KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dr Reš- Ljubljana/Postojna

5 posters

Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od lilly13 10/3/2012, 15:37

Evo obećala sam da ću otvoriti ovu temu. Ja sam dosta teško našla neka iskustva i informacije vezane za ovog dr i njegovu klinku ''Dravlje'', pa ako nekome opet zatrebaju informacije neka ima.

ZDRAVSTVENI ZAVOD DRAVLJE
Ulica bratov Babnik 10
1000 Ljubljana
Tel: + 386 1 510 68 00
Fax: + 386 1 510 68 04
Email: info@neplodnost.com
www.neplodnost.com

Ja sam ih kontaktirala mailom, odgovor sam dobila brzo kao i termin za konsultacije. Moj i utisak mm se podudaraju, dr je prilično realan i konkretan, neće vam se smješkati i mediti da bi vi stekli neko dobro mišljenje o njemu. Svakako će gledati da u postupak uđete što je ranije moguće.
Klinika se nalazi u Postojni gdje se nalazi sala u kojoj se obavljaju aspiracije i ET; a u Ljubljani se nalazi ambulanta u kojoj je vrše konsultacije i UZ. I jedno i drugo se nalazi na pristupačnim mjestima i nije neki specijalan problem da se nađe (sa autoputa do odredišta 2-7 minuta). Svi govore srpski, ili hrvatski ili već koji jezik (uglavnom razumijemo se).
Na svim pregledima i postupcima su prisutna oba supružnika.
Aspiracija se radi bez anestezije (koja valjda utiče na kvalitet jajnih ćelija), bol je prisutan, što ima više jc malo više boli. Ja nisam pila nikakve lijekove za bolove jer nije toliko jako boljelo da bi ih morala uzimati. Uglavnom aspiraciju pratite čitavo vrijeme gledate kako se usisavaju folikuli kako se izdvajaju jc iz tekućine - to je prilično interesantno i dr vam čitavo vrijeme objašnjava šta se dešava, pa je možda i bolje to sve pratiti uživo.
Nakon aspiracije i ET se odmah ide kući, nema ležanja kod njih.
Ljekove možete uzeti kod njih (uz to dobijete i potreban pribor) ili nabavljati sami. Meni je bilo jeftinije da ih sama nabavljam iz Srbije. Ukoliko Puregon uzimate tamo dobijate ga u penu sa dozatorom (primjena jako jednostavna), ja sam uzimala rastvor za inekcije pa sama mućkala doze.
Na folikulometriju sam išla 2x, osmi dan ciklusa i dvanaesti dan ciklusa. Folikulometrije se rade ujutro u 6h, aspiracija oko 7-8h, a ET od 9h, konsultacije su ponedeljkom i četvrtkom čini mi se od 11-17h. Embrioni se vraćaju 3. ili 5. dan kako dr, procjeni. A zamrzavanje embriona se vrši 5. dan za one koji dođu do stadija blastociste (provjerava se telefonom). Zamrzavanje se ne plaća tad, nego kad dođe do FETa
Ja sam bila kod sestre u ZG pa ne znam kako se kreću cijene smještaja.

Dipherelin 0,1 mg 7 eura
Puregon 50ui 20 eura
Pregnyl 5000ui 10 eura

konsultacije sa spermogramom 100 eura
folikulometrija UZ 35 eura
IVF ili ICSI 1100 eura

vinjete za autoput: 7 dana - 15 eura
30 dana - 30 eura
godišnja - 95 eura
gorivo je dosta skupo, i uglavnom je samouslužno (mi nismo sipali, nismo znali priključiti pištolj za plin)
wc na pumpama su čisti, svuda se primaju kartice, valuta plaćanja je euro

Koliko je meni poznato sa kutka je tamo raadila
seka35 https://kutak.forumotion.com/t1547-seka-35-2011-god-je-za-bebe
i ja https://kutak.forumotion.com/t1982-lilly13-preko-trnja-do-zvijezda

a evo i još nekih linkova i iskustava (valjda sam ih smjela zakačiti - ako ne ispravite, brišite)
http://potpomognutaoplodnja.info/index.php?option=com_content&view=article&id=66:postojna-ljubljana&catid=47:klinike-u-sloveniji&Itemid=83
http://potpomognutaoplodnja.info/index.php?option=com_content&view=article&id=244:iskustvo-iz-ljubljanepostojne-veljaa-2010&catid=47:klinike-u-sloveniji&Itemid=83

Nadam se da sam uspjela obuhvatiti sve. Ako vas još nešto interesuje pitajte.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty Re: dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od lilly13 10/3/2012, 15:39

evo znala sam da sam nešto zaboravila:
dr radi svaki dan, i nedeljom. On ne praktikuje da se prethodno pije kontracepcija jer nema štimanja ciklusa
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty Re: dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od anak 11/9/2012, 14:53

Lilly, super su korisne ove informacije. Meni je posle Seke već dr. Reš nekako kuckao u malom mozgu.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty Re: dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od SannI-AlL 11/11/2012, 15:22

Lilly sve si divno i tačno napisala i pomogla si nam puno osmeh srce -
Mm i ja smo prezadovoljni sa dr u smislu nema smeškanja,titranja,zavlačenja,nego konkretno i bez celofana.Realno.Vidi se da znanje drži u malom prstu.Bio je kooperativan i iz odmah odreagovao na moje pitanje : "Menopur i Merional su isto?" ,jer je prvi izbor terapije bio Diferelin i Menopur.Promenio mi terapiju u Suprefact sprej i Merional i to ću kupiti u Mađarskoj,jer je jeftinije.
Tehnički deo je ostao isti,a radno vreme takođe.
Cene,koje smo mi platili na dan 08.11.2012.g i koje nam je rekao za sam postupak:
UZ (35E) + konsultacije (15E) =50 E smo mi platili (nije rađen spermogram)
UZ folikulometrija = 35E
IVF ili ICSI =1100E

Smeštaj-mi smo odseli jednu noć u nekom pansionu van Ljubljane-bukirala sam ga preko interneta www.booking.com (savet:ako preko ovog sajta tražite smeštaj za bilo gde u svetu, registrujte se,lajkujte ga ako imate FB nalog,označite omiljene destinacije i hotele, i oni će vam slati s vremena na vreme TAJNE ponude,koje znače bukvalno 50% manju cenu od realne koja se nudi.Vredi,verujte) i dobro prošli.Inače Ljubljana za smeštaj je skupa (za naše prilike,ili bolje rečeno neprilike Wink ),daće Bog da i to budem konkretno znala,pa ću pisati o tome kada dođe vreme.Smeštaj u Postojni je malo povoljniji-reko dr Reš.Ću proverim Wink sunny.

Putovanje - mi smo išli Autobusom iz Beograda za LJUbljanu preko Laste.Povratna autobuska karta BG-LJUB-BG košta 6400 dinara (novembar 2012) s tim što smo imali i besplatan prevoz od našeg grada do BG i u povratku od BG do našeg grada.Znači kupovinom Lastine povratne međunarodne autobuske karte imate besplatan prevoz od vašeg mesta do BG u polasku i u povratku iz BG za vaše mesto svim Lastinim busevima koji idu taj dan.Vreme polaska vi birate tako da se uklopite sa polaskom iz BG.Ostavljanje prtljaga u bus je takođe besplatano.Jedino što plaćate je peronska karta u vašem mestu (ako se plaća),peronske karte u BG ( po osobi 150din) i u Ljubljani (peronska karta + rezervacija karte za povratak =3,7E po osobi).
Mislim da ovo Lastino pravilo važi za sve međunarodne polaske iz Srbije.Vredi proveriti,jer takav prevoz je baš povoljan.
Put traje nekih 7-8 sati.Zavisi od zadržavanja na granicama.

Cene- u Sloveniji su slične kao kod nas,možda nekih 10% skuplje.
Gradski prevoz funkcioniše perfektno,sistem plaćanja je kao u BG-u sa karticama.Cena mislim da je oko 1E,ali to nisam sigurna-mi smo išli Taxijem do klinike.
Taxi Laguna je povoljan,mi se prvo vozili,pa onda saznali.Start 0,8E; km vožnje 0,7E -bar mislim.Pobrljavile mi se cene u glavi.
Ostale cene u Ljubljani (što smo mi lično okusili Very Happy )
espreso 1,1E
Pecivo od 0,5E do 1.2E (kroasan sa eurokremom i sl) u pekari
voda 0,33l u prodavnici 0,2 do 0,5E; u kafiću 1,5E
Pica od 5E pa nadalje
kestenje kod Tri mosta (strogi centar)-veliki fišek 3,5E (al je kestenje vrhunsko,krupno,sočno mmmmmm)
i
i sve u svemu cene slične kao kod nas.
Toliko od mene za sad. cveće
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty Re: dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od anak 20/2/2013, 15:44

Ma Sanny bravo za ovaj izveštaj, sledeći će biti da si trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty Re: dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od lilly13 19/2/2014, 23:08

Evo da dopunim

FET je 500 eura (i zaleđavanja i odleđavanje i transfer)
vinjeta za 7 dana još uvijek 15 eura

mi smo imali 4 embriona za zamrzavanje i zamrzli su 2+2
ne praktikuju da se vraća više od 2 embriona (ni u svježem ciklusu) tako da ako ima jedan vitalan kao kod nas vrate taj jedan a ova 2 ostave za drugi put
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty Re: dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od lilly13 18/10/2017, 13:45

U međuvremenu je došlo do promjene lokacije
Preselili su u novi prostor u Ljubljani : Cesta na Poljane 24 i na toj lokaciji se sad radi čitav postupak, više se ne i de u Postojinu. Nije neki veliki problem da se nađe, pogotovo uz navigaciju.
Cijene vinjeta su iste

sajt: http://www.neplodnost.com/
br doktora Reša: +386-41-667-482

ovaj put slabiji odgovor na mail pa sam ga zvala na mobilni. Zvati nekad poslije 11 pola 12 dok se završe UZ, aspiracije i ET
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty Re: dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od Makija 20/11/2017, 12:51

Nama je dr.Res jedna od opcija za vto. Videla sam dosta pozitivnih iskustava o toj klinici, a olakšano nam je i to što u Ljubljani imamo rodjake tako da ne brinemo za smeštaj i sl. Lilly kakvi su sa cenama? Slično kao kod nas?

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty Re: dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od lilly13 20/11/2017, 13:12

Cijene su iste kao i 2012.god
IVF 1100€
prva konsultacija sa spermogramom 50€

Mi smo ovaj put uzimali ljekove kod njih: dipherelin 7€  menopur 20€(doza). Za ljekove ne dobiješ račun, za ultrazvuk i postup dobiješ. Ti ako hoćeš možeš ljekove nabaviti i u svojoj reziji,.
Zaboravila sam napisati, sad po novom zakonu kod njih morate uraditi test na HIV to je po 80€ po osobi

Mi smo išli i vraćali se isti dan, nismo nešto trošili po lokalima i prodavnicama. Tako da ti to baš ne mogu pomoći
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty Re: dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od Sirijus 20/11/2017, 13:48

lily, da li se meni dobro čini ali ovde mi je cena postuka znatno manja nego kod nas.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty Re: dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od Makija 20/11/2017, 14:13

Pa to je baš ok cena, čini mi se jeftinije nego ovde. Koliko li je iz prirodnog ciklusa, bez stimulacije?

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty Re: dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od lilly13 21/11/2017, 21:41

Da skoro duplo jeftinije nego u Srbiji.
Ne znam da li radi prirodne cikluse.
To bi trebalo otići na konsultacije pa vidjeti na licu mjesta.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dr Reš- Ljubljana/Postojna Empty Re: dr Reš- Ljubljana/Postojna

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu