KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija

+2
Ema78
HappyGirl
6 posters

Ići dole

Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Empty Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija

Počalji od HappyGirl 29/1/2008, 09:13

Duljina menstruacijskog ciklusa i ovulacija

Evelyn L.Billings, John J. Billings i Maurice Catarinich

Do OVULACIJE dolazi samo jedan dan u ciklusu i 2 tjedna kasnije slijedi mjesečnica u slučaju da nije došlo do trudnoće. Vrijeme između ovulacije i naredne mjesečnice u pravilu se bitnije ne razlikuje. Duljina menstruacijskog ciklusa ovisi o varijacijama u vremenu od početka ciklusa do ovulacije, kao što je prikazano dolje.
Pojava ovulacije određuje duljinu ciklusa:

Menstruacija
Ovulacija
Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle1Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle2Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle2Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle4Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0

<

2 tjedna

>

Menstruacija

Menstruacija

Ovulacija
Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle1Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle2Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle2Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle4Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0

<

2 tjedna

>

Menstruacija

Menstruacija

Ovulacija
Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle1Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle2Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle2Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle4Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0

<

2 tjedna

>

Menstruacija


Menstruacija

Ovulacija
Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle1Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle2Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle2Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle4Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0

<

2 tjedna

>

Menstruacija


Menstruacija

Ovulacija
Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle1Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle2Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle2Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle4Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle3Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Cycle0

<

2 tjedna

>

Menstruacija

Mijenjati se može duljina vremena od početka mjesečnice do ovulacije. Ovulacija je često odgođena u razdobljima stresa, tijekom dojenja i u predmenopauzi.
Tog jednog dana u ciklusu kad dolazi do ovulacije, jedna ili više jajnih stanica mogu postati spremne za oplodnju. Jajašce ne živi dulje od 24 sata, dok spermiji žive različito vrijeme. U odsutnosti zadovoljavajuće sluzi spermiji vjerojatno neće živjeti dulje od oko sat vremena, no uz potporu pogodne sluzi vrata maternice mogu preživjeti i do 2-3 dana, u rijetkim slučajevima čak 4-5.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Empty Re: Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija

Počalji od Ema78 7/6/2012, 07:17

Hej devojke, nisam uspela da nadjem vasa iskustva sa pacenjem ovulacije lh trakama... Kakva su?
Ja sam koristila Babytime plocice,nisu mi nista pokazale, pretpostavljam da ovog puta nisam ni imala ovulaciju.Ni telo mi nesto posebno nije odreagovalo, kako inace zna...Sad sam narucila preko neta neke tracice, mnogo su povoljnije, za kvalitet ne znam,javicu...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Empty Re: Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija

Počalji od Ema78 7/6/2012, 07:19

I da, prosli ciklus mi je trajao 27 dana...a ovulacija je bila izmedju 11 i 12 dana... sad evo prodje i 15 dc i nista...Telo kao da spava!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Empty Re: Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija

Počalji od winni 7/10/2013, 16:45

zbunjen sta moze biti razlog da 8 dpo imam eggwhite hmmm......
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Empty Re: Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija

Počalji od libra35 17/3/2015, 09:45

Devojke ovaj mesec dobila na 25 dan....inace je 28 ,29?Jel to ok .....bilo kakvo kasnjenje i raniji dolazak vestice me uplasi lol!
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Empty Re: Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija

Počalji od zvoncica36 17/3/2015, 11:13

libra35 ::Devojke ovaj mesec dobila na 25 dan....inace je 28 ,29?Jel to ok .....bilo kakvo kasnjenje i raniji dolazak vestice me uplasi lol!
To je sasvim ok. Normalan ciklus. Može da se desi da menst. kasni ili porani po 15 dana. To dr smatraju normalnim ciklusom. Promene godišnjih doba utiču kod nekih žena na ciklus, hormonske terapije, stres,...

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Empty Re: Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija

Počalji od zvoncica36 17/3/2015, 11:15

Libra jedino sad ti je možda ovulacija ''pomerena'' sa ovim ciklusom. Meni kako stoji stvar kad sam zatrudnela je bila ovulacija oko 20-og dana.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Empty Re: Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija

Počalji od saska1 17/3/2015, 14:42

libra35 ::Devojke ovaj mesec dobila na 25 dan....inace je 28 ,29?Jel to ok .....bilo kakvo kasnjenje i raniji dolazak vestice me uplasi lol!

Libra to je sasvim u redu,ništa strašno.Ja sam par puta dobila 13 dan pa kad sam otišla dr sve u redu.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Empty Re: Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija

Počalji od libra35 22/3/2015, 09:14

....Da vas devojke ovde pitam Very Happy valjda nisam omasila temu....da li se nekom desilo da odmah posle menstruacije oseti pumpanje jajnika...onako kao kad je ovulacije ..u preponi blaga bol.....kao da mi vec sad raste folikul ....ovo mi se desava negde 11 dc ali sad vec posle 6 dana od menstruacije...bas cudno. affraid
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija Empty Re: Dužina menstruacijskog ciklusa i ovulacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu