KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chat

+56
Erata
fight&faith
agata
winni
neca73
lenjivica
MAAKKI
bulevarka
nina :)
saska1
tuli
bak
Bjanka
Anavi
anak
medolino
Ema78
daxi011
missile
vremejezabebe
Lily
nena beba
saška
lena
Anuska
bebko
dra00
LaFolie
Botox
Gramatika
heart84
KoMetaK
lilya
dragana76ns
Xena
Kamilica
JocY
jaca*caca
nacKa
Struzzo
bokica
lolipop
laKole
Shizika
Simona
dragmilk
Orline
BiKsi :)
djole42
dr mali pariz
nabla
senka
maus
maza1972
Mirjana
nebuloza
60 posters

Strana 3 od 37 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 20 ... 37  Sledeći

Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od laKole 22/1/2012, 12:21

meni je ginekolog savjetovala da do postupka povremeno popijem čašu piva i crnog vina, naravno bez pretjerivanja. mislim da 2-3 puta sedmično 1 dl vina ne može naškoditi jetri.
ti sama procijeni šta ti prija a šta ne. ako inače ne piješ alkohol, onda nemoj ni sada.
ff

laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od Orline 22/1/2012, 13:27

U toku moje edukacije sam bila poprilično izložena rendgenskom zračenju, ni blizu kao tehničari na rendgenu koji stalno tamo rade, ali nezanemarljivo. Mislim da mi je to moglo više štetiti nego da sam povremeno koristila alkohol. Do mog mozga ne dopire da čaša vina na par dana može da ošteti jć. Da se razumijemo, ja ne pijem ni toliko, nažalost, jer mi alkohol ne leži, ali stvarno ne mislim da može da šteti. To su samo moja razmišljanja, ne bavim se naukom. Možda su oni u pravu Rolling Eyes

Imaš li neke nove planove , nebuloza?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od bokica 24/1/2012, 17:46

Drugarice ima li negde nase Nable bas odavno nije zasarala Kutak?

Nedostaju postovi i Tanje 68, BMW i ostalih starih kutanjki

Pozdrav svima
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 1/2/2012, 11:57

nebuloza ::evo me od TCM medicinara
po njemu imam manjak zeljeza, skrivenu malokrvnost i mali volumen krvi, kao i smetnje u cirkulaciji. ovo zadnje sam si i mislila obzirom na MTHFR mutaciju (homocigot), no ovo za zeljezo i nisam..jest da jedem malo mesa i najradije bi bila vegetarijanka, ali prenatalni produkt bi trebao pokriti 100% potrebu, ali ocito se to zeljezo ne resorbira??
i zaista, svaki put kad bi isla vaditi krvi bi me pitali da li sam premalo pila..a ja se nalijevam kao sasava tekucinom..cisto ono..i brzo mi padne mrak na oci odnosno zna mi se mutiti kad ne pijem dovoljno.
uglavnom, sad bi se trebala baciti na crveno meso i zeleno povrse, da jedem vise kuhano jelo nego sirovo i da se intenzivno bavim sportom..to zbog cirkulacije.
do kraja tjedna bi trebala dobiti od njega recepture biljcica u obliku praha koje bi trebale biti dobre u mom slucaju..koje bi trebale poboljsati AMH, cirkulaciju i koja bi trebala biti dobra za imunitet.

evo da kvotam samu sebe - mozda nekom pomogne.
isla sam ovaj tjedan na sistematski i vidi vraga, ferritin je zaista nizak..mislim, jos u okviru referentnih vrijednosti..repromedicinari govore da su vrijednosti ispod 50µg/L ili 50ng/ml povezane sa sterilitetom. moja vrijednost je 24 i to uz suplementiranje 30mg zeljeza i konzumiranju crvenog mesa..itd (ref. 10-120µg/L mada neki labosi imaju vrijednosti i do 190 za zene), mada su mi hemoglobin i eritrociti ok..
dakle kineski medicinar je ocito imao pravo..
ferritin&infertility
nisu mi napravili Fe, TIBC i UIBC..ocito zaboravili..ali bilo kako bilo, mislim da moram fajlati na ferritin vrijednosti..mozda se i prirodno zalomi lol!
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od Mirjana 1/2/2012, 17:38

Dakle neverovatno! Tekst za koji si postavila link govori sve! Meni nisu ni morali da rade feritin jer mi je hemoglobin decenijama bio oko 90, a nikome sem dr opšte prakse nije palo na pamet da to može biti problem kod zatrudnjivanja!
Traži nek ti provere i vit B12.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 1/2/2012, 20:13

ni meni nitko nije dosao na ideju da cekira ferritin jer mi su mi Hb i eritrociti sasvim ok.
odlazak medicinaru kineske medicine je zaista bila dobra investicija! manjak mi je uocio po bijelim naslagama na jeziku, a ove vrijednosti samo potvrdjuju ono sto je on vec rekao.
ne znam koliko ima smisla cekirati B12 jer ga uzimam u prenatalu??
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od Mirjana 1/2/2012, 23:49

Nekada telo ne iskoristi/ne koristi B12 koji se unosi oralno, pa je osoba koja ima taj problem takođe malokrvna. Tada treba isti taj vitamin unositi putem injekcija.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od Orline 1/2/2012, 23:52

Prvi put čujem to za feritin i infertilitet. Vazda ti, nebuloza, iskopaš nešto zanimljivo Very Happy

Ima i ovo interesantno Wikipedia doduše Wink
Low


If the ferritin level is low, there is a risk for lack of iron, which could lead to anemia. Low ferritin levels (<50 ng/mL) have, however, been associated with the symptoms of restless legs syndrome, even in the absence of anemia and sickness.[19]

In the setting of anemia, low serum ferritin is the most specific lab test for iron deficiency anemia.[20] However it is less sensitive,
since its levels are increased in the blood by infection, or any type
of chronic inflammation, and these conditions may convert what would
otherwise be a low level of ferritin from lack of iron, into a value in
the normal range. For this reason, low ferritin levels carry more
information than those in the normal range.

Low ferritin may also indicate hypothyroidism, vitamin C deficiency or celiac disease.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od Mirjana 2/2/2012, 00:15

Eto! A ja prvi put čula za feritin! Jasno mi je zašto se ne oslanjaju na njegovu vrednost kad je visoka/normalna, ali, eto ako je niska nema razmišljanja već u potragu za uzrokom. Da l je gvožđe, vitamin C, celiakija, štitna ili samo umorne noge, nije zanemarljiva važnost tog prostog testa!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 2/2/2012, 08:48

hvalim ti boze da me nos odveo to kineskog medicinara. radost
orline, mirjana, nemate pojma kako me nos odveo do njega. cak sam razmisljala o sadikovicu u ljubuskom, ali to mi je preko svijeta. jednom sam s tim kineskim medicinarom diskutirala o AMH i rece da bi se on mogao popraviti kroz neke recepture..i mislim se, ajde da me pregleda, TCM-ler gledaju pacijenta sasvim drugacije nego zapadnjacki medicinari. inace se ne kuzim puno na tom polju..

nitko nije posumnjao na tako nesto jer samo celicna..ko od stijene odvaljena..haha, krvna slika je super..i tako Laughing

jos bi valjalo negdje iskopati da li niski ferritin moze imati veze s endoemtriozom (koju ja imam ili sam imala) jer su to kao mini (krvava) upaljena polja..jel
stitnjaca mi je ok, ubijam se u vitaminima, pa i vitaminu c. jedino bi mozda trebala cekirati tu celiakiju..hmm?

ja sam pred kraj trudnoce imala nizak hemoblobin i pocela sam uzimati zeljezo. brijem da bi mozda spontani 8mj nakon poroda mogao imati veze s tim rezervama. dojila sam. dijete crpi zalihe a i trudnoca..ne znam.

@mirjana - dobra ideja. moj gyn radi i infuzije s vitaminima i vjerovatno i zeljezom. pitat cu..na tome trebam svakako delati do sljedeceg IVF-a

i da, TCM medicinar je zatrazio noviji spermiogram i MPO ordinacija ga je poslala, dakle to su spermiogrami naprevljeni za 1. i 2.IVF..sve je ok manje vise, dakle kolicina, broj spermica, pokretljivost, ali moj darling ima samo 15-16% morfoloski dobrih. ok, to je po novim WHO smjernicama u redu, ali po starim se radi o terato..
yebemti ove ovdje doktore da prostite. muz je u 3/2010 napravio spermiogram, ali na njemu nista ne stoji o morfologiji. affraid
tih 15% je dovoljno za IVF oplodnju, ali ne znam da li je to dovoljno dobro za kucnu radinost. tako da sam mu sad pred nos stavila cink, vitamin E, folnu i prenatalne vitamine.

negoooo miro, kako nepredujete? kako se osjecas?
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od Orline 8/2/2012, 11:34

Šta ima novo , nebuloza Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od Mirjana 8/2/2012, 15:21

Nebulozice, dobro smo Bogu hvala. Od kad sam ušla u drugi trisemestar i ne osećam se trudnom. Juče sam vimom izribala sva vrata u kući, lipsala sam od umora i imam upalu mišića. A u početku nisam smela ni da hodam jer me je stalno zatezalo i boluckalo. Tako, guramo super. Desetog ulazim u pet mesec Laughing
Šta ima kod tebe?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od maza1972 8/2/2012, 19:41

Tema sa manjkom Fe mi je poznata...naime,u poslednjih par godina sam imala zabrinjavajuće nizak nivo gvožđa i hemoglobin je bio ispod normalne vrednosti.Radila sam detaljne analize krvi i postavljena mi je dijagnoza Sideropenična anemija.Ginekolog mi je u jednom trenutku dala terapiju Feritin +vitamin C.Posle toga sam ušla u priču sa VTO i uzimala Prenatal vitamine i sada je situacija bolja nego ikada.Mislim da sve ovo ima neke veze,odnosno da manjak gvožđa utiče na začeće,a trenutno uzimam B12+Folna 400,mislim da je ovo dobra kombinacija za mene.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 9/2/2012, 20:47

evo ovako..danas sam diskutirala s doktoricom opce prakse o feritinu i ona to ne vidi dramaticno..onda sam joj rekla da bi za VTO vrijednost trebala biti bolja 40 ili bolje 50, pa mi je ipak dala jednu infuziju. na tom ce i ostati, nadalje cu oralno suplementirati.
TCM - kinez kaze da se stanje sa zeljezom popravlja, a kao da je i prokrvljenje bolje. dobit cu ovih dana novu recepturu za prvi dio ciklusa.

danas sam bila kod jednog gyna i pobrojao mi 10 antralaca..ma ja sam vam kao vino..sto vise godina to bolja lol!
inace, u 4/2011 sam imala ca.5, u 7/2011 4-5, 9/2011 ca. 6, 10/2011 na grubo gledano ca 8, 12/2011 ca. 8...dakle sad smo na deset.
jos par mjeseci da se drzim ovog rezima i kineskih receptura doci cu na 15.. lol!

@maza1972 - kakvi su bili IVF rezultati nakon sto se stabilizirala rezerva? mislim, znam da je nazalost negativno ispalo, ali kakva je bila kvaliteta embrija i uopce..?

@mirjana - miro, to drugo tromjesecje je najljepsi period..lagano se kruzis, pocet ces i osjecati štrucu, imat ćeš hrabrosti početi polako nabavljati stvari za bebu..ahhh osmeh srce



Poslednji izmenio nebuloza dana 9/2/2012, 22:03, izmenjeno ukupno 1 puta
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od maza1972 9/2/2012, 21:00

@maza1972 - kakvi su bili IVF rezultati nakon sto se stabilizirala rezerva? mislim, znam da je nazalost negativno ispalo, ali kakva je bila kvaliteta embrija i uopce..?
Bile su 3 jajne ćelije,sve se samostalno oplodile i vraćene 3 dana -osmoćelijske.Ginekolog mi je rekla da je kvalitet bio dobar,nije bilo fragmentacije...e sad,što nije uspelo,neznam...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 9/2/2012, 21:06

maza1972 ::
@maza1972 - kakvi su bili IVF rezultati nakon sto se stabilizirala rezerva? mislim, znam da je nazalost negativno ispalo, ali kakva je bila kvaliteta embrija i uopce..?
Bile su 3 jajne ćelije,sve se samostalno oplodile i vraćene 3 dana -osmoćelijske.Ginekolog mi je rekla da je kvalitet bio dobar,nije bilo fragmentacije...e sad,što nije uspelo,neznam...

ajde ga znaj..kakvi su bili kromosomski, to nitko ne moze vidjeti..mislim, osim ako se radi assisted hatching..
kad ces opet u postupak? sto planiras?
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od maza1972 9/2/2012, 21:11

Uradila sam sve analize Level 1,prikupila nalaze za drugi pokušaj o trošku države.Ovde se jako dugo čeka na početak postupka.Svi moji ginekolozi (njih troje sam uključila u slučaj) me nagovaraju da pokušam IUI ,kao da mi nismo slučaj za VTO.
Predaću za pokušaj o trošku Fonda, pa na IUI,možda i VTO iz prirodnog ciklusa.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 9/2/2012, 22:08

maza1972 ::Uradila sam sve analize Level 1,prikupila nalaze za drugi pokušaj o trošku države.Ovde se jako dugo čeka na početak postupka.Svi moji ginekolozi (njih troje sam uključila u slučaj) me nagovaraju da pokušam IUI ,kao da mi nismo slučaj za VTO.
Predaću za pokušaj o trošku Fonda, pa na IUI,možda i VTO iz prirodnog ciklusa.

mozes pokusati tu i tamo i AIH..samo, ako je spermiogram u redu kao i postkoitalni test, onda vam to nije nista drugo osim malo kvalitetiniji seks..?
mislim da tvoje godine govore prije za IVF..
koliki je AMH?
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od maza1972 10/2/2012, 10:58

AMH mi je granično nizak 0.3 ng/mL ,ali uvek na UZ imam folikule ,pa me svi navode na IUI.Spermogram je dobar uvek bio.Fsh je oko 5,2.Sa hormonima nije bilo problema,osim niskog AMH a.
Šta beše AIH?Jel to inseminacija?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od dr mali pariz 10/2/2012, 16:26

AIH- artificial insemination by husband
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 10/2/2012, 21:40

maza1972 ::AMH mi je granično nizak 0.3 ng/mL ,ali uvek na UZ imam folikule ,pa me svi navode na IUI.Spermogram je dobar uvek bio.Fsh je oko 5,2.Sa hormonima nije bilo problema,osim niskog AMH a.
Šta beše AIH?Jel to inseminacija?
uff..ja bas nemam neko misljenje o inseminaciji (AIH) kod nas koji smo blizi cetrdesetima..mislim, mozes probati onako izmedju postupaka, ali po meni bi imalo vise smisla ganjati IVF..mozda polustimulirane..prirodnjake..ne znam da li prirodnjaci kostaju. u hr se oni ne racunaju u postupak.
sretno kako god se odlucila :)
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od maza1972 11/2/2012, 12:51

Tako sam i mislila,između postupaka da radimo neke prirodnije radnje... lol!
Pari ,hvala na prevodu!!! osmeh srce
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 8/3/2012, 10:04

nekako sam nanjusila od orli lijep potpis i neizmjerno se veselim tome sto vidim vv
cestitam draga!!!!!
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od Orline 8/3/2012, 10:12

E, nebuloza, gdje si nam ti. lol!
Hvala draga, danas idem na UZ, pa ću onda lagodnije primati čestitke, nadam se Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 9/3/2012, 12:13

neka ti bude sretno i berićetno sunny
u kom si protokolu bila?
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 3 Empty Re: Chat

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 37 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 20 ... 37  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu