KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+57
Sofka
makababy
cicsa80
gagax81
bebko
ninica2
Milijana
Botox
Republica
stefi :*
Vule
dra00
nena beba
bobica83
KoMetaK
lilya
LaFolie
7-patuljaka
dragmilk
cvrle76
lilly13
sanjicica
Struzzo
Xena
Tanja83
Sneza
tuli
SannI-AlL
maki79
racili
darija79
maus
Nefertari
Shizika
natalija
nesalela
JocY
Kamilica
BiKsi :)
dragana76ns
SSanja
MAAKKI
djole42
lolipop
Dacaa
bak
zoxa
Orline
Bokicalepotica
Akijeva
lena
Marija86
noja
dr mali pariz
Mrvica
Mali Princ
Mirjana
61 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ninica2 27/3/2012, 12:41

Drage trudnjacice,interesuje me gde je ta Rada tj gde mogu da nabavim to ulje? Mali Princ ti si zeno ziva enciklopedija ljubav
Lepe moje buduce mamice sve vas ljubav
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 27/3/2012, 12:42

di je nestao moj komentar na propolis
napisah da mi se cini da sam citala da ga ne bi trebalo piti u trudnoci jer moze posle beba da bude alergicna na neja cini mi se, il na med, treba to istraziti, ne znam kolko je ok piti propolis u trudnoci
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 27/3/2012, 12:54

orline ::Joj, pariz Crying or Very sad
Kako nam je svima promaklo, mora da smo zbog bojanine bete povilenele.
Što kaže maus, ti svakom odgovoriš, a tebi treba jednom u sto godina i ne dobiješ odgovor.
yes
Ja koliko znam cajeve vocne, nanu i kamiloicu ali bez preterivanja. Od svakog po malo, ne navaliti na jedan. Paracetamol za bol, febricet za temperaturu, a marisol kapi za nos. To mi je dr poslala u poruci.
Toliko stranica ispisemo za pola dana, ja se sva pogubim dok procitam do kraja.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 27/3/2012, 12:55

Hvala Prinče, stvar je u tome, što meni SAD ne treba preventiva, već nešto što će me povratiti.
Za majčinu dušicu je lepo znati da sme...u koje svrhe? Preventiva od bakterija?
a da pravim ulje,hahaha, nemam vremena...moraće nešto oma da se dela....
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 27/3/2012, 13:05

Jao, moja Pariz, stvarno nema smisla, u pravu si... ma ti si dr pa niko nije ni smeo da ti se mesa u profesiju iako si sama postavila pitanje! Very Happy Meni bas nisu jasni tvoji simptomi, tj. ne prepoznajem ih u onim koje sam imala pa nisam smela nista ni da odgovaram. Cekam da cujem sta ce ti reci dr.

Znam i ja samo za paracetamol, koji je jedini bezbedan u trudnoci, a i posle kad budes dojila.

Za cajeve i propolis, koje devojke pominju, uvek oprez! Nisam jos nigde nasla da je propolis 100% bezbedan, razni cajevi su takodje diskutabilni, nisu biljke nimalo naivne... I onaj caj za trudnice koji je neko pomenuo jeste za infekcije urinarnog trakta... a to nije tvoj problem.

Dakle, uopste nisam od koristi! Ali te mnogoooo ljubim da ojacas i da se opet vrlo brzo osecas fit!!!

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 196545
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 27/3/2012, 13:18

Propolis - pitala i Ljubica - kaze OK, med ne - zbog secera i mislim zbog mogucnosti da se dobije butulizam, ne daj Boze...jedan sl. u milion, ali moze da se desi. Desi se da med bude zagadjen.

Ja jedino prva tri meseca nisam uzimala propolis.

Rada mi je tako prepisala, pa ja pitala i tamo. Inace, Radine ni trudnice ni pacijenti nemaju nikad tegobe, alergije i sl. jer ona gleda sve od krvne grupe, koje si dete po redu, pa na dalje...

Ninice2, tel. je 011 28 50 561 - ordinacija Rada Milosevic, pozovi , pa vidi, hoce i da posalju postom nekad.
Imas vise na temi o fitoterapije, a ako te nesto vise zanima, slobodno pisi na pp, da ne zagusujem ovde:)

Pariz, pomoci ce i kod akutne upale. Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 75087

Devojke Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 543728
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 27/3/2012, 13:51

Pari nedaj se! zagrljaj nemam pojma kako bi ti pomogla.Bas nemam pojma sto se tice tih lekova u trudnoci.Reci ce ti dr sta vec smes.A od cajeva meni pomazu kad mi blokira zeludac v nana i kamilica.Ostale nisam koristila....A kod tebe je prehlada nemam pojma ljubim ja tebe i nedaj se trudnica beba beba
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 27/3/2012, 13:54

Pariz inhalacija pomaze sigurno, ako nemas inhalator onda ono klasicno nad serpicom caj od kamilice ili jos bolje od bosiljka.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 27/3/2012, 15:47

došla sam, hvala na angažmanu, cure!
Bitno je da su pluća čista i srce ujednačeno kuca,pa mi ne bi uvodila antibiotik.Pitala me koji sam mesec, pa mi rekla tantum verde ili neoangin i čaj...ne od sleza, jer je kašalj suv, već po mogućstvu zova , ležanje i tečnost i tak.
Odem u apoteku, mada mi sumnjivo neoangin i tantum u trudnoći, kaže apotekarka-ne sme, već pastile pantenol, i pruža mi opušteno, a ja joj kažem, ni pitali me niste za glukozu..neću, vidim da je pantenol ima.
Da se razumemo, glocnem ja slatko tu i tamo, ali i kroz pastile -neću.
U biljnoj apoteci Nostradamus: "Imamo čajeve za ljude sa posebnom nekom tegobom", jer na moje pitanje nemaju ni za trudnice, ni zovu niti voćni neki...Ja se izvinjavam što nisam čovek već trudnica sa potrebom za nekim čajem.... Rolling Eyes
Ništa, kupila sam strepsils limun bez šećera, piše da nije dokazano da šteti trudnajama, kupila sam neki voćni multivitaminski čaj, a sad dragi podgrejao čorbu juneću od karfiola, pa ručala, srčem ceđeno voće, i biće bolje. Onaj spazam je dakle bio sigurno od promaje...a prehlada se dovukla sa mnom izBosne Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 27/3/2012, 16:13

Pariz, drago mi je da su pluća čista.
Nadam se da će se smiriti polako.
Možda nije loš republikin predlog za inhalacije bosiljkom
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 27/3/2012, 16:22

pretpostavljam Orli, ali da li zanš koliko me to mrzi...telo mi je ko da sam ispod voza izašla
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 27/3/2012, 16:26

Pari cuvaj se proci ce, mnoge trud.uhvati bas tu na pola gripica,
Promena klime i sl
ja sam puno ruckila pilece supe sa pil. ledjima,
dobre su i curece, svakodnevno bile na mAniju Very Happy
Limunada, sargarepeee, narandxlze
jel pijes vitamin komplex mamavit i sl. ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 27/3/2012, 16:30

E da ja sam izbegavala cajeve u trudnoci, zbog tih travkica,
moze onaj od josip pancica za trud.
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 27/3/2012, 16:30

Inhalaciju mozes veceras pred spavanje i nema izlaska napolje.
A eto vidis, i za najobicniju prehladu moras sam biti doktor i sve paziti, jer u apoteci nista ne obracaju paznju.
Jednoj devojci u komsiluku ginekolog prepisao fervex, i njen muz srecom rekao u apoeci da je za trudnicu, i farmaceut rekao ni slucajno. Muz poludeo, otisao kod tog dr, a on kaze pa dobro, ne bi joj nista bilo i da je popila. Shocked
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 27/3/2012, 16:33

Od vitamina pijem od NaturalWealtha- Mg, Zn i Ca u jednom, i C od 500 sa produženim dejstvom.
Pijem folan i pijem Femibion2.
Cedim voće,pila čorbicu,ali si me za pileću podsetila, nisam dugo...Pijem inače dosta vode, trenutno prolom, jer odmenjske nema...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 27/3/2012, 16:47

trudnicice drage,za par dana ulazim u 11.nedelju,da li je moguce da nemam mucnine,ni vrtoglavice?ni jednom do sad nisam povratila,cak sta vise opao mi je apetit i kilaza mi je ista,pa mi to sve malo cudno...verujem da cete mi dati vi koristan savet Shocked
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 27/3/2012, 16:49

Za šta ti treba savet? Da imaš mučnine?
Ni ja nijednog jedinog dana nisam imala mučninu, a vrtoglavicu 2x u 3.i 4. mesecu.
Možda i nisam merodavna, ali me baš zanima gde si čitala da je to obavezno?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 27/3/2012, 17:05

Stefi, uzivaj draga, ja sam povracala po nekoliko puta na dan, stalno mi je bila muka i tako do meseca. Iscrpljujuce i naporono. Neka te ne brine to sto ti nemas te simptome, to je individualno i dosta zena to preskoci.
Ja bih na tvom mestu bila presrecna. yes
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 27/3/2012, 17:16

hehe hvala vam.. Pari pa svuda sam citala da se to desava u pvom trimestru,naravno ne i da je obavezno,pa eto da pitam...
Mrvo ti brojis sitno? sta si pokupovala sve? lol!
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 27/3/2012, 17:27

Inhalacija je mac sa dve ostrice - pre desetak godina sam imala prehladu, i svaki dan inhalacija - posle 4 dana meni sve gore i gore, ispostavilo se da je bila neka bakterija koja obozava vlagu, tako sam je lepo nahranila da par godina bukvalno nisam ispustila maramicu iz ruku, nastanila se negde duuuuboko u sinus i ne moze da se istra, tako da sad ni vlazan vazduh ne podnosim... Crying or Very sad

stefi*, draga, opusti se i uzivaj sto ti je tako Very Happy, ja do danas - a to je 28 nedelja, ni jedad jedini put nisam imala ni mucninu, gadjenje, nista mi se ne jede, grudi me ne bole, ne spava mi se - samo mi se spavalo par dana od depo preogesterona, ne krvare mi desni... samo me stomak podseto da sam trudna ovaj mali sto se rita Very Happy
Jedina mi je tegba bilo lose spavanje i pi-pi nocu, ali to je beluga resila istu noc kad je stigla lol!
A nekad se nocu i ujutro strecnem, kad se probudim, pogledam da li mi je tu stomak Very Happy
Prema tome, uzivaj, i opusti se Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 490909
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 27/3/2012, 17:30

Moracemo da pisemo peticiju da se vrati EDIT Laughing

izvinite na slovnim greskama u prethodnom postu, i kad sam rekla nista mi se ne jede - mislim, nista mi nije palo napamet, niti mi se "trazilo".

Sto bi rekao moj dragi: " Ni trudna ne znas da budes" Very Happy

LJUB LJUB za sve!!! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 522523

Pari, da sto pre ozdravis! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 75087
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 27/3/2012, 17:39

jao dobra si,mislis da nije otisla beba da proseta..ali bukvalno sve je i kod mene tako osim sto jos ne osecam mrdanje,ovo sve isto..a nocu je haos,znaci na pola sata ustajanje.. i kod tebe je decak,lepo,lepo radost
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 27/3/2012, 17:42

Very Happy, pa tako nekako, uplasim se da li je tu stomak Very Happy

Stefi, stavi tiker da mozemo da te pratimo.

Ja sam bebu prvi put osetila u 16-toj kao leptirice, a onako svaki dan po vise puta negde oko 18-te.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 27/3/2012, 17:47

jao smejacete mi se ali ja se ne snalazim bas,ne znam kako..
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 27/3/2012, 17:52

https://kutak.forumotion.com/t195-kako-postaviti-ticker

imas na kutku temu, na prvoj strani - jednostavno je, probaj Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 561840 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 639820
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu