KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

+10
MARA
Tanja83
Struzzo
Marija86
Botox
lilya
dr mali pariz
Simona
Milijana
lena
14 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od Tanja83 13/9/2012, 20:49

Upravo dolazim iz jedne takve multietnicke zemlje gde je sve opusteno i dozvoljeno.

Dakle,to sto si ti Simona napisala ima veze sa mentalitetom i svescu ljudi i zemljom gde zivite
Konkretno u Austriji,deca vec kao mali pricaju pored maternjeg nemackog i engleski jezik. Svima njima je lako dA furaju STOKKE kolica kada je to trecina njihove plate,da se hrane po restoranima,da letuju gde pozele,idu svakog vikenda u prirodu,vikendice,planine,izlete itd.Preko nedelje dok mame i tate rade,cuvaju ih dadilje i kada se vrate sposla jako malo vremena imaju za svoju decu jer su umorni od posla i zbog toga koriste vikende da se igraju i druze sa njima.Austrijske mame nemaju vremena za spremanje rucka,ciscenje,da razmisljaju da li ce ovog meseca imati da plate kiriju ili ne,da li ce detetu imati dsa kupi patike za skolu,da li ce primiti platu jer zaboga gazda nije zaradio dovoljno ovog meseca, da li ce imati da plati racune itd.Oni za to ne znaju jer je njima plata u dan,ciscenjem se bavi zena koja je placena za to,rucaju po restoranima,brzoj hrani ili ti narucuju hranu.tagodje nemaju vremena za ispijanje kafa sa prijateljicama jer rade.Deca im idu na sport,balet,jezike itd i to ih vodi zena koja ih cuva,sto znaci da ih te iste dadilje vaspitavaju kao i skola a i zakonom je zabranjeno da biju decu zbog toga su i tako fini na ulici Very Happy Oni rade od 8-18h,kuci dodju kasno,legnu rano jer je sutra novi radni dan i nemaju vremena da se bave decom.E zbog toga koriste vikende da se druze sa njima. Pa i meni bi bilo lako tako da zivim i da budem fina prema deci kada mi ih drugi vaspitava i da razmisljam na kojoj destinaciji cu ih voditi za vikend.
Meni dve zaove zive u Austaliji ali kod njih je sve zakonom odredjeno tj zakon ti vaspitava dete. Npr policiski cas za decu ispod 18god je 22h,alkohol i cigarete NIGDE ne mozes kupiti ako nisi punoletan.U svim klibovima je ZABRANJEN ulaz licima mladjim od 18god,obavezna uniforma u skoli,imas prevoz skolskim busom do iste i nazad,ako dete kojim slucajem ne ode u skolu,odmah se zove roditelj da se pita gde je dete.zbog cega nije doslo u skolu.Mm sestricina je kaznjena novcanom kaznom u iznosu od 300dolara jer je SAMO nosila zatvorenu konzervu piva u metrou .Odmah su je dovezli kuci i sa sestrom mm razgovali. Ona je inace Dr,radi jako [puno i nema vremena da se bavi decom ali se zato bavi zemlja u kojoj zive

Sve bi mi volele da budemo norveske(a moze i danske,austrijske ili svedske Very Happy )mame i da ne razmisljamo ni ocemu ali drzava u kojoj zivimo nam to ne dozvoljava...

Izvinite na podugackom postu
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od MARA 14/9/2012, 08:04

Tacno tako Tanja,slazem se i sa tobom kao i sa svim ostalim zenama.
U Norveskoj se tako zivi,u Austriji drugacije,u Nemackoj drugacije i u svim tim drzava ti zakon vaspitava dete.Roditelji rade,nemaju vremena za decu,ne druze s s nikim,nemaju prijatelja s kojima kafenisu,idu na zajednickje ruckove itd i velika vecina nasih ljudi kao srednjoskolci imaju platu od 2-4 hiljade eura,OVDE je to san. Politicari u skupstini nemaju toliku platu.
Moj svekar zivi i radi u Nemackoj i znam kako je kod njih,kakvi su im standardi i plata.
Kad bih i ja imala taj novac i ja bi znala kako bi cuvala svoju decu.Ovako ja sam s njima 24h ,ja ih vaspitavam,hranim,vodim i dovodim iz vrtica,vodim do parka,igraonice,cekaonice,kuvam rucak,cistim,ribam,peglam,kupam,oblacim,presvlacim SVE JA.I kako da ne povisim ton? Ponekad se pitam ZASTO SVE OVO MORAM JA? I pronadjem odgovor za svu ovu srecu i radost koji mi oni ulivaju vredi raditi.
Bude mi jako zao kad na njih povisim ton ali i to je sastavni deo odrastanja 2 deteta.Jedno dete je druga prica,potpuno druga.
Znam sta prica Mili i skroz je razumem.Jednostavno se mora na njih podici ton,jer ako mi ne povisimo ton dovodimo u opasnost njihov zivot.I meni se to desavalo dok problem nisam resila zajednickom setnjom u istim kolicima.Sad uzivam i po 3 h ih setam i ne cujem ih,onako je bilo pakleno.
Ja s brda s dola ali ne mogu drugacije od njih jedan trazu Nodija drugi Toma.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od Milijana 14/9/2012, 10:30

Maro, pored svega ovoga sto si ti nabrojala od poslova, ima jos jedna jako bitna i stresna stavka, a to je, konstantna briga i neizvesnost vezana za finansije i posao. Mi ovde nemamo SIGURAN posao i izvor prihoda, a to jako mnogo utice na psihu, pa samim tim i strpljenje. U mojoj firmi je godinama bio haos, privatnik kupio i godinama izvlacio pare, sikanirali radnike, krali... ma svasta. Dovoljno je da vam kazem da jos nisam pocela da primam porodiljsko za Lenku. Radnica kod nas je imala platu 17 000 i to kad primi, nekad pola, pa celu, pa mesec i po dana nista... ako ne daj boze nema uniformu u prodavnici ili proda tvrd hleb ili ne trebuje dovoljnu kolicinu, pa u 15h ostane bez i jednog komada, bez problema bude kaznjena 30% od plate. To je najsitniji detalj.... da a radi od 05h-13h. I subotom i nedeljom. Praznik joj svaki presedne, jer onda radi od 03h nocu. Da li vi mislite da ona, kad dodje kuci i saceka je sve ovo sto ceka MAru, ima strpljenja da "9-ti i poslednji put kaze detetu NE"? Ja e pitam kako ona uopste i pozeli da ima dete No

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od Simona 14/9/2012, 18:01

Nisam ni ja norveska mama, mada se trudim da budem... Ne tucem Vilenjaka, to nikako ali desi se da povisim glas i uvek se nerviram i trudim se da to bude sto redje, kupila sam cak i knjigu "kako da vaspitavate decu bez vike". Volim da ima neki red cini mi se da je to bolje i za njega, ali se opet trudim da se i ne nerviram ako on taj red ne postuje... A ne postuje se stalno, tj ispunjavamo ali stalno kasnimo jer se jede po sat vremena, kad negde krenemo uvek Vilenjak ima uvek neka "neodlozna posla" pa nikad nigde ne stizemo na vreme... To recimo moju majku izludjuje, kod mene i sestre se znalo kad smo bile male - sve je moralo tacno na vreme. Onda juce dosla pa sto god Vilenjak radi moja majka mu zamera, ma pusti dete, narocito sto si baka... On digao tepih, prosuo sok, razbacao igracke, mislim trudim se i ja da bude koliko toliko sredjeno ali verovatno ce potpuni red u kuci biti moguc kad Vilenjak odraste, sreca da nam niko ne dolazi nenajavljen, kad dolaze gosti, sredimo lol! Slazem se sa vama vezano za uslove... ali cak i u nekim losim uslovima moze se raditi na nekim stvarima... Npr imam vise prijateljica u Nemackoj i jedna mi je pricala da kod njih u obdanistu, i na svim javnim mestima deca ne mogu da se igraju sa puskama i pistoljima. Mogu da se kupe u prodavnici ali se sa tim moze igrati samo kod kuce. Time se daje jedna lepa poruka deci da je nasilje nesto ruzno. To mi je ispricala nakon toga sto sam ja bila sa Vilenjakom u jednom "ratu" koji se odigravao u parku. Plasila sam se da ga neko ne udari i povredi a opet posto se njemu ta igra dopala nisam htela da ga iskljucim iz drustva. Ali da je u Nemackoj ta igra ne bi ni postojala. Tu je problem i sto deca vide ponasanje druge dece pa i to otezava da budemo norveske mame. Wink Vilenjak vidi kako su neka deca bezobrazna i drece pa mu se to odmah svidi i kopira... A htedoh da kazem takve neke mere bi drzava mogla lepo da sprovede u cilju sprecavanja nasilja, npr zabrane se puske i pistolji na javnim mestima, em manji trosak za roditelje em se uce da je nasilje nesto sto nije pozeljno... Sigurno ima jos nekih mera koje ne kostaju nista a mogu da se uvedu kako bi se stanje u drustvu menjalo ka nekom drustvu veceg razumevanja i tolerancije. Standard jeste jedan od faktora ali sigurno nije jedini...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od maus 15/9/2012, 11:10

MARA ::Ovako ja sam s njima 24h ,ja ih vaspitavam,hranim,vodim i dovodim iz vrtica,vodim do parka,igraonice,cekaonice,kuvam rucak,cistim,ribam,peglam,kupam,oblacim,presvlacim SVE JA.I kako da ne povisim ton? Ponekad se pitam ZASTO SVE OVO MORAM JA?
Iscitala sam sve ali sada nema bas vremena da pisem. Samo bi se osvrnula na Marin post.
Maro, bas u tome je , moram da kazem problem. Zasto sve moras ti? Zasto ne ukljucis muza u neke od navedenih akivnosti. Bez obzira sto on radi, ima posao a ti si kuci stalno, zar to nije mnogo odgovorniji i tezi posao. Kada bi podelili kucne poslove i aktivnosti oko dece bilo bi ti dosta lakse i imali bi oboje vise vremena da provedete sa decom u igri i setnji.
Kod nas vazi pravilo da ja kuvam, a ostalo gore navedeno u Marinom postu delimo. Milan odlicno zna da Ani opere kosu i da joj zaveze kikice. Lati se cesto usisivaca a kupatilo oriba bolje od mene. Znamo da oboje zazmurimo na prasinu, uzmemo Anu za ruke i odemo negde zajedno. Jbg, prasina nigde nece pobeci, a vreme provedeno zajedno je nemerljivo.
Odoh ja na drugu temu. Necu vise.


maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od MARA 16/9/2012, 19:07

Kako da ga ukljucim kad se desi da 48 h radi,ne dodje kuci,spava u autobusu 3 h najvise ,dodje u zoru prespava 2 h i da bi mene yamenio na poslu ustane u 6 h i odradi moju smenu pored svoje od 48h bey prestanka.
Desi se da i on istusira decu,nahrani ali to nije svaki dan,pa yato ja to zovem mojim poslom.Mi kao porodica setamo i uzivamo vise od bilo kog iz nase okoline,poznanika,prijatelja. Mi jednu smenu radimo drugu nismo kuci,dal je to Skoplje koje je na 100 km obaveyno bar 2 puta mesecno,Nis,na planinu kod prijatelja,vikend na jeyeru,odlayak kod mojih,svakodnevno grad,park,yimi igraonice.....Ma uzivamo mi maksimalno ali tako je to sa dvoje dece,ako je jedno nasmejano,rayigrano,drugo je placljivo,kenjkavo,ako je jednom nesto lepo drugom smeta,pa tako uvek obracamo paznju na ono drugo plaljivo,kenjkavo....i mora se tu povisiti ton iako sam strogi protivnik visokog tona desi se i meni obavezno jer mi srce nije od kamena i ne moze poneke gluposti podneti tek tako lako.
Simona kod nas u vrticu jeste strogo zabranjeno igranje puskama,pistoljima,oni te igracke nemaju u vrticu.Desilo se a bila sam ocevidac da je dosla majka sa detetom koje je u jednoj ruci nosilo pistolj u drugoj pusku(kao omiljene igracke)vaspitacica je lepo rekla te igracke su kod nas yabranjene,majka deteta je zazmurila na oba oka i zapusila usi i pustilaa dete sa igrackama.Vaspitacica lepo istrci za njom i da joj igracke i dete u histeriju,ona skoci na vaspitacicu kaze moje dete ne moze plakati zbog vas,dajte mu igracku,ova kaze3 dala bih mu ali je zabranjeno,ova uze dete i ode kuci,vise je nikad nisam videla....
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od Simona 16/9/2012, 19:20

Maro,
nisam to znala, super ako je tako... Da li je tako samo u vasem vrticu ili su zabranjeni u vrticima uopste?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od MARA 16/9/2012, 19:24

Kod nas je u svim vrticima u gradu a ima ih 10-ak zabranjeno.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od Mirjana 16/9/2012, 21:44

Hm zbunjen Reče starac Tadej, čini mi se, da su Evropejci tako kulturni i uvek nasmejani kad dočekuju gosta, kakvo god mišljenje da imaju o njemu. A mi Jelini to ne umemo, već kad nekog volimo, dočekujemo ga širokim osmehom, dok one koje ne volimo dočekujemo namrgođeni.
Takođe čuh od vodiča, prilikom posete Britaniji, kako se kaže da su Britanci hladni (u smislu flegme), a pretpostavlja se da zato svako četvrto dvorište ima pokopan leš Wink
Dakle, ja više volim iskrenost od takve "kulture" i hladnoće. Bar u odnosu sa sopstvenim detetom!
U čemu je problem sa povisivanjem tona? Šta treba, da nikad ne povisim ton, pa da mi dete doživi fras kad neko drugi vikne na njega? Mislim, ne živimo mi u Norveškoj, pa nekog primitivca na ulici u Srbiji boli uvo kako ja vaspitavam svoje dete i da li će ga istraumirati nekim svojim postupkom. Zato sam ja tu da ga pripremim za susret sa svetom. Kao odrasla, odgovorna osoba i roditelj, moram pre svega da znam gde se nalazim i šta moje dete čeka, ne zamišljajući pri tom kako bi svet trebao da izgleda.
Drugo, i deca viču! Kad im odgovorite vikom, čuće kako je to ružno i suvišno, pa će smanjiti ton, pre nego da ga mirnim tonom zamolite.
Do sada nisam imala prilike da vaspitavam sopstveno dete, ali sam uticala na vaspitanje nekoliko generacija dece u školi. Naravno-bez batina;vike;vređanja;izbacivanja sa časa, itd.
Pa kako, pitate se? Svakako. U zavisnosti od situacije i deteta. U pitanju je mukotrpan posao. Smisliti kako na dozvoljen način-a to je razgovor, ubediti nekoga u nešto. Da ne objašnjavam satima, jer želim reći samo jedno - Rečima, bile one izgovorene i mirnim tonom uz smešak, možete mnogo više povrediti/uplašiti dete, nego nekada šamarom! I svi mi to vrlo dobro znamo.
Treće, u školi imam priliku da vidim kako razmažena deca, ne da nisu dobro prihvaćena, već su stalno "na tapetu"!
Četvrto, ja neću batinati svoje dete jer nisam takav čovek, ne volim to i ne smatram za potrebno. Međutim, ako dete od dve godine mene šutira i smeje se - to dete ne kapira da mi nanosi bol. Ništa mu se neće desiti, ako ga majka dozirano pljusne i primerom objasni kako igrica koju igra nije ni malo zabavna!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od JocY 16/9/2012, 22:04

Slozila bi se sa Mirjanom. Ja jos uvek nemam svoju decu ali sam aktivno ucestvovala u odgajanju sestrinog najstarijeg sina (zivela sam sa njima dok se nisam udala) Mislim da mi u Srbiji imamo tendenciju da mnogo idealizujemo zapad i situaciju tamo. Tamo je vikend roditeljstvo, preko cele nedelje radis ne vidis dete na duze od sat, za to vreme to dete odgajaju stranci, e onda vikendom tek imas vremena. Polako takva situacija pocinje i kod nas da bude i to je problem ciste egzistencije i to je druga prica. Naravno da nekad treba podviknuti i smatram da roditelj treba da bude autoritet detetu a ne drugar (drugare ce sam da stekne). Najvise me nervira kad vidim matorog konja koji ne postuje roditelje, jednom sam prisustvovala kad mladic od 19 godna vice majci "ucuti" sto je meni nezamislivo, ja svoje roditelje postujem i ucicu moje dete da postuje roditelje. Nisam za batine ali treba da se zna ko je roditelj a ko dete. Takodje smatram da deca treba da imaju neku obavezu u kuci, kad su mali da pokupe igracke, kad su malo starijida pomognu u nekom kucnom poslu tako da kad odrastu odrastu u zrele ljude koji su spremni za zivot, a ne ko neke osobe koje poznajem koje u 30 god ne znaju sebi ni jaje da isprze, jer to sve radi mama umesto njih, a o kucnim poslovima da ne pricam. Pitam se samo ko ce im ocistiti kupatili kad ta sad vec ostarela majka ne bude vise mogla.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od Shizika 16/9/2012, 23:40

Mirjana ::
Takođe čuh od vodiča, prilikom posete Britaniji, kako se kaže da su Britanci hladni (u smislu flegme), a pretpostavlja se da zato svako četvrto dvorište ima pokopan leš Wink
...
Drugo, i deca viču! Kad im odgovorite vikom, čuće kako je to ružno i suvišno, pa će smanjiti ton, pre nego da ga mirnim tonom zamolite.
...
Međutim, ako dete od dve godine mene šutira i smeje se - to dete ne kapira da mi nanosi bol. Ništa mu se neće desiti, ako ga majka dozirano pljusne i primerom objasni kako igrica koju igra nije ni malo zabavna!
Hehehe, porodica mm misli da mi je svekrva vec tri godine u Shpaniji, kad ona u mom vrtu mirishi ljubichice odozdo! Wink
... Ne bih se slozila sa ovim u vezi vikanja, mala djeca uche oponashajuci, ako je OK za nas da vichemo - radit ce to i oni. Treba poshtivati njihovu lichnost, pretpostaviti da ce poslushati i fino ih zamoliti par puta (ne bash 9 Rolling Eyes ). Povishen ton kasnije pomaze da nas shvate ozbiljno. A ono u cheme najvishe grijeshimo je to shto ne pohvalimo njihovo dobro ponashanje. Ja sad radim na tom.
Ni za primjenu fizichke sile se ne slazem, kakvu mi to poruku djetetu shaljemo; ako je OK da mi ovako veliki udarimo njih malene onda mora da je u redu da i oni mlate vrshnjake, a mozda i machice?
Nismo roboti, a nisu ni djeca, svima se desi da ponekad fitilj bude malo kraci pa mislim da to i njima moramo tolerirati. Trebamo im pomoci naci nachin da izbace frustracije, i svakako pronaci metode da kontroliramo sebe. I mene ponekad neke stvari izbace iz tRakta pa pokusham da se malo povuchem iz situacije dok se bura ne stisha.
Sretno svima! sreca
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od Mirjana 17/9/2012, 10:55

Shizika ::
Hehehe, porodica mm misli da mi je svekrva vec tri godine u Shpaniji, kad ona u mom vrtu mirishi ljubichice odozdo! Wink
Laughing
Shizika ::... Ne bih se slozila sa ovim u vezi vikanja, mala djeca uche oponashajuci, ako je OK za nas da vichemo - radit ce to i oni. Treba poshtivati njihovu lichnost, pretpostaviti da ce poslushati i fino ih zamoliti par puta (ne bash 9 Rolling Eyes ). Povishen ton kasnije pomaze da nas shvate ozbiljno. A ono u cheme najvishe grijeshimo je to shto ne pohvalimo njihovo dobro ponashanje. Ja sad radim na tom.
Pa...u pravu si. Međutim ima situacija gde fizički ne možeš dopreti do deteta, pa ga jedino tako možeš spasiti, ako vikneš i prekineš tako neku pogubnu aktivnost.
Naravno, ja kada pričam o vikanju ne mislim na pijačarsko urlanje, svakodnevno i celodnevno, već na blago povišen ton u određenim situacijama.
I naravno, svakako dete treba pohvaliti za sve što je dobro učinilo, ali i svaki loš postupak pokuditi - ne dete-već postupak!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od MARA 17/9/2012, 17:56

Danas nisam viknula ostala sam nema.
Odem po Viktora u vrtic sa muzem,uzmemo ga,idemo do banke da predamo pazar,zastane mm i pita ga jel hoces s mamom ili Vukom ili sa mnom da parkiramo auto pa idemo.On lepo odgovori s tobom cu tata.Ovaj krene i Viktor nasred puta i usred voznje otvri zadnja vrata.Ja se presekla... sta reci,a pritom da naglasim bio je zavezan
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od dr mali pariz 22/9/2012, 19:08

Uh, Maro, kakva nezgodna sit. verujem da si se odsekla, i zato nema ostala.
Kako dete koje dobije lupete dupete, sme da shvati da i samo moze drugima to da radi?!
To je ono, sto mnogima zvuci grubo,ali to je fakat, kad imam situaciju na poslu, u ucionici, samo podsetim dete ko je sa "one"strane katedre...naravno, ako prvenstveno razgovor ne urodi plodom.
Izvinite, ali mi jesmo bili deca, a oni nisu jos roditelji.
Ne mogu bas vse stvari kopirati i reprodukovati na drugoj strani.Oni ne treba da se ponasaju kao odrasli, jer su nam zivotne uloge razlicite.Deci treba objasniti da sve sto radimo, radimo samo za njihov interes, i njihovo dobro.Ma ovo je neiscrpna tema...a samo dva stava.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva - Page 2 Empty Re: Popustljivo vaspitanje - posast savremene porodice i drustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu