KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dojenje

+26
dragmilk
veki1
bundevica
buby
KoMetaK
LaFolie
dragana76ns
SladZana
hocukusurnecuzvaku
fmala
Marie
zoxa
Ema78
natalija
lilly13
mijaki
key
Mirjana
Nefertari
Botox
jagodica
noja
MARA
Orline
Jelence
Hitron-Luka
30 posters

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od lilly13 4/4/2014, 15:14

o Bixi konacno  likeit  valjda ce sad biti lakse i ljepse
Ema kod mene isto kao kod fmale samo smo mi napunili 11 mj, a ljeto... sama je na moru izbacila popodnevni podoj prije spavanja. I da kako je prestala sisati i pocela jesti pocela je i vodu da pije vise. Najbolje radi kako osjecas
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 4/4/2014, 15:23

I ja se secam svog prvog bezpumpicnog dana...vau ...ko razume shvatice!

Inace, mi bili kod lekara, manje vise je sve ok,to sto slini, krklja i nece da jede je od zuba, a za nosic da ga pratim, zbog usiju.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 22/5/2014, 12:36

Opet ja... nemam sa kim da podelim ono sto me muci, a mozda ce moja razmisljanja  osecanja nekom pomoci...

Petra dojim od samog rodjenja, bez ikakvih problema... U pocetku je bilo malo cupavo,jer je sisao na 2 sata, nezgodno je bilo i oko 3. meseca, jer je sisao na 15 min, i bilo je malo nezgodno kada je napunio 9 meseci, jer sam ja tada dobila mastopatiju, uzrokovanu hormonalnim promenama. Posto u mojoj okolini niko nije doio svoju bebu duze od mesec dva,  ja sam izuzetno ponosna na sebe sto guramo vec godinu dana.

Zbog cestih urinarnih infekcija i posledicne upotrebe antibiotika u duzem periodu, savetovano mi je da dok se bestije ne saniraju, da ga dojim. Plan je bio da posle mora prekinemo, ali dr savetuje da sacekamo jesen, jer se leti ne prekida... rekoh sebi ok, nije to nista...

Medjutim, ja pocinjem da budem izuzetno umorna od svega. Ciklus mi se ustalio i ja svakog meseca imam izuzetno neprijatan osecaj u grudima, u periodu pms-a. Posto cesto menjamo mesto boravka, sisanje Petru sluzi kao smirela, posebno nocu... budi me vise puta,4-5, samo da bi osetio dojku, sto vodi mom nespavanju. Telo mi se iz nekog razloga buni, vidim da mu je dosta..prosto to tako osecam...
Plus, javio se onaj pusti zenski osecaj nezadovoljstva svojim izgledom, mada  realno, uopste ne izgledam lose, ali sam sva nekako naduvena...

I osecam se tako jadno i bedno, sa jedne strane znam da je za moje dete najbolje da jos uvek sisa, a sa druge nemam vise snage. I ljuta sam na sebe sto sam tako umorna. Verovatno mom losem stanju doprinosi i to sto sam 24h sa bebom, bez ikakve pomoci...dok smo bili kod kuce, dolazila je bebi siterka 2x nedejno, na po 4h, ali ja to vreme nisam koristila za sebe, vec za sve ostalo...kreten...sada sam kod mojih, kojima ne pada na pamet da mi u bilo cemu olaksaju. Problem je da se dete pricuva dok se ja istusiram... kazu mali je... dve nedelje sam ovde, ni jednom ga nisu izveli, prosetali makar krug oko naselja...i naravno, sve to utice da su mi energetske rezerve na rezervi rezerve...
Ja sve kucne poslove stizem da odradim, stignem ponekad i vise od toga, ali sve vise posustajem...i osecam se grozno zbog toga. A grudi me ubijaju, ne u smislu mastitisa, vec u smislu pms-a...

Eto, moja zuta minuta.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od fmala 22/5/2014, 14:10

Ma prekidaj to, ako se osecas lose, od mene imas orden za punu godinu! Ni oko mene skoro niko ne doji, i dva meseca su premija!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Marie 22/5/2014, 14:23

Ema, razumem da osećaš to što osećaš, iako je kod nas dojenje išlo malo drugačije. Moja cuca se rano uobročila, izbacila noćno sikenje... Posle smo, kako je počela da jede čvrstu hranu, postepeno jedno po jedno sikenje zamenjivali obrokom, da bi pred prvi rođendan ostali na onom ujutru i onom uveče. Zbog povratka na posao sam morala i to ujutru da izbacim... I vrlo brzo sam primetila da joj sika uveče služi samo da se uspava, nije to više bilo to! Jedno veče je povukla dva puta i sama odmakla glavu i rekoh- gotovo... Iako mi je dojenje bilo predivno iskustvo, zaista sam osetila da je vreme da prekinemo i veruj mi, nije mi bilo teško koliko sam mislila da će biti. Kod mene u okolini dosta žena doji, nadam se da nije samo igrom slučaja. I svaka čast na godinu dana, mislim da je sasvim dovoljno, uostalom i sama to osećaš, a neke stvari mi mame same najbolje znamo :)
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od lilly13 23/5/2014, 07:14

Ema, nemoj da se mucis i iscrpljujes to ne vodi nicemu. Posto jos uvijek nije ljeto mozes bez grize savjesti da prekines. Imas li mogucnost da tu angazujes nekoga na sat dva da ti uskoci, kad vec tvoji nece da ti uskoce?
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 23/5/2014, 12:25

Lily, moji su operisani od male dece, i tu ne pomaze nista. Oko angazovanja nekog nema ni reci, jer oni su tu da mi pomognu... Shocked Shocked Shocked   Maceha mi je super, ali je relativno mlada (starija je od mene 10 god) i nema svoje dece, tako da pojma nema sta sve to znaci. Sestra je pala sa Marsa, a mozda i sa neke udaljenije palanete. Za nju me cudi, jer je samohrana majka i zna koliko i sat vremena nekad puno znaci.
Petar i ja smo se bilil epo usemili, ali posto sad cesto menjamo mesto boravka, njemu je sisanje zapravo smirivanje. Odlucila sam da prekinem agoniju, i da zadrzim samo jutarnji i  vecernji podoj do  daljnjeg, i vec je pocela histerija. Probudio se u sedam i jos uvek je budan... v Ili da sisa ili nece da spava.

Eno ga u ogradici, divlja... Ali, odluka je pala, inema nazad, pa taman bio budan 24h.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od veki1 23/5/2014, 14:19

Emma zagrljaj ja sam to sto ti sad prolazis prosla pre 3 meseca, uzas jedan, ali samo polako i strpljivo.
Sika njima prestavlja neku sigurnost i vole da je osete, ja sam skidala maicu i samo tako lezala pored Maksima ne davajuci mu siku i on bi se smirio i zaspao, ili bi se malo pomazio i nastavio sa igranjem il cime god, medjutim on nikad nije siku sam ni trazio, vise sam ja forsirala njega da siki :)

Maksim sad siki ujutro i uvece (sad ga odvikavam od jutarnjeg podoja, on ima 16 meseci!) i pravo da ti kazem, ja se osecam isto onako umorno koliko i pre ukidanja nocnih podoja (ni meni nema ko da pomogne, ni 30 min a kamoli sat).

Ako si resila da ti je dosta (meni to i vremenski ne odgovara vise) onda je to to, nema potrebe da se osecas lose zbog toda, godinu dana je i vise nego super.

Nego zasto se ne valja u toku leta prekidati?
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 23/5/2014, 16:59

Zato sto su leti podlozniji dehitrataciji ( vrucine, crevne infekcije), pa je majcino mleko najbolji izbor.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 24/5/2014, 23:44

Uf...

Da ovo sa prekidom dojenja nece ici bas glatko znala sam, ali da ce biti ovako zeznuto nisam... naime, sve ovo se poklopilo sa pms-om, a ja vec par meseci unazad imam problem sa hormonski uzrokovanom mastopatijom, mozda cak i mastitisom. Konsultovala sam par ginekologa,zbog sebe, i Halo bebu zbog Petra, i u potpunom sam zbunu... Halo beba, tj ljubazna sestra mi je preporucila da smanjim unos tecnosti, smanjim broj podoja i  u roku od par nedelja prekinem potpuno dojenje, naravno uz lekrski nadzor. Ginekolozi... hm... neki su da odmah prekidam,  a neki su samo konstatovali stanje...
Sve u svemu, ja sam lose, jer em me muci pms, em taj prokleti umor, em sad jos i ovo. Sva sreca pa sam kod mojih,nisam sama.

A kako cu se izboriti sa ovim cudom, videcu...imam neke ideje i planove, ali o tom potom...
Inace, koliko god sve ovo bilo  c c c , ipak se neke kockice slazu i dolaze na svoje mesto, prosto tako osecam.

A (.) (.) su sou... leva me svrbi, duplo je vec od desne... al mekana...a desna, ko da u njoj nema ml mleka, a ovaj mali sisa pa razbija...temperatura u najavi...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od fmala 24/5/2014, 23:52

E, naisla ja na jednu stvarcicu, mozda ti bude od pomoci. Bolelo me grlo bilo, a htela da skuvam zalfiju, reko': aj da proguglam, za svaki slucaj, kad nadjem da je koriste zene kad hoce da prekinu dojenje, pa eto, mozda ti info bude od koristi.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Tangerine 25/5/2014, 02:46

Ja sam negde čitala da i nana smanjuje količinu mleka, proveri koliko treba piti da bi imala takvog efekta... Mislim zbog te jedne sise što je problematična...
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 25/5/2014, 11:02

Hvala devojke!

Ja sam definitivn ovise naklonjena  nekim prirodnim i alternativnim resenjima, nego pravim medicinskim, mada ne bezim od njih. Posto sam dobro razmislila sta i kako, ideja je da krenem sa smanjivanjem broja podoja,tj da se vratimo na ona dva, jutarnji i vecernji, u toku nedelju dana, a kasnije da ostavim samo jos jedan, na nedelju dana, i onda potpuno da prekinem.

Sa druge strane, pokusacu  sa cajevima, ali sa akupunkturom, jer je problem uvek na istom mestu, i hormonski zavistan. Ako ne bude islo, uvek mogu da problem resim bromokriptinom.

Nego, pitanje za one koje su prekinule dojenje prirodnim putem- da li ste nesto posebno radile sa grudima tokom tog procesa, ili se kolicina mleka smnjivala  postepeno?Sta ste bebcima davale ko zamenu za vase mleko, i u kojoj kolicini? KOliko pre ste uvele adaptirano mleko/kravicu pre prekida podoja?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od fmala 25/5/2014, 11:25

Ema, ja sam odmah dala tetrapak, cak nisam ni razblazivala, i to negde oko 6 meseci, kad sam pocela a dajem mlecni obrok preds pavanje, znaci one cokolino-rizolino-plazma varijante. Kod mene su isli podoji u 6, 9, 12, 15, 18, 21, 00, 03, 06.. Nocu je neke preskakao, ali je u 6 ujutru bio tacan, sisao i onda sa 4 meseca umesto onog u 15h je isao slani obrok, sa 5 meseci sam dodala ujutru slatki, pa je islo: podoj u 6, voce u 9, podoj u 12, slani u 15, podoj u 18, podoj, podoj.. E sa 6 meseci smo pred spavanje uveli taj mlecni i to bez uzpavljivanja na dojci, podoj tek u ponoc. Do 10 meseci smo razvlacili te obroke na vise sati izmedju i sve manje podoja, on je spavao dugo i redovno izmedju svakog, pa je do 9. meseca bilo, od prilike: podoj u 6, budan do 9, spavanje do 11, voce u 11, spavanje u 13, do 15, slani obrok, spavanje u 16-17, do 18, mlecni oko 20h i spavanjac, eventualno sa flascom mleka, obicnog. Niko meni pre 9 godina nije rekao da moram da dajem detetu adaptirano. Sa 10 meseci imali smo samo podoj uonoc i to smo zamenili cajem, jer kad se probudi pojma nema gde se nalazi, ionako mu je samo bitno da utli zedj. Cuclu smo izbacili par meseci kasnije, a flasicu sa neke 2 godine, ja mislim, mozda malo ranije.. Nijednom mi nije zaplakao zbog sike, ali moram da naglasim: NIKAD NISAM DETE USPAVLJIVALA DOJKOM, cak i kad bi zaspao, ja bih ga podigla da podrigne, kad se skoro svaki put probudi, spustila u krevet, dala cuclu i tako bi zaspao. Sve cu isto i ovaj put. Jos ovaj mnogo vise voli da spava od Milana..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od fmala 25/5/2014, 11:26

I da ti odgovorim, nista ja nisam radila sa sisama, mleko se samo smanjivalo, a kad sam izbacila poslednji podoj, samo sam par dana dala svaki drugi dan i onda prestala. Kako doslo, tako otislo, bez ijedne kapi viska.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od BiKsi :) 25/5/2014, 13:10

Uh Ema...

Moja zaova je prošli mesec odvojila malog od sike, pred drugi rodjendan. Jedva, pokušavala u više navrata. Zaletao se on pune dve nedelje na ike, kako ih on zove.Ona je imala višak mleka, i pumpicom ispumpavala po malo, kako koji dan odmicao sve ga je bivalo manje. Samo je tih nekoliko prvih dana kad ga je odbila od sike morala da ispumpava. Srećno u nastavku.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od lilly13 25/5/2014, 22:48

Ema, kod tebe se to bas zakomplikovalo. Moje dijete je prestalo da sisa nocu prije 3 puna mjeseca, a u tolu dana je imala 6 podoja. Sa 6mj sam pocela da joj uvodim hranu i mijenjala svaki mjesec jedan podoj za obrok. Zbog porodicne anamneze smo izbjegavali gluten, kravlje mlijeko,... do 1 godine. Kad sam zamjenjivala jutarnji podoj uvela sam aptamil (prvo 30ml, pa 60ml pa povecavala do 250), ona ga je dosta brzo prihvatila i sa punih 11mj prstala dojiti jer sam vidjela da se ona vise igra negi sto jede. Taj zadnji podoj je skroz ukinula sama, tj vecera u 19 zitno-mlijecno ili uz veceru popije mlijeko i to je to, spavanje u 20.30 do ujutro. Nikakvih problema sa grudima nije bilo. Kad sam prestala dojiti mozda 2-3 veceri napetost i to je to. Sa godinu dana je bez problema presla na tetrapak a onda i na domace koje i sad stalno pije.
Sretno
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 26/5/2014, 10:26

Hvala devojke...
nama se sve poklpilo, i moj pms, i to sa grudima, i Petrove cetvorke...Grudi su danas bolje, ne svrbi i ne boli, ali ovaj mali divlja, al iskreno, bas me briga.On jede sve, ima 4-5 obroka u toku dana, nije zedan, i to sisanje je samo mazenje i nista vise. Vec ima 10 kg, znaci lepo napreduje, i sve sto ce od mojih (.)(.)  dadobije,to je jutarnje i vecernje sisanje. Malocas  se dernjao, potpuno sam ga iskulirala, i eno ga sad igra se. Znaci, moze tako...

So se tice kravice, videcu kako ce to ici, da li ce biti kravica ili ad3, jer i mm i ja imamo alergije, pa znam da se kravlje mleko ne preporuciuje.Al, s obzirom da je glutenske namirnice odlicno prihvatio, kao i jorurt, sir, pavlaku, mlecne kasice, znaci da ne bi trebalo da bude problema. Sto kazu u mom kraju- more, ko ga pa pita...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od fmala 26/5/2014, 10:31

Ema78 ::Sto kazu u mom kraju- more, ko ga pa pita...
 lol! lol! lol! lol! lol! 
Moja majka ko da je iz tvog kraja  lol! 

Bravo! Super to zvuci! Uzmi ga ti, mazi ga, al bez sise, videces da ce se brzo navici.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 26/5/2014, 23:53

Petar je veceras odrzao koncert za komsiluk, a repertoar je bio sledeci :
1. Opus histerija: Sto mi nedas, Daj mi, Daj miiiiiiii
2. Opus samosazaljenje : Ti mene ne volis, A sto me ne volis
3. Opus mrznja: To je mojeeeeeee, Sto mi ne das MOJU sisu
4. Opus tuga: Mene moja majka muci, Mene moja majka ne voli...

Naravno, bio je i bis. Izmedju  drugog i treceg bisa je zaspao. Takodje, imali smo i koreografiju. Za prvi opus je mlatarao rukama i nogama, gurao me i penjao se po meni... Za drugi se sklupcao pored mene, na boku... Za treci me je gurao od sebe. Cetvrti opus je imao svog specijalnog gosta. Kucu sveznalicu, jer se njo zalio...

prilicno sam se iznenadila sopstvenom reakcijom, jer mi uopste nije bilo tesko da ga slusam kako se dernja na sav glas. Znam da je sit, jer je sisao pola sata pre odlaska u krevet,i znam da mu nista ne fali jer se igrao  ok nije shvatio da od sisanja nema nista. Tako da  cu mu ostaviti jutarnji podoj obavezno, i vecernji, ali ne da se uspavljuje na grudima. Znaci, moze i bez mame da se uspava.



A sutra idem da gledam novi brus, konacno neki sexy ... ovi za dojilje su mi se zgadili...ko zna, mozda do mora i uspem da grudi vratim na istu veicinu...desna mi je inace dva puta manja od leve...a zajedno su ogromne...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od fmala 27/5/2014, 00:18

Meni su ostal vece nego pre trudnoce Very Happy
Umrla sam od smeha Petrovom nastupu :))))))))))))))))))))))) Presladak je!!!! :)))))))
Bice to super! :) Kad mu das sisu ujutru, kazi mu da ga volis, ali da ne mozes bas uvek da mu dajes NJEGOVU sisu, jer nije vise uvek puna, kazi mu da je on sad velik, pa brzo isprazni NJEGOVU sisu, mora do ujutru da se napuni :) Ili tako nesto, navece ce vec biti dobar.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od BiKsi :) 28/5/2014, 22:20

Slagala sam za zaovu, ipak se dve nedelje izmazala, juce smo pricale. A njen mali je imao isti repertoar kao i tvoj Petar! Sad se samo zalece na ike, a s pocetka ju je grebao, tukao, vukao, histerisao, plakao.... ma haos. Sto rekla ona, muka dok ga naviknes na sisu, muka da ga odviknes!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 29/5/2014, 00:04

Danas uspela da se izborim sa Petrom, i svela na tri podoja, ali mi se cini da ujutru nema mleka, ili on to samo brzo posisa. Bradavice ujutru bole do ludila. Levi sis nekako zuji, pecka, bolucka...Inace, nije da nije bilo histerije danas, ali uz metodu skretanja paznje, sasvim ok smo prosli.
A ono sto sam primetila, i sto me zabolelo, je sto je tako bio srecan kada sam mu dala popodnevni podoj. Pa gleda, pa mazi, pa se smeje sisi...prica, guguce...ako ste ikada gledale onaj crtani film o pcelici Maji, e pa podseca me na onu bubicu balegara, kako tepa svojoj loptici...
Videcemo kako ce ici dalje...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od veki1 30/5/2014, 09:27

Ja obozavam kas se obraduju siki :) to mi bas onako slatko, lepo, ma medenjaci jedni srca
Emma jos nedelju dve i bice kao da nikad sikio nije, ja se bar nadam da ih prodje
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 1/10/2014, 21:33

E drage moje, nase odvikavanje od sisanja se oduziloooo... ustvari ja sam odustvala, jer u sklopu Petrovih zdravstvenih problema i nasih cestih putovanja, ipak je bilo bolje da i dalje sisa. Cim smo se ustalili u Beogradu, i cim se adaptirao u vrticu, odvikavanje je krenulo.

Prvo, svela sam na dva, tri cetiri koliko je imao u toku dana. Zatim sam izbacila vecernji podoj, pri cemu je opet bio koncert majstor, sa istim repertoarom kao i u maju, i sa pokojim ratnim poklicem pride,a ostavila sam jutarnji,onaj oko 5,jer me tad mrzi da ustajem i da se borim sa njim oko ponovnog uspavljivanja.

I to cu mu ukinuti do kraja nedelje, ako ne i pre...

A sto se grudi tice, hocu sama sebe da pojedem od nervoze. Uh..sa jedne strane imam mnogo vise energije, a sa druge me toliko bole, svrbe, peckaju... imam i neku cudnu mucninu i blagu temperaturu, i sve to prolazi cim Petar ujutru izvuce svoju porciju, ali nema sanse da mu dajem da sisa i dalje. Jednostavno, ne zelim, ne mogu i necu. Hocu sebe nazad...

Inace, ja samod onih koje su se posle trudnoce ugojile, i to ni manje ni vise nego 15 kg, ali kako se smanjivao broj podoja, tako se smanjivala i kilaza. Sad imam nekih 7-8 viska, al i to cu da sredim, cim uspem Petra skroz da odvojim od sisanja, da mogu da pocnem da vezbam onako muski.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 6 Empty Re: Dojenje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu