blankic je fin staz u dojenju imala, kao i ti, svaka cast! Ljubim te u lepotice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od marina_82 28/11/2017, 13:48

Drage mame ajd' malo i ovo da osvezimo...
Ne stigoh da iscitam temu ali svakako cu cim uhvatim vremena.

Nas bebac ce uskoro 10 meseci. Jos uvek sisa...2 puta dnevno...ujutru oko 8h i uvece oko 21:30h.
Nocne podoje je sam izbacio kad je imao mesec i po dana. Nikada nije sisao vise od 7 puta u 24h...i to se na kraju svelo na 5 podoja dnevno. Ni jednom mu nisam davala adaptirano mleko jer nije bilo potrebe posto je uvek bilo dovoljno mog.
E sad, uskoro pocinjem raditi pa razmisljam koji je najbolji nacin za prestanak dojenja. Sacekala bih mozda jos mesec dana pa pokusala odvikavanje. Nadam se da ce lako ici posto nemamo nocne podoje. Nesto sam razmisljala, da mu prvo jutarnji podoj postepeno zamenim za fasicu... na koju on nije ni navikao i ima samo jednu malu iz koje pije vodu.
Nisam odlucila da li da mu pocnem davati kravlje ili adaptirano mleko. Znam da je preporuka da se sa kravljim mlekom saceka prvi rodjendan...taman cemo biti tu negde. E da, jos nesto...kada mu i pocnem davati kravlje mleko da li da uzimam domace? Posto mogu da nabavim sveze i provereno mleko od ljudi koje poznajem. I da li da to domace mleko bar u startu malo razblazujem?
Sta vi zene mislite o tome i kakva su vasa iskustva?

Ljubimo i grlimo moj bebac i ja  osmeh srce
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Vanja80 29/11/2017, 07:50

Marina, nama je dr rekla da domace kravlje mleko dajemo kad napuni 2 godine, jer ima visok procenat mlecne masti, preko 6, da je to za njih prejako, isto je savetovala i za kozje mleko. Jedino postoji opcija da razblazujes, Mi sad pijem organsko- bello.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Lija 29/11/2017, 21:15

Marina, pa ti s ta dva podoja opusteno mozes nastaviti da dojis i dok radis ako ti nije postalo tesko... sto prestajes? Ne bih mu ja jos davala kravlje mleko, mada ja nisam bas pristalica a i moja cerka ima problem sa suvom kozom i ekcemima po telu pa nam je dr savetovala da ne zurimo s tim jer hoce da se pogorsa koza. Inace isto nikad nije pila adaptirano niti bilo sta osim vode na flasicu i kada smo pokusali nedavno da joj damo povukla je i sve pljunula i samo odgurnula rukicom. Nece ni da lizne vise kad joj nudimo. Tako da mislim da cemo mi bataliti skroz mleko kad prestane da sisa, kaze dr da je to ok ako jede mlecne proizvode. Mada je ona ipak starija (15 meseci) pa se ti konsultuj sa doktorom.

I mi smo u odvikavanju od dojenja, od sledece nedelje krecemo ozbiljno da je odvikavamo od nocnih podoja, drzite nam fige! Meni nekako zao, dojila bih je jos ali bas ne mogu. Otkad sam trudna jako me boli kad sisa a i verovatno da bi bilo bolje da prestanem i zbog mog manjka energije i mucnina zbog kojih slabo jedem.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Bobac 29/11/2017, 21:31

Marina, evo da i ja nesto dodam, vise da potvrdim sta Lija kaze. 
Dodacu i moje iskustvo, ako ti moze koristiti.
Ja jos uvek dojim naseg malisana, on je 15 meseci i kusur, uglavnom 3 puta dnevno. Pocela sam da radim pre par meseci, ali samo pola radnog vremena, 24 sata nedeljom i to popodne/navece, kad moj muz dodje kuci ja idem na posao, tako da ga on stavlja na spavanje 4-5 puta nedeljno. Ako mozes da se organizujes i zelis mozda i ne moras da prekidas dojenje do druge godine. 
Nas isto jede sve mlecno, ali mu kravlje mleko bas i ne dajemo, ima vremena. Adaptirano pije pred spavanje kada ja radim navece. 

Srecno Lijo sa odvikavanjem od nocnog podoja. Kazite mi kakva vam je strategija, ja bi rado da probam.
Drzim fige da mucnine prodju uskoro.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od marina_82 29/11/2017, 22:56

Bobac, Lijo sad ste me podstakle na razmisljanje...po isteku porodiljskog planiram uzeti jos mesec dana bolovanja i iskorisiti godisnji tako da bih, u stvari, pocela raditi krajem marta.  A do tada ima jos i haaj vremena...tako da ne moram ni zuriti sa odvikavanjem od sike sunny . Nije mi tesko i volela bih ga dojiti bar jos neko vreme. Moje radno vreme je radnim danima od 7h..tako da ujutru nista od podoja jer bebac obicno spava do 8. Ali svakako bih ga uvece mogla nastaviti dojiti.
Videcu i sta nam dr kaze..u utorak idemo u savetovaliste.
Cure hvala vam na odgovorima.
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od BiKsi :) 30/11/2017, 08:34

Od svega procitanog, ja skontala da je Lija ponovo trudna, pa se odusevih. Cestitam, al da ne zatrpavam ovde, pisi na trudnickim, ako vec nisi! Ili sam ja tu info negde smetnula, mozda si ti to vec i javila, pisi kad ti je termin, da te ubelezim.

Sto se tice odvikavanja, jedan po jedan podoj izbacivati postepeno. Nama je jedno dva tri dana bilo vriske i posle nista. Bar sto se tice nocnih. Za ukidanje dnevnih nije bilo problema. Marina, ako vec neces pocinjati do marta, odlozi, pa od februara kreni, mozda beba i sama ukine neki, moja kumica sama prekinula sve podoje postepeno. To je prava divota, doduse retkost, koliko sam pratila, al desava se.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Lija 30/11/2017, 11:13

Ako odlucis da nastavis da ga dojis i dr ti kaze da mu je ok da nastavi da ima dva podoja, mozes taj jutarnji prebaciti da bude kad se vratis s posla. Moja cerka je tek sad pocela nekad da zaboravi da trazi da sisa kad dodjem s posla, a radim vec 4 meseca. Inace bi me cim udjem u kucu uhvatila za ruku i vodi me u sobu :) a mozes ga i izbaciti pa ostaviti samo pre spavanja.

Nasa “taktika” je bila u pocetku da je nezno odvikavamo. Nocu kad se probudi prvo probamo da joj damo dudu, ponudimo vode, da je zagrlimo, malo ljuljuskamo u krevetu i slicno. I to uglavnom tata radi. A ako bas nista ne pomogne onda joj dam da sisa. Ali uglavnom je uspevalo i onda bi sisala samo jednom tek oko 6 ujutru. A sad za pravo odvikavanje ce se preseliti da spava s tatom u drugoj sobi. Ocekujem da ce morati nekad skroz da ustanu i da se malo igraju, ali sta da radimo... Ovaj podoj kad ja dodjem s posla dosta cesto zaboravi, pa joj ne dajem ako ne trazi. U sustini, pokusavam da je pustim da prestane sama. A pre spavanja ne znam sta cemo, iskreno. Razmisljam da probamo da joj umesto podoja ja procitam neku kratku pricu i da je onda tata uspava. Ili treba tata i da procita pricu? Bas ne znam, probacemo pa cemo videti.

Biksi, daaaa, ja trudna! Nisam pisala na trudnickim stranama, jedva stignem i ovo malo po roditeljskim temama. Moracu napisati koju rec, da se pridruzim novim trudnicama :) termin je 24.5.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Bobac 2/12/2017, 01:55

Meni ne smeta da ga dojim u toku dana i navece, kad god sam kod kuce. Jako je dobro podneo sto ga pet puta nedeljno tata uspavljuje, ali opet sa flasicom, samo adaptiranog mleka.
Mi smo probali sa uspavljivanjem bez sike ili flasice, ali nije nam bas islo, mozda je bio tad jos mali. Pisi kako je proslo kod vas. Nas je plakao cim ga stavimo u krevetac budnog i zaspao bi posle skoro sat nosenja i ljuljanja.
Ali opet kazem, mozda je i on bio mali ili smo mi nesto radili pogresno.


U toku noci se budi bar jednom u suzama i kad pocne da sisa ne zna sta je dosta tako da stvarno mislim da je gladan. E to je ono sto bi ja nekako da ga odviknemo. Pokusala sam da mu ponudim vodu umesto da sisa, ali me je tako lupio po ruci da mi je flasica izletela i nastavio da place.
Nismo jos probali ako ga ostavimo da place koliko bi to trajalo. Nesto se i ne radujemo tome.  Sleep Sleep Sleep

Pisite kako su prosli vasi eksperimenti.   osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu