KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 22/4/2013, 13:04

Miljic radi i u Jevremovoj i kod Ivanovica. Ako hoces kod njega, zovni i jedne i druge, pa vidi gde mozes pre da uletis.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od neca73 22/4/2013, 13:08

BiKsi :) ::Stigli mi rez. iz Konzilijuma za PAI
Nalaz: U analiziranom uzorku nađen je 4G/5G genotip koji dovodi do povećane ekspresije PAI gena, odnosno povećanih nivoa plazminogen aktivator inhibitora-1
Imunologiju sa KCS čekam, nadam se da će stići za 7 dana.

Tetrebka, znam da i ti imaš ovu mutaciju, a i Jeca Peraca koliko shvatih ima istu kombinaciju kao ja, onu, zbog koje sam se plašila da će se desiti PAi mutacija udružena sa povišenim anti TPO. I to mi reče prof Šumarac za povišena antitela nije problem samo ako nisu udružena sa nekom od mutacija, e ima li još šta da mi nadju, baš sam se smorila. A prosto sam bila ubedjena da će mi i ovaj gen biti ok, al ne lezi vraže. Sad moram da magistriram i ovu temu, i to brzopotezno, jer za 10-ak dana mišljah da akcijam po pitanju bebe. Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 444178 Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 444178 Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 444178

Šta mi predlažete, kako na najbrži mogući način da stignem do Miljića ili Elezovića, koga predlažete? Privatno naravno, ne mogu čekati na državno zakazivanje, jer mi se postupak baš primakao.

Biksi, 4g/5g je heterozigotna mutacija, i ne bi trebalo da ti pravi probleme. Imam je i ja, i receno mi je da je to u redu, i da posto nije homozigotna mutacija ne uzimam nikakvu terapiju.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od djole42 22/4/2013, 15:11

Biksi ,mutantu ki ja lol! ,evo ti je standardna Leskovačka mućkalica sa kojom se i moja dr.hematologica slozila u potpunosti .Kopirah ti moje postove čisto informativno Wink


Leskovačka mućkalica
djole39 ::


Ja dobih terapiju zbog 4G/5G ,
- aspirin 100 1x,
-folan 2x1 ,
-bevipleks 2x2
- pred postupak ću primiti ampulu OHB
-od aspiracije fraksi (koja doza ne znam ,o tome ćemo sa dr.-om kad se vidimo )

djole39 ::Eto ja bila juče kod hematologice Very Happy

Još jednom sam jako prijatno iznenadjena .Dr ,mlada ,upućena i pre svega zainteresovana i jako jako ljubazna ,strpliva,otvorena za priču.....
Reče da je za vikend bila na nekom simpozijumu gde su prikazivana razna istrazivanja o trombofilijama i trudnoći .....neke studije pokazuju da imaju uticaja na implantaciju ,druge pokazuju da baš i nemaju neki uticaj i reče dr. da se jako posvadjala sa kolegama jer nju ne interesuju ni procenti ni istrazivanja i ako uz pomoć fraksija ima i jednu uspešnu trudnoću ,to je njoj dovoljan dokaz da mutacije imaju i te kakav uticaj .
Vodila je raspravu i oko toga da ove analize postanu sastavni deo analiza pre VTO i posle prvog spontanog kod prirodnih trudnoća .

Što se mene tiče ,slozila se sa terapijom koju sam dobila iz LE ,2x2 beviplex,2x1 folnak i 1x1 aspirin 100. Posle aspiracije prvi fraksi 0.3 i tako do pozitivne bete Very Happy .Kad dobijem rezultat bete ,sledećeg dana fraksi u 8h ujutro a u 12h vadjenje krvi pa na osnovu rezultata korekcija terapije (strogo naglašeno vadjenje krvi 4 h posle fraksija )
Jedino što nisam imala odradjeno je onaj anti beta2glikoprotein.odradićemo ga posle bete+

Sve u svemu ,jako sam zadovoljna !

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od noja 22/4/2013, 16:14

Ja se slazem sa djoletom u potpunosti
, dimer proveravati trombocite,
Sa sve terapijom , kako sam ispratils cini mi se miljic vise daje terapiju
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od sareni leptir 22/4/2013, 16:39

ja cekam ostale nalaze trombofilije ,samo neznam dali su mi u kc nis -sve odradili..a pise na nalazu
uraditi trombofilije
kks ,koagulaciju ,lac plus set ...
neznam dali ce mi protein s i protein c uraditi ...(ja pitala ,rekose tada da ce uraditi ---e sad ...ko zna ).
koliko se ceka na rezulatate ,ako po nesto moram uraditi u priva labu ---ako su ensto propustili ....mislim na sklop trombofilija ... Embarassed
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 22/4/2013, 16:53

Sta bih ja bez vas, carice moje! Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 543728 Poslala sam email u LE, cekam sutra odgovor. Djole, ja sam beta2gpi uradila uz sva ostala antitela i sad cekam nalaze, bice valjda za 7 dana. Bas si mi potanko objasnila, hvala ti, hvala i ostalim curama, bas ste srculencad!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 22/4/2013, 16:59

MIslim da je Miljic svaki drugi utorak u Jevremovoj , popodne iza 6... ja sutra imam kod njega...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 22/4/2013, 17:01

He, he, Nince, da ti posaljem emailom moje nalaze, pa mu ti ponese, i posaljem ti kes, i ja mirna! :))))) lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 22/4/2013, 17:05

Very Happy suti jedva sam ga ukebala, pretrpan je... ali ako hoces, zovi sutra prije podne, jer on obicno kad odlazi utorkom kaze kad ce opet da dodje, tako da bi sutra trebali da mogu poceti zakazivati z njegove nove termine :)

Ja imam hiljadu pitanja za njega, jer mozda vise necu moci putovati, pa moram sve da ispitam sad...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 22/4/2013, 17:45

Rekli mi da zovem sutra vece posle 21h, tad ce znati njegov sledeci termin. Mada ako uspem kod ove Djoletove dr da dodjem, onda Miljica necu ni juriti.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 22/4/2013, 18:54

ja Miljica toplo preporucujem, samo da znash - mislim da bas puno zna... :) a i oprezan je u davanju terapije, ne sipa sakom i kapom, ali gdje treba, tu daje...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od neca73 22/4/2013, 19:23

stvarno djole, hvala opet, kod mene sve nesto naopacke...znaci za pai nisam dobila nista...
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 22/4/2013, 20:54

Hvala cure!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tetreb 23/4/2013, 07:58

Biksi nije to strašna mutacija opušteno samo treba dobra priprema pred vto, ja imam i MTHFR isto heterozigot a vadila sam ponovo antiTPO i antiTG I NEMAM IH manje od 10 a imala sa ANTI tpo 163 prošle godine ui aprilu
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od neca73 23/4/2013, 08:22

tetreb, i ja imam istu kombinaciju kao i ti, sta si dobila od terapije.
ja samo folnu koju pijem i inace, i bevipleks 2 x 1 da pijem mesec dana, a sa tim sam vec zavrsila.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tetreb 24/4/2013, 07:42

Neco73 za sad pijem folnu 2x1, aspirin 100 uveče 1x1, beviplex 2x1,selen 2x1 po 50mcg.i pijem eutirox standardno
mislim da moraš piti aspirin100 svaki dan a i sve vitamine do kraja ne samo mesec dana.Hematolog mi rekao da aspirin moram piti do daljnjeg a posle heparin od aspiracije i da se javim obavezno pred sam postupak
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 25/4/2013, 09:22

Evo ovde prebacujem Ivvin post sa koraka. Pa nek doda ko sta ima jos od analiza:
invitroveritas ::Lutke moje, hvala, hvala i hvala! Ne brigajte za Ivv, strategija je keva i ovo se neće na ovome završiti;-)

Nego, imamo pametnija posla: potrebna mi je vaša pomoć. Sastavvila sam listu (nisam mogla da spavam, probudila sam se u 4h prvi put u životu, j....li im kevu bezobraznu) šta je sve potrebno da uradim od analiza. Napisaću ovde a vas molim d aje dopunite ukoliko smatrate da je korisno i da sam nešto propustila. Hajde da moj drugi i poslednji put uspe!

Lista:
AMH, Inhibin B, prolaktin, LH, FSH, TSH, estradiol, progesteron...nastavi;-)

IR, OMG;-) Trombofilije, Vitamin D...

Imam listu za program države, tamo piše većina stvari a vi dopunite ako mislite da bi meni moglo da bude važno. Ostalo će endo doca da sastavi ali čisto da ne idem k'o guska u maglu;-)

Hvala, budimo praktične a možda i drugima bude korisna ova razmena.

Ljubim naj!!!

lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 25/4/2013, 09:26

IVV, obavezno hormone štitne žlezde: TSH, fT3, fT4.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od neca73 25/4/2013, 09:27

Evo ja da dodam ovo
Anti-Tg (greskom stavila anti-tsh)
Anti-TPO
ANA
Ivv, to sam ja radila a da vidim da nema na tvojoj listi.


Poslednji izmenio neca73 dana 28/4/2013, 13:51, izmenjeno ukupno 1 puta
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 25/4/2013, 09:29

Radimo i proteine C i S yes

ANA, APA i Lupus antikoagulans isto skoro svi rade.


Protein C je protein u čovjeku koji ima važnu ulogu u sustavu zgrušavanja krvi. Protein C je vrlo važan fiziološki antikoagulans. Protein C je enzim serinska proteaza ovisna o vitaminu K koju trombin aktvira u aktivirani protein C (aPC). Aktivirani protein C (sa proteinom S i fosfolipidima kao kofaktorima) razgrađuje Faktor Va i Faktor VIIIa u siszemu zgrušavanja krvi (koagulacija).
Deficit proteina C je rijetka genetska bolest u kojoj postoji predispozicija za vensku trombozu i spontane pobačaje, dok je rezistencija na aktivirani protein C stanje u kojem postoji nemogućnost razgradnje faktora V i/ili faktora VIII (najbolje poznat i najčešči nasljedni oblik je Faktor V - Leiden).
Gen za protein C nalazi se na drugom kromosomu i naziva se PROC gen.
Protein S je vitamin K ovisni plazmatski glikoprotein koji nastaje u stanicama endotela. U krvotoku postoje dva oblika proteina S: slobodni i u kompleksu povezan s proteinom C4b sustava komplementa. Kod ljudi protein S je kodiran genom PROS1.
Najpoznatija uloga proteina S je u antikoagulaciji gdje samo njegov slobodni oblik služi kao kofaktor aktiviranom proteinu C u njegovoj razgradnji (inaktivaciji) Faktora Va i VIIIa sustava zgršavanja krvi. Protein S može i vezati negativno nabijene fosfolipide, koji se nalaze na stanicama u procesu apoptoze, tako povezuje fagocite sa "umirućim" stanicama i olakšava fagocitozu.
Deficijencija protein S je rijetka bolest uzrokovana mutacijom gena PROS1 koja povećava rizik tromboze.


Антинуклеарна антитела (АНА), су антитела уперена против ћелијског једра. Она се налазе у крви готово сваког болесника са лупусом. Ипак, позитиван АНА - тест, сам по себи, није доказ за лупус. Тест може бити позитиван и код других болести, а у око 5% случајева може бити присутан и код здравих особа.

Имунолошки поремећаји; се односе на ауто-антитела која се налазе у крви и указују на лупус:
1. Антитела на дезоксирибонуклеинску киселину-анти ДНК - антитела, су ауто-антитела уперена против генетичког материјала у ћелији. Првобитно су пронађена код лупуса. Овај тест се често понавља, зато што се број анти ДНК антитела повећава када је лупус активан, што лекару помаже да процени степен активности болести.
2. Анти-См антитела (која носе име прве болеснице у чијој су крви била пронађена - »Смит«). Ова ауто-антитела се искључиво налазе код лупуса и често помажу да се потврди дијагноза.
3. Позитиван налаз на антифосфолипидна антитела. Антифосфолипидна антитела су аутоантитела уперена против сопствених фосфолипида (делова ћелијске мембране) или протеина који садрже фосфолипиде. Два најпознатија антитела су антикардиолипинска антитела и лупусни антикоагуланс. Антифосфолипидна антитела се могу наћи код 50% особа са лупусом, али се такође срећу и код неких других аутоимунских болести. Ова антитела појачавају згрушавање крви у крвним судовима и повезују се са неколико манифестација укључујући тромбозу артерија и / или вена, смањен број тромбоцита (тромбоцитопенија), мигренозне главобоље, епилепсија и црвенкасто ишарана кожа. Уобичајено место згрушавања у крвним судовима је мозак, што може довести до шлога, али се јавља и у венама коже и бубрега.



Poslednji put izmenio missile dana 25/4/2013, 09:35, izmenio ukupno 3 puta
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 25/4/2013, 09:32

D-dimer – za rano otkrivanje tromboze dubokih vena. Može biti blago povišen u toku menstrualnog ciklusa.

IR - Insulinska rezistencija
Insulin je hormon koji proizvode beta ćelije u pankreasu kao odgovor na povećan nivo glukoze u krvi. Svaki put kada jedemo, nivo glukoze i insulina u krvi raste i pada tokom nekoliko časova. Ugljeni hidrati na prvom mestu, ali i proteini, stimulišu lučenje insulina čiji je zadatak da transportuje glukozu i amino kiseline u naše ćelije, kao i skladišti glukozu u vidu glikogena i jetri i mišićima. Višak unetih kalorija se skladišti u vidu masnih naslaga.
Studije pokazuju da u čak 70% slučajeva policističnih jajnika postoji problem sa insulinskom rezistencijom. Ovo se dešava kada je u krvi hronično povećan nivo šećera (usled stresa, nepravilne ishrane, metaboličkih poremećaja) što izaziva i konstantno visok nivo insulina. Vremenom, ćelije gube sposobnost da reaguju adekvatno na insulin (postaju rezistentne na insulin), a sam pankreas se iscprljuje i gubi sposobnost proizvodnje ovog važnog hormona, što stvara preduslove za razvoj dijabetesa.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od neca73 25/4/2013, 10:07

protein c, protein s i LA se rade u sklopu trombofilija. bar kod mene je tako bilo.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od InNaturaVeritas 25/4/2013, 11:59

UUUUUUUUUU, bravooooooo! Jedva sam našla ovu temu a Lili mi lepo poslala link. Joj, što je dobro ovo! Pišem, pišem! Hvala, hvala! Da, vidim neke od tih na spisku RZZO, a neke sam shvatila dok sam čitala teme. A šta je ono OGGT ili OTTG iliti već;-)?
I taj neki progesteron 17, ko zna kol'ko lupam ali znam d aje to bitno nešto...

I antikoagulansi, trombofilije...bugenvilije i razne strefilokoke i strepnjonjoke?;-)

Hvala lujke, hvala!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od laKole 25/4/2013, 12:16

ivv, što se tiče tombofilija, na dvije strane pustih krv:
- ono što mi zovemo stečene: na uputnici je pisalo veliki koagulacioni status(u sklopu koga se urade svi koagualcioni faktori, protein c i protein s), antitrombin, antikardiolipinska antiitijela i lupus koagulans skrining
-ono što mi zovemo urođene: analiza gena mthfr, protrombin, factor v leiden i pai-1

zatim, obavezno kompletan osnovni skring za štitnjaču - tsh, ft4, a-tpo, a-tg (ima tu još stvarčica ali su one specifične za određena oboljenja pa se rade kad se na osnovu ovih osnovnih posumnja na neki problem)

dalje, test opterećenja glukozom (ogtt) sa insulinemijama

i na kraju hormone, meni je endokrinolog tražila 2-5 dc fsh, lh, estradiol, prolaktin (poluprofil - vađenje u 8 i 16h), testosteron, kortizol (takođe poluprofil), dheas, acth i 7 dana nakon ovulacije progesteron.
kasnije sam uradila inhibin b i amh.

vitamine (folnu, d i b12) nisam radila jer svakako uzimam suplemente.

ako se sjetim još čega, dopuniću.
usne
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 25/4/2013, 12:28

17OH-PROGESTERON. Meni su i to dali da radim, ne znam čemu služi. Radi se privatno.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 39 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu