KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vukašin-Mrvicin mali borac

+37
Tinche
maki79
plavaptica
dragana76ns
MARA
Sneza
Vuchica
cufta
KoMetaK
caci
Mali Princ
Gramatika
buby
Orline
mamajednogprinca
cicsa80
brinbili
missile
MAAKKI
korpica
bak
medolino
Tanja83
lolipop
djole42
Milijana
maus
BiKsi :)
dr mali pariz
Nefertari
makababy
Shizika
lena
cici
key
Mirjana
Mrvica
41 posters

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od BiKsi :) 17/10/2012, 18:19

dr mali pariz ::ni moja ne sme da im promeni pelenu...hahahaha,ili ne sme od mene???lol!
lol! lol! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Sneza 18/10/2012, 20:37

Nama je kilaža slaba tačka, moje zaista jesu manje kilaže od proseka.
A on je taman, kako treba biti. I lep i zgodan Very Happy
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Mrvica 24/10/2012, 18:31

Hvala Snezo.
A sad mame ili neko s tim iskustvom, videla sam preslatku pidzamicu za Vukasina, ali bez stopala, samo kao trenerkica. Da li vi deci oblacite carapice kad spavaju? Ja za sada njemu za spavanje oblacim bodic i donji deo sa stopicom, ali mi tako zapala za oko ova pidzamica pa cu morati da mu je uzmem. Kod nas je toplo, al' ipak se preko noci rashladi.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od MAAKKI 24/10/2012, 19:20

Mrvice on je jedna bombonica srca1
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Mirjana 24/10/2012, 21:03

E tk i mene interesuje Mrvo. Cekam da ti neko odgovori Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od dr mali pariz 24/10/2012, 22:08

Mrvo, i ja cesce pribegavam stopicama, ali ima pidzamica i bez njih. Tada im obavezno obuvam carapice...u ovom periodu , naravno. Leti su samo u bodicima spavali.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od caci 25/10/2012, 12:23

dr mali pariz ::Mrvo, i ja cesce pribegavam stopicama, ali ima pidzamica i bez njih. Tada im obavezno obuvam carapice...u ovom periodu , naravno. Leti su samo u bodicima spavali.
yes yes yes
ljubav ljubav ljubav ljubav
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Mrvica 25/10/2012, 14:15

Mirjana ::E tk i mene interesuje Mrvo. Cekam da ti neko odgovori Wink

Hm, prepisujes!!!
Salim se lol!

Hvala Maki.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Mrvica 25/10/2012, 14:20

dr mali pariz ::Mrvo, i ja cesce pribegavam stopicama, ali ima pidzamica i bez njih. Tada im obavezno obuvam carapice...u ovom periodu , naravno. Leti su samo u bodicima spavali.

I ja tako mislim. Kao ne bih da ga utrpavam previse, kao hocu da ga celicim v , a opet mi je nekako mali pa se bojim da mu ne bude hladno. v
Sad sam skoro bila na 1.rodjendanu kod drugaricine malenekom restoranu, i svi smo bili u dugim rukavima, neko u dzemperu, ja u koznoj jakni. A ona je maloj obukla samo surts preko hulahopki i bodi majicicu bez potkosulje ili bodica. Dok ju je drzala sevala gola ledja. A mama i tata u dzemperima. I njena mala nije ni jednom bila bolesna za ovih godinu dana. A kako sad da ja ne obucem svoje dete kad je i meni hladno. Nekako gledam spram sebe.
Uh, gde ja ode s pricom...
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Mirjana 25/10/2012, 15:46

Ta me majka podseća na mene Shocked Ja krenem s Cvrletom u kupovinu i vidim kako me ljudi zagledaju, al ne zato što nosim lepo dete, nego što majka ima duge rukave, a beba kratke Rolling Eyes
Ali idem tom logikom da sam ja uvek bila gušter i da zbog toga ne treba da upropastim svoje dete.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od makababy 25/10/2012, 16:46

mrvka evo i ja da prlistam tvoj dnevnik...prvo,vule ti je presladak,ali presladak...a sto se tice oblacenja,ja se uzasavam majki koje decu obuku kao da je minus dvadeset...ok,doslo je hladnije vreme,ali bas da im obucem jaknicu i jos da ih uvijem u neko cebe,ma daj i mene bi to gusilo,mada 90%majki to rade,samo ne znam zbog cega...
makababy
makababy

Broj poruka : 626
Godina : 41
Datum upisa : 18.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od cicsa80 25/10/2012, 17:07

Mrvka, slusala sam na TV, pricala je dr pedijatar da je bebama toplije nego nama i da ih ne treba truntati.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Mrvica 25/10/2012, 19:00

Znam, i zato ne zelim njega da utrpavam pa posle da mi malo malo slini. Ja nekako mislim da treba da se vodimo nama, ako ja oblacim jaknu, treba i njemu, i obrnuto. Ali opet, nije mi logicno ni da ja obucem majicu i dzemper a detetu da bude go stomak. Ja ga nekako oblacim spram mm-a, ja sam smrzla pa nisam merodavna. Rolling Eyes
Uglavnom, slozismo se da su carapice potrebne sa pidzamom dok je ovako mali preko zime.
A sledece godine cemo vec drugacije Wink
Sad citam temu o uvodjenju cvrste hrane, jod sam na pocetku a vec me glava boli. affraid Prekidam da odgledam slagalicu pa cu nastaviti.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od makababy 25/10/2012, 19:41

pa vi jos niste uveli cvrstu hranu...pa sta cekate...ja sam mojima vec skoro sve dala od cvrste hrane,ali su se najvise gadili na zitarice...tako da sve drugo dolazi u obzir,krompir,sargarepa,supica,pirinadz,dzigu,mesance,jabuke,kruske,banane,zumance,spanac...
makababy
makababy

Broj poruka : 626
Godina : 41
Datum upisa : 18.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Mirjana 25/10/2012, 21:32

Maka, a gde ti je "tiker"? I gde si bre ti? Kako su tvoji klinci?
Mrvo, izvini sto ti uzurpiram dnevnik, ali ovu malu je nemoguce uFatiti Laughing
Ynaci, Mrva smrzlo ko ja lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Tanja83 25/10/2012, 21:49

Mrvo,sto se tice oblacenja,meni se Matija ne otkriva,sta kod da mu obucem tj on je pokriven,dok mi se Novak otkriva i njega bolje oblacim.Pidzamicu pa odozgo carapice jer ih izuva tj pidzamicu mu uvucem u carape a kad je bas hladno ubacim ga u vrecu za spavanje i mirna Backa lol!


Ljubimo mi naseg drugara Vuleta srcasti poljupci srcasti poljupci
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od cici 25/10/2012, 23:00

Izgleda da sam gora smrza od tebe Mrvice lol!
Kod nas je u kuci ledara, radijator je u nasoj sobi upaljen na dva ili tri 24h i opet je hladnjikavo. tako da ja mom obucem bodic na kratke rukave ili bez , pidzanu bez stopica( takvu trenutno imamo) i ubacim ga u tanku pamucnu vrecu. posto se otkriva nocu. kad ga pipnem nocu taman je.
Posto je tvoj dasa jos mali i ja glasam za carapice ili pidzamu sa stopicama.
Mi smo isto poceli uvodjenje cvrste hrane u vasem uzarstu i nista mu ne fali. ljubimo vas drugari ljubav ljubav
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Milijana 25/10/2012, 23:42

Kako vasa deca spavaju u tim vrecama? Ovi moji indijanci ce da je iskidaju Shocked
ja sam Lenki uvek oblacila carapice (osim kad je vruce) pa i sada jer je ona uvek otkrivena. A verujte, nisam je nikad nesto posebno utopljavala. Ona i ne voli toplo. AL, necete verovati, meni bude hladno nocu, ustanem, pipnem joj ruke i noge, a one vrele Shocked
Maka, kako si uvela sve od hrane? Pa tvoja deca nemaju godinu dana?
Ja sam krenula sa 4.5 meseca i bas sam postepeno uvodila namirnica i tako otkrila da Lenka ima ekcem od citrusa...

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od medolino 26/10/2012, 15:26

Mrvo,svratih da vas ljubim ljubav ljubav ljubav
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od makababy 26/10/2012, 17:03

mrvka izvini...milijana,naravno da nemaju godinu dana-)))ali helena nije htela da pije humanu,na silu sam joj davala,kako sam uvela kravicu nemamo problema,a sto se tice cvrste hrane,sve se pasira bude kao kasica i polako jedno po jedno,dete ce imati alergiju i u godinu dana,tako da se ja nisam plasila ni sada da im uvedem...mislim ne razumem sta znaci milupina kasa od pirindza(lepo skuvas pirinadz i ispasiras)to pre deset godina niko nije ni konzumirao niti su dr predlagali,ali dobro,svako radi po svome,kao sto mi nije jasno da neke majke se sterilisu da bi uzele dete u narucje,prave sterilnu atmosveru oko deteta,pa sta rade kada ih odveu negde,mislim ne razumem...pa iz iskustva sa posla takva deca su najcesce bolesna,da vidite decu koja su po domovima ili hraniteljskim porodicama,retko koja porodica ima da hrani dete po knjizi i takva deca su zdravija nego ova kojoj se ugadja,verujte mi...
makababy
makababy

Broj poruka : 626
Godina : 41
Datum upisa : 18.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Mrvica 28/10/2012, 00:11

Mako, sto se izvinjavas?
Jesam ja njemu uvela cvrstu hranu od cetvrtog meseca ali samo po malkice jer ja imam melak da ne znam sta cu s njim, pa nisam zurila sa dodatkom. Polako sam mu uvodila, za sada sisa jos 4 puta dnevno, a jedan obrok sam mu zamenila. Ali planiram sad jos jedan da zamenim, zato sam citala savete o kolicini hrane koju da mu dam. Znam sta treba uvesti od namirnica, samo me brine kolicina. Do sada o tome nisam razmisljala jer je sisao, pa sam prekine kad mu je dosta.
Mako, ti nisi dojila, pa je normalno da si ranije pocela sa cvrstom hranom. Tako bih i ja verovatno. Ali s ovoliko mleka, steta da ga rano kljukam s bilo cim. Izmedju dojenja sam mu davala po malo soka, kasice, a jedan obrok Milupinu rizu ili povrce ili plazmu.
Sad cu da prosirim polako na 2 obroka cvrste hrane i 3 dojenja. Ja to sve moram postepeno jer mi grudi slabo kontaju da ne treba vise toliko da proizvode. Rolling Eyes
Ne znam da li ste videle, Kiko carape imaju da se kupe hulahopkice kao bodic sa kopcanjem na ramenima, izjedna. To je super kad se ide napolje zimi da se ne budu gole nogice. Za sada je pretoplo, ili u kuci cak i zimi. Kod nas bude bas vruce zimi pa ne planiram mu oblaciti hulahopke, samo carapice dokolenice.
Btw, hvala na savetima oko pidzame i stopica.
A da, nama je danas, sad vec juce bilo sest meseci ali mi naravno u lutanju po NS, pa ne stigoh ni otvoriti kutak.
Ljubimo vas sve...
[Only admins are allowed to see this image]
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od medolino 28/10/2012, 10:02

Mrvice,pa to je vec pravi veliki decacic od 6 meseci osmeh srce
Hvala na posluzenju a vama zelim da uzivate u svakom danu Very Happy neka vam je srecan 6-mesendancic srca1 srca1 srca1

Super sto imas toliko mleka za tvog sincica ipak je majcino mleko najlepse i najbolje, mozda samo jedan do dva obroka da uvodis cvrstu hranu a dok ima mleka nek sisa,bar ja tako mislim...

Ljubimo vas mnogo poljubci poljubci poljubci
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Tanja83 28/10/2012, 10:15

Mrvo,meni su moji dugo jeli samo jedan obrok a drugi sam uvela voce koje sam davala izmedju dva obroka tj formule.Kada vec imas mleka furaj.

Sto se tice kolicine,ja im sada dajem sve dok ne okrenu glavu,tj ponudim im jos dva tri puta i ako nece to je to.Kada sam pocela da im uvodim cvrstu hranu(to je bilo sa 4 meseca),prvo sam im dala tu pirincanu kasu pa odmah posle mleko jer nisam znala koliko treba da im dam a da ne budu gladni i postepeno sam izbacivala mleko tj provalila koliko im je dovoljno.

Evo moj raspored obroka sa 9 meseci.

Oko 7 ujutru formulu
oko 11 slani obrok(meso sa povrcem ili poparu ili tako nesto)
oko 3 formulu,
oko 6 vocke ili neki sok
oko 8 slatki obrok(cokolino,medolino,mleko i plazmu,griz i bananu itd)
oko 12-1 formulu

Kod mene je sve OKO jer moja deca jos uvek ne znaju kada spavaju,ustaju itd,smorovi mali pa je zato sve OKO lol!
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Mirjana 28/10/2012, 10:22

O Vule naš mili, srećan ti šesti mesecdančić love Eto, kao da si uvek bio tu, a još se sećam kako je bilo napeto do samog kraja trudnoće. No, za naše andjele je vredelo boriti se yes
[Only admins are allowed to see this image]
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Mirjana 28/10/2012, 10:26

Ako nemate ništa protiv, prebaciću ovu priču o hrani na pravu temu osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Vukašin-Mrvicin mali borac - Page 5 Empty Re: Vukašin-Mrvicin mali borac

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu