KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slani mafini

2 posters

Ići dole

Slani mafini Empty Slani mafini

Počalji od nacKa 4/7/2012, 20:26


pa drugarice Pari, tema po dogovoru, a na predlogu hvala, zaista se ne bih sama setila Very Happy
recept je iz novina, isprobala odmah i mogu vam kasti - baš je lep Wink

Mafini sa tikvicama

Sastojci: 1 tikvica, 2 jaja, 200 gr President domaćeg mladog sira, 4 kašike ulja, so, biber, 1/2 praška za pecivo, 100 gr kukuruznog brašna, 100 gr pšeničnog brašna, i mleko da se masa poveže
Priprema: tikvicu izrendati u dublju posudu. Dodati umućena jaja i sir i sve promešati. Sipati ulje, obe vrste brašna, so, biber i pecivo. Postepeno dodavati mleko i mešati, da masa ne bude ni tvrda, ni mekana.
Peći 15-20 min u rerni zagrejanoj na 200 stepeni. Gotovi su kad dobiju zlatnožutu boju.

Bas se i nisam strogo držala recepta u delu koji se odnosi na količinu sastojaka (duplirala sam), i vrstu sira (koristila mrvljenu fetu), ali sam ispoštovala predlog vezan za gustinu mase Wink

Prijatno!!!



nacKa
nacKa

Broj poruka : 401
Godina : 50
Datum upisa : 13.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Slani mafini Empty Re: Slani mafini

Počalji od dr mali pariz 6/7/2012, 17:49

hvala Nacka na receptu! Će da probamo Very Happy
Mogu ovde da dođu i slatki mafini, pa da bude gužve. Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slani mafini Empty Re: Slani mafini

Počalji od nacKa 26/8/2012, 12:39


podosta kasnim sa slikom Embarassed

Slani mafini 2weatd3

Slani mafini Kd4ewj

presek imam neki bzvz, pa da ga ne stavljam

u arhivi kuhinje videh da su po sličnom receptu prošle godine, čini mi se Čupava, Tinče i još nekoliko njih pravile i pisale svoje utiske, a stavljale i slike

ne znam da li smem (doduše ne znam ni kako Embarassed ) da to prebacim ovde, možda ne bi bilo loše da se vide različiti utisci i varijacije recepta
nacKa
nacKa

Broj poruka : 401
Godina : 50
Datum upisa : 13.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Slani mafini Empty Re: Slani mafini

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu