Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od noja taj 6/11/2012, 13:08

BRAVO LENCE, g
Znaci stavljala si je uvek kad se probudi tu oko godinice, ok
Sad treba sve to primenuti u praksi
srcasti poljupci
Maro kad ste vi skinuli sve odjednom u kom mesecu, u kad ste poceli ?
Bar da napravimo neku statistiku pored filozofije
Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 41
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od buby taj 6/11/2012, 13:42

evo da se i mi upisemo...
duni sam skinula pelene kad je imala tacno 2 godine i dva meseca...ali skinuli skroz...i zbogom...nema vise ni kad spava..ja sam je isto stvljala svremena na vreme...i letos na moru skinuli ali je to bilo kao sto mili kaze..cim krenemo nego...stavljaj..pa skidaj...pa stavljaj i to remeti sve...i posle dunjine recenice u poslasticarnici pre mesec dana dok je sedela i jela...odjednom sve ostavi..i ustade i kaze"moram da kakim" tad sam rekla e vala neces vise...skapirala svoje telo...svoja creva...i znala sam da ce to biti to..pri tom nocu se nikad ne upiski..pelena svako jutro UVEK SUVa ..samo smo skinuli...spakovali gacice za vtic,dogovorila se sa vaspitacicama i to je...mislim da sam ubola u pravo vreme..i za sad se desilo da se jednom ukakila u gace i trazila je nosu al vec zapocela posao...inace uvek trazi..
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 40
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 6/11/2012, 14:07

g
as
Bubi bravo za Dunjicu
g
as
znaci Tu oko 2 god skroz naskroz Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 41
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tuli taj 25/11/2012, 20:04

Evo, i ja da se upišem......isto smo počeli rano da sedimo, sa nepunih 11 meseci. I dalje smo na istom, kad ga stavim na nošu, Nikita obavi šta može u tom trenutku. Samo jedan dan je sam tražio nona,nona, i ja se ponadala da je definitivno prelomio da sam traži, al' to bilo tada i nikad posle. I dalje smo na starom, ali strpljivo i polako, naučiće...
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 29/11/2012, 16:04

Mi sedimo na noši, igramo se sa njom, stavljamo medu na nju ali da voljno hoćemo da tu obavimo nuždu-ne ili što bi rekao moj sin: nje!!!
Ja ga stavljam zbog vrlo ujednačenog ritma, isto vreme spavanja, doručka, voćne užine koja ga protera pa znam...i primetim da je zastao u igri, ubibio se...to pričam o kaki i evo već par jutara smo uspešni. Very Happy Mama hvali, oduševljava se! Ali bojim se da mi još uvek nismo spremni bez pampersa noću jer on pije baš mnogo tečnosti pa mu je pampers poprilično pun.
Uopšte, noša mu nije mrska ali se još uvek nije desio klik u nj. glavi za korišćenje iste.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 43
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tuli taj 28/1/2013, 15:45

Stru, kako napredujete sa nošom?
Mi smo po starom, kad ga stavim on obavi ono što može, a da sam traži ni slučajno. Čini mi se da još nije zreo za samostalno korištenje noše.
A, i ne može sve odjednom, da govori, peva, crta, sam jede......i da koristi nošu.
Mislim da pre leta nećemo ostaviti pelene, osim ako se ne desi klik Very Happy
tuli
tuli

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 29/1/2013, 15:56

tuli ::Stru, kako napredujete sa nošom?
Mi smo po starom, kad ga stavim on obavi ono što može, a da sam traži ni slučajno. Čini mi se da još nije zreo za samostalno korištenje noše.
A, i ne može sve odjednom, da govori, peva, crta, sam jede......i da koristi nošu.
Mislim da pre leta nećemo ostaviti pelene, osim ako se ne desi klik Very Happy

Ni ovaj moj ne traži sam nošu, ali sad zna kad mu se kaki da dođe do mene i kaže: "kaka" pa mu ja dam nošu. Naravno, nekad zakasni. Ma i ja cenim da se ni mi nećemo pre leta osloboditi pampersa jer još uvek dosta pijemo tečnosti, noćni pampers je pun...a i možda je skontao za kaku i nošu ali piškiriški mu je još uvek čudan proces, npr. kad se tušira i krene da piški, on kao da se iznenadi i redovno se hvata dole i zaustavlja. Razz Uvek se zezam: slobodno piški, sine, ne stidi se...Hoću da kažem potrajaće ovo naše odvikavanje.
Ohoho...vi crtate i pevate...Mi "crtamo" tako što švrljamo, ne znamo da pevamo, vrištimo ali zato vanredno dobro cupkamo. Very Happy
Struzzo
Struzzo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tuli taj 30/1/2013, 13:53

Dakle, slična situacija Wink
I meni se čini da će kaka brže da se ustali, nego pipi Rolling Eyes
Bravo za đuskanje g i mi volimo i smešni smo, sa tim podizanjem-spuštanjem dupeta i savijanjem kolena:D
tuli
tuli

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 31/1/2013, 15:02

evo sad sidjosmo sa nose!
starija.
naime, samo je sedela dobrovoljno, tj trazila da kaki. ustvari ona je vec obavila u pelenu ali kad mi rece kaka ja joj ponudih nosu i ona zacudo pristade. i zacudo sedela mirno i "citala" knjzice, ali u neko doba kaze:"mama boji". shvatih da je boli, tj zulja nosa.
primecujem to svaki put jer ustaju, sedaju, ustaju , setaju...
a uzeh najobicniju, normalnu nosu kao u vrticu sto imaju, da ne bi navikavala decu na avione, kamione za nuzdu, tj da ne naviknu samo u specificnu nosu pa da moramo da je nosamo onako kabastu kakve vec postoje...
elem, sad treba definitivno naci novu nosu pre nego sto pocnem ozbiljno a ne samo rekreativno da ih stavljam. nisam htela da ih ucim na nosu pre 2.ge godine ali posto smo zimska deca pomerih to na 2,5. do tad ce biti psihicki spremne. doduse u vrticu pocese sa 1,5 god iako me nisu pitali, tako da su ispocetka bile zbunjene-tamo nosa kuci ne. saznadoh to tek kasnije...usput...slucajno... Mad

mozda cak pocnem odmah na adapter... ima li nekih preporuka za nose koje nisu svemirski brodovi a da ne zuljaju ove moje dve velike guze? :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 31/1/2013, 15:30

Za nosu neznam,cak je chico-va koja je skuplja od ovih nazovi obicnih isto od plastike samo znatno kvalitetnija.
Adapter ima sa onim mekanim delom koji ih nece zuljati.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 32
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 31/1/2013, 16:19

Lenka ima tu Chicco-vu i odlicna je. Ne zbog plastike, vec zbog visine. To je ovakva nosa
Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcSmpxb-RvmDFRFcPU1_WR6uxPphMpv0mM3fIovZROK_xtvh2hgw0Q
Sad cu da kupim i Mileni istu.
U vrticu imaju obicne sa pijace, mnogo nize, ali njoj ne smeta. Ne pravi nikakvu razliku.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 31/1/2013, 17:07

meni se cini da je ova ista ko i nase, sem sto ima visok taj zadnji deo. doduse ne vidim iz ove perspektive sirinu sedalnog dela...
nena beba
nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 31/1/2013, 17:29

Ja mislim da je i taj sedalni deo malko veci nego kod ovih obicnih.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 32
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 31/1/2013, 17:56

Neno, ne znam kakava je vasa, oni u vrticu imaju ove
Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 5 9307b2a661190246da585d296c8aaf2a.image.180x180
i dosta se razlikuju. I uze su i nize.

Milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 1/2/2013, 13:22

tako nesto. mislim da visina njima ne smeta. nego ta sirina sedalnog dela
nena beba
nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 1/2/2013, 15:52

Milijana ::Lenka ima tu Chicco-vu i odlicna je. Ne zbog plastike, vec zbog visine. To je ovakva nosa
Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcSmpxb-RvmDFRFcPU1_WR6uxPphMpv0mM3fIovZROK_xtvh2hgw0Q
U vrticu imaju obicne sa pijace, mnogo nize, ali njoj ne smeta. Ne pravi nikakvu razliku.

I mi imamo istu ovakvu, samo druge boje.
Bitan je ovaj naslon. Moje dete voli da se zavali, hehe...A na kakvoj god noši da se sedi dvadeset minuta, eto crvenih linija na guzi...
Ja sam zadovoljna nošom. Moje dete je vrlo nemirno, živo, pravi radoznali istraživač. Niko mi nije verovao da on može da sedi na noši dvadeset minuta. Ali on se nasloni, čita knjigu, slaže kockice, slagalicu, pije sokić i kad ustane i mama ga hvali za obavljen "posao" sav se ozari od zadovoljstva. Vidi lol! m da će on kao i njegov tata imati policu u kupatilu za knjige, stripove, časopise...velika nužda-veliko zad ovoljstvo.
Struzzo
Struzzo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tinche taj 1/2/2013, 17:45

Struzzo!!!
lol!
Mi imamo nosu neku iz Akse...slicna je ovoj Chiccovoj.

U pocetku je sedenje duze dok se ne naviknu...a posle je samo obavljanje i ustajanje sto pre...da nesto ne promakne.

lol!

ja '79. neprohodni jajovodi, hipotireoza, ir
mm. '77 sve ok
nov 2009. IVF beta 156
jul 2010. rodio se Aleksandar srce 
sep 2012. prirodna trudnoca
apr 2013. rodjena Teodora srce 
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6395
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tuli taj 1/2/2013, 21:14

Milijana ::Lenka ima tu Chicco-vu i odlicna je. Ne zbog plastike, vec zbog visine. To je ovakva nosa

I mi imamo istu. Nikita je, čini mi se zadovoljan.
Jako je dobar ovaj nisoki naslon, i meni bi prijao Wink
tuli
tuli

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 1/2/2013, 21:28

opaaa, izgleda da je fora u naslonu, kad tolikim klincima odgovara ova...
e pa ce da kupimo!
nena beba
nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tinche taj 1/2/2013, 21:34

lol!

ja '79. neprohodni jajovodi, hipotireoza, ir
mm. '77 sve ok
nov 2009. IVF beta 156
jul 2010. rodio se Aleksandar srce 
sep 2012. prirodna trudnoca
apr 2013. rodjena Teodora srce 
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6395
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 1/2/2013, 23:07

Mi kao Tinche, slična, isti fazon. Nema efekta. Mislim da će Lucija u školu poći u Pampersu.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 51
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavaptica taj 2/2/2013, 19:46

Pretpostavljam da ce se mnogo mame koje sada imaju dvogodisnjake slatko ismejati ovom mom optimizmu, ali ja imam plan da Anu stavljam na nosu cim bude utvrdila sedenje malo bolje, tamo za nekih dva meseca...cisto da se navikava, da skonta da postoji tako nesto i otprilike cemu sluzi....pa posle dolazi leto, mozemo da se uvezbavamo jer ce biti toplo Very Happy
Znam da ce biti jos uvek mala da sama kaze kad joj se piski ili kaki, ali mislim da ce to biti prvi koraci ka odvikavanju Rolling Eyes
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 45
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 2/2/2013, 22:01

plavaptico, nije to losa ideja. moja mama kaze da sam ja sa 10 meseci sedela sama na nosi u kupatilu i rekla "kaka" kad sam obavila. meni je to zvucalo neverovatno, ali ona kaze da je tako uradila jer jos nisam znala da hodam te nisam mogla da ustanem i odsetam, nego sam mirno sedela i vremenom navikla da "obavim". e sad, ja citala svasta pa i price da deca treba da budu psihicki spremna na to, jer u protivnom mogu da dobiju averziju i onda kuku lele i ko zna kad. posto ih imam dve nisam smela da rizikujem takvu situaciju te rekoh sebi, e cekaces dok ne budu spremne potpuno. i tako i bi. osim toga, plasim se situacija kad krenemo ozbiljno na navikavanje na nosu te se desi istovremeno, pa dodje da ustajanja, prosipanja, na sve strane, aaaaaa! i zbog toga sve odlazem, lakse mi ovako. sve se nadam da ce ko moj mali rodjak odjednom zatraziti , sesti, obaviti sam, i vise nikad nece hteti pelene. kod njega je bas tako bukvalno bilo...
valjda sam bar priblizne srece...
nena beba
nena beba

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 2/2/2013, 22:56

nena beba ::sve se nadam da ce ko moj mali rodjak odjednom zatraziti , sesti, obaviti sam, i vise nikad nece hteti pelene. kod njega je bas tako bukvalno bilo...
valjda sam bar priblizne srece...

Tako i ja mislim, zato ništa ni ne radim. I deciće se kada prodje razvojne faze koje je još Frojd objasnio. ne bih ja tu ništa čačkala ni insistirala.....
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 51
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 2/2/2013, 23:07

Ptico, ja sam tako sa Lenkom. ne verujem u te "psihicke" fore, jer smo svi mi skidali pelene mnogo ranije, ne zato sto smo bili zreliji, vec zato sto smo imali osecaj mokrog. Odlucna sam bila kad sam, letos, pricala sa jednom starijom doktorkom i Lenka je skinula pelene u septembru, sa 21 mesec.

Milijana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu