KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

+19
sanjicica
Jadraban
Sneza
maki79
Mirjana
heart84
Orline
dragmilk
lolipop
mijaki
medolino
rada78
lena
bebko
BiKsi :)
noja
dr mali pariz
misica
veki1
23 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od veki1 23/7/2012, 16:28

He he to je isto ko kad vas majka oslovi sa dete, a vi imate 30 i vise godina :) Tackica moja lepa osmeh srce

Ja od danas na dijeti, nista rigorozno, ali moram, usla sam sa viskom kg u sve ovo i danas se izvagala -ja sam ko traktor!!!
Naravno nasla sam izgovore za sve to, evo ovako pre nego sto sam ostala trudna, dva meseca pre sam prestala pusiti, tad sam vec nabacila 2-3kg, nije me to bas mnogo uzbudjivalo, medjutim, kad sam saznala da sam trudna nisam stala sa copanjem tako da sad imam 10kg vise nego pre samo 5 meseci...strasno.
Videla sam ja da sam sama sebi teska, troma...uhhh kad me nije kap opalila!

Tako da od danas samo lepa klopica i maksimalna paznja na kolicinu ulja, UH itd.
Ako je neka od vas morala na dijetu iz bilo kog razloga u toku trudnoce, molim da mi posalje pp sa nekim osnovnim pravlima Very Happy

Inace rezultati jos nisu stigli, ja skroz opustena, da nesto nije ok do sad bi javili.

Pozz vas sve
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od veki1 25/7/2012, 15:59

Dok se ja razmisljam kakve cu pelene da koristim, kako ne smem da se ugojim...
Sinoc odem na wc kad na papiru krv, sveza, svetla krv affraid Spakovala sam se odmah i zapicila na urgentni, tamo kao i uvek nesposobni za bilo sta,bez opreme (UK da nemaju tehnologju, po znanju mogla bi cela nacija da umre!), kazu da se naviknem na ideju da sam mozda izgubila bebu, ali mozda eto i nisam, to je bez pregleda, bez UZ, bez icega!
Kazu da ce me sutra (danas ujutro) nazvati sa ginekoloskog da mi zakazu UZ za danas.Ujutro me nazvala "sestra", koja kaze da imaju prvi termin u ponedeljak i da do tada moram da sacekam...
Dobra strana svega toga je sto ja imam neki osecaj da je sve ok, stomak me nekad malo probada, malo zateze, malo me grcevi muce, tezak mi stomak nekako...ali sve u svemu nije to nista.
Krvarenje je stalo, nije vise svetlo crveno, na papiru i dalje primecujem braonkasti trag.
Zvala sam moju babicu, ona kaze da ona ne moze nista da ucini i da jedino sto moze jeste da vidi da li ima otkucaj srca, imam zakazano predvece...

Eto od moje skolske trudnoce nema nista, stalno neki vrag oko mene.

Sinoc dok sam cekala na urgentnom pocela plakati i ajd sto ja placem, kad je Boz vidio mene poceo i on No

Eto bas sam Sad
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od Orline 25/7/2012, 17:31

Veki, ja se molim da ti je samo jedna epizoda kroz koju smo prošle većina nas ovde, slobodno mogu da kažem većina, bar ovih poslednjih trudnica.
Dobro je da nemaš jake bolove, i da je stalo. Od nekad se sećam da je normalno u 13 nedelji da se javi krvarenje, nešto kao prelazak na puni placentarni krvotok, ili tako nekako.
A možda je i neki hematom, kao kod mene što je bilo. Braonkast trag je stara krv, znači da je stalo zasad. Držim fige da stane skroz, ili iako ne stane da je samo hematom i da je beba OK:
Ajd, javljaj šta je bilo
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od veki1 25/7/2012, 21:29

Orline hvala na podrsci, pa bas sam se uplasila, sad se stalno cimam na najmanji bol sto me probodne...nadam se da nije nista videcemo u ponedeljak srca

Bila kod babice, nasla je bebu, otkucaj srca smo culi, kaze ona da njoj beba deluje sretno i da se ne brinem f

Odakle krvarim, nemaju pojma, ali u ponedeljak se utvrditi, ajd pusa za sve kruglice i ostale
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od heart84 26/7/2012, 19:57

Veki drzim palceve da sve bude uredu. Kao sto ti je Orline rekla vecina od nas je nazolst to prosla. Ja sam prokrvarila u 12-oj nedelji i to bas ko da imam menstruaciju,taj dan sam potrosila ceo paket ulozaka, stomak me je malo boleo na trenutke. Hvala Bogu na UZ je sve uredu bilo sa bebom i nisu videli odakle je to krvarenje. Sutradan mi je vec islo manje i bilo braon boje. Posle nedelju dana opet mi se javilo nekobraon mrljanje, na UZ nisi videli opet odakle krvarenje, mada dr. predpostavlja posto mi je videla da imam kontakcije na zadnjem zidu materice da je od toga. Samo ti lezi par dana i miruj i sve ce biti uredu, i ako koristis utrogestan mozda da povecas dozu ljubav
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od medolino 27/7/2012, 11:40

Veki,nadam se da ce biti sve u redu u ponedeljak! Najbitnije je da je sa bebicom u redu i da se cuje srce!
Kao sto je srce rekla,da li koristis utrogestan,mozda da ga pijes do ponedeljka cisto da ga ne stavljas dole zbog iritacije...
Ljubim te i nadam se da ce biti sve u redu! ljubav
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od veki1 27/7/2012, 15:14

Heart, Medo ljubav
Ne koristim nista, nisu mi dali nista, nema ovde preventive, ako treba da ode onda oni puste da ode...
Ponedeljak je tako blizu a tako daleko, ja sam pozitivna da je sve u redu.

Ja i dalje imam taj braon iscjedak, ovo je vec treci dan.
Juce sam otisla raditi, kao nije mi nista (sedim na poslu), malo curka, ali ja sam ok, beba je ok i nema razloga da sedim kod kuce i razmisljam...medjutim dok sam bila na pauzi i setala gradom stanje se pogorsalo, bilo je vise iscjedka i ja odlucim da nije vredno riskirati i dodjem kuci.
Evo danas sedim, lezim, jedem, sedim...

veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od veki1 27/7/2012, 15:35

EDIT: dobila sam rezultate sa tog kombinovanog testa, ja sam mislila da je to provera za sve genetske fore, medjutim, ovde na pismu pise samo za Davnov sidrom, dakle sanse su 1:100000
Hvala Bogu nadam se najboljem!
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od Orline 1/8/2012, 12:13

Veki, šta je bilo u ponedeljak, javi se da znamo da si dobro VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 561840
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od mijaki 1/8/2012, 16:13

Veki nadam se da ste ti i bebica dobro!
ne mogu da verujem za zdravstveni sistem??? affraid cula sam vec da je tako, ali svejedno ne mogu cudom da se nacudim
da dodjes sa krvarenjem i da niko ne pogleda i zakazu za ponedeljak? strasno....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od heart84 1/8/2012, 18:29

Veki mislim na tebe i verujem da je sve uredu zagrljaj
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od medolino 1/8/2012, 18:56

Veki,javi se, nadam se da je sve u redu! ljubav
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od veki1 1/8/2012, 20:16

Kruglice moje osmeh srce
U ponedeljak sam imala ultrazvuk, nista posebno, pogledala i rekla nema krvi u posteljici, nema ranice, nisam otvorena...dakle sve super!
Nema pojma odakle je isla krv, ko zna mozda je pukao neki kapilar.

Mijaki, sistem je za sve takav, gde god da krenes ti tj. ja strucnija od samih doktora (uz pomoc gugla naravno Rolling Eyes )

Danas sam isla kod babice, posto je sutra 16 nedelja...kaze ona meni sto si dosla?! Ha ha ha pa mislim imam vremena ha ha, svasta cu doziveti u ovoj trudnoci...

veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od sanjicica 1/8/2012, 20:50

smajli angel a sada nastavi da uzivas u svojoj trudnoci smajli angel
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od BiKsi :) 2/8/2012, 07:59

Važno da je sve super na uz, a sve ostalo, ma ko ga šiša! VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 275568
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od maki79 3/8/2012, 09:08

Veki izvini nisam bas u toku gde ti to zivis koja drzava ima takav sistem da trudnicu sa krvarenjem puste d ide kucii bez uz i pregleda.
Bitno je da je sad sve ok a ti pokusaj da se smiris i odmaras sto vise. Batali posao i sve sad je bebica najbitnija.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od medolino 3/8/2012, 10:24

Veki,najbitnije je da je sve u redu na UZ!
Mada moj ti je savet da nadjes nekog dr u kojeg imas poverenja i koji ce biti uvek dostupan u bilo koje vreme...
Ljubim vas ljubav ljubav
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od lolipop 6/8/2012, 14:08

Veki gdje ste vi, kako ste ? ff
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od veki1 6/8/2012, 17:05

Sanjicice trudim se onako maksimalno Very Happy poceo mi se videti stomacic, pa se mazimo cak i na javnim mestima, nekad zaboravim, pa kad odvalim i pricati, tj tepati....
Biksi osmeh srce bas tako!
Maki, ja zivim u Engleskoj, znas onu nasu staru "nemoj da se pravis Englez"...eeee ja to sad dozivljavam i sad znam zasto nasi kazu tako (da ne pricam o tepihu u kupatilu, dve cesme pa kad perem sudje ko da surim kokos...). Posao- ma radim u kancelariji, najteze sto dignem je solja kafe, tako da radim do zadnjeg dana, ako Bog da!
Loli osmeh srce

Evo mene, ufurala u 16-tu nedelju i dalje poprilicno umorna, pospana...
Leptirice jos nisam osetila, jedva cekam.
Pol cu saznati tek u Septembru jer tad imam sledeci UZ i to ako bebana bude dobra pa nam dozvoli da vidimo...

Pusa za sve!
Medolino, nema priivatnih ginekologa, nema ni drzavnih, ovde ginekologija funkcionise malo drugacije...prvo kod doktora opste prakse, ako on misli da ti trebas da vidis ginekologa, on ce te referisati i onda cekas jedno 6 meseci, kao kod nas kad ides kod specijaliste...

veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od mijaki 6/8/2012, 18:11

Veki sta da ti kazem, citajuci tvoj post, nekako sam bila srecna sto sam u Srbiji, da ne poverujes jel da???
sve ima svoje...
uzivaj draga u svojoj trudnoci...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od medolino 6/8/2012, 18:38

Veki,bas je zaguljeno,pa ne mogu da verujem da je to bas tako.. Shocked Kako onda ides na preglede kod svog ginekologa?
Najbitnije je da je sve u redu i sada uzivaj i mazi svoju bebicu sreca
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od maki79 6/8/2012, 21:19

Evo prvi put kazem zivela nasa draga zemlja Srbija i nasi lekari posto kod njih mozes kad god ti padne na pamet. Ja bih tamo u Engelskoj najverovatnije zavrsia kod psihijatra jer bi stalno kukala da hocu kod ginekologa zbog ovoga ili onoga. hahhahha
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od sanjicica 6/8/2012, 22:35

Veki jeste sve to malo cudno ali opet drz se ti svog optimizma i guraj polako ali sigurno.Eto prolazi i 16 nedelja tako ce i ostale da prodju.Videces sve ce to biti ok i jednog dana cemo se sa simpatijama prisecati ovih nasih trudnickih dana, osmeh srce
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od veki1 7/8/2012, 17:27

Kruglice moje, drago mi je sto sam vam malo ulepsala trudnocu, ipak je najlepse kod nas...
Sanjice, nadamo se najboljem i najlepsem, nema posustajanja ljubav

Meni danas nedostaje moja mama...znam, ume ona i da me bocka i iznervira, ali bas mi fali onako malo da me mazi, da mi skuva kaficu i da me podrzi malcice.

Ovako, meni lupka po stomaku, kao gasovi, taman kad pomislim da je beba meni dodje da prducnem (ta izvinte al kad je isitna), kako da znam da li je bebson?
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od sanjicica 9/8/2012, 22:02

eki ocekuj bukvalno svaki dan da ce biti taj divan momenat kada ces osetiti to lupkanje iznutra.Ja sam to osetila prvo kasno uvece ali neznajuci da li je toooo toooooo ili nije kao ma ne znam ali onda ujutro dok sam leskarila po malo na ledjima opaaa ono mrdnu i to bas bas jer znas kod mene je to puta dva.Znaci probaj uvece da zauzmes taj kao polusedeci polozaj i umiri se i eto ti ima da se javi.Za pocetak kao da te neko blago prstom pipne. Wink
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1 - Page 3 Empty Re: VEKI1- Boz & Ja Dnevnik No.1

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu