KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hormonski status

+125
aurora
Mimi12
Lola021
enap
Jerapetra
Sirijus
nsdjanka
Arwen
Nataly17
Bobaue
tatjanica
alisa
mimi85
branka86
mikica023
Bundevicav
zsuki75
millena
OKI-DOKI
Blanka
libra35
Zmajuška
luckystar74
makisa12345
Vanja80
PalcicaBg
Amna84
petra82
Foxes
Ancica 87
micaubica83
Sanjci87
Ica1171
lela1984
sunny.tp
Vuchica
Vecka
OKacica
Ticka89
ganedina
sandy23
Cala Domingos
JocY
Pilce
mamadabudem
Tebi
Petkana
boni m
bulevar79
logona
bezdan
winni
riki
anaialeksa
hocukusurnecuzvaku
SaraLara
tiramisu
masato
LAJTOP
Strumfeta78
Anchi
cicifu
cuteforensic
ivanicasale
SoJa
era
KoMetaK
lelas
sareni leptir
Niny
Afrodita
fight&faith
Crvic
petraxx
anasrce
leptirko82
zvoncica36
alrada
VioletaR
lorelajlorelaj
missile
ivka
saska1
Star77
djole42
libertte
Pahuljica
Januar
nena beba
arhitetkica
neca73
lenjivica
tetreb
MAAKKI
bibi.libi
jecicili
M.
daca32
zmajcica
bulevarka
red
ninica2
dragana76ns
bak
Erata
laKole
Bjanka
noja
Lelče
d77
Ema78
anak
lilya
Mrvica78
Kamilica
Orline
makica1984
korpica
hany
dr mali pariz
ciklama
racili
BiKsi :)
Zoka83
daco
129 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Orline 28/3/2012, 16:00

Dobri su ti rezultati, kamilice.
Variraju pomalo hormoni iz meseca u mesec, dok god nisu enormna odstupanja, sve je to OK.
Možda ti je tada bio E2 25 umesto 60, pa onda i FSH malo viši od LH. Hoću reći, da ti je sada E2 20, možda bi FSH bio 6, što bi onda dalo razliku od 2 jedinice kao prošli put.

Ne znam tačno koliko su merodavni ciklusi pod hormonskim suplementima.
Ali sve je to OK
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Kamilica 28/3/2012, 19:30

Hvala dušo.
E2 je bio 58. I ja sam mislila da je u suštini ok, samo mi malo LH izgledao visok.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Mrvica78 30/3/2012, 19:41

Na temi Muski sterilitet - Tumacenje spermograma sam postavila rezultate mm pa resih da ovde postavim svoje.
Prvo rezultati svih briseva su bili cisti, ukljucujuci test na klamidiju, mikoplazmu i ureoplazmu.
Sto se hormona tice radila sam ih 2. dc. Cikluse dobijam redovno i uvek na 23 dana. Neki put mi malo porani pa dobijem 21 dana ali samo ako naglo postanem mnogo aktivna - odem u teretanu ili krenem da vozim biciklu kao manijak affraid ali mi je meca u 90% tacna. Lekar mi rece da imam skraceni ciklus ... sta god to znacilo.

Dakle rezultati:
estradiol 1901.83 pmol/l - to me je malo prepalo jer su referentne vrednosti za taj daj period u ciklusu 88.10 - 418.5 ali lekar je rekao da posto mi je skraceni ciklus to onda znaci da su mi i plodni dani ranije u ciklusu, prakticno cim mi krvarenje prestane No meni se to licno ne poklapa sa nekim drugim pokazateljima kad mi je ovulacija tako da sto se ovog hormona tice nemam pojma na cemu sam.

FSH - 5.43 IU/L
LH - 5.18 IU/L
progesteron - 5.07 nmol/L za koji je opet rekao da je blago povecan za folikulnu fazu gde su referentne vrednosti 0.99 - 4.83 - da li je ovo nesto sto bi trebalo da me brine
Testosteron - 1.79 nmol/L

T3 - 1.64 nmol/L
T4 - 74.6 nmol/L
TSH - 1.2 mlU/L

Nisam poslata na dodatne testove i nikakvo detaljnije objasnjenje u vezi sa mojim rezultatima nisam dobila pa vas molim da mi kazete sta vi mislite o ovome i za to vam saljem ljubav

Mrvica78
Mrvica78

Broj poruka : 108
Godina : 45
Location : Smederevo
Datum upisa : 24.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Orline 30/3/2012, 22:39

Mrvice78, ti baš imaš skraćene cikluse.
KO te vodi od lekara, jesi li išla na folikulometrije, da vidiš kad ti je ovulacija, kog dana ciklusa?

Što se tiče hormona FSH i LH su u redu, ali te vrednosti FSH u prisustvu velikog E2, znaju da budu netačne.
E2 ti je baš povišen, moguće da imaš nerupturirani folikul iz prethodnog ciklusa. I progesteron je povisok.

Hoprmoni štitne izgledaju oK.
Jesi li imala ultrazvuk neki skoro.

Možda ne bi bilo loše ponoviti ove nalaze za par meseci.
Bitno je i koliko radite na bebi, da li ste krenuli u pretrage, ili vam je VTO rešenje...Ovako, samo osnovno...
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Mrvica78 31/3/2012, 19:44

Orline hvala puno na odgovoru ...
Ja sam zaista ubogi pocetnik i evo stidim se svoje sede glave ... he, he, po genetskoj linije vec sam 30% seda a volela bih da me deca zapamte sa prirodnom bojom kose.
Sem ovih rezultata koje sam vec okacila mi definitivno nikakve druge detaljne pretrage nismo radili.
Sto se tice drugih pregleda koje sam radila u proteklih par godina situacija stoji ovako: od 2007 firma me redovno salje na gino sistematkse gde nam rade kolposkopiju, uz, papa test i osnovne briseve. 2008 sam imala vodenu cistu na levom jajniku ako je to proslo samo do sebe kad smo otisli na more. 2009 mi je papa pokazao 3 grupu sa malim promenama na grlicu materice gde vec neko vreme imam malecnu ranicu koja se ne siri. Uradjena mi je biopsija i ustanovljeno da mi se usled velikog oslabljenja imuniteta aktivirao neki HPVirus ali tipizacija nije radjena. Dali su mi terapiju za jacenje imuniteta da bi se izborio sa virusom. Sledeci pregled je vec bio u redu. Ranica se nije prosirila, nije bilo nikakvih promena u tkivu a papa se vratio na grupu 2. Posle puno citanja po forumima na moje insistiranje mi je radjen test na klamidiju, miko i ureo plazme - sto iz nekog meni nepoznatog razloga nije standardni deo pregleda - test je pokazao prisustvo klamidije. testiran je i mm ali on je bio negativan. Nasli smo se u cudu. Za svaki slucaj smo popili prepisanu terapiju i sledeci testovi (koje sada redovno trazim da mi rade svaki put kad mi rade kolposkopiju i briseve) su pokazali da smo cisti. Posle par meseci nakon mog pozitivnog rezultata od prijateljice koja radi u bolnici saznajemo da su imali velikih problema sa aparatom i sa testovima za klamidiju i da mnogi rezultati nisu bili tacni. Do dana danasnjeg ne znam da li sam je opste imala. Na ultrazvucnim pregledima je uvek sve bilo uredu, materica izgleda normalno, jajnici su izlgedali normalno.
2010 god smo resili ozbiljno da se pozabavimo bebom i nakon samo 2 meseca vezbanja ostala sam u drugom stanju. Posto nisam ni slutila da cu tako brzo zatrudneti dozvoljavala sam sebi da se ponasam potpuno normalno kao i pre. To je ukljucivalo voznju bicikle. U arpilu 2010 smo imali sponatani za koji sam sigurna da sam ja kriva jer sam vozila biciklu iako lekar odbacuje bajk kao razlog pobacaja. Tada mi je receno da je pobacaj bio "skolski", da ne treba revizija i da je dobra vest u tim losim okolnostima to sto ja mogu ostati trudna i to sto jajnici i jajovodi rade normalno. Nisu nam radili nikakve pretrage da utvrde zasto je doslo do pobacaja jer se eto to desava u velikom broju slucajeva bez ikakvih konkretnih razloga. Rekli su nam da sacekamo 6-9 meseci pa da pokusamo opet i mi evo pokusavamo od kraja 2010 ali za sad nista. Lekar je na kraju odlucio da nas posalje na GAK kod dr. Arsic pa cemo videtei sta ce ona reci.

Ufh al se ja raspisah Embarassed affraid ali sta cu sama si pitala za pretrage Laughing

Ja se izvinjavam adminima foruma ako moj post nije adekvatan za ovu temu i ukoliko smatrate da post pripada nekoj drugoj temi moliiiim vas da je tamo prebacite... molitva
Mrvica78
Mrvica78

Broj poruka : 108
Godina : 45
Location : Smederevo
Datum upisa : 24.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od lilya 14/5/2012, 20:32

Ja sam odradila hormone pred FET za svaki slucaj posto su mi dve veštica nakon biohemijske u martu stigle ranije gotovu nedelju dana pa ko velim da ja to ipak proverim. Meni se sve ovo cini OK, ali me zanima da li su mi oni odnosi LH, FSH, TSH i sta god OK. Hajte cure doktor molim za cenjeno misljenje.
Dakle, u pitanju je. 3 dc:
FSH - 8.37 ref: 3.5 - 12.5
LH - 4.32 ref: 2.4 - 12.6
Prolaktin - 240 ref 40.0 - 530.0 ( f prosli put mi bio 435 i Kopitovicka mi rekla da je malo visok i da ga uradim 3 sata nakon sto ustanem da za svaki slucaj proverim i on sad nizi. Jos jednom f f )
Estradiol - 27.4 ref: 25 - 195 (da napomenem da mi je redovno bio oko 24.5 - 24.9)
Progesteron - 0.316 ref: 0.15 - 1.10
Testosteron - 0.143 ref: 0.06 - 0.82
T3 - 1.53 ref: 1.3 - 3.1
T4 - 114 ref: 58 - 161
TSH - 1.91 ref: 0.400 - 4.000.
AMH - 5.91 ref: 0.50 - 5.30 (da kazem da mi je u oktobru bio preko 8, a u januaru preko 7.5. Ziveo Siofor f )
Takodje mi je glukoza OK, 4.74, a u oktobru mi je bila 6 affraid . I opet, ziveo Siofor Very Happy)

Eto ja napisah sta sam imala, a vama se unapred zahvaljujem na komentarima ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od BiKsi :) 14/5/2012, 21:20

Pu, pu, pu, usrale te koke! Hormonski status - Page 2 196545 Ovaj postupak je tvoj srećni postupak, obavezno i iz prirodnog pokušaj!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od lilya 14/5/2012, 21:21

Biksi :) ::Pu, pu, pu, usrale te koke! Hormonski status - Page 2 196545 Ovaj postupak je tvoj srećni postupak, obavezno i iz prirodnog pokušaj!
Cenis?
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od BiKsi :) 14/5/2012, 21:22

Deluje! Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od dr mali pariz 14/5/2012, 22:02

Nisam ni znala za ovu temu...Makice, super što si je otvorila. I mene začuđuju tvoji kraći ciklsi... nadam se da ćeš u daljoj borbi što pre sebe ostvariti kao majku, da zatrudniš-to si već saznala da možeš, samo napred!
Lilyo, ok su nalazi, da treba da primaš neku stimulaciju, rekla bih ti da vodiš računa o TSH. Ovako-sve je pod kontrolom, samo napred!! Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od lilya 14/5/2012, 22:16

Hvala Pari c
Sad mogu ko covek opusteno da nastavim da punim tikvice. Sve malo punim, malo virkam ovde Very Happy
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od dr mali pariz 14/5/2012, 22:26

:lol!:bleso jedna plavooka!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od anak 15/5/2012, 15:43

Liliya, devojke znaju, ja se nadam da će biti tako kako Biksi prorokuje Wink
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od anak 15/5/2012, 19:30

Ovo je moj prošli hormonski status koji je rađen drugi dan ciklusa:

Estradiol - 73,4 pmol/l
TES- 1,1 nmol/l
FSH - 10,4 mlu/ml
LH - 5,2 IU/I

Može li mi ga neko protumačiti?
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Orline 15/5/2012, 20:17

Anak, ne znam šta je TES

Odnos FSH i LH je u granicama normale, malo FSH prednjači ka gornjoj granici, ali je to u skladu sa godinama. Sad tek treba da počne da varira.
Estradiol je dobar, koliko se sećam (to bi bilo ispod 30 u pg)
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od anak 15/5/2012, 21:30

Tes je testosteron, u ciklusu pre toga je bio povišen i to preko gornje granice, pa sam pila neki čajić i ....sredila ga. boks . Meni je dr.u 1. postupku rekao da mi je visok testosteron i da je to uzrok eventualnog PCOSa. Pratili smo ga, on je šetao, ali smo ga držali. U prva 2 postupka sa Diane 35. Posle samo biljčicama. Tražim stare nalaze za ove druge stvari, ali sam ih sve pobacala posle prošlog puta borba .
I taj dr.je rekao da je testosteron hormon stresa, a vidim da svi kažu da je prolaktin, prolaktin mi je uvek bio u redu. A obzirom kako sam ja "stresogena" osoba 100% ,sigurno je testosteron v
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od dr mali pariz 15/5/2012, 21:30

TES-testosteron, pretpostavljam...ako mu je gornja grana oko 2, i on je povisok.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od dr mali pariz 15/5/2012, 21:33

Da, kao što rekoh..meni kad je bio toliki, pre terapije glukofažom, Šumarac mi je rekla da je visok. Muški hormon, ma kakav hormon stresa...imaš li maljavosti? Ja nisam imala, ali eto-imala sam taj testosteron, zbog kojeg je, i zbog IR dr mislila da sam ja PCOS...a ja daleko od toga, bez obzira na te znake.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od anak 15/5/2012, 21:43

Maljavost-ne da imam, nego svaki dan zahvaljujem Bogu na egipatskoj depilaciji. Wink A da je muški-i to opet odgovara mom karakteru fd . Kod nas je u ref.vrednostima testosteron 0,52-2,4.
Pretprošli mi je bio 3,9, tako da ću ovaj čaj smatrati čudotvornim g naočare
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Ema78 18/6/2012, 18:35

Evo da sarnem i ovde...
Konacno smo rascistili sta imam a sta ne... dakle nemam PCOS, ali imam IR. Po mom endokrinologu, IR , tj insulin uzrokuje problem sa ovulacijama, tako da sam dobila novu terapiju ( Gluformin 500 mg x 1). Nemam neka velika odstupanja u glikemiji,malo naginjem ka hipo, ali nije strasno. Medjutim imam nizak insulin, tako da je gluformin dat da cuva celije pankrasa. Naravno, rezim ishrane bez ugljenih hidrata, sto mi nece nesto posebno tesko pasti.
Sto se tice ostalih hormona, apsolutno su svi ok, bez obzira sto su LH i FSH skoro istih vrednosti. U nardnom periodu samo treba da pratim ovulacije ,da kontolisem progesteron na 21. dan. Dakle, hormoni niu uzrok steriliteta, ali potitivna ASA kod mm jesu.

Ispisacu vrednosti, ako nekom treba za uporedjivanje, mada sam ih vec pisala na nekom drugom podforumu.
AMH 2,5 ( u granici zadovoljavajuce plodnosti)
FSH 6,16 ( 3,5- 12,5 )
LH 6,02 (2,4 - 12,6 )
Prolaktin 223 ( 40- 530 ) ovo je tzv. hormon stresa
E2 34,1 ( 25 - 195)
fTesto 0,2 ( 0- 4,1 )
17OH prog 0,4 ( 0,2- 1,3)
Androstendion 1,4 ( 0,3- 3,5 )
DHEAS 204 ( 35-430 )
Inhibin B 82,3 ( 15-200)
Progesteron 8, 26 (1,5 - 22,6) nije bas sjajan, ali nije ni los, malo fali

Mozda rezultati nisu idealni, ali iskljucuju PCOS. Zbog IR, i neredovnih ovulacija, ipak postoji hormonalni poremecaj.
Tako da, nema vise kotraceptiva koje sam pila ni za sta. Ionako mi nisu prijali...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od OKacica 18/6/2012, 19:30

Super sto nemas PCOS as ! Gledam ove tvoje hormone i meni ovo izgleda super sunny ! Mozda ce zvucati cudno, ali mislim da je dobro sto ste otkrili ASA-u, plus ta tvoja IR, sada znate sta je problem i mnogo je lakse doci do resenja. Tako da nema posustajanja, sve ide u smeru gde i treba zagrljaj ...

Ako nekom treba za uporedjivanje, ispod su neki moji hormoni:

FSH 7,79 mlU/mL 2.8-11.3
LH 9,37 mlU/mL 1.1-11.6
Prolaktin 188 mU/L 40-530
Estradiol 37,3 pg/ml 0-160
Free T 0.5 pg/ml <4.2

Ovu devijaciju lh i fsh je nekoliko doktora smatralo da su u potpunom redu, a iza svega stoji PCOSy sa izrzenom IR (5,9 HOMA, a normalno je oko 2...), anovulatorni ciklusi, gestacijski dijabetis. Eto, da napisem, mozda nekom pomogne. Devijacija lh i fsh, PRAVAC OGTT test za svaki slucaj!

usne za Emu

OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Ema78 20/6/2012, 10:43

E Okacice, niko nije primetio kazes... Meni su hormoni uvek bili ok, uz nalaz ok ,i na posledjem nalazu pred TVL nasao se visok testosteron... To je bilo dovoljno da proglase PCOS... I, odem ja kod endokrinologa, jer mi se nesto nije uklapalo i zena gleda, gleda i kaze kako je taj poslednji status nemoguc, jer odnosi progesterona, estrogena i testosterona kao kod mene ni teorijski ne postoje... Napominjem da je to radjeno na VMA, da u laboratoriji nisu primetili nelogicnost, kao ni dva ginekologa...I tako sam ja gutala antibebi pilule bez potrebe...I da na svoju ruku nisam otisla kod endokrinologa, da na svoju ruku nisam trazila ASA, mi bismo i dalje imali dg PCOS i verovatno bi i terapija bila pogresna.
Ja sam sad uzela da pogledam prethodne spermograme supruga, i ako su mi, ovog puta 3 ginekologa rekla da je to u redu, vidim da spermocitogram nije dobar i da ima 60 % abnormalnih... Sto su na Torlaku i potvrdili... A mene niko nije slusao kada sam govorila da imam redovne cikluse i da osecam svoje ovulacije. Mozda ne bas svaki mesec, ali dovoljno cesto.... Cak sam i pitala jednog od ginekologa zar nije cudno da mi dve godine ne koristimo zastitu, da smo mnogo vise u vezi, i da ja cak ni slucajno nisam ostala trudna...Samo je slegao ramenima.
Mozda ce se sve zavrsiti VTO-om, mozda IUI ne uspe, ali ko je lekarima dao pravo da nam svojom nemarnoscu oduzmu mogucnost da na prirodan nacin postanemo roditelji? Ne bezim ni od kakve terapije, pa ni od VTo, ali ako bismo mogli da prirodno ili uz iui dodjemo do trudnoce, cemu onda kljukanje hormonima... to je onda klasicna lekarska greska, previd, kako god...
Da su samo malo bolje pogledali hormone, samo malo bolje spermogram, mi bismo mozda vec zavrsili sa terapijom za asa... I muka mi je od lekara, iako su moji lekari...
Jedino sto je dobro, sto je otkrivena IR, ne tako strasna, pa da mogu malo da korigujem svoj zivot.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od OKacica 20/6/2012, 12:06

Draga Ema, citam sta si napisala i ne verujem... u 21.veku moramo sami sebe da lecimo, dzabe sto je nauka napredovala kad nema ko to da procita, prepozna, uputi...
Ja sam jos pocetkom prosle godine, nakon nikakvog desavanja na polju zatrudnjivanja, nosila lekarima nista osim hormonskog statusa i briseva, u nadi da ce mi predloziti neka dalja testiranja. Odmah sam krenula od lekara koji su ime u svojoj profesiji i sta sam dobila? Ubedjenje od dvoje njih kako je sve ok, kako iako moji jajnici lice na PCO da to nisu... Da se opustim, da ne panicim, bice, samo treba biti strpljiv (danas mi je muka kad mi neko to kaze, "bice" i "biti strpljiv" ljuta sam ).
Srecom, pronadjoh lekara koji je uvideo da nije bas sve idealno, krstio se na izvestaje svojih prethodnika, kao i na slike sa UZ na kojima se vide moji jajnici, sa lopticama u nizovima, cista do ciste (za koje je prethodna lekarka pitala "da li ste mozda imali neku stimulaciju?"). Pronadjosmo PCOSy, IR... Super, ali moglo je sve to jos prosle godine, pare kad bacim nekako se naviknem, ali vremena za bacanje nemam... Da je neko samo malo bolje pogledao hormone, ali ne, idite kuci, pa se javite za 6 meseci...
Novi doktor mi je preporucio da se ne bavim nikakvim stimulacijama barem do septembra, kako bi se moji hormoni malo doveli u red, pa cemo posle polako klomifen pa sve po redu... Za svaki slucaj sam se dogovorila sa doktorkom u dz da me od septembra sprema za komisiju za VTO. Nisam odusevljena sto cu mozda morati na to, zbog IR koju imam, ali ostavljam to za varijantu ako nista drugo ne upali...
I tako, idemo dalje, kilogrami spadaju, ovulacija se vratila... Zahvalna sam sto sam pronasla ovaj forum, nekako mi je lakse kad imam sa nekim da podelim svoj problem, ko ce da razume d ...

usne
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Ema78 20/6/2012, 17:11

c

Ja od sada sve sto budem radila, dva puta cu da proverim, a pre svega sa devojkama ovde, jer je ocigledno da se prave propusti koji najvise kostaju zbog gubitka vremena....Sva sreca pa smo mi od jesenas u toj prici, ali svejedno izgubili smo nekoliko meseci...Onaj prvi spermogrm od pre dve godine, koji smo uradili prvi put,onako, i koji isto tako nije sjajan zbog spermocitograma, a koji je proglasen normalnim, ne znam kako da prezalim...
Ali, poslala sam dragog do laboratorije, kasnije cu zakazati urologa, i nadam se da uskoro krecemo sa PRAVOM terapijom. Cak i ako nam budu rekli da iz prirodnih radova ne ocekujemo uspeh, insistiracemo prvo na pronizonu i proxseedu, pa ako to ne da rezultata onda iui, pa tek onda VTO.
A sto se tice PCOS, koliko ja znam, potrebno je da se neko vreme piju kontraceptivi, da bi se smanjio broj cisti i " resetovali" hormoni, a onda prvo folikulometrija i ciljani odnosi... Moja najbolja drugarica, koja muku muci sa PCOS od puberteta, ali PCOS u svom punom obliku ( maljavost, akne, tezina, neredovni ciklusi, fibroze po grudima...) je posle jedne kutije klomifena dobila svoju devojcicu. Ona nije smela da pije kontraceptive jer ima sklonost ka trimbozi... Znaci, cuda nisu nemoguca !!!
osmeh srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od OKacica 21/6/2012, 13:02

Bas mi je drago zbog tvoje drugarice, svaka cast na hrabrosti as !
Volim male bebe devojcice ff !!!
Terapija se odredjuje na osnovu sipmtoma PCOSy-ja. Ja sam za moju IR dobila metformin, plus dijeta bez uglenih hidrata, plus fizicka aktivnost. Svaka zena sa PCOSy ima razlicite simptome: Osim IR, gojaznosti, devijacije lh i fsh i izgleda jajnika na uz, ja nisam imala druge pokazatelje... Ako "skupis" nekoliko simptoma dobijes dg sindrom policisticnih jajnika ili PCOSy g ...
No, to je to, idemo dalje u nadi da ce se i nama desiti neko cudo, bio bi red b .
c
srcasti poljupci
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 2 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu