Preimplantaciona genetska dijagnostika PGD

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Preimplantaciona genetska dijagnostika PGD - Page 3 Empty Re: Preimplantaciona genetska dijagnostika PGD

Počalji od bak taj 3/5/2015, 18:35

Eho, hvala ti puno. Ovaj prvi link je za intervju u kom bas pricaju sve ono o cemu sam pisala. Ispada da sam kandidat 100%. Poenta je da tek pocinje ovde, a mene gazi vreme. Radujem se zbog cura koje ce tek doci, dok se oni obuce i stanu rame uz rame sa iskusnim klinikama. 
Svaka cast!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 43
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preimplantaciona genetska dijagnostika PGD - Page 3 Empty Re: Preimplantaciona genetska dijagnostika PGD

Počalji od Eho taj 3/5/2015, 23:47

Obucili su se vec u inostranstvu, a od 21.3. su sa njima u Betaniji neko vreme radili vec iskusni doktori iz inostranstva. Do sada bi trebalo da vec rade samostalno. Jedino sto ne znam sta se desava sa idejom da to bude o trosku RFZO. Mislim, nije do lekara, nego do RFZO, oni su ti koji kasne milion svetlosnih godina sa administracijom, cak i kada se steknu tehnicki i strucni uslovi. Plus, tu su i politicki razlozi iz kojih sve ono pozitivno sto uradi Pokrajinski sekretarijat za zdravstvo, socijalnu politiku i demografiju ne dospeva u medije van Vojvodine u dovoljnoj meri.

Ako saznam nesto, javim. Ali svakako mozes da pozoves Betaniju da pitas.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 4/5/2015, 00:11

Ima na snimku, odgledala sam ceo  Wink Poceli su da rade, uradili su 8 analiza (8 embriona su analizirali )do sada. Planiraju da rutinski rade od sledece godine, a da prvih 100 parova bude besplatno. Ti parovi ce biti iz nacionalnog (pokrajinskog)  programa VTO, koliko sam shvatila, mada moram priznati da taj deo nisam najpazljivije slusala.
Kao sto rekoh, taman dok neke mladje cure dodju na red radice se rutinski i mnogo mi je drago zbog toga.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 43
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Eho taj 4/5/2015, 01:02

Ali trebalo bi da neke privatne klinike vec to rade. Barem vidim da reklamiraju obe metode na svojim sajtovima. Izmedju ostalih, i Ferona. No, nisam stigla da se raspitam. Jos. Very Happy

Inace, pokrajinski i nacionalni program su dva razlicita programa. Nacionalni je za parove bez dece, a pokrajinski za one koji zele drugo, trece i svako naredno dete. Moguce da ce u pokrajinskom to finansirati, jer ove iz nacionalnog dok docekaju (RFZO i njihove vajne komisije Rolling Eyes ), svi cemo vec o penziji razmisljati. Very Happy
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanja 73 taj 25/2/2016, 19:48

bak ::
PGD/PGS
Najčešći uzrok neuspešnog usadjivanja (implantacije) zametka (embriona) u materici i pobačaja u prvih 3 meseca (prvom trimestru) trudnoće su genetske anomalije. Genetske informacije se nalaze na hromozomima.
Ukoliko se prati tj. nastoji otkriti odredjena anomalija na hromozomima embriona, koja je prisutna kod jednog ili oba partnera radi se o metodi PGD - predimplantacionoj genetskoj dijagnostici.
Ako se testiraju pojedini izabrani hromozomi, kod inače zdravih partnera, radi se o predimlatacionom genetskom skriningu – PGS.
Predimplantaciona genetska dijagnostika je laboratorijska metoda koja je razvijena da bi se ispitala hromozomska informacija embriona, utvrdjivanjem broja izabranih hromozomskih parova, sa ciljem da se odrede zameci (embrioni) sa normalnim brojem hromozoma procenjivanih parova, pre prenosa embriona u matericu .
PGD metodom nije moguće utvrditi sve genetske i hromozomske poremećaje. Ovom metodom se ne utvrdjuju poremećaji na nivou gena ili druge malformacije i urodjene razvojne anomalije .
72 sata nakon oplodnje, kada zametak (embrion) ima već veći broj ćelija, iz njega se izdvoje jedna i više ćelija na kojima se izvrši PGD.
Ovim postupkom obično ne dolazi do bilo kakvih oštećenja embriona i on dalje nesmetano nastavlja svoj razvoj. Nakon dobijenih rezultata PGD ispitivanja moguće je preporučiti tj. odrediti koji su embrioni pogodni za transfer.
Vršenje PGD ispitivanja ni u kom slučaju ne nadoknadjuje prednatalni skrining urodjenih anomalija razvoja u toku trudnoće.
http://www.fertility-ivf.eu/si/pdg-pgs-hr.html
Evo koga mrzi da trazi
znam da se radi u feroni i u jevremovoj zanima me cena
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 900
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu