KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+57
Sofka
makababy
cicsa80
gagax81
bebko
ninica2
Milijana
Botox
Republica
stefi :*
Vule
dra00
nena beba
bobica83
KoMetaK
lilya
LaFolie
7-patuljaka
dragmilk
cvrle76
lilly13
sanjicica
Struzzo
Xena
Tanja83
Sneza
tuli
SannI-AlL
maki79
racili
darija79
maus
Nefertari
Shizika
natalija
nesalela
JocY
Kamilica
BiKsi :)
dragana76ns
SSanja
MAAKKI
djole42
lolipop
Dacaa
bak
zoxa
Orline
Bokicalepotica
Akijeva
lena
Marija86
noja
dr mali pariz
Mrvica
Mali Princ
Mirjana
61 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Xena 5/4/2012, 16:06

Moram i ja da se prokljucim cestitkama i lepim zeljama za Zeljanu angel
Vreme, hvala ti sto si svoju pricu podelila sa nama, stvarno ohrabruje!
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 5/4/2012, 19:33

De ste, oblice Laughing
Ja to iz milošte, pošto ću ja iz faze oblice preskočiti u fazu Glorije čas posla ako nastavim da ležim ovoliko (ko je gledao Madagaskar, zna o kojoj Gloriji pričam Laughing )

Pariz, sutra UZ, jel tako. Jedva čekamo izveštaj, mahni Ivoni i Duletu kad ih vidiš Very Happy

Ja sam malko bolje, ne smem ni da kažem Wink Nema zasad nikakvog krvarenja, skoro ni tamno već dva dana. Malo mi bilo muka u dva navrata, al ništa upečatljivo.
Čak se i ne osećam više toliko naduvano. Grudi manje bole, skoro uopšte, mada jesu još blago uvećane, pa se nadam da se to dešavalo i vama, valjda oni hormoni čile iz organizma.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 5/4/2012, 19:38

Orliska, sad bi trebalo da ti bude sve lepse i lepse, osim ako te malo ne smore mucnine.
Ja se trenutno dobro osecam, ali me muci kiselina da vam ne mogu opisati. Uh, nocas sam tri puta ustajala da dojdem do vazduha, krene sve gore, izgore mi dusnik.
Sad bila sestrina drugarica po neke stvari pa me nije ni pogledala u oci, samo gleda u stomak, i ne moze da veruje da je tu beba, i skroz smuseno me pita da li sme da pipne stomak, nije nikad bila s nekom trudnicom. Tako mi je bila slatka, kao da mazi najvece blago. Very Happy
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lilly13 5/4/2012, 22:20

samo da vas sve usne

orline ::Čak se i ne osećam više toliko naduvano. Grudi manje bole, skoro uopšte, mada jesu još blago uvećane, pa se nadam da se to dešavalo i vama, valjda oni hormoni čile iz organizma.

to se meni dešava sada i nište me ne boli i ne žiga Shocked a ti si ispred mene. Valjda to tako treba (nadam se). U ponedeljak idem na drugo virkanje pa ću valjda biti malo opuštenija
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 5/4/2012, 23:01

Važi Orle, mahnuću im. Very Happy
Sad kuvam krompir za rusku salatu, koju će mama da secka sutra, i izlete iz šerpe dobra kapljetina vode i meni na stopalo...peče u p.m., odmah se koža sparušila, iako je na nozi bila nazuvka-al sportska...
Sad ležim, a deca se uznemirila ,pa oboje đuskaju...
Da li one osećaju moj bol?? Rolling Eyes
Inače, to što opisuješ -grudi ... da, uskoro počinju bradavice da budu veće i tamnije...vene su mi pojačane od starta, ustvari providna koža,nisu one ispupčene Wink...ideš li u wc redovno, s obzirom da dosta ležiš?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 5/4/2012, 23:34

Idem, poslednjih par dana, da nisam bila u ponedeljak na UZ svašta bih istripovala. Laughing Rolling Eyes
Bilo je baš problema, mogu ti reći, ali sam našla da mi kivi dosta pomaže. Pijem dosta tečnosti i uvek neka čorba, tako da se držim.

Pa mogu da osete deca..ne bol, to ne, ali kad se mami izluči adrenalin npr, i one ga malkice dobiju pa se uznemire. Ali nije to po njih ništa strašno. Mrzim opekotine Mad
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 6/4/2012, 01:03

Orlić, mene odavno ne bole grudi, pa sam se bila i uplašila da će splasnuti. Da mogu da nosim stare brusthaltere, bila bih ubeđena da nisu veće no što su bile pre trudnoće Laughing
Što se obojenosti sluzokože tiče i to je individualno. Ja sam se baš bojala toga, jer mi se nije svidelo na nekim doiljama koje sam imala prilike da vidim. Eto kod mene su još uvek nežno ružičaste Laughing pa dokle će biti, ne znam. Videćemo.
Hoću reći, nek te izostanak promena ne plaši. Možda ih nećeš ni imati ili će doći kasnije.
Mrvičak, a pokušavaš li ti ono da ne jedeš par sati pre spavanja?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 6/4/2012, 10:00

cure kako ste? ustajem ja jutros da ispratim dragog na posao,kad odem u wc ima sta da vidim,krvarim. znaci nije mi bilo dobro,odmah sam ga zvala da se vrati,on prebledeo.. otisli kod doktora pregledi vamo tamo,bebac porastao,formirao se samo se sutira,pokazuje mi doktor. krvarenje ne vidi odakle ali je valjda zbog fraxija,tako da mi je iskljucio fraxi jedno 7 dana pa cemo videti. ja nisam znala gde bijem,muke zive,ali hvala bogu evo 11 nedelja
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 6/4/2012, 10:02

Uff, stefi, nikad bez sekiracije Rolling Eyes
Sreća te je bebac dobro Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 275568
Lezi, miruj, dušo...Je li bebac i po UZ odgovara tikeru?
Punih 11 nedelja, super
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 6/4/2012, 10:03

Mirka, pa kako kad. Kad sam gladna jedem. Inace popijem totemu i limunadu oko 21:00 a ne legnem pre 00:00. Nekad do tada jedem, a ako nisam puno gladna i ne. Ali sad me pocela muciti ta kiselina i preko dana. Crying or Very sad
Sreca, nije svaki dan.
Moje grudi su ogromne, vene jako izrazene od starta.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 6/4/2012, 10:04

stefi :* ::cure kako ste? ustajem ja jutros da ispratim dragog na posao,kad odem u wc ima sta da vidim,krvarim. znaci nije mi bilo dobro,odmah sam ga zvala da se vrati,on prebledeo.. otisli kod doktora pregledi vamo tamo,bebac porastao,formirao se samo se sutira,pokazuje mi doktor. krvarenje ne vidi odakle ali je valjda zbog fraxija,tako da mi je iskljucio fraxi jedno 7 dana pa cemo videti. ja nisam znala gde bijem,muke zive,ali hvala bogu evo 11 nedelja
Stefi, jesi skoro proveravala ono vreme krvarenja i d-dimer?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 6/4/2012, 10:07

Mrvice i mene je negde u toj nedelji trudnoce pocela kiselina zato je Lola imala kosice kada se rodila..bukvalno isto tako kao tebe nocu sam se budila od kiseline..
orli normalno je to sve i mene su popustili simptomi u tom nekom periodu Very Happy onda je krenula mucnina Rolling Eyes lol!
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 6/4/2012, 10:11

Mrvo, 37. počela Very Happy

Joj, marija, sve nam je slično Rolling Eyes Ja sam prvi put imala mučnine, ali slabo izražene, dva dana- na neku hranu, sklonila sa se dok je mama pekla jagnjetinu, koju inače obožavam i ja pravila čorbu od pečuraka pa mi zasmetalo. To je sve minorno, nije mi smetalo da jedem posle Laughing

Ja mislila mučnine prolaze sa 12 nedelja, a tebi, marija, počele sa deset, hehe
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 6/4/2012, 10:16

Orle, mene mucnina drzala do negde 18.nedelje. I tako u svakoj trudnoci. I to sam povracala po nekoliko puta, kad me scepa drzi i ne pusta. Mad
Ali dobro, sve je to propratno u trudnoci pa i kiselina.
Maki, bude li se ovaj mali rodio bez kose... Wink
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 6/4/2012, 10:48

Ori da odgovara,na uz je bas beba formirana Very Happy ali da,neke muke uvek
Mrvo nisam to radila,nije mi rekao,gde se to radi i kako?sta pokazuje to?
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 6/4/2012, 10:52

Stefi, navijam da sve bude kako treba! lol! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 275568 lol!

Pozdrav svim trudnicama! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 338438
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 6/4/2012, 11:00

hvala lena,da dobijemo i mi jednog andriju osmeh srce
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 6/4/2012, 11:43

Stefi, ko koristi fraxiparin i slicno, vadi krv na 3-4 nedelje gde proverava te parametre da bi se videlo kako telo reaguje na inekcije i da li treba povecavati ili smanjivati dozu.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 6/4/2012, 12:28

pa ja sam vadila krv na 2 nedelje za krvnu sliku,drugo nisam,smatram da bi trebalo to oni da mi kazu
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 6/4/2012, 12:48

stefi :* ::cure kako ste? ustajem ja jutros da ispratim dragog na posao,kad odem u wc ima sta da vidim,krvarim. znaci nije mi bilo dobro,odmah sam ga zvala da se vrati,on prebledeo.. otisli kod doktora pregledi vamo tamo,bebac porastao,formirao se samo se sutira,pokazuje mi doktor. krvarenje ne vidi odakle ali je valjda zbog fraxija,tako da mi je iskljucio fraxi jedno 7 dana pa cemo videti. ja nisam znala gde bijem,muke zive,ali hvala bogu evo 11 nedelja
Šta da ti kažem? Ima nas dosta koje nismo bile pošteđene krvarenja. Samo nek je bebac dobro. D-dimer i trombocite možeš uraditi u privatnoj lab, ako ti već dr nije dao uput. Platićeš oko 2500din.
Stiskam d
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 6/4/2012, 13:04

stefi :* ::pa ja sam vadila krv na 2 nedelje za krvnu sliku,drugo nisam,smatram da bi trebalo to oni da mi kazu

Draga moja stefi*, ako smo nesto naucili to je da moramo sve sami da pratimo, u vecini slucajeva... pitaj, insistiraj... Bice sve ok!
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 6/4/2012, 14:11

hvala miro.. pa vidis desava se,sta cu moram sad da mirujem malo
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 6/4/2012, 16:42

Stefi, a na osnovu čega ti je uveden fraxi??
Ne znam odakle si, ali pošto ja nijednom nisam platila d-dimer, već sve na uput u svojoj bolnici odradila, preporučujem ti da se raspitaš kako, i na dve nedelje proveravaš d-dimer...
Orle, bitno je da otkriješ šta te radi, zar ne? Very Happy Meni je to svakako jelo-na kašiku, možda mleko više od svega,ali njega ne pijem ni svaki dan...
Evo, mi smo se vratili sa UZ Very Happy
Deca su mi super,kuckuc...Oboje su ujednačeni po svojim merama, i težini. Teže po 630 gr, i dr je zadovoljan, kao i mi. Video je sve šta treba da vidi, a na moje pitanje o ehokardiografiji, rekao da ne smatra da treba, jer njemu sve deluje odlično, izuzev ako hoćemo mi, zbog prirode VTO. Naravno, može kod njega, reče mi neko ime sa IMD-koji je spec. fetalne ehokardiografije, dolazi kod njega. Zvaće me kad taj doca bude dolazio,pa ako budemo hteli, da se srca malo detaljnije pregledaju...
Videćemo.
Ivona sada sedi, i verovatno ono što osećam, su tačno njene duge noge po mom grliću lol!, a bata se raspištoljio, i više nije karlično, već poprečno, dakle leškari nad njom.
Rekao je da su nam bekane prilično fotogenične i slikao je u 4D njihove glavice, na šta je moja mama, kad ih je videla, ne znajući ko je ko, konsatovala da cura ima istu glavu kao moja što je bila Wink
važi. lol!
eto. Uvek mu bude milo kad me vidi u ovom sajzu, kaže da mi neće biti teško ovako visokoj, i da bebe imaju lepo mesta, i da će to biti dobro. Iz njegovih usta u Božije uši.
Vitamine i dalje nastavljam koje pijem, ništa on ne bi uvodio zbog nižeg hemoglobina, što reče to je ...fiziološka anemija...razređenje plazme zbog 2 bebe, već sam vam to spominjala. Nadam se da nisam nešto preterano lupila.
Da, rekao je da smanjim šetnje, i kad mi se sedi da legnem...zbog nogu.
Ugojila sam se dosad 12kg. Eto, ne krijem ni guzicu od vas Wink lol!
Sad nahranjeni, malo kuliramo, pa čekam moja zlata iz NS.
Ljubac trudnaje i vama drugarice koje nas posećujete, i lep vikend vam želim! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 543728
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 6/4/2012, 16:43

da, po njegovim proračunima sam 23+2, po UZ 23+4, a moj ticker kaže drugačije lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 6/4/2012, 17:00

Pari, divan izvestaj Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 196545 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 196545
Sto ti momci vole da leskare i da se preprece sunny , od starta se navikavaju, a curica je , znaci, mamina cera Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 694552 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 694552 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 694552
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu