Penelope-dnevnik moje bubamare

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Penelope-dnevnik moje bubamare

Počalji od penelope taj 9/2/2013, 22:59

To su ortopedske cipele koje se prave po meri i nalazu ortopeda-naše će imati samo ojačanje na peti i sa unutrašnje strane zadnjeg dela stopala, da joj drže pravilnije stopala, znači nikakve specijalne korekcije. Biće bez anatomskog uloška.
5500dinara koštaju, uzeli su mere, otisak i još neka 4 parametra, izabrali smo kožu koju hoćemo,i boju,pa čekamo da se naprave.
Otprilike 3 meseca, dok se hod malo ne stabilizuje, trebaće da nosi i napolju i unutra, a posle toga samo u vrtiću.
Duboke su jako, ali nemaju nikakvu postavu, pa stopalo, mislim, može da diše.
Nisu tako gadne kakve su nekad ortopedske bile. lol! Čak naprotiv, ne razlikuju se puno od klasičnih.
Kaže teta koja radi tamo da puno njih prave bez ikakvih nalaza i nacrta, samo po otisku i meri, eto kao jer je dobra koža i da budu pravilne, šta ja znam.

penelope

Broj poruka : 332
Godina : 35
Datum upisa : 07.06.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavaptica taj 10/2/2013, 00:10

Janjo jesi macka prava osmeh srce Kakvi modni detalji, a tek repic cveće

plavaptica

Broj poruka : 1467
Godina : 42
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od penelope taj 12/2/2013, 21:45

Evo još malo sličica od nas!

Ako želite ovakva usta bez pomoći plastičnog hirurga, pratite sledeća uputstva: najpre sakrijte jednu cipelu, ali jako dobro, da je nema šanse iko da je pronađe. Onda,dok je svi ukućani i gosti traže, idite tajno do svoje sobe i popnite se na motor, ali sedite naopako, pa igrajte ĐIHA,ĐIHA i izvrnite se pravac na nos! v
[url=[Only admins are allowed to see this image][/url]
Majko mila, skratila mi je život! c

Jela je zimski sladoled uz tatino dopuštenje-da neko tako uživa i radi mmmmmmmmm, nisam mogla da zamislim. Bilo bi mi žao da ipak nisam dozvolila.

Sad pije iz čaše koju nam je naša Orline poslala

I jedna slika od malopre, malo smo se fenirale Very Happy

ff

penelope

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 13/2/2013, 09:19

Joj kakva je za gnjavazu zagrljaj
A ekipa iz vrtica je vrh lol!

Milijana

Broj poruka : 5171
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od korpica taj 13/2/2013, 14:32

ff
Lepotica mala osmeh srce
Sve su slicice lepe,ali one sa djindjuvama,bice ona prava opasnica i mackica kad poraste Very Happy srca

korpica

Broj poruka : 2160
Godina : 34
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 13/2/2013, 19:17

Kakav je slatkiš Janja, nemam reči! [Only admins are allowed to see this image] Deluje mi da će biti neki zajebant samo takav! [Only admins are allowed to see this image] Vragolanka, sto posto! [Only admins are allowed to see this image]

Kakvo uživanje prilikom klope sladoleda, neverovatno! [Only admins are allowed to see this image]

BiKsi :)

Broj poruka : 20381
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od penelope taj 25/2/2013, 21:59

Biksi, dobro ti deluje! lol!

Cao drugari! ff

Hvala na ovako lepim recima! usne

Kod nas sve po starom, vrtic, posao, popodne igre bez granica. Very Happy Imali smo roditeljski u vrticu, spremaju neki program za 8.mart, ovi nasi najmladji ce imati radionice sa mamama, nesto cemo praviti-zamisljam koji ce to haos, mislim HAOS biti. Very Happy Svakako jedva cekam!

Janja je svakim danom sve zivlja i zivlja, koliko energije. Shocked Uz to sve zanimljivija, sa njom je stalno sou. Ponavlja reci za nama ili samo slogove, a najvise voli slikovnice sa zivotinjama, pa stalno neko mora da joj pokazuje, a ona da ih imenuje i uz to ide onomatopeja. v

Juri po kuci bez prestanka, kupatilo joj je i dalje slaba tacka, u njenoj sobi napravi haos u sekundi i u kuhinji element gde drzim plasticne posude i ostale plasticne drangulije. Sve mora napolje. Rolling Eyes Ostalo je ne interesuje. Cveca se boji i ako joj neka igracka padne blizu, ne sme da pridje, nego stoji pored i cmizdri i pokazuje prstom. Laughing

Kad idemo u goste, ona nadje nesto da se zabavlja i sedi i po sat vremena se ne cuje, samo prevrce iz jedne ruke u drugu i gleda. Svi se cude kakvo mirno dete. affraid

Neko me je pitao za cipelice, danas smo bili po njih u Subotici, cekali smo oko 3 nedelje. Sad cu vam postaviti slicicu, imam na telefonu. Duboke su dosta, pa ce trebati nekoliko dana da se navikne-koza je jako lepa, mislim da su izuzetno udobne i prijatne za nogu. Sad, nisu bas najmodernije Very Happy , ali nisu ni tako lose. Wink

Vozili smo se u vozicu i malo uplasili Rolling Eyes

I opet zimski "mmmm" sladoled (odusevljenje je bilo identicno)

ff

penelope

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 26/2/2013, 08:15

Cipelice su vam bas lepe i nije da nisu moderne. Bar ja, izgleda, ne kupujem moderne deci Rolling Eyes Moja kuma nosi svojoj devojcici te ortopedske, i oni ih nose i po kuci, umesto patikica.
A ona ima neke obraze sto zovu na stipkanje zagrljaj

Milijana

Broj poruka : 5171
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 26/2/2013, 09:34

Janjo seceru smazala bi te zajedno sa tim zimskim sladoledom Very Happy
Lepic je divan lol!
Djindjuve ti stoje superiska lol!
A usnica...uf brzo ce proci.
Drugari ljubim vas osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce

maus

Broj poruka : 14076
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragana76ns taj 28/2/2013, 15:55

A kakva sreca sa sladoledom Very Happy
[Only admins are allowed to see this image]

dragana76ns

Broj poruka : 4196
Godina : 40
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 28/2/2013, 16:37

kako ona deluje mekano i umiljato, samo da je covek stipka i ljubi srca

bak

Broj poruka : 6807
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 28/2/2013, 16:58

Lepo reče Mili, obrazi mame da budu ištipkani osmeh srce
A za strah od cveća prvi put čujem i upišah se od smeha. Kakvi su to mišići šašavi lol!

Mirjana

Broj poruka : 10499
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od penelope taj 3/3/2013, 12:39

Hvala vam, drage moje! osmeh srce

Mi smo bili na šišanju, ošišali smo šiške (tata je jedva i to odobrio) i rekli smo frizerki da ne budu kao "lonac", nego stepenasto. lol!

penelope

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 3/3/2013, 13:24

Srce malo,i kod frizera je stigla. Je l to prva poseta ?
medenjaković.

dr mali pariz

Broj poruka : 22930
Godina : 38
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 3/3/2013, 18:52

sreca

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanja83 taj 3/3/2013, 20:59

Joj Janja lutko lepa [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

Bravo za frizera i sisanjac [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

Cipele su vam bas lepe i mi imamo iste samo plave sa sivim i namenske su nam,malo vise ima rada na njima.Sledeci put da joj stavite i cvetice sa strane [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

Ljubimo vas lepoto mala [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

Tanja83

Broj poruka : 1277
Godina : 33
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od penelope taj 24/3/2013, 10:01

Juhu! ff

Otkad nas nema, joooj, bar kad bi dan trajao malo duze, recimo duplo. Very Happy

Prvo, hvala vam, divne ste! cvet

Sisanje je bilo prvo, mislim ovo pravo, u stolici i sa ogrtacem. Janja je bila super, doduse-stalno je gledala ocima gore, da vidi sta joj rade, ali uspeli smo da se nafriziramo.
Tanja, hteli smo i mi cvetice na cipelice, ali nisu imali tu opciju, samo smo mogli boju da biramo. Ovde u Subotici ima ta jedna jednina radnja koja izradjuje cipelice, tako da nismo imali puno izbora. Inace, cieplice su super, ona se skroz navikla na njih i mnooogo bolje hoda. Nosi ih napolju i u vrticu, a kuci kombinujemo, malo one, malo one neklizajuce carape, tako da smo razne patofne i cipelice koje smo pokupovali sto za vrtic i stan, sto za napolje, sve odlozili.

Janja raste kao iz vode-visoka je jako. U jaslicama je najmladja, a visa je od svih, i decaka i devojcica. Ziva je i dalje podjednako, juri po ceo dan, mada zna i da se zaigra kockama i "pisanjem"-ima jednu svesku i bojice, pa svrlja po njoj. Jako lepo drzi olovku, kao odrasla, a to je zato sto u zabavistu svaki dan imaju cas likovnog. Very Happy Imali smo "priredbu" za 8.mart u jaslicama i tamo su nam pokazali njihove radove - svaki crtez lepe u svesku koju smo odneki na pocetku godine i vec su je skoro celu ispunili. Ima tamo raznih tehnika. Very Happy

Priredba je bila ludilo-kada smo mi mame usle u 9h, oni su poceli iz sveg glasa da placu-svi! Nikome nije bilo jasno zasto,a vaspitacice su bile van sebe. lol! Kad su se malo primirili, otpevali smo po 4 pesmice na srpskom i madjarskom i onda su oni dobili na tanjiricima tempere, pa su pokazali mamama kako znaju da umacu prst i tackaju po nekom leptiru. lol! Posle su im pustili muziku i dali grickalice, pa su djuskali.

Nastavljam posle, stigli neplanirani gosti.. Rolling Eyes

penelope

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragana76ns taj 24/3/2013, 12:04

[Only admins are allowed to see this image] za Janju sa novim siskama

dragana76ns

Broj poruka : 4196
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od penelope taj 24/3/2013, 12:38

ljubav za Draganu i njena dva cvetica!

...evo nas!

Sta jos htedoh da kazem zbunjen .. Vrtic nam je i dalje super, ona ga obozava. Ima drugaricu Ivu, pa kada stignu ujutru, vaspitacice ih stave jednu do druge za stolom, a one odusevljene, samo se smeju i pipkaju. zagrljaj Ima i drugara Norbiku, mesec dana je stariji od nje, a dodje joj do brade lol! , njega stalno hoce da hrani Shocked , to sam i ja jednom videla kada sam dosla po nju, pa mu je davala svoju bananu. Sou sa njom. Very Happy

Svaki dan sve vise i vise "prica", ponavlja reci za nama, ne sklapa jos po dve reci, ali sve ponovi na svoj nacin. Vrlo cesto nas iznenadi kako nesto poveze u svojoj glavi, a jos cesce je toliko interesantna i smesna, vesela, pravi neke face, kao da ce biti neki komicar, samo ne znam na koga je. zbunjen

Ja sam se nekako sva spetljala sa vremenom, ne mogu da se organizujem i strasno sam umorna. Dodjem umorna sa posla, a ona je taman odspavala u jaslicama, tako da je u punoj snazi. Onda kod nas krece zurka, a uvece sam ja mrtav covek. Very Happy Ona zaspi oko 21h, hvala Bogu, lepo spava, tako da ja tu uhvatim sat-dva da uradim nesto, a uglavnom to bude Kutak Very Happy . Vise puta zaspem na stolici, pa mi pada glava, kao kakav deda. lol!

Nego, slusajte ovo! Mene na poslu zabolela ledja jaaako, izmedju lopatica. Mislim se sta je, nikad me ledja nisu bolela, pa sam se posle dva dana zabrinula i odem kod doktora. Slusa ona pluca, sve ok, izvadim krv, krvna slika i biohemija-sve ok i posalje me kod fizijatra. Naprave oni meni snimak, kad ono-ispala rebra iz zgloba sa prsljenom. affraid Pita ona mene da li sam podizala nesto tesko. Ma jok, nisam. lol! Po ceo dan samo to i radim, dizi, spustaj, nosi. Ona se smeje-kaze sve joj je jasno. Poslali me u Suboticu kod fizijatra, pa su mi to vracali. Rolling Eyes Nije bolelo, samo je krckalo. I sad idem na fizikalnu terapiju u Dom zdravlja, laser i vezbe. v Savet-ne dizite dete rotaciono, znaci ako vam je sa strane, pa se savijete, okrenete i podignete. Stanite ispred njega i HOP. lol!

Sad cu prebaciti neke slike, pa cu valjda stici da stavim, da vidite kako smo porasli.

penelope

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 25/3/2013, 21:16

A u bre,Penelope šta te snađe...
dobro je da si se obratila doci na vreme...
Ljubim ti princezu..čekamo neke sličice osmeh srce

dr mali pariz

Broj poruka : 22930
Godina : 38
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od penelope taj 26/3/2013, 21:53

Pari, proslo to odmah cim su mi namestili, nego sad svaki dan moram ici na vezbe, laser i neku masazu, sto mi ustvari dodje bas super, odmorim se dvadesetak minuta sto mi je jedino u toku dana. Very Happy
Evo nekoliko obecanih slicica:
[url][Only admins are allowed to see this image][/url]

Ljubimo vaaaaaas!

penelope

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 26/3/2013, 22:51

Bože mili kako je medena! Ja se topim kad je gledam! A osmeh, neprocenljiv! naočare naočare naočare naočare naočare
Da nisam ja tebe srela u centru....kod Maxija? Videla sam nekog ko mi je od negde poznat i klimnula glavom u prolazu, pa onda kao u crtaću stala i okrenula se, ali više nisam videla osobu kojoj sam se javila, niti imam pojma ko je to bio Embarassed Rolling Eyes

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 2/4/2013, 11:42

Koji je ona med!!! Plavooki secer sa siskicama osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce

maus

Broj poruka : 14076
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od penelope taj 2/5/2013, 07:31

Caaaao devojke i drugari! ff

Nas nema, sad vidim da je proslo vec mesec dana. Shocked Mada sam na Kutku svakodnevno i uglavnom pratim desavanja. yes

Tek sad odgovaram Miri Crying or Very sad -ne verujem da sam to bila ja, posto mislim da bih ja tebe prepoznala, pa bih ti se javila. radost Jedino ako sam gledala na drugu stranu..

Maus ljubav

Ustala sam kao vampir po navici, iako ne radim uopste tokom ovih praznika, pa dok Janja spava, da vam se malo javnem.
Juce smo bili ceo dan kod nekih rodjaka koji imaju ooogromno dvoriste. O Boze, koliko dvoriste znaci za decu. Mi svi, i roditelji nasi i dever, zivimo u zgradama. Kakvo je bilo uzivanje juce za decu. Jurnjave je bilo na sve strane. Very Happy Lopte, bicikla, trotineti, pistolji na vodu, jurnjava za macama-uzivancija za sve.
Danas idemo u cirkus. radost Nadam se da ce biti zivotinja!
U vrticu je i dalje super.
Sto se zdravlja tice-sad je daleko bolje-protekla 3 meseca su prosla uz 2 infekcije ociju i 2 smrkanja bez temperature i jednog kasljanja bez drugih simptoma. Valjda smo prebrodili onaj ludi period.
Krenuli su da izlaze po malo u dvoriste-Janja im uglavnom bezi Very Happy , na klackalice i ljuljaske, posto smo se mi tamo redovno igramo. Imaju i dvoje dece koji su se sad u februaru upisali-oni jos ne hodaju, pa im je nezgodno da idu sa njima, a inace je ona "stara garda" super-mogli bi i u setnju sa njima bez problema.
Bili smo na prijemu roditelja-sve je,Hvala Bogu, ok-Janja je super!
Spremaju se za karneval vrtica-to se odrzava svake godine u maju-sve grupe iz svih vrtica maskirane setaju glavnom ulicom. Ove godine devojcice iz Janjine grupe ce biti balerine i treba da napravimo suknju od najlonskih kesa Rolling Eyes ,a na belu majicu da nacrtamo notu. Very Happy Moram jos da vidim kako cu tu suknjicu da izmajstorisem. zbunjen
Kuci-sa Janjom je i dalje ista prica-nema mira, izuzetno je zivahna-i kada jede u svojoj stolici mora da mrda,pa makar nogom gore dole. v Jede sama skoro sve, osim supe. Ono drugo kuvano, ako nije jako retko, pomognemo joj da stavi u kasiku, pa je ona sama stavi u usta. Dorucak i veceru prsticima. Sada pije i na obicnu slamku i iz case, ali ja joj drzim. Tu bude dosta polivanja. Very Happy Jede sve, ja joj ne kuvam posebno, nego ono sto i mi jedemo. I da imam vremena, ne bih joj kuvala posebno-jer ni mi ne jedemo nesto sto ona ne bi mogla.
Nocu lepo spava i preko dana 2 sata.
Brblja po ceo dan, ponavlja svaku rec za nama, one reci koje imaju vise od dva sloga-skrati. Very Happy Ali mi se savrseno razumemo. Very Happy
Setnja sa njom napolju bez kolica je nemoguca misija. Tako da kolica sad obozavam-vise nego ikad. Very Happy Okrene se,pa juri na drugu stranu, penje se na sve moguce stepenice, trci-pa pada, ulazi u banke i kladionice,nece da da ruku i tak'. Uh, nekad me bas iznervira. Ne znam da li tako i vasa deca. Very Happy Onda odemo u parkic, tamo juri, obozava ljuljaske i tobogane, uzivancija.
Buuuuuuuuuuuudi se moj mis, nastavicu kasnije i stavicu neku slicicu. Wink

penelope

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od penelope taj 2/5/2013, 21:39

Evo nekoliko slicica da vidite da li smo porasli:

Ovako pravim haos Shocked

Kupatilu vise nemam pristup Rolling Eyes

Veceras smo bili u cirkusu, Janja sedela kod tate mirno i gledala-vidim ja da nesto nije u redu. Rolling Eyes Ja je uzmem kod sebe, kad ona gori. Shocked Kaze mm da je jako toplo, pa mi se cini. Pred kraj je pocela da kenjka, otisli smo kuci. Mm nas odvezao do zgrade, pa se vratio po jetrvu u decu. Dok smo nas dve cekale lift, ona se ispovracala po meni, i to meni u majicu, medju grudi i svuda okolo. affraid Ovo je prvi put da je tako povracala (osim jednom kada smo na moru dobili virus svi). Temperatura 38.6. Crying or Very sad Tusirala sam je,stavila cepic i ona zaspala, nije mogla vise glavu da drzi. A taman napisah kako nije bila dugo bolesna. Crying or Very sad

Ljubimo vas sve! ljubav

penelope

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 02:50

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći