KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hormonski status

+125
aurora
Mimi12
Lola021
enap
Jerapetra
Sirijus
nsdjanka
Arwen
Nataly17
Bobaue
tatjanica
alisa
mimi85
branka86
mikica023
Bundevicav
zsuki75
millena
OKI-DOKI
Blanka
libra35
Zmajuška
luckystar74
makisa12345
Vanja80
PalcicaBg
Amna84
petra82
Foxes
Ancica 87
micaubica83
Sanjci87
Ica1171
lela1984
sunny.tp
Vuchica
Vecka
OKacica
Ticka89
ganedina
sandy23
Cala Domingos
JocY
Pilce
mamadabudem
Tebi
Petkana
boni m
bulevar79
logona
bezdan
winni
riki
anaialeksa
hocukusurnecuzvaku
SaraLara
tiramisu
masato
LAJTOP
Strumfeta78
Anchi
cicifu
cuteforensic
ivanicasale
SoJa
era
KoMetaK
lelas
sareni leptir
Niny
Afrodita
fight&faith
Crvic
petraxx
anasrce
leptirko82
zvoncica36
alrada
VioletaR
lorelajlorelaj
missile
ivka
saska1
Star77
djole42
libertte
Pahuljica
Januar
nena beba
arhitetkica
neca73
lenjivica
tetreb
MAAKKI
bibi.libi
jecicili
M.
daca32
zmajcica
bulevarka
red
ninica2
dragana76ns
bak
Erata
laKole
Bjanka
noja
Lelče
d77
Ema78
anak
lilya
Mrvica78
Kamilica
Orline
makica1984
korpica
hany
dr mali pariz
ciklama
racili
BiKsi :)
Zoka83
daco
129 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od VioletaR 14/6/2013, 21:30

Nadam se da je super i verujem da sam ovo stanje hormona dovela u red redovno(10 meseci) pijući Kombuha napitak što svima toplo preporučujem.
Uh bre Biksi ti požuri sa trudnoćom i TSH da ne bude preko 2,polako,korak po korak pa će biti uskoro i trudnoće.Very Happy
Sada tek videh tvoj donji tekst i da ste pre nekoliko dana videli srce i od sveg srca ti čestitam i želim mirnu trudnoću!
VioletaR
VioletaR

Broj poruka : 33
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od BiKsi :) 15/6/2013, 11:56

Hvala Violeta, želim ti uskoro da osetiš sve to! Samo nastavi s kombuhom, super su ti hormončići!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od laKole 15/6/2013, 12:50

violeta, jedna stavka štrihirana! hormoni dobri. Very Happy
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od VioletaR 15/6/2013, 21:12

Divne ste cure,hvala Biksi na lepim željama,biće,biće!cvet
Lakole,poslušala sam vas na ovoj temi i eto i tu stavku odradila što se tiče hormona.Ne znam šta me još sve čeka ali rupu na ruci od laboratorijske igle imam( 4 puta za mesec dana) pa nek' bodu koliko im volja!Very Happy
VioletaR
VioletaR

Broj poruka : 33
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alrada 17/7/2013, 11:21

Pozdrav devojke!
Uradila sam hormonski status 2.dana ciklusa i još neke analize,pa me interesuje vaše mišljenje i iskustva.
FSH 4,9 ref.vr.2-15 lU/l
LH 5,2 ref.vr. 1-10 lU/l
PROLAKTIN 86,8 ref.vr. 59-619 mlU/l
TESTOSTERON 0,2 ref.vr. 0,2-0,8 ng/mol
PROGESTERON 3,0 ref.vr. 1-9,5 nmol/l
ESTRADIOL 69,5 ref.vr. 20-80 pg/ml
T3 1,6 ref.vr. 1-3 nmol/l
T4 132,3 ref.vr. 64-164 nmol/l
TSH 1,6 ref.vr. 0,2-5,5 mlU/l
FT3 3,5 ref.vr. 3,1-6,5 pmol/l
ANTI TG 1:544 ref.vr. 1:100
ANTI TPO 225 ref.vr. < 35 lU/ml
PROGESTERON (22.d.c.) 30,60 ref.vr. 13,9-90 nmol/L
DHEA-S 62 ref.vr. 35-430 qg/dl
ANDROSTENDION 1,37 ref.vr. 0,35-3,5 ng/ml
INHIBIN B 95,2 ref.vr. 10-220 pg/ml
KORTIZOL u 8h 746,7 ref.vr. 154-638 nmol/l
u 18h 396,3 ref.vr.79-388 nmol/l
Unapred hvala!cveće 

alrada

Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od OKacica 17/7/2013, 11:55

Alrada, reproduktivni su ti odlicni, a sto se tice ostalih javice se mozda neka od devojaka koje imaju vise iskustva sa tim.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od laKole 17/7/2013, 12:19

evo ja da dopunim - hormoni štitnjače odlični ali su antitijela počela rasti (atg, atpo); progesteron u lutealnoj fazi (22. dan ciklusa) pokazuje da je bilo ovlacije ali da pitanje je koliko je bila kvalitetna (u prilog tome ide i nešto viši lh od fsh - da ti na uzv pregledu ne kažu da jajnici izgledaju mikrocistični?); kortizol malo iznad ref. virjednosti i jutarnji i popodnevni (popodnevni pada što je znak da nadbubrežna žlijezda radi ok ali zbog nečega su malo viši); dhaes bliže donjoj granici.

alrada, nisi nam rekla koliko imaš godina?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od zvoncica36 17/7/2013, 12:32

Alrada pošto ti je estradiol iznad 40 onda ti je i fsh viši.To su dva povezana hormona.Mada mislim da si ok,ali ipak dr će ti najbolje reći.Lakole je u pravu za lh,ali mislim da je odnos ok baš zbog estradiola pošto ona nije primetila verovatno estradiol.Mi smo ipak laici pa nas uzmi sa rezervom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alrada 17/7/2013, 12:47

Devojke hvala vam!
Inače oktobra punim 31.god i iza sebe imam jednu neuspelu vto(rađena u martu ove godine u Betaniji) i zbog toga sam radila još te neke dodatne analize čisto da proverim da li je sve ok.Doktori su mi spomonjali da imam mikricistične jajnike ali nisu davali veliki značaj tome,u fazonu kad uđem u postupak dobiću terapiju i sve će biti ok,ali šipak.Danas sam radila neki DEXA test za nadbubrežnu žlezdu i sutra idem kod endokrinologa da pogleda sve rezultate.I meni su čudna ta antitela i kortizol al videću šta će mi sutra reći.Šta pokazuje DHAE-S?

alrada

Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od laKole 17/7/2013, 13:08

zvončice, meni dr objasnio da vrijednosti estradiola tek preko 100 ukazuju na to da je fsh viši. al' to neće poremetiti bazalni fsh/lh odnos. tako je meni bilo, estradiol viši, fsh i lh u ref. vrijednostima i fsh ipak viši od lh jer ja nemam mikro/policistične jajnike.

ova inverzija fsh i lh ukazuje, a i uzv potvrđuje da su mikrocistični - a i progesteron u lutealnoj fazi potvrđuje da ovulacije nisu najkvalitetnije.

alrada, taj dexa test si radila zbog višeg kortizola. i ja sam isto imala povišen kortizol, čak i mnogo viši od tvog, i podao je u popodnevnim satima, i endokrinolog je bila zadovoljna jer je pao i po tome je znala da nadbubrežna funkcioniše. ja sam tad bila hipertireozna, njeno objašnjenje je bilo da je hiper faza jako stresna za organizam i da nije čudno što je taj kortizol (hormon stresa) bio jako visok.
dheas je androgeni hormon, kojim se procjenjuje nadbubrežna funkcija. i visoke vrijednosti upućuju na problem sa njenom funkcijom, inače, starenjem vrijednosti opadaju. znam da ženama sa smanjenom ovarijskom funkcijom preporučuju suplemente dheasa kako bi poboljšale odgovor jajnika na stimulaciju i popravile kvalitetu jajnih ćelija.

alrada, ja ti taman htjela preporučiti da ideš kod endokrinologa sa svim ovim na pregled i razgovor. super što ćeš to obaviti. Wink
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alrada 17/7/2013, 13:19

laKole hvala na detaljnom objašnjenju:D javljam se sutra kad zavšim kod dr.
Pozdrav!

alrada

Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od zvoncica36 17/7/2013, 14:05

Eto razlike među mišljenjima dr vezano za hormone.Meni rekli da treba da bude oko 40 estradiol drugog dana ciklusa,a preko da je loše.Čak mi je to i Biljana rekla.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od djole42 18/7/2013, 16:39

zvoncica36 ::Alrada pošto ti je estradiol iznad 40 onda ti je i fsh viši.To su dva povezana hormona.Mada mislim da si ok,ali ipak dr će ti najbolje reći.Lakole je u pravu za lh,ali mislim da je odnos ok baš zbog estradiola pošto ona nije primetila verovatno estradiol.Mi smo ipak laici pa nas uzmi sa rezervom.
Tehnička greška Zvončice ...visok estradiol će spustiti FSH i obrnuto,nizak estradiol -visok FSH

https://kutak.forumotion.com/t215-fsh-folikulostimulirajuai-hormon-lh-luteinizirajuai-hormon


laKole ::zvončice, meni dr objasnio da vrijednosti estradiola tek preko 100 ukazuju na to da je fsh viši. al' to neće poremetiti bazalni fsh/lh odnos. tako je meni bilo, estradiol viši, fsh i lh u ref. vrijednostima i fsh ipak viši od lh jer ja nemam mikro/policistične jajnike.

ova inverzija fsh i lh ukazuje, a i uzv potvrđuje da su mikrocistični - a i progesteron u lutealnoj fazi potvrđuje da ovulacije nisu najkvalitetnije.
Visok estradiol uz normalan odnos i vrednost FSH/ LH moze ukazati na postojanje ciste  a takve vrednosti će biti i kod poor respondera .
https://kutak.forumotion.com/t215-fsh-folikulostimulirajuai-hormon-lh-luteinizirajuai-hormon
Estradiol je inače povećan i kod mikrocističnih jajnika a inverziju FSH/LH moze uzrokovati i povišena vrednost kortizola .
Visok kortizol "jede " progesteron takodje .

zvoncica36 ::Eto razlike među mišljenjima dr vezano za hormone.Meni rekli da treba da bude oko 40 estradiol drugog dana ciklusa,a preko da je loše.Čak mi je to i Biljana rekla.

Zvončice ,obrati paznju na jedinice .Vrednost 40 pmol/L je odlična jer je referentna vrednost za ove jedinice u folikularnoj fazi 46-607 pmol/l.
Vrednost 40 u jedinicama pg/ml je visoka recimo za početak stimulacije  jer je referentna 20-80 pg/ml.
Obraćajte paznju na jedinice .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od noja 18/7/2013, 16:54

Ja onako laicki znam da visok estradiol drugog dana ciklusa ukazuje na neku cistu ppostojecu
A kad je lh veci od fsh ukazuje ma pcos uglavnom i treba oggt uraditi

Djole ti si usavrsila materiju
Mozes predavanja doktorima da drzis
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od zvoncica36 18/7/2013, 17:58

Hvala Djole na obuci.Sad mi je sve jasno,a i zašto mi je Biljana uprskala stimulaciju.Možda da i njoj malo razjasniš stvari.Pošto mi je ona tvrdila ovo što sam napisala.Meni su hormoni uvek bili ok pa se nisam opterećivala.Devojke izvinite na greškama.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od djole42 18/7/2013, 18:06

zvoncica36 ::Hvala Djole na obuci.Sad mi je sve jasno,a i zašto mi je Biljana uprskala stimulaciju.Možda da i njoj malo razjasniš stvari.Pošto mi je ona tvrdila ovo što sam napisala.Meni su hormoni uvek bili ok pa se nisam opterećivala.Devojke izvinite na greškama.

Opet ne paziš na času lol! 
Zavisi o kojim jedinicama je dr. govorila ,znači ako je bilo priče o pmol/L estradiol TREBA da bude oko 40 znači donja granica .
Ako su jedinice pg /ml dr.kovi vole da bude ispod 20 .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od zvoncica36 18/7/2013, 18:20

djole39 ::
zvoncica36 ::Hvala Djole na obuci.Sad mi je sve jasno,a i zašto mi je Biljana uprskala stimulaciju.Možda da i njoj malo razjasniš stvari.Pošto mi je ona tvrdila ovo što sam napisala.Meni su hormoni uvek bili ok pa se nisam opterećivala.Devojke izvinite na greškama.

Opet ne paziš na času lol! 
Zavisi o kojim jedinicama je dr. govorila ,znači ako je bilo priče o pmol/L  estradiol TREBA da bude oko 40 znači donja granica .
Ako su jedinice pg /ml dr.kovi vole da bude ispod 20 .
Pa mislim da pazim,ali i ako ponavljam nije strašno.Jedinice su u pmol/L drugi dan ciklusa.Ona je ovako rekla pre nego su stigli nalazi:''Ako je estradiol veći od 40 onda je sigurno i fsh viši nego što piše.''Mada mi je mozak ovih dana kao kašica tako da moram da ponavljam,kad nisam u školi onda bar ovde.Hvala ti draga.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od zvoncica36 18/7/2013, 18:29

Djole mi smo komentarisale Alradine hormone,a njoj je estradiol 69.5 ref.v 20-80 pg/ml.Ja sam na taj njen rezultat rekla da je visok.Mada naše mišljenje nema nikakve veze pošto je doktorovo mišljenje jedino važno(za neke na žalost).

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alrada 19/7/2013, 11:02

Ćao devojke
Evo da vam se javim,bila sam kod dr da pregleda nalaze i ona tvrdi da ništa nije tako dramatično.Dexa test sam radila pre dva dana i to je ok,a za povišeni kortizol mi je rekla da je to verovatno bilo trenutno usled nekog stresa.Što se tiče povišenih antitela rekla mi je da imam Hašimoto sindrom i da za to ne postoji lek i da mi za sad neće uvoditi nikakvu terapiju pošto su hormoni štitne za sad u normalnim vrednostima(kontrolisaćemo ih svakih 6 meseci).Rekla mi je da povišena antitela ukazuju na to da sam potencijalni kandidat da jednog dana obolim od štitne.Što se tiče reproduktivnih hormona ona je zadovoljna i ne bi mi uvodila nikakvu terapiju pošto ćemo probati još jednom VTO ako se u međuvremenu nešto ne desi:sex:  .Eto to je to za sad.

alrada

Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alrada 19/7/2013, 11:03

Ne znam šts je s smajlićima ne mogu da ih postavim Sad

alrada

Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od laKole 19/7/2013, 12:52

djole, u pravu si, nismo obraćale pažnju na mjerne jedinice. mene zvončicin post o vezi vrijednosti estradiola i fsh naveo da napišem da meni dr objasnio da se za te malo više vrijednosti estradiola (govorim o estradiolu izraženom u pg/ml) ne može reći da maskiraju prave vrijednosti fsh, već da su to normalne oscilacije za nestimulisane cikluse (pa onda ne napisah da viši e2 može značiti i cistu). odnosno, da e2 do 70 pg/ml u nestimilisanom ciklusu nije problematičan, to može da znači da se vodeći folikul već počeo izdvajati - zato se traži da za stimulaciju vrijednost e2 bude max 20 pg/nl što bi značilo da nema ciste i još nema pojave vodećeg folikula pa se većina antralaca u tom ciklusu može pokušati mobilizovati stimulacijom. kod mikrocističnih jajnika (obzirom na prisustvo cistica) za očekivati je i da e2 bude malo viši.
nisam znala da kortizol ima takav uticaj na reproduktivne hormone. jbt, baš je pravi hormon stresa! Rolling Eyes 

alrada, nadbubrežna žlijezda funkcioniše. Very Happy hašimoto ima jako puno djevojaka i žena, skoro da je kao epidemija postalo. Rolling Eyes moj savjet - ako slučajno osjetiš neke simptome, ne čekaj sljedeću kontrolu, već na pregled odmah.
zbog kojeg ste problema vi i krenuli u ivf postupke?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alrada 19/7/2013, 12:58

laKole,mi smo 6 godina u braku što se tiče nalaza i kod mene i kod mm sve ok ali do trudnoće nikako ne dolazi.Prošle godine smo radili jednu inseminaciju i nakon toga krenuli sa prikupljanjem dokumentacije za VTO koja je,kako sam već rekla,rađena marta ove godine i nije uspelo.

alrada

Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od laKole 19/7/2013, 13:07

pa ako nema neke nepremostive prepreke (loš spermogram ili neprohodni jajovodi) onda ne razumijem dr koji neće da se pozabavi tvojim hormonskim statusom već ti savjetuje ivf! Rolling Eyes 
jesi radila ogtt sa insulinemijama (test opterećenja glukozom uz paralelno mjerenje vrijednosti inzulina)?
imaš temu na ženskom sterilitetu pa malo prouči. inzulin zna često biti problem kod djevojaka sa poli/mikrocističnim jajnicima.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alrada 19/7/2013, 13:13

Radila sam ogtt pred sam postupak i ne postoji indulinska rezistencija..nemam više pojma.Krenula sam sada sa nekim dodatnim analizama tipa trombofilije,imunologija i nešto od genetskih analiza pa ćemo videti da li je tu sve ok.Muka mi je više i od tog bežanja po lekarima,koliko puta sam pomislila da dignem ruke od svega

alrada

Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od BiKsi :) 19/7/2013, 13:56

Alrada, nema odustajanja, dobro je da si sve to uzela uraditi, bićeš mirnija, a do tada možda se desi i spontano, ja navijam silno! Pridruzi nam se na temi Korak po korak na putu do beta plus, da te tamo još jednom celokupno prečešljamo da vidimo šta još nisi uradila, a trebalo bi! :)
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 12 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu