KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hormonski status

+125
aurora
Mimi12
Lola021
enap
Jerapetra
Sirijus
nsdjanka
Arwen
Nataly17
Bobaue
tatjanica
alisa
mimi85
branka86
mikica023
Bundevicav
zsuki75
millena
OKI-DOKI
Blanka
libra35
Zmajuška
luckystar74
makisa12345
Vanja80
PalcicaBg
Amna84
petra82
Foxes
Ancica 87
micaubica83
Sanjci87
Ica1171
lela1984
sunny.tp
Vuchica
Vecka
OKacica
Ticka89
ganedina
sandy23
Cala Domingos
JocY
Pilce
mamadabudem
Tebi
Petkana
boni m
bulevar79
logona
bezdan
winni
riki
anaialeksa
hocukusurnecuzvaku
SaraLara
tiramisu
masato
LAJTOP
Strumfeta78
Anchi
cicifu
cuteforensic
ivanicasale
SoJa
era
KoMetaK
lelas
sareni leptir
Niny
Afrodita
fight&faith
Crvic
petraxx
anasrce
leptirko82
zvoncica36
alrada
VioletaR
lorelajlorelaj
missile
ivka
saska1
Star77
djole42
libertte
Pahuljica
Januar
nena beba
arhitetkica
neca73
lenjivica
tetreb
MAAKKI
bibi.libi
jecicili
M.
daca32
zmajcica
bulevarka
red
ninica2
dragana76ns
bak
Erata
laKole
Bjanka
noja
Lelče
d77
Ema78
anak
lilya
Mrvica78
Kamilica
Orline
makica1984
korpica
hany
dr mali pariz
ciklama
racili
BiKsi :)
Zoka83
daco
129 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od tetreb 7/12/2012, 12:25

Okačice odlično štitna ti je kao sat bravo igra
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od OKacica 10/12/2012, 18:13

tetreb ::Okačice odlično štitna ti je kao sat bravo igra

Hvala tetreb!!!

barem nesto da radi kako treba lol! !

osmeh srce
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od neca73 10/12/2012, 19:33

Okacice, zao mi je sto nije uspelo. Gde si radils IUI? Da li su ti rekli da sad pravis pauzu napravis malo pauzu posle stimulacije klomifenom. Mozda bi trebalo, ne znam.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od OKacica 10/12/2012, 19:50

Hvala ti Neco ljubav !

Da ne idemo off the topic, poslacu ti pp.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od arhitetkica 21/2/2013, 13:45

Nadam se da necu fuliti sa ovim pitanjem ovde.

Uglavnom radila sam hormonalni status na 5. dan ciklusa i da bi otisla ginekologu potrebno je jos da uradim insulinemiju.
Inace sve to radim rad toga sto cekamo bebicu vec preko 3 godine i nikad nista, a do sad su nam nalazi bili uredu - ali eto..nije nam se dalo.

Znaci, dok ne odradim insulinemiju nista od mog tumacenja nalaza hormona, pa ako se neko razumije u to bila bih jako zahvalna za bilo kakav odgovor.

Radeni u folikularnoj fazi.

Zenski hormoni:
FSH 7,3
LH 5,3
PROGESTERON 0,6
ESTRADIOL 0,134
PROLAKTIN 173

Stitna:
TSH 2,3
FT3 8,0
FT4 14,2

Testosteron 3,7


Hormonski status - Page 8 Thankyou
arhitetkica
arhitetkica

Broj poruka : 8
Godina : 39
Location : Tuzla, BiH
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od nena beba 21/2/2013, 14:12

arhitetkice daj ref vrednosti iz tog laba i daj merne jedinice.
a zasto 5ti dan? radi se 2 ili 3 dan ciklusa...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od arhitetkica 21/2/2013, 14:15

Pa moja gin. mi je rekla da radim od 2. do 5. dana i dok sam sve uganjala to se desilo 5. dan.
Nalaz mi je kuci, kod sebe sam imala samo te vrijednosti, ali cim stignem kuci napisem ti sve sto pise na nalazima.

Hvala ti puno!
arhitetkica
arhitetkica

Broj poruka : 8
Godina : 39
Location : Tuzla, BiH
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od arhitetkica 21/2/2013, 16:46

nena beba ::arhitetkice daj ref vrednosti iz tog laba i daj merne jedinice.
a zasto 5ti dan? radi se 2 ili 3 dan ciklusa...

Eh evo mojih vrijednosti za folikularnu fazu:

ZENSKI HORMONI
FSH 7,3 U/l (2,4-9,3)
LH 5,3 U/l (1,9-8,0)
PROGESTERON 0,6 nmol/l (1,3-3,4)
ESTRADIOL 0,134 nmol/l (0,08-0,79)
PROLAKTIN 173 mU/l (90-523)

HORMONALNI STATUS STITNJACE
TSH 2,3 µlU/mL (RIA vrijednosti 0,3-4,0; DELFIA 0,63-4,19)
FT3 8,0 pmol/L (RIA 3,4-8,5; DELFIA 4,6-7,8)
FT4 14,20 pmol/L (RIA 10-25; DELFIA 9,8-16,8)

TESTOSTERON
3,7 nmol/L (za zene: 0,3-3,4)


Hormonski status - Page 8 Thankyou
arhitetkica
arhitetkica

Broj poruka : 8
Godina : 39
Location : Tuzla, BiH
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od nena beba 21/2/2013, 17:34

kao sto i sama vidis, van granica su ti progesteron, testosteron, i ft3 (ili on mozda i nije?).

odnos fsh i lh ne bi trebalo da je veci od 2.5 sto kod tebe i nije (7.3/5.3 priblizno 1.nesto... da ne racunam sad). mislim da je to ok. posebno sto je 5ti dan ciklusa znaci lh polako raste... ne znam zasto je dr rekla da moze sve do 5tog dana, to prvi put cujem. mozda su ti ciklusi duzi ? 30 i kusur dana?
sve u svemu verovatno bi rezultati bili jos bolji da je radjeno 2 ili 3 dan. tj realniji.
testosteron kao "muski hormon je nesto visi, ali ne mora da znaci da je to uzrok... moze se proveriti u sledecem ciklusu... meni najsumnjivije to sto je progesteron nizak...
to se posle postupka nadomesti depo progesteronom ili utrogestan vaginaletama, ali uz dogovor sa dr mozes ti to i posle "kucnih radova"...
eto ukratko. sigurno ce ti jos neko ko je "svez" u ovoj prici pomoci vise...
srecno!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Ema78 21/2/2013, 17:45

Athitektice, cini mi se da ti je testosteron malo povisen, ali ovde ne pise da li je radjen ukupni ili slobodni testosteron, jer je taj slobodni jako bitan kod PCOS. Ukupni moze ponekad da bude povisen, jer se mere i njegovi nosaci, belancevine, pa da se dobije lazla slika.
Ostalo deluje ok, nesto mi je sumljiv progesteron, ali kako si ovo radila 5. dc, ne znam... a moj savet je da uradis OGTT s insulinemijama, da bi se iskljucila ili potvrdila insulinska rezistencija, koja moze da utice na povisenje vrednosti testosterona.
S obzirom na tvoje godine, ja bih ti preporucila i da uradis lipidni status, posebno vrednosti dobrog, loseg i ukupnog holesterola, jer ako ti svi ostali rezultati budu dobri, a vrednost dobrog holesterola ispod granice ref. vrednosti, verovatno je da se radi o pocetku tzv metabolickog sindroma koji je uvod u insulinsku rezistenciju i hormonalne disbalanse( PCOS SY i PCOS like SY)

Pored hormonalnog statusa, bitan je i izvestaj ginekologa, kakvi su ti jajnici...zatim karakteristike ciklusa, koliko traje, na koliko dolazi, da li imas pms..

I ne brini, diskretni hormonalni disbalansi se obicno lako resavaju, samo je jako bito da se postavi tacna dijagnoza, jer se na osnovu nje odredjuju doze lekova. Sve sto sam ti napisala je iz mog licnog iskustva.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od nena beba 21/2/2013, 18:03

Ema78 :: insulinska rezistencija, koja moze da utice na povisenje vrednosti testosterona.
... vrednosti dobrog, loseg i ukupnog holesterola, jer ako ti svi ostali rezultati budu dobri, a vrednost dobrog holesterola ispod granice ref. vrednosti, verovatno je da se radi o pocetku tzv metabolickog sindroma koji je uvod u insulinsku rezistenciju


ovo pojma nisam imala, oci mi otvori ema! i kod mene je testosteron bio nesto visi i to mi uvek smetalo ali dr-kovima nije. posle se ispostavila ir.
drugo, dobar holesterol par puta bio nizi i meni i to smetalo ali dr-kovima nije... govorili nema to veze... nisam znala ali sam "osecala" da ima neka veza...
eto posle toliko godina, saznajem da ima...
ma znate sta devojke, happy i ostale, od ovih nasih "istrazivanja" i saznanja moze da se napise najbolji moguci prirucnik za borbu protiv steriliteta! da sa naslovi "sta sve pre vto!"
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Ema78 21/2/2013, 20:06

Ja kada sagledam sta sam sve naucila od kada sam usla u pricu sa sterilitetom, glava me zaboli...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od arhitetkica 22/2/2013, 08:03

Kolko odgovora! Hormonski status - Page 8 Bc6
Hvala vam na ovako opsirnoj prici o mojim hormonim!
Mislim da mi ni moja dr. ne bi ovoliko rekla. Hormonski status - Page 8 Bb5

Nego, da li znate cemu nizak progesteron?
Visok testosteron? Na sta ukazuju? Ili se to bez dodatnih nalaza ne moze zakljuciti?

Prije nekih 5,6 dana procitah da se testosteron regulise vitaminom E, pa sam sebi to uvela.
Cak sam pocela da koristim smokve u maslinovom ulju koje su poprilicno u njemu ostojale - za regulaciju hormona (koristila sam ih nekih 20ak dana prije nalaza, i nastavila koristiti poslije nalaza).

OGTT sam radila.Prije njega sam morala uraditi nalaz secera u krvi koji je iznosio 4,6 mmol/L (ref. vrijednost 4,1-5,9), pa poslije OGTT na 120 minuta. Prvo vadenje 5,0 mmol/L, nakon toga sam popila glukozu i cekala dva sata. Drugo vadenje 4,0.
Insulinemiju jos nisam uradila. Klinicki centar nema trenutno reagenasa za nju, a ne daje mi se privatno oko 130 eura za taj nalaz. Hormonski status - Page 8 Bg6

I da, kod nas se hormoni u prvoj fazi rade od 2. do 5. dana MC. Moje mjesecnice su kao svicarski sat otkako sam ih pocela dobivati.
28. dana mi traje ciklus. Nisu specijalno obilne, tj. drugi dan imam malo vise krvarenja, ostali dani onako, normalno. Traju po nekih 5,6 dana.Prvi dan bolan samo tako!
Kad sam pisala o svemu evo jos malo. :) Nalaz od muza normospermia.Radila sam HSG prosle godine u 7. mjesecu. Sve prohodno. Folikulometriju radila prosle godine cak 6 mjeseci. Ovulacija dode, folikuli u odlicnom stanju, rastu, sve ok, ali opet nista. Hormonski status - Page 8 Bf5

To je to, u kratkim crticama. Hormonski status - Page 8 Bb5

arhitetkica
arhitetkica

Broj poruka : 8
Godina : 39
Location : Tuzla, BiH
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od nena beba 22/2/2013, 09:23

arhitektice, smokve u maslinovom ulju snizavaju visok fsh koliko ja znam. tebi to ne treba.
ogtt sa insulinemija je prvo sto treba da uradis. mislim da definitivno hormone moras raditi 2-3 dan ciklusa.

kolika je debljina endometrijuma u ovulaciji?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od arhitetkica 22/2/2013, 09:40

nena beba ::arhitektice, smokve u maslinovom ulju snizavaju visok fsh koliko ja znam. tebi to ne treba.
ogtt sa insulinemija je prvo sto treba da uradis. mislim da definitivno hormone moras raditi 2-3 dan ciklusa.

kolika je debljina endometrijuma u ovulaciji?

Ponovo mi nalazi kuci, ali kolko se sjecam bio je zadovoljavajuci.Nista, opet pisem kad kuci dodem. Very Happy
Vjeruj da mi je moja dr., jako cijenjena ovde kod nas, a i sire - sto se tice neplodnosti, dala uputnicu da radim hormone od 2. do 5. dana ciklusa.
Znaci bolje ne napustim smokve?
A vrkuta? Vitamin E za testosteron?

Mah joj, kod nas ti je sve to nekako naopako. Prvo mi kazu uradi posebno ogtt, hormone i insulinemiju.
Ok, odem ja da uradim ogtt, nakon toga hormone, a na istom mjestu rade i insulinemiju. Urade mi hormone i kazu da trenutno nemaju materijala za insulinemiju, a i da nije bilo potrebe da ranije radim ogtt radi bodenja (2 puta ogtt i 4 puta insul.) i da se to oboje zajedno radi.
Kako god, kada budem radila insul. ako bude trebalo uradit cu nanovo ogtt.

arhitetkica
arhitetkica

Broj poruka : 8
Godina : 39
Location : Tuzla, BiH
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Ema78 22/2/2013, 09:50

Ako je povisen testosteron, on moze da ukaze na hiperinsulinemiju, ali kao sto sam vec napisala, postoji razlika izmedju slobodnog i ukupnog testosterona.
Visok insulin moze da uvede u neki od disbalansa, najcesce se nalazi kos zena sa PCOS, ali ne mora da znaci.
Da bi se pokazalo tacno stanje, potrebno je uraditi OGTT sa merenjem insulina i glikemije na pola sata, jer se cesto skok vidja u 30 i 60. minutu.
Posto svi hormoni cine jedan zatvoren sistem, poremecene vrednosti jednog, sigurno ce dati problem sa drugim hormonom.

Sto se tice progesterona, on ukazuje na kvalitet ovulacije. Njegova vrednost moze da varira iz meseca u mesec, jer nije svaki mesec ovulatoran. Da bi pratila svoje ovulacije, mozes preko interneta d kupis takozvane LH trake i da pratis skos LH hormona, tj da tacno ciljas plodne dane. Samo ukucaj LH trake i pojavice se sajt...Znaci, LH hormon i progesteron se odnose na ovulaciju. Ako imas manjak progesterona, aon se lako dodaje, ne brini.

E sada, u Beogradu, u laboratoroji KOnzilijum, ceo set analiza hormona, od nekih deset, kosta oko 130 e, a OGTT sa insulinemijama oko 50 e. Ne verujem da su neto posebno menjali cene...ali racunaj 200 e sa sve sto se tice hormona u vezi sa sterilitetom.

Ako se ispostavi da ti je insulin problem, kao terapija se daje metformin, specijalan rezim ishrane i preporucuje se vezbanje.
Ja imam hipoinsulinemiju, koja se nije videla pri normalnom vadjenju krvi, ali OGTT je pokazao.Takodje, u trudnoci imam savrsenu regulaciju secera, iako imam IR, i jedem UH, doduse u manjoj meri, a opet etoproblem sa insulinom.

Iz mog ikustva, IR nije bila 100% uzrok steriliteta....mi smo krenuli odatle, alise na kraju ispostavilo da mm ima ASA ( imas posebnu temu o tome). Posle jednog filtriranja sperme, i jedne IUI ja sam ostala trudna... Tako da, sve zavisi od slucaja do slucaja,samo nemoj da se demoralises...

Preporuka za pocetk, dok ne vidite sta i kako je da ti uzimas neki pd preparata koji regulisu ukupni hormonski status, na biljnoj bazi, folnu kiselinu od 400mg. nije losa stvar ulje od zuto gnocurka, ima ga u kapsulama. Nemoj opterecivati organizam vestackim vitaminima, bolje se hrani raznovrsno. A za tm moze cink, selen i vit c, ima ga u Biofarovim sumecim tabletama,oni uticu na poboljsanje kvaliteta sperme....
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Ema78 22/2/2013, 09:51

Odose poruke u isto vreme..
Mozes ti da pijes vit E, nece onda skodi, samo uzimanj manje doze, ali treba naci uzrok zasto je taj hormon povisen( i da li je povisen), pa onda ciljati uzrook, ne posledicu.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od arhitetkica 22/2/2013, 10:07

Hvala Ema78, hvala nena beba!
Od srce hvala na ovako opsirnim odgovorima.

Za alternativu na prirodnoj bazi i za vitamine sam pitala samo u tom slucaju dok cekam da iskupim sve nalaze, cije skupljanje ide veoma sporo, pa se bojim da ako uradim za mjeces insulinemiju da mi nalaz hormona vec nece biti odgovarajuci. Rolling Eyes
Kod nas ogtt+inslulinemija kosta oko 250KM, to podijelis sa 1,95 i dobijes kolko je eura, a ne daje mi se taj novac ako vec mogu nalaz da uradim na klinickom centru besplatno, iako ne ide brzo kao kad ga privatno radis.. Rolling Eyes

A demoralisanje, to me je proslo u zadnje vrijeme.Prosle godine kada mi je moj bivsi ginekolog oko 8 mjeseci radio svaki mjesec po 2 puta klasicne preglede i uvijek isto i nikad nista konkretno nije rekao - e tada sam bila totalno demoralisana.
A sad imam cilj - skupiti sve trazene nalaze i onda cemo da vidimo kako i sta dalje, jer fakticki 3 godine sam se vrtila u krug, a redovno sam posjecivala ginekologa, i jedino konkretno sto sam uradila je HSG.
Uh kako sam ljuta na njega i sve koji su bili prije njega! Mad
arhitetkica
arhitetkica

Broj poruka : 8
Godina : 39
Location : Tuzla, BiH
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od arhitetkica 22/2/2013, 17:59

nena beba :: kolika je debljina endometrijuma u ovulaciji?

Eh evo mene sa endometrijem.

Evo npr. 12. dan endometrij trolinijski, pravilan, kontinuiran, debljine 8,6mm.
18. dan end. sekretornog tipa 11mm, 27. dan isto tako sekretornog tipa 13mm.
To je jedan mjesec, iako mi fali jedan dan tu, 7. dan.Moj gininekolog mi je preporucivao da dodem 7., 12., 18. i 26. dan ciklusa.
Nesto ne mogu da se snadem u svim ovim nalazima. Rolling Eyes
Recimo drugi mjesec vrijednosti su mozda za nekih 0,5mm, neki mjesec i za 1, ali ovo sto sam gore napisala su najnize vrijednosti koje sam imala. Prosle godine april-maj.
arhitetkica
arhitetkica

Broj poruka : 8
Godina : 39
Location : Tuzla, BiH
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Januar 26/2/2013, 18:03

Drage moje,
ja sam danas dobila rezultate nalaza. Stanje je ovako:
estradiol 75.81 ng/L 12.5-166
LH-9.03 IU/L 2.4-12.6
FSH-9.73 IU/L 3.5-12.5
progesteron 0.884 ng/ml 0.2-1.5
prolaktin 291.4 uIU/ml 102.0-496.0
testosteron 0.44 ug/L 0.06-0.82. Nalaze sam radila 2dc. Prvi put ih radim i slabo se snalazim. Vidim da su svi u okviru referentnih vrijednosti, ali se nerazumijem u odnos izme?u LH i FSH. Od sutra pocinjem sa Microgynonom.

Januar

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od laKole 27/2/2013, 13:01

januar, fsh je (za malo) viši od lh (kao što i treba biti, obrnuto je najčešće slučaj kod pcosa).
ne brini, hormonska slika je ok, nema alarmantnih vrijednosti. znaće doktori šta da rade sa tobom. Wink
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Januar 27/2/2013, 17:45

Znace svakako. Kad sam otisla da podigne rezultate nalaze gin. mi rece da odnos izmedju FSH i LH treba da bude 3:1. Do 10.04. trebam nalaze dostaviti u Jevremovu pa cu cuti i misljenje Milice I. i prof. Vlaisavljevica. Ja sam misljenja da sa ovim nalazima mogu u postupak.

Januar

Broj poruka : 32
Datum upisa : 05.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od laKole 27/2/2013, 19:48

ja nisam nigdje pročitala da je idealan odnos fsh:lh 3:1, već uglavnom od 1:1 pa do 2:1. zbunjen
evo ovdje malo o odnosima između hormona (mada je fokus na povišenom fsh i oslabljenoj ovarijalnoj rezervi) https://kutak.forumotion.com/t576-povisen-fsh-i-markeri-ovarijalne-rezerve
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Pahuljica 1/3/2013, 22:53

Molim Vas sa komentar.Nova sam na forumu.
LH 3,1 mIU/mL (2,4-12,6)
FSH 6,0 mIU/mL ( 3,5-12,5)
PROGESTERON 0,43 ng/mL (0,2-1,5)
PROLAKTIN 495 uIU/mL (102-496)
TESTOSTERON 0,05 ng/mL (0,06-0,82)
ESTRADIOL 68,97 pg/mL (12,5-166)
TSH 4,490 uIU/mL (0,270-4,200)
FT3 5,8 pmol/l (3,1-6,8)
FT4 pmol/L 17 (12-22)

Da li neko moze da mi kaze zasto je testosteron snizen, i da li je estradiol previsok za folikularnu fazu, a progesteron prenizak? Hormoni su radjeni 3 dan ciklusa.Imam 38 godina.
Pahuljica
Pahuljica

Broj poruka : 4
Datum upisa : 02.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od OKacica 2/3/2013, 10:05

Zdravo Pahuljice, dobrodosla na forum zagrljaj . Pre nego sto se javi neko od devojaka koja ima vise iskustva ja bih rekla da bi trebalo da proveris hormone stitne zlezde, TSH ti je iznad granice a i ostali su blizu gornje granice, sto se tice repr.hormona oni su ti po meni ok, svi osim prolaktina koji je na gornjoj granici, mada to moze biti i od nekog trenutnog stresa i neke nervoze. U svakom slucaju najbolje je da se konsultujes sa nekim endokrinologom, mada ti rez.generalno nisu losi uopste.

Pozz anđeo
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 8 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu