KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

+18
filipa.panko
lilly13
nina :)
Ema78
cicsa80
pegaz
veki1
Botox
Shizika
*AIDA*
mijaki
Simona
Milijana
lena
viktorija
djole42
BiKsi :)
dr mali pariz
22 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od dr mali pariz 29/5/2012, 13:05

Nisam mogla sastaviti sažetiji naslov, jer ne želim da se na ovoj temi nađu samo trudnice, već one koje još nisu ostvarile trudnoću, a i one koje su se i u ulozi majke ostvarile.
Dakle, nije reč o strahovima u trudnoći...ovaj put ih zaobilazim u širokom krugu. Reč je o mnogo ozbiljnijim stvarima. Very Happy
Nisam o tim stvarima prvi put počela razmišljati sa trudnoćom...ne, ti tokovi su krenuli dosta ranije, a sve u smeru neke brige-više, nego straha.
Želim da to delimo jedna sa drugom, bez predrasuda, bez saveta, jer tu nema saveta, možemo samo da saslušamo jedna drugu.
No, da ne dužim...jako dugo sebe zamišljam u ulozi majke, i nakon slika sa krevecima, pelenama, prvim kupanjima, kreću ta moja razmišljanja.
Koliko ću biti sposobna da svoje dete-decu-izvedem na pravi put?
Pa onda razmišljam o različitim situacijama...njihova prva socijalizacija-koju sam ja preskočila-vrtić.
Ne bih volela da budem isuviše popustljiva. Inače nisam takva u svom pedagoškom radu, ali opet...često su mi govorili: sačekaj, videćemo te kad budepš imala svoje...
Ma tako su mi govorili i za trudnoću-pa i nije kako su mi govorili. Znam da je svaki roditelj slab na svoje dete, ali je valjda slabiji na nedostatke koji mogu nastati u toku vaspitanja, i stoga je svakom prevashodno cilj da lepo ( ne pravilno-jer pravila ne volim i ne smatram da su zdrava) vaspita svoje dete.
Gledajući druge roditelje iz svoje okoline, sad da vam ih ne spominjem, jer i nije toliko bitno, meni bude žao kad roditelj ne može nigde sa svojim trogodišnjim detetom...ma kakav restoran, piće u gradu...moje dete je hiperaktivno...ili nedovoljno vaspitano?
Dakle, moji prvi strahovi su nekako vezani za vaspitanje. Ne bih volela da se igde sa svojom decom osećam neprijatno.
Hoću li moći da im priuštim osnovne stvari?
U trudnoći sam imala neki period kad nismo imali jednog jedinog dinara u kući. Od sramote, ni rođenoj majci se nisam smela obratiti. Bio je to pakao za mene, ali zašto- pa kako ću ja za decu obezbediti kad nisam sposobna za nas dvoje...Da, možda isuviše grubo zvuči, ali tad mi je pao taj materijalni momenat na pamet. U tom smislu, volela bih da sam JA malo pametnija i racionalnija, i nadam se da ću rođenjem svoje dece , to i postati...
kad smo na Dešavanjima pričale o začetku ove teme, neke majkice su pomislile da mi imamo strahove oko toga kako ćemo se snaći sa našim bebama kad ih dovedemo kući...
Ne. Nisam ni mislila na to, kao što vidite. Kad gledam kako se snalazi silna sirotinja bez krova nad glavom, shvatam da je to tek prirodni instinkt, i da će to samo dolaziti,a mi bi trebalo samo da utičemo na sebe da ne paničimo, jer u panici, ni za šta nismo sposobni...
Dakle, idemo dalje...
Brinem oko toga da li ću biti zdrava da propratim sve bitne korake u životu svoje dece.
Njihovo školovanje, prvo odvajanje od nas, njihova osamostaljivanja...da, nekom će biti možda i smešno, ali ja stvarno razmišljam o svemu tome.
Da ne pričam o njihovom zaokruživanju nekih događaja kao što su brak i njjhova deca...
Hoću li im svojim iskustvom išta moći da pomognem je možda i najčešće pitanje koje sebi postavljam.
Eto, to bi bio nekako kroki onoga o čemu sam htela sa vama da porazgovaram...naravno, i dalje ću razvijati temu, ukoliko joj se odazovete.
Nije bitno razmišljamo li o istim stvarima, ili čak o istim stvarima na različite načine...bitno je razmenjivati iskustva.
Stoga , cure, i male i velike na ovom putu, pridružite nam se.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od BiKsi :) 29/5/2012, 17:19

Mala, bravo za temu! Svidja mi se!

Ja sam se do sada sto puta pitala da li ću ja umeti da vaspitam dete, da mu budem sve i svja na početku, a bome i kasnije, i nikako još uvek da nadjem ni blizu odgovor. Muči me što se ja još uvek osećam "malom", "detetom" i što mi se čini da još uvek meni treba neko da mi bude oslonac! I kako onda ja sa takvim unutrašnjim osećajem da se prebacim na to da ja o nekome treba da brinem, da ga izvedem na put... A tek kad vidim mm, koji je ne veliko, nego OGROMNO dete, i u jednom i u drugom značenju ogromno Very Happy, koji često deci priča stvari koje ne bi trebalo pričati maloj deci, jer oni sve upijaju i posle im to postane svakodnevno ponašanje, onda mi se stvara još veći strah šta i kako?! Sto puta sam mu rekla ne pričaj to deci (od mog brata ili njegove sestre), ne pokazuj im to, i tome slično... Rolling Eyes

Što se tiče finansijske strane, to me opet manje muči, jer mm je u fazonu kopaću i kanale ako treba, a i ja sam tip da ću pristati da berem maline i slično, samo da obezbedim sutra lepši i kvalitetniji život našoj deci! Kako su se naši roditelji snašli za vreme inflacije, pa bombardovanje, kriza, devedesetih rat, pa preživesmo, samo je bitno decu ne naviknuti da sve imaju i da im je sve dostupno. Onda neće umeti da cene mnogo stvari u životu, bar kako ja to vidim. I što se tiče finansija, tu sam ranije bila katastrofa, kad sam se udala, mislila sam da ćemo crći od gladi i da nećemo imati ništa da kupimo od garderobe kad smo počeli živeti zajedno, a plaćati privatno stan. Jer pre toga sam platu trošila samo na sebe i nikad nešto posebno nisam imala mnogo para. Tako da sam u tom delu tada bila prestravljena. A onda sam shvatila da više neću kupovati tako često stvari za sebe, da ću umesto neke šminke ili izlaska u grad, kupiti bolji prašak za veš, platiti kiriju, i slično, pa zato sad mislim da ću još manje davati na sebe, takoreći ništa Very Happy, jer će najveći deo ići na dete ili decu (zato sad uživam maksimalno, leba mi! Laughing).Ono što me ponekad glodne oko finansija jeste, šta ako se toliko istrošimo na vantelesne pa se zadužimo, i ne budemo mogli priuštiti ni ono osnovno detetu, čak i sa tim kopanjem kanala. Rolling Eyes

Mala, što se tiče tvog pitanja da li ćeš im moći preneti iskustveno savete, tu apsolutno mislim da hoćeš, e sad, da li će oni to i poslušati, zavisi od njihovih karaktera i toga kako ih budete usmeravali od početka.

Što se tiče pitanja o zdravlju, mene to možda i najviše muči! Rolling Eyes Kako ću nositi bebu, povijati, kupati, i slično, kad me ledja žestoko zabole samo dok perem kosu nad kadom (5 minuta), a neće mi muž uvek biti u prilici da pomogne. Da li će mi štitna zadavati probleme pa da budem razdražljiva, nervozna, depresivna mama, i to me muči. Da li će biti još nekih problema, s godinama, usled silnih primljenih hormona, i to me muči! Eto, očuvanje zdravlja me najviše muči. Ne znam ni kad ću postati mama, pa i u tom smislu strah kakvo će mi tek biti zdravlje tada, ako je sada već prilično narušeno, kao i koliko dugo ću tom detetu biti tu, da mu se nadjem i pomognem (to gledam sa aspekta da sam ja ostala bez tate koji je imao 61. godinu, pa ne bih volela da i moje dete ostane mlado bez roditelja, bilo majke ili oca...)!

Jedino nemam strah da li ću imati dovoljno ljubavi! Što bi rekla Simona, natapaćemo to dete ljubavlju, u to sam sigurna, i suprug i ja, i svi naši bližnji!

Nadam se da sam odgovorila na zadatu temu! I da neće biti, sedi 1, promašena tema! lol!

P.S. Isto mislim i da su svi naši strahovi "normalni" i negde očekivani, jer smo samosvesni i samokritični, i da će vremenom da se odagnaju kako koji problem budemo rešavali!

Da, zaboravih, i ponekad imam strah da li ću uopšte postati majka, iako sam sebe davno ubedila da hoću, opet nekad crv malo prorovari! No, to već nije za ovu temu!

Al se izjadah! Ostajte mi što bezbrižnije!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od dr mali pariz 29/5/2012, 18:20

Biksi :) ::

Jedino nemam strah da li ću imati dovoljno ljubavi! Što bi rekla Simona, natapaćemo to dete ljubavlju, u to sam sigurna, i suprug i ja, i svi naši bližnji!

DA! ovo osta nekako najupecatljivije Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu 275568
sve drugo u skladu sa temom, i potpuno se razumemo...zato nije promsasena tema... Very Happy
aa Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu 279933je l' se iz starha od promasene tema, ova samo cita? lol!
ajmo cure...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od djole42 29/5/2012, 18:36

Nadam se da sam buduća majka ......i da ,imam strahove .....e sad da li su najobičniji ili ne .....ne znam.
Bojim se da me dete neće voleti...da neću uspeti da se "povezem"
Bojim se da ću pasti u nesvest kad dobije temperaturu....
Bojim se da ću ubiti vaspitačicu ako zateknem musavo dete
Bojim se puberteta
Bojim se ovog vremena u kome zivimo i hoću li umeti da usmerim dete da se nosi sa neljudima
Bojim se da li ću biti dovoljno dugo sa njim/njom /njima
..........

PS-odlična tema
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od BiKsi :) 29/5/2012, 19:02

Ijao Djole koja si ti kraljica, kako me samo nasmeja za strah da ćeš ubiti vaspitačicu ako dete bude musavo, buhahahhahaha, carice! lol! lol! lol! lol! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od dr mali pariz 29/5/2012, 20:39

djole39 ::
Bojim se ovog vremena u kome zivimo i hoću li umeti da usmerim dete da se nosi sa neljudima
Bojim se da li ću biti dovoljno dugo sa njim/njom /njima
..........

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu 561840 Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu 561840 Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu 561840
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od viktorija 29/5/2012, 23:29

Pohvala za temu i moje divne drugarice..... Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu 275568
Kao mlada bila sam suocena sa bezbroj strahova razlicite vrste ali sazrevanjem sam ih polako ali sigurno prevazilzila...Sve do onog najveceg da nikada necu postati majka, da necu moci da prigrlim maleno detesce i pruziti mu beskrajnu ljubav i neznost koju za njega nosim.
To me je godinama mucilo,redjale su se trudnoce ali i spontani pobacaji i sa svakim je odlazio jedan deo mene...menjala sam se to je bilo sigurno...gusila sam se u ocaju, nezamislivoj tuzi i besmislu a onda sam vremenom naucila da verujem, da budem strpljiva, krotka,naucila sam da nosim svoj bol i naucila sam da mu ne dozvolim da unisti lepotu koju zivot nosi.Tako je doslo smirenje, osecaj da se ne treba boriti vec imati planove i polako koracati ka ostavrenju najveceg sna.Tesila me je misao da biolosko roditeljstvo nije jedini nacin da nekome budem majka i prestala je da me uzasava misao da mi prolazi vreme.
Prosla godina mi je donela moje Zvezde, moja Sunca i ucinila me najsrecnijom osobom koja se ponekad pita, da li je i cime zasluzila ovoliku srecu.
Trudnoca mi nije donela strahove,zivela sam svoja san, bio je to predivan deo mog zivota ali je prevremeno rodjenje donelo realne strahove za zivot mojih bebica.Bilo je strasno,tesko i bolno ali je proslo.
Sada strahujem da li ce biti potpuno zdravi zbog svega sto su tako majusni morali da prozive.
Sem toga imam strah da li cu opravdati milost koja mi je data,da li cu za zivota uciniti dovoljno dobrog kao znak zahvalnosti za ovoliko osmeha i ljubavi koju dajem i koju osecam.
Plasim se ponekad da ce ih moja ljubav ugusiti i sputati da budu samostalni, odvazni i zreli ljudi.
Gledam ih i pomalo strahujem da li cu umeti na pravi nacin da im obajsnim da treba uvek i u svakoj situaciji da budu dobri i cestiti ljudi a da zbog toga ne istrpe.
Cesto razmislajam pa bih i to mogla nazvati nekom vrstom straha da roditeljstvo ne umanji jacinu i dubinu odnosa sa mm.Jer nismo vise potpuo upuceni jedno na drugo. U svakom trenutku, u svakom dozivljaju su tu nasa decica koju obozavamo pa se plasim da ce nas ta obuzetost pomalo udaljiti.Ja sam spremna da to ne dozvolim ali...
Hm...ima jos dosta toga...hajde da ne preterujem , ispasce da sam neka velika plasljivica... Very Happy
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od lena 4/6/2012, 20:55

Moj najjaci strah od kad sam rodila svog malog sina je strah od smrti i prolaznosti. Nikad mi nije bilo stalo do vecnosti i vekovanja, trajanja... a sad, kad ga posmatram dok spava, razdire me........ razdire osecanje da je zivot tren, da smo smrtni, da ce rano ostati sam na svetu jer smo ga kao matori napravili, da u sustini malo sta mogu za njega sem da se Bogu molim, da necu moci da ga zastitim od bola i... zivota. A svesna sam da ne treba ni da ga stitim od zivota, ali... luda glava. Ma, ne mogu ni da vam pisem o tome, sramota me...

A nekoliko dana pred porodjaj nisam mogla da izbacim iz glave Disove stihove... Pesma "Mozda spava". Secas se, Pariz, pricala sam ti koliko sam je recitovala u porodilistu......

"Zaboravio sam jutros pesmu jednu ja,
pesmu jednu u snu što sam svu noć slušao:
da je čujem uzalud sam danas kušao,
kao da je pesma bila sreća moja sva.
Zaboravio sam jutros pesmu jednu ja.


U snu svome nisam znao za buđenja moć,
i da zemlji treba sunca, jutra i zore;
da u danu gube zvezde bele odore;
bledi mesec da se kreće u umrlu noć.
U snu svome nisam znao za buđenja moć.

Ja sad jedva mogu znati da imadoh san.
I u njemu oči neke, nebo nečije,
neko lice, ne znam kakvo, možda dečije,
staru pesmu, stare zvezde, neki stari dan,
ja sad jedva mogu znati da imadoh san.

Ne sećam se ničeg više, ni očiju tih:
kao da je san mi ceo bio od pene,
il’ te oči da su moja duša van mene,
ni artije, ni sveg drugog, što ja noćas snih;
ne sećam se ničeg više, ni očiju tih.

Ali slutim, a slutiti još jedino znam.
Ja sad slutim za te oči da su baš one
što me čudno po životu vode i gone:
u snu dođu da me vide šta li radim sam.
Ali slutim, a slutiti još jedino znam.

Da me vide, dođu oči, i ja vidim tad
i te oči, i tu ljubav, i taj put sreće;
njene oči, njeno lice, njeno proleće
u snu vidim, ali ne znam što ne vidim sad.
Da me vide, dođu oči, i ja vidim tad:

njenu glavu s krunom kose i u kosi cvet,
i njen pogled što me gleda kao iz cveća,
što me gleda, što mi kaže da me oseća,
što mi brižno pruža odmor i nežnosti svet,
njenu glavu s krunom kose i u kosi cvet.

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas;
ne znam mesto na kom živi ili počiva;
ne znam zašto nju i san mi java pokriva;
možda spava, i grob tužno neguje joj stas.
Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.

Možda spava sa očima izvan svakog zla,
izvan stvari, iluzija, izvan života,
i s njom spava, neviđena, njena lepota;
možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima izvan svakog zla."
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od dr mali pariz 5/6/2012, 23:19

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu 561840 ooo, da.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od BiKsi :) 6/6/2012, 14:41

Jedan je Dis! Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu 561840

Leno, ali zato možeš svaki dan da živih i udišeš život punim plućima, da se smeješ i raduješ sa Andrikom, i onda će i taj strah da bude manje prisutan!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od Milijana 6/6/2012, 15:22

Uhhhhh ja ne znam da li smem da krenem... U stvari, krenucu, pa cu nastavljati, jer nemam toliko vremena koliko imam strahova yes
Prvo, kao i Lena, najvise se plasim prolaznosti. Plasim se da mi se ne desi nesto sto ce me odvojiti od moje dece. Stric i strina mm-a su ostali bez deteta koje je umrlo kad je imalo 6 godina, i svaka pomisao na njih me bukvalno najezi, oblije me neki hladan znoj...ma ne mogu da opisem....Kad pomislim na moju decu kako rastu bez mene, meni odmah suze udare na oci..pa ja sam preplakala sto cu se 5 dana odvojiti od Lenke zbog CR-a...
Drugo, kao i Viktorija, plasim se da se ne udaljim od mm-a (a prilicno jesam) do te mere, da ga vise ne zelim pored sebe... ne bih volela da dodjem u situaciju da deca rastu bez jednog od nas, niti sa zivim u braku koji nije brak....
I to su moja dva najveca straha, a ostalo mi nekako pada na pamet svakog dana, a onda i prolazi...
Da li cu uspeti da od njih napravim sposobne zene koje ce moci da se bore na Balkanu, verujem da hocu, jer sam i sama takva, jer i sama imam usadjen pravi sistem vrednosti, znam sta valja, a sta ne, pa verujem da necu biti toliki dunster da to ne znam da ima prenesem... I mm i ja imamo iste poglede na vaspitanje i to kako treba usmeravati decu, pa cemo zajedno i uspeti u tome...
Da li cu imati dovoljno para, ne znam, ali meni NIKAD nije dovoljno para, a i to ne zavisi od mene, pa se toga i ne plasim... elem, ja vec godinu dana ne primam ni dinar iz moje firme, pa smo uspeli da opstanemo i pristojno zivimo sa jednom platom i to zahvaljujuci racionalnoj potrosnji. Uvidela sam da pasta za zube od 70 dinara pere isto kao i ona od 210 ... a i deca mi stede puno para, jer sa Lenkom ne mozes sesti u kafic na kafu... i da, Pari, sasvim je normalno da sa detetom tog uzrasta ne mozes nigde da sednes, ne zato sto je hiperaktivno (inace, mislim da se ovaj izraz suvise olako uzima, svaka majka koja ima malo zivlje dete ga koristi, a to je u stvari dijagnoza) ili nevaspitano, nego zato sto oni jednostaavno nece da sede, oni hoce da hodaju i da istrazuju i to je sasvim normalno...osim ako dete nije posebno mirno, ali takva deca su redja, od ove druge kategorije...
Moj strah je bio da li cu moci da vaspitavam svoje dete, obzirom da je toliko volim, da me svaka njena suza ubija.... ali, kod nas je situacija takva, da posle svake teske vaspitne scene u kojoj Lenka isplace, ali ne dobije sta je naumila, placemo i/ili mm i ja... ali bolje je da se tako isplacem, nego da ona bude ono najgore dete koga se svi klone....
Ovo je prvi deo.... sledi jos... vidite sad koliko sam komplikovana Rolling Eyes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od dr mali pariz 6/6/2012, 16:18

Very Happy
polako se razradjuje tema...svidja mi se.
Da, izgleda da majke zaista imaju slicne strahove.
verovatno ce se ti isti i na mojoj listi pridodati Very Happy
Ipak, ne delim misljenje sa tobom Mili, niti kazem da tvoje nije ispravno, jer znam na sta sam mislila pod tim da ti roditelji nigde ne mogu sa svojim detetom- u smislu restoran, prodavnica i sl. , ali ne zato sto dete voli da istrazuje. Toliko i sama znam da tako malo dete ne mozes postaviti u stolicu i ocekivati da cuti i sedi, niti bih to volela.
Kad dodjem u tu fazu, pricacu ti o tome. Wink
Nije nemoguce imati "privatan" zivot pored svoje dece. Da, govorim na osnovu tudjih iskustava, ali vidim i jednu i drugu stranu.
Ne osecaju bas svi da im brak propada-ovo sad nema veze sa tvojom pricom...ne osecaju svi da se udaljuju od muza ili da im niko drugi sem dece ne treba...da, ne osecaju svi isto-i to je ono o cemu i zelim da pisemo, jer svako ima svoja razlicita iskustva,a ko ih jos nema, ima svoja vidjenja i pretpostavke.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od Simona 9/6/2012, 00:35

Moji strahovi su uglavnom vezani za dete... Plasim se da mu se nesto ne desi, nesreca, bolest... da necu uspeti da mu ulijem dovoljno sigurnosti ili da cu naciniti neki drugi propust u vaspitanju... Plasim se tinejdzerstva. Zatim kako ce ici kroz zivot, boriti se sa ljudima. Uglavnom je to, bar u ovom trenutku...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od mijaki 9/6/2012, 20:57

ja se plasim rata i prirodnih katastrofa, pitam se kako bih sacuvala nase dete...kada ljudi postanu neljudi, mada ih ima i ovako.... cak sam mislila da kupim vikendicu negde sa zemljom da naucim da se bavim poljoprivredom (osnovne kulture) ako ikada grad postane nemoguc za zivot Embarassed
ovo mi je najveci strah!

takodje se plasim prolaznosti, htela bih da mm i ja dugo pozivimo u uvek se nadjemo nasoj bekani...

nemam strah otudjenja od mm, nemam strah oko vaspitanja, pobornik sam liberalne metode, bez knjiga i puno psihologije...vise nekako po osecaju!
oko vaspitanja ce vise da se bavi mm, jer je on cvrst, principijelan i pravican, a opet beskrajno nezan i osecajan! ja cu da kuvam i perem Wink


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od *AIDA* 9/6/2012, 22:30

Bravo za temu...
Sad vidim da nisam jedina koja se boji na ovaj "luckasti " nacin, mislila sam da se samo ja bojim da ce me neka nesreca razdvojiti od dece...
Sad mi se vratio smisao za zivot, sad disem punim plucima i cesto se sad pitam kakav mi je bio zivot pre?!!!
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od BiKsi :) 9/6/2012, 22:31

mijaki ::oko vaspitanja ce vise da se bavi mm, jer je on cvrst, principijelan i pravican, a opet beskrajno nezan i osecajan! ja cu da kuvam i perem Wink
lol! AL me slatko nasmeja!

Ja sam juče definitivno shvatila da mi je najveći strah moja kičma, i kako ću izdržati i da li će dete zbog toga trpeti, tamo nekad, kad ga dobijemo! Jer kad god sam sa batovim klincima, skoro uvek me ledja zabole. Rolling Eyes Otuda i strah. I kad duže radim, ili se saginjem, i slično, uvek me zabole. Kontam da ću morati da ležim celu trudnoću zbog kičme, a kako i šta posle...ne želim da budem mama koja će morati da leži, da se u potpunosti ne posvetim detetu ili deci... i tako...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od Shizika 9/6/2012, 23:27

Biksi, iako je taj tvoj strah opravdan ja sam uvjerena da cesh pronaci nachina da odgajash i "podizesh" svoju djecu bez da opterecujesh kichmu. Nosanje je uglavnom stvar navike i ti budi disciplinirana pa ogranichi to. Ono shto ti mozesh da pruzish veoma nadmashuje to puko nosanje, mozete da se mazite i grlite na krevetu. Vidit cesh chega cesh se sve dosjetiti da prevazidjesh probleme s kichmom. Djeca ionako obozavaju kad si s njima na podu, zanimljivije je, tu su im uglavnom i igrachke. Vole oni i kad se doslovce spustimo na njihov nivo.
Ja se plashim da moji strahovi ne utichu negativno na moje dijete, da joj zbog njih ne uskratim neka iskustva iz kojih bi nauchila, da strahujuci od svojih strahova propustim vidjeti njene.
I kao i sve starije majke bojim se da joj necu dovoljno dugo biti "na raspolaganju".
Btw, izraz "najobichniji" u ovoj temi sam isprve pogreshno shvatila, nekako bi mi bolje odgovaralo "najuobichajeniji".
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od Simona 9/6/2012, 23:44

Biksi,
sto kaze Shizika naci ces druge nacine... ali mozda ces dobiti i novu energiju, jedva cekam da tvoja bebica stigne pa da vidimo da li je tako.

Ja isto imam bolesnu kicmu, ne smem da dizem nista preko 2 kg, a od pre nekog vremena su mi otkrili i kamen u zuci pa i to treba da odstranim. Dok nam sin nije dosao bila sam sva kilava, malo li se iskrivim osecam bolove u kicmi i pijem diklofenak, a teret da dizem daleko bilo, ni ta dva kg nisam dizala, a zbog te zuci mi bilo muka itd. Otkako je sin dosao stalno ga podizem eto cisto da ga nosim i grlim i vrtim a ima preko 15 kg i nikakve bolove nemam, tek kad procitah tvoj post sam se setila da sam i ja ona koja ima probleme sa kicmom lol! A muku isto nikakvu ne osecam ili ne stignem ni da mislim na to. Nisam ja bila umisljena bolesnica, to sa kicmom i zuci su objektivni problemi... samo je eto ljubav prema detetu jaca i od toga... :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od dr mali pariz 9/6/2012, 23:54

Upravo rečju -najobičniji- sam i želela da dam na značaju njihovoj uobičajenosti,a da zagolica kao da su bezazleni, a u stvari svi do jednog pobrojani-imaju svoju težinu. Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od BiKsi :) 10/6/2012, 11:58

Sizo, Simona, Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu 543728! Nadam se da ce biti kao sto kazete!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od djole42 10/6/2012, 14:20

Shizika ::
Ja se plashim da moji strahovi ne utichu negativno na moje dijete, da joj zbog njih ne uskratim neka iskustva iz kojih bi nauchila, da strahujuci od svojih strahova propustim vidjeti njene.
Ima ovoga i u mojoj glavi ....
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od Botox 10/6/2012, 15:16

ocigledno kao roditelji, ili buduci roditelji, delimo iste strahove....
ja verujem da je to ok, i da ce nas oni 'terati' da damo svoj maximum u svemu i pruzimo ono najbolje detetu :)
ja se samo nadam da necu imati neke patoloske strahove nikada, jer bi oni kocili i mene kao roditelja i moje dete....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od veki1 13/6/2012, 15:31

Da me ne shvatite pogresno, ali ja se bojim i za "mene", bojim se da necu imati vremena da se posvetim sebi, radim na sebi...
Moja majka je jako brizna zena i majka, posvetila se porodici 100%, danas kad je moj brat ozenjen covek a ja daleko od nje, njen sistem se raspao i razlog za zivot izgubio smisao...
Bojim se da cu ziveti za moju decu i da cu izgubiti moje "JA" ili ti ovo sto sam danas ja.
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od Simona 14/6/2012, 01:16

Ja imam neki slican strah kao Veki... S jedne strane se bojim da cu zapostaviti druge stvari sem deteta, tj vec jesam ali da cu ih zapostaviti trajno. Sa druge strane strepim da se detetu ne posvecujem dovoljno ili da tek necu kad krenem da radim i tako... Sve se nadam vremenom cu naci nacina da sve to pomirim.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od pegaz 14/6/2012, 10:20

Hm...
Moja veoma bliska rođaka 15 god pokušavanja silnih insemenacija i VTO i uspela je, rodila je dete pre 9 god... ali sad ona dobila rak dojki affraid i to je hormonski uzrok affraid i sad borba oko toga i strah da neće preživeti za to svoje dete...
Eto to je moj strah da mi sve ne upropastimo sebe...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu Empty Re: Najobičniji strahovi budućih majki, i onih koje to već jesu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu