KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nasa izgubljena deca

+15
Amna84
Tangerine
milkyway
Daca88
zvoncica36
missile
anak
Struzzo
lilymar
Jadraban
Sara
Maman
nina :)
MimaUR
Simona
19 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Tangerine 3/1/2014, 08:22

Pogrešili jesu, ali sasvim je izvesno da su mislili da je tako najbolje za nju i celu porodicu. Mislili su da rade najbolje, a u stvari napravili fatalnu grešku koja ih je (odnosno, majku) koštala odnosa sa detetom na kraju, posle svega.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Simona 5/1/2014, 06:34

Naravno, ne poznajem je i ne znam celu situaciju, a sto ti kazes niko i ne zna sasvim sa strane kako je u njenoj/njihovoj kozi.

Nego odosmo sa teme prilicno...

Imam jedan primer koji me uvek fascinira ali nadam se da necu ugroziti forumska pravila spominjanjem astrologije... Naime ja se njom bavim a Vilenjak otkako je dosao pokazuje interesovanje za nju. Trazi stalno da mu objasnjavam nesto, ja objasnim kao i sve drugo sto ga zanima ali sve mislim da je prekomplikovano za njegov uzrast pa da nece ni upamtiti. Onda mi je fascinantno kad krene da interpretira. Juce bas redja sve svoje znake u zapadnom, kineskom, asteckom horoskopu, pa sve moje znake, pa sve muzevljeve... Inace ovo interesovanje za kineski i astecki horoskop je doslo vezano za usvajanje, nervira ga sto se znak odredjuje prema danu rodjenja, on bi to nekako drugacije. Onda dodjosmo do ovih drugih horoskopa za koje Vilenjak ima utisak da nisu na toj bazi iako zapravo jesu... U svakom slucaju mene zapanjuje koliko je on zainteresovan za astrologiju i sposoban da popamti, poveze... Nekako vidim ja uticaj hranitelja, nasledja na Vilenjaka. Ali kad dodjemo do teme astrologije i nacina kako se bavi uvek pomislim da je to sustina, da je to moje izgubljeno dete koje me je naslo a da su svi ti tragovi nekih prolaznika koje je susreo na putu ka nama ali da su ipak na povrsini...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Daca88 5/1/2014, 14:15

Jeste pomalo spamovanje, ali Simona ti si stručnjak za astrologiju?  lol! 
Radiš natale i slično?  Laughing 

A mora da je Vilenjak video od tebe pa i on hoće. Ide to kopiranje roditelja obavezno. Wink  Moja mama je ekonomista, pa je stalno neke čekove vukljala kući ( radila na njima ) pa sam tako i ja uz nju htela da pišem po njima i da ih ''kontrolišem'' lol! Istina, danas ekonomiju mrzim, ali nemoj da te to obeshrabri u pogledu Vilenjaka.  Wink 
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Simona 5/1/2014, 15:50

Daco,
ne bih se bas nazvala strucnjakinjom... Volim astrologiju, nekad sam se mnogo vise bavila sa njom pa onda u jednom periodu nisam stizala uopste zbog nedostatka vremena a sad tu i tamo nesto opet proucavam... Moguce je da je i to sto kazes... Mada mi se sve cini da Vilenjak ima smisla, interesuje ga astrologija i nezavisno od mene, no vreme ce pokazati...

Setila sam se jos jednog neobicnog poklapanja, ne secam se da sam pisala na ovoj temi. Ulica na koju smo mi prijavljeni sa sve Vilenjakom se zove isto kao on, to je inace i ulica onog bivseg koji je Vilenjakov (skoro pa) imenjak. Nisam to primetila odmah jer smo se mi preselili odatle neposredno pred Vilenjakov dolazak a socijalni radnici su nam savetovali da nam konacno resenje o usvajanju a samim tim i izvod iz matine knjige rodjenih bude kako smo se prijavili za usvajanje pa do dana danasnjeg mi nismo menjali i svima nam je ta adresa u pasosima a i mm i meni u licnim kartama. Prvi put kad sam popunjavala neki obrazac za Vilenjaka ja primetim ispisujem njegovo ime pa opet u imenu ulice isto ime, bas mi je nekako bilo simpaticno...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Daca88 5/1/2014, 16:09

Simona primetih da takvih neobičnih poklapanja ima u većini slučajeva usvajanja. Npr kraj u kome ja živim,  po svom izgledu, a posebno po arhitekturi zgrada, neodoljivo podseća na kraj u kom sam pravljenja ( u nedostatku kulturnijeg izraza  lol! ).
Horoskopski znak moje mame poklapa se sa znakovima b-roditelja. Moj podznak je isti kao znakovi sestara po b-majci i b-ocu.
Ako se setim još nekih sitnih zanimljivosti napisaću.
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Simona 5/1/2014, 16:28

Zanimljivo Daco :)

Ja ne znam znak Vilenjakove bioloske majke, ne znam kako u porodiljskom listu ne napisu i datum rodjenja majke Very Happy Ali sam se iznenadila kad mi je hraniteljica rekla da smo pribliznih godina. Mislila sam da su bioloske majke uglavnom mladje od usvojenih... Ali Vilenjakov i nasi horoskopi imaju mnogo preklapanja sto naravno za roditelje i decu nije cudno. Ne znam da li si citala prethodne postove ali i kod nas kraj gde je Vilenjak pravljen kako ti rece  lol! ne da podseca nego je vrlo blizu naseg kraja za one iz udaljenih delova Beograda od nas to bi skoro bio isti kraj. Ja sam malo imala stres od toga a onda sam prevazisla, Vilenjak je s vremena na vreme i na rodjendanima u tom kraju a pre nekoliko meseci smo mm, Vilenjak i ja setali po tom kraju...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Daca88 5/1/2014, 16:32

Pa i jesu generalno usvojene mame starije o b-majki. Moja mama je godište majke b-majke ( tehnički babe jel ). A super je to što Vilenjaka provodiš kroz taj kraj, mada jeste malo cim. Ima li rizika da ga neko od bioloških rođaka prepozna ?
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Simona 5/1/2014, 16:41

Da, verovatnije da smo mi i sto se godina tice izuzetak...

Bioloska majka ne zivi vise tu ali neki bioloski rodjaci zive i dalje blizu nas (to je informacija od hraniteljice pa mozda i nije sasvim pouzdana). Medjutim niko od njih nije nikad video Vilenjaka i tesko da bi mogli da ga prepoznaju. Jeste ta blizina malo nezgodna, a sa druge strane, sve mislim da ce Vilenjaku kad sazna ipak nekako biti drago... Videcemo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Struzzo 7/1/2014, 09:15

Simona ::Malo dete, beba, sigurno nije vezalo svoj identitet uz ime te priča koju su nam socijalni radnici pričali tu sigurno ne važi...

Mada eto koliko tu opet u usvajanju ima slojeva...

Svakako su lepe i tužne te priče koje decu vezuju za njihove biološke majke ukoliko su one dale ime. I Vilenjakova biološka majka je davanjem imena htela nešto da kaže i ja svakako i zbog toga nisam imala želju da to menjam. Ali eto ja sam jedno vreme bila stalno tužna kad pomislim na njegovo ime. Nisam sigurna ni da je to dobro za dete. A to je bilo jače od mene, nisam ja htela da se tako osećam... Sreća da se promenilo ali možda se kod nekog takva reakcija ne bi izmenila... Po meni trebalo bi kod usvojenja možda odobriti da se daju dva imena, tj dete ima to jedno ime a usvojeni roditelji bi mogli da daju još jedno njihovo i svi zadovoljni. Npr jedno od muških imena koje se i mužu i meni svidjalo je bilo Jan, kratko i detetu ništa ne bi falilo da pored ovog prvobitnog ima i to ime...

Slažem se da bi možda bilo najbolje rešenje da i usvojitelji mogu da dodaju ime detetu, čak i ako je starije, naviknuto na ono prvo.
Jer opet što reče Simona, šta to znači - naviknuto na... hranitelji su dete mogli zvati kako god, npr. Vilenjaka po starom prezimenu. Šta je trebalo da rade Simona i njm, da nastave da ga tako zovu?!
Drugo, ima raznih priča...ispričah vam za slučaj mog sina.
Uopšte, situacija kad neko ko jedva rađa i ostavlja dete bez dvoumljenja treba u jednom takvom trenutku da mu smisli, da ime ili da mu neko slučajno, nasumice da ili neko iz centra da da reda radi. A sa druge strane, imate roditelje koji su dugo, dugo čekali i maštali o njemu i imenu koji će mu dati.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Struzzo 7/1/2014, 09:30

milkyway ::Baš sam sad pričala sa mužem. Ni on se ne toga ne seća, ali ja sam ubeđena da su nam u našem centru još na obuci rekli da u principu ime ne može da se menja, ali da eto ako baš budemo želeli, može... Malo konfuzno zvučim, ali tako mi je nekako ostalo u glavi. Očigledno dezinformacija, eto Struzzo je promenila ime detetu.

Ja znam još dve usvojiteljke koje su promenile imena deci. A znam i jednu kojoj je centar tvrdio da ne može a bilo bi vrlo opravdano da je to učinila. Pošto me užasno nervira ta proizvoljnost (kao sve), može ovako i onako...raspitala sam se i dva matičara sa različitih opština su mi potvrdili da može i da uvek imaju takve slučajeve.
Kad postanete zakonski roditelji, uz svu dokumentaciju koju prilaže bilo ko ko menja ime, morate da imate i mišljenje vašeg centra i to je to. Ako je to nezakonski, onda je prosto neverovatno kako to neko radi, odobrava bez savršeno ikakvog problema.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od milkyway 8/1/2014, 09:52

Struzzo ::
milkyway ::Baš sam sad pričala sa mužem. Ni on se ne toga ne seća, ali ja sam ubeđena da su nam u našem centru još na obuci rekli da u principu ime ne može da se menja, ali da eto ako baš budemo želeli, može... Malo konfuzno zvučim, ali tako mi je nekako ostalo u glavi. Očigledno dezinformacija, eto Struzzo je promenila ime detetu.

Ja znam još dve usvojiteljke koje su promenile imena deci. A znam i jednu kojoj je centar tvrdio da ne može a bilo bi vrlo opravdano da je to učinila. Pošto me užasno nervira ta proizvoljnost (kao sve), može ovako i onako...raspitala sam se i dva matičara sa različitih opština su mi potvrdili da može i da uvek imaju takve slučajeve.
Kad postanete zakonski roditelji, uz svu dokumentaciju koju prilaže bilo ko ko menja ime, morate da imate i mišljenje vašeg centra i to je to. Ako je to nezakonski, onda je prosto neverovatno kako to neko radi, odobrava bez savršeno ikakvog problema.

Baš tako, Struzzo! Proizvoljnost! Tako mi je naime i tada zvučalo. Otprilike, Zakon kaže ne, ali pa...može i to... Isto kao vaša muka sa odjavljivanjem i prijavljivanjem, kod jednog deteta može, kod drugog ne... Kako, bre?!

milkyway

Broj poruka : 151
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Simona 8/1/2014, 10:16

Nama nisu rekli da zakon kaze ne nego da ime ne moze da se promeni dok ne dodje do konacnog usvajanja a kasnije moze.

Medjutim cudi me da treba i misljenje centra sto Struzzo rece. U svakom slucaju secam se da su u vreme dok je Vilenjak bio na adaptaciji neki roditelji nakon konacnog usvajanja zvali centar da im pomogne oko promene imena a oni su rekli da oni vise nemaju veze sa njima. Ako je potrebno njihovo misljenje onda verovatno nisu hteli da ga daju.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Struzzo 8/1/2014, 12:47

Nama su tražili mišljenje centra kao što inače traže neku vrstu obrazloženja zašto želite da promenite ime.
Ali ne bi me čudilo da neko promeni detetu ime i bez toga. Kao što me ne bi čudilo da neko nikako ne može da promeni ime detetu a hteo bi. Zapravo me u ovoj zemlji ništa ne može začuditi.
Kao što rekoh, drago mi je što smo u vezi sa sinom imali sreće sa administracijom.

Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od nina :) 8/1/2014, 13:16

m i nismo imali problema ni jedan put sa administracijom kad smo sredjivali deci papire ali nismo teli ni da menjamo ime nama cac pise gde su rodjena jer tako je pisala na resenju
stru sad mi je palo na pamet nisi nigde pisala ili sam ja to preskocila dali ste uspeli struzolini srediti oko konacnog jer znam da si rekla da imate problema
nesto sam nacula nedavno ali nemojte me drzati za rec da ce odsad adaptacija biti na godinu dana odnosno da ce mogi da bude i duze od pola godine zbog pojedine dece sto nemogu da se naviknu na porodicu u kojoj su dosli a i ti roditelji ako nebudu zadovojni sa periodom od 6 meseci da ce moci da odloze do godinu dana.sad dali je taj zakon stupio na snagu ili tek treba da se glasa nezanma ali mi je jedna drugarica rekla da je tako cula od njenog cetra za socijalni rad
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Simona 8/1/2014, 14:00

affraid Strasno! Pa sta postizu sa tim produzenjem? Meni koliko god da je bilo tesko drago mi je da smo posle pet meseci bili konacno usvojeni, tek onda bez te stalne kontrole se osecas kao roditelj u pravom smislu te reci. Sem toga nama je problematicniji period bio nakon adaptacije nego u tom samom periodu, pretpostavljam da i samo dete oseca ako ne i zna da je jos na testu a onda posle toga se opustio a i poceo vise da nas testira. Po meni treba ljude upozoravati da je roditeljstvo ne samo lepo vec i tesko, da je usvajanje roditeljstvo plus, da zaista taj period adaptacije moze da traje dugo u nekom smislu... ali ako i nakon toga budu nepokolebljivi da usvajaju onda je to za njih. Ja bih samo skracivala to vreme adaptacije ali nikako produzavala...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Struzzo 9/1/2014, 01:36

Nina,
pisaću više u dnevniku ali nismo uspeli ono što smo hteli, nažalost...Ostao mi je gorak ukus posle svega ali predivan osmeh i narav naše ćere i kako smo se svih četvoro uklopili me teši i govori da je dobro što smo usvojili, što imamo jedni druge. Nadam se da nećemo imati nemilih situacija u budućnosti...ali mi ćemo do tada biti jaki, već smo...

Uh, produžavanje....svašta! Pa šta se time postiže?! Bolje da se oni koncentrišu na samu proceduru, dobijanje podobnosti za usvojitelje i za dete, što je mnogo važnije, valjani odabir roditelja...Možda i to što reče Simona - "plašenje" budućih usvojitelja koliko je to plus roditeljstvo...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od milkyway 9/1/2014, 14:26

nina :) ::m i nismo imali problema ni jedan put sa administracijom kad smo sredjivali deci papire ali nismo teli ni da menjamo ime nama cac pise gde su rodjena jer tako je pisala na resenju
stru sad mi je palo na pamet nisi nigde pisala ili sam ja to preskocila dali ste uspeli struzolini srediti oko konacnog jer znam da si rekla da imate problema
nesto sam nacula nedavno ali nemojte me drzati za rec da ce odsad adaptacija biti na godinu dana odnosno da ce mogi da bude i duze od pola godine zbog pojedine dece sto nemogu da se naviknu na porodicu u kojoj su dosli a i ti roditelji ako nebudu zadovojni sa periodom od 6 meseci da ce moci da odloze do godinu dana.sad dali je taj zakon stupio na snagu ili tek treba da se glasa nezanma ali mi je jedna drugarica rekla da je tako cula od njenog cetra za socijalni rad

Boldovani deo je nakaradan. Šta to znači za dete, pa i za roditelje? Za 6 meseci se roditelji nisu "navikli" na dete, pa da bude kod njih još 6 i onda ga možda "vrate"?! To zaista ne mogu da zamislim u praksi. Pa i do sada je, koliko znam, retko da roditelji "vrate" dete. Uopšte mi i inače taj koncept adaptacije nije jasan. Za koga je ona smišljena? Radnici centra dolaze i proveravaju da li se dete adaptiralo i...? Znate li nekoga za koga su nakon isteka 6 meseci presudili da ipak ne zadovoljava ili da se dete nije priviklo na porodicu? Ili je adaptacija zapravo samo mogućnost roditeljima da se predomisle Shocked ? Starijoj deci sigurno treba i više vremena, roditeljima taj "posao" (roditeljstvo, sa svim što ono nosi) traje čitavog života, pa čemu onda to sve? Uostalom kakva se poruka šalje starijem, već svesnom detetu, adaptacijom od 6 ili sad i više od 6 meseci - da je na probi, da ga mogu vratiti ako se ne pokaže poslušnim ili šta? Ne razumem, stvarno.

milkyway

Broj poruka : 151
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Simona 9/1/2014, 15:53

Ja sam od jedne usvojiteljke cula za slucaj da su socijalni radnici kad je dete doslo na privikavanje vec oduzeli dete i dali nekom drugom  Shocked Na nesrecu to sam cula pre nego sto je nase dete doslo kod nas i tih svih pet meseci bila sam prestravljena od takve mogucnosti. Kutanjke su me umirivale da nam sigurno nece oduzeti sina ali ako se desio jedan slucaj ko nama garantuje da mi necemo biti drugi? Socijalni radnici uvek mogu da kazu da se dete nije naviklo iz ovog ili onog razloga. Sreca nasa da Vilenjak zbog godina i teske price nije bio toliko pozeljan drugim parovima. Daca je navela neki slucaj vracanja deteta kad su dobili biolosko dete tako da se i to moze dogadjati. Sem toga dok nemamo papire nama su ruke vezane, dete ne mozemo da upisemo u vrtic sem ako necemo da kazemo da je usvojeno, u domu zdravlja je pod starim prezimenom, ne moze da se ode u inostranstvo... Ne znam, meni je to konacno usvajanje donelo olaksanje, tek tada sam se opustila a to je bilo pet meseci, mogu da zamislim kako bi bilo da sam morala tako da provedem jos sedam...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Simona 21/1/2014, 08:12

Već sam pisala da se ja zovem kao kum a moj sin kao njegov sin. Sinoć sam saznala i da je njegov sin rodjen na datum koji je dan pre nego datum rodjenja mog sina. Još zanimljivosti je da je kumova unuka rodjena putem vto, posle niza pokušaja, da nosi moje omiljeno ime i da je rodjena na datum dan pre od moje sestre a i to je isti mesec i isti horoskopski znak kao onaj od mog Vilenjaka a i njih dvoje su isto godište.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od snedra 21/1/2014, 15:27

Koliko "slucajnosti"!!!  Very Happy 
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Daca88 22/1/2014, 02:28

To se obično kaže - Nije kom je namenjeno, nego kom je suđeno Very Happy 
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Struzzo 25/1/2014, 11:01

Sad sam raspremala fioku i našla sam papir gde sam zapisivala utiske sa svih prethodnih razgovora, imena te dece, opise njihovih lica (mahom su nam pokazivali fotografije). Kakav čudan osećaj.... Za svako od njih sam verovala da će biti naše, raspremala sam mu sobicu....Sećam se svih osećanja pre, tokom i posle.... Sve je to bio put do moje dece...
Za oba deteta zvali su nas u utorak, izabrali u četvrtak a videli smo oboje opet jednog utorka.
Istog datuma zvali na razgovor i zvali da smo izabrani i za sina i za ćerku.

Sećate se roda koje sam videla pored puta posle razgovora za našeg sina? Viđala sam rode i pre toga ali uvek jednu. Tad sam videla čitavu porodicu roda i baš sam se začudila. Najbliža i najveća okrenuta ka meni kao da me je pogledala.
Eto, u roku od godinu dana postali smo četvoročlana porodica.

Verujem da negde tamo u svojim porodicama uživaju Nemanja, Stefan, Jana, Sofija, Maša itd....deca sa mog papira.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od snedra 25/1/2014, 11:25

Eh, Struzzo, sva sam se najezila, svega se secamo, i porodice roda, svega.

I ja verujem da sva ta divna deca sada imaju svoje divne roditelje i da su srecni.  Very Happy 
Takodje, ponekad prelistam papire na kojima sam zapisivala kada smo pozvani, opise dece i sl. Samo sto smo mi videli samo sliku naseg Lepotana! Nadam se da ce i deca za koju nas sada zovu dobiti svoje najbolje roditelje!

I mi kada smo isli da se vidjamo sa Lepotanom, celo leto je pored puta kojim smo vozili na jednoj visokoj banderi letovala porodica roda. Krajem maja kada smo ga prvi put videli, to su bila 2 mala ptica sa roditeljima, a krajem avgusta kada je presao kod nas, to su bile 2 mlade ptice koje lete. Razvijali su se kao sto se razvijao i Lepotanov odnos prema nama i nas prema njemu!  sunny 
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Simona 29/8/2016, 15:39

Da skinem malo prašinu sa ove teme pošto imam iznenada jedan prilog za nju... Možda nije baš direktan ali isto je neko poklapanje.

Viktora je dugo uznemiravalo što ne možemo da znamo koliko će biti visok. Hteo je da pita lekare. Objašnjavala sam mu da je visina vezana za visinu bioloških roditelja koju mi ne znamo ublažavajući da je tako kod sve usvojene dece. Ali sam mu rekla da ću prvi put kad vidim hraniteljicu pitati da znamo bar visinu biološke majke... Nekako sam ja imala viziju njegovih bioloških roditelja kao visokih ljudi, ne znam zašto. Inače ja spadam u niske osobe, muž u srednje visoke.

Skoro smo se vidjali sa hraniteljicom i ja naravno upitam to, nadajući se da se seća... Odgovor je bio da je biološka majka otprilike iste visine kao i ja. Više puta sam je pitala da li se dobro seća i da sam je ja nekako u mojim mislima videla kao višlju. Ali kaže da je sasvim sigurna da je onako kako nam je rekla.

Iz nekog razloga meni a i Viktoru kad sam mu to rekla je drago zbog tog novog poklapanja. A eto znamo da verovatno neće biti visok koliko god da je biološki otac visok, najviše srednje visine... Ne znate koliko ga je to umirilo što zna visinu bar jednog biološkog roditelja i možemo otprilike da "predvidimo" visinu.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Amna84 29/8/2016, 17:44

Simona toliko volim citati tvoje postove,vec odavno to radim ,oni imaju neku posebnu moc i utjecaj.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Nasa izgubljena deca - Page 3 Empty Re: Nasa izgubljena deca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu