Mirjanin mali veličanstveni!

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Mirjanin mali veličanstveni!

Počalji od Mrvica taj 14/8/2012, 23:57

Miro, Vukasinu nosic uvek krci. tri pedijatra rekla da je sve ok, radili bris. Ja mu stavljam fizioloski rastvor marisol, nekad tetrisal. pravila sam beli slez, a izvlacila pumpicom na baterije ali samo par puta, pre toga mi radila babica. Meni kazu da se najede, bljucka pa mu se malo vrati u nosic. Pedijatar mi rekao ako nema temperature i pluca i grlo ok, da ce samo proci. A jedna mi koleginica rekla da je prvih sest meseci dojenja stavljala neke bebi sol, ako sam dobro zapamtila, stavljala pre svakog dojenja. To je isto neki fiz.rastvor.
A bas ste mi slatki...

Mrvica

Broj poruka : 3133
Godina : 36
Datum upisa : 04.12.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 15/8/2012, 09:40

Mirjana ::Ma ljubimo i mi vas da puca srcasti poljupci
Inače, zaboravih da vam kažem jaaaako bitnu stvar.
Juče, kad su mom zlatu šiknuli onu vakcinu, prvi put sam doživela nešto specijalno! Ščepao me je tako jako, da su mi pošle suze, od sreće! Ne, niste pogrešno pročitale. Znam da ga je zabolelo, ali i da će proći, pa nisam plakala zbog toga. Do sada mi je bio kao beba na baterije koja blesavo gleda oko sebe i mlati glavom kao Noddy.
A juče me je zagrlio srca
Bože, kakav je to osećaj...neopisiv, predivan, jak srca
Hvala ti Bože molitva molitva molitva

Pozdrav našem Bambiju, Cvrletu, mezimčetu svakako! angel Mirka, tek će da te ljubi i grli i steže,.. blago tebi!!!! smajli angel

missile

Broj poruka : 8191
Godina : 46
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 15/8/2012, 10:55

I, naravno, srećno otvaranje ovih čarobnih stranica, i srećno vam i zdravo bilo sve vreme koje je pred vama... ff

missile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 15/8/2012, 18:48

Hvala drage moje cveće
Mi smo danas išli kod dva pedijatra i ništa mi nisu pomogli. Pluća su, kažu, OK. Treba da nastavim sa fiziološkim i marisolom, kao i "da ga parim" iznad čaja og kamilice. Za aspirator su mi rekli da slobodno vučem. Kažu da ima i neki koji se kači na usisivač, pa kao, ako je taj bezbedan, tek je ovaj moj, gde ja glumim usisivač.
Probala sam i došla do žuto zelenih slinaca. Mili, sad mi ti reci šta bi to značilo?
Uglavnom, imam utisak da mu izvučem sav vazduh iz pluća, kad povučem, bar sudeći po Cvrletovoj faci i reakciji. Tako da mu opet ne izvlačim sve i on se jadan muči.
Uglavnom, izdobijasmo komplimente kako smo dobri i slatki, pa se ti sad Mirjana jeb.... sama !
Skrenuću od muke No

Mirjana

Broj poruka : 10499
Godina : 40
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 15/8/2012, 18:53

Mrvo, i ja koristim bebi sol. To je fiziološki rastvor u patronama, bez konzervasa. Dakle, što bi moja sestra rekla "nova fora, isti klinac" Wink

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MAAKKI taj 15/8/2012, 21:21

Mirjana, Cvrle je pravi medenjak, zao mi je sto se muci sa nosicem, ali sigurna sam da ce da prodje ljubav ljubav

MAAKKI

Broj poruka : 4805
Godina : 48
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ninica2 taj 15/8/2012, 21:42

Miro ne mogu ti pomoci ali mogu cvrletu i tebi poslati mnooooogoooo poljubaca srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci love

ninica2

Broj poruka : 1826
Godina : 37
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 15/8/2012, 22:53

Mirka, ako su zelene, onda treba antibiotik. Dve bebe iz moje sobe su tako otpustene kuci sa natibioticima. Meni su rekli da kod tako malih beba, pre ode na uvo nego na pluca. Takodje, treba da se prati i opste stanje deteta. Ako je veselo kao obicno, lepo jede i spava, onda je ok.
Ja ovim aspiratorom vucem kao luda, sve me glava zaboli, a cula sam za taj na usisivac, al mi mm nije dao da ga kupim, a bila sam voljna, jer ja kad cujem da nos sisti, sve se oznojim na potiljku Rolling Eyes

Milijana

Broj poruka : 5171
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 16/8/2012, 11:51

Au, Cvrle mali, ala se mučiš Sad
Samo neka što pre bude bolje ff molitva

missile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 16/8/2012, 12:52

Milijana ::Mirka, ako su zelene, onda treba antibiotik. Dve bebe iz moje sobe su tako otpustene kuci sa natibioticima. Meni su rekli da kod tako malih beba, pre ode na uvo nego na pluca. Takodje, treba da se prati i opste stanje deteta. Ako je veselo kao obicno, lepo jede i spava, onda je ok.
Ja ovim aspiratorom vucem kao luda, sve me glava zaboli, a cula sam za taj na usisivac, al mi mm nije dao da ga kupim, a bila sam voljna, jer ja kad cujem da nos sisti, sve se oznojim na potiljku Rolling Eyes
Mili, je l mu zapušiš jednu nozdrvu, dok izvlačiš iz druge?
Meni on ostaje bez daha kad to radim, a ako ne zapušim, ne izlazi ništa No
Obe dr su mu gledale i uši juče. Ali ni jedna me nije pitala ništa za boju slinaca. Druga je čak htela da vidi kako on sisa, pa sam se skidala tamo kod nje i davala mu da sisa.
E sad, problem je to što je njemu tada trenutno bio otpušen nosić, pa nije bilo problema. Njemu se noću najviše zapuši i tada se baš čuje taj sekret, šlajm. Uglavnom dr u dispanzeru mi je rekla da ne dolazim ako prođe, a da obavezno ponovo dođem ako dobije temperaturu ili odbije dva puta da jede ili postane jako uznemiren ili primetim da ne mogu da mu pomognem kapima.
Večeras mi mm dolazi pa će sve biti lakše valjda.
A mene jutros bolucka stomak...oko šava. Ne bi me čudilo ni da je puklo negde, jer opet sam jutros nosala Cvrleta satima. Ili ne može da diše ili ima grčeve ili sisa ili treba da podrigne.... Rekla sam mu da ću ga pokloniti ciganima čergarima, da ga vode što dalje od mene, a on mi se na to tako slatko osmehnuo da mi je u sekundi stavio do znanja da zna još koliko mogu da izdržim srca srca osmeh srce srca srca Dubeću i na trepavicama ako treba!
Sinoć smo bili u šetnji sa drugom iz porodilišta Laughing
Jako su nam nedostajali i baš nam je prijalo druženje.
Kao i u bolnici, drug Luka ne prestaje da plače, a Cvrle ladovina spavka li spavka. Dakle, porasli su obojica i ugojili se, ali ponašanje promenili nisu Laughing
Pošto se sinoć nismo slikali jer smo zaboravili od uzbuđenja, stavljam sliku od pre neko veče, kad nas je tata vodio na palačinke.
Evo kako sam se sredio :)
[Only admins are allowed to see this image]

I seka se našminkala Very Happy

Zato mama nije stigla da se sredi

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cici taj 16/8/2012, 12:54

Mirjana, ja sam mom mazala puca i ledja Fitobalm-om dva puta dnevno ujutru i uvece a kad to nije pomoglo onada sam polse svakog presvlacenja. to je nelelm na bilnoj bazi olaksava disenje. Stavi mu neku knjigu deblju npr lekikon ili recnik ipod duseka da mu malo bude izdignuta glavica i da lakse dise.
Nama je ORl preporucio Fiziomer ali na Stric ne onaj ko bebi sol. Posto je trih prvih mesci imao zacepljen sluzni kanal pa da ne predje na usi.
Jos jedna savet ako nisi probala: sipas mu bebi sol ili sta vec sacekas minut dav da "omeksaju" slici i kad ih izvlacis jednu nozdrvu zatvori prestom dok je u drugoj pumpica.tako pravis vakuum i lakse izlaze.
da vas sto pre prodje ta prehladica osmeh srce

cici

Broj poruka : 2605
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cici taj 16/8/2012, 12:58

sad videh fotke, dusica malena medena posla u grad na palacinke smajli angel osmeh srce

cici

Broj poruka : 2605
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mrvica taj 16/8/2012, 13:22

Miro, nama nikad nisu slinic bile zelene. Uvek zacepimo jednu nozdrvu dok mu izvlacimo, ali nam pedijatar reka da to ne sme cesto da se koristi. Joj, svi kazu drugacije.
I ja koristim fitobalm, kazu odlican je.

Mrvica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medolino taj 16/8/2012, 13:48

Rastopila sam se gledajuci slicice,pa Cvrle je tako meden,kako bih ga samo gnjavila i ljubila a odelce,ma nemam reci srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

Sekica je prava damica naočare a slicica na kojoj ste ti i sincic osmeh srce Ma mamice ti ne treba da se sredjujes,zracis osmehom pored svog malenog Cvrleta osmeh srce

Sada kada tata dodje kuci,bice lakse love

Ljubim vas sve ljubav ljubav ljubav

medolino

Broj poruka : 2608
Godina : 29
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 16/8/2012, 13:52

Aha, fitobalm. Memorisala i kupujem danas!
Dušek mu je malo izdigla tetka još kad smo došli iz porodilišta Wink
Hvala drage moje, ljubim vas i stiskam zagrljaj

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 16/8/2012, 13:54

Mama ne mora da se sređuje jer je lepa i bez šminke, a od ukrasa ima najlepši i najdragoceniji na svetu - drži ga u levoj ruci beba

Miro, vodi ga lekaru Sad

missile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 16/8/2012, 14:00

O, stiglo nam je nešto od jedne forumske drugarice! Slikam večeras da vidite kako će Cvrle da uživka yes
Missile usne

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mrvica taj 16/8/2012, 18:36

missile ::Mama ne mora da se sređuje jer je lepa i bez šminke, a od ukrasa ima najlepši i najdragoceniji na svetu - drži ga u levoj ruci beba

(
yes

Mrvica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 16/8/2012, 21:01

Koliki covek sa kolikim bobazima. ma Mirce on je zdrav-zdravcit, vidi ga kako izgleda!!!

cufta

Broj poruka : 5397
Godina : 48
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 16/8/2012, 22:31

Mirka, to sto se njemu cuje kao da je nos pun ne mora da znaci da je tako. Ovo ti sad ne pricam ja, vec prepricavam sta je meni rekla pedijatar kad smo izlazili iz porodilista i sta je deciji pulmolog (valjda ga lepo napisah), objasnjavala zeni koja je bila sa dvomesecnom bebom u bolnici, krevet do mene. Dakle, njima su ti kanali u nosu jako mali i najmanji slinac moze da izazove zvuk od koga se nama dize kosa na glavi. Drugo, tako maloj deci se jos uvek nisu ni ocistili od plodove vode, pa se moze deisiti da i to izaziva krkljanje. To sto ti je rekla pedijatrica i ja mislim. Prati ti njegovo stanje, ako vidis da ne moze da jede i spava, onda ga opet vodi, i da, ako je neveseo. ZNa to svaka majka da prepozna. Mi smo izasli sa zapusenim nosom iz porodilista i otpusio se tek posle 2-3 nedelje. Kod njih to sporo ide, a i MIlena je imala tako uske nozdrva da nisam nista mogla da izvucem aspiratorom. I da, oni su mali, i moze lako da im se osteti ta sluzokoza, pa ne treba preterivati. Ja ne zapusujem jednu nozdrvu, ali ne zato sto mislim da ne treba, nego zato sto joj i ovako vasim lako.
I Mirka, ja mazem svinjsku mast ispranu u 9 voda. Babski lek, al Mileni pomaze.

Milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 16/8/2012, 22:32

Zaboravih da prokomentarisem sestru, covece, pa ona se vec sinka likeit

Milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 16/8/2012, 23:37

E, i ja sam provalila da kad izvlacim aspiratorom sekret, moram da menjam pravac. Nead se desi da ja vucem , nema nista, a kad malo pomerim aspirator na dole ili u stranu, onako nozdrvai, onda pogodim kanal i izvucem brdo...
Jbt koju mi nauku napravismo od izvlacenja slinaca Shocked

Milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 16/8/2012, 23:46

Mnogo ti je meden ovaj mornar MIro! Pravi panonski! Very Happy Samo da prestane da ga muci nosic, pa da uzivate!

KoMetaK

Broj poruka : 7149
Godina : 43
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 17/8/2012, 12:47

Žene, ja ako ikad budem u bedaku dolazim ovde da me oraspoložite, a ako pomislim da sam ružna, isto lol!
Milijana ::
I Mirka, ja mazem svinjsku mast ispranu u 9 voda. Babski lek, al Mileni pomaze.
Probaću obavezno cvet

Od sinoć ušpricavamo marisol, po savetu patronažne. Stanje bolje!
I tata je sinoć stigao i mogu vam reći da se osetilo. Tj. noćna smena je mami izbrisala bar jednu boru Wink
Tata je i kupio svašta, a mi ćemo se pohvaliti nekom garderobicom (trenerčica skroz desno je od tetke, takođe stigla juče)
I to nije sve što smo juče dobili. Jedna medena Lucija nam je poslala ovo
Tata je bio zbunjen. Nije mu jasno kako smo nešto dobili od nekoga kome nikad oči videli nismo. Onda smo mu mi pokazali Lucijine oči i on se oduševio Laughing Kaže da je zvk i da je medena srca srca srca srca
Naravno, dodao je i da se devojke već otimaju oko našeg Cvrleta, pa mu i poklone šalju  b  b  b
Ćufto, hvala poljubac

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 17/8/2012, 13:34

f za nosic.
A samo mogu da zamislim Cvrleta u ovim odelcima love Kakve li ce poklone tad tek dobijati Laughing

Milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 02:05

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: