KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
bak
senka
maki79
korpica
Xena
lilya
ninica2
HappyGirl
Struzzo
maza1972
fenix
SannI-AlL
tuli
7-patuljaka
agata
anak
Shizika
JocY
Milijana
bobica83
dragana76ns
Likoli
Dacaa
buby
Tanja83
maus
Melina
dr mali pariz
dacca
MAAKKI
Kamilica
natalija
Marija86
dragmilk
Zoka83
Orline
cvrle76
Nefertari
cicsa80
noja
gagax81
BiKsi :)
Sneza
nolinica
Bokicalepotica
MARA
*AIDA*
Mali Princ
Mirjana
Mrvica
lolipop
KoMetaK
56 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 5/3/2012, 09:56

Pariz, gledam ticker, i nisam sigurna da čestitah 20-tu nedelju Very Happy
Ako nisam, evo sad...Šaljem poljupce za ta dva mala srca Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 275568

Mrvo, u utorak se gledate znači Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 196545
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 5/3/2012, 11:02

Da, jedva cekam. I ovaj put izdrzala sam mesec dana bez virkanja yes
Ali mislim da cemo ubuduce skratiti to malo. Sad sam vec nestrpljiva, i puna nekih pitanja, a verovatno ce i o na hteti da se vidjamo sda cesce jer je 8.mesec.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 5/3/2012, 11:04

Mrvica ::Miro, meni se to desava ne kad sedim, nego kad mi raste stomak. Tacno mi zategne i sutradan vidljivo je veci. Bar je meni tako u etapama rastao.
I da, onda kad sam posle ac imala problem sa stolicom, onda mi je isto tako zategnut bio.
Tačno sam i ja mislila da je to to, samo sam htela da proverim šta kažu ostale trudnice. Već mi se ovo dva puta dešavalo. Traje po dan, dva, pa popusti. Mislila sam da je zato što se ranije nisam mackala. Međutim, poslednjih dana me je jako svrbela sredina stomaka i perutala se, pa sam se mazala po dva puta dnevno.
Tačno se uvećao, odskočio i jako je tvrd.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 5/3/2012, 11:08

Ja tacno znam kad ce mi vidno porasti stomak. Dva dana jedem vise nego inace, samo mi se nesto gricka, svrbi me stomak, i eto ga sutradan odskoci, svi primete da je porastao. bas smesno.
Kaze mm preko noci sam mu veca. lol!
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 5/3/2012, 11:29

Mrvo, izdržala si mesec dana? Bravo as
Ja sam izdržala malo duže od mesec dana, ali više nemam nameru yes Dr mi je rekao da ćemo za sada na 3 nedelje pratiti, zbog praćenja posteljice. Čak mi je rekao da ćemo ranije krenuti sa CTG-om.
Pa vidiš, i ovom mom rastu je prethodio svrab i perutanje. Baš smešno Very Happy Da se preko noći uveća! lol!
Koliko ti se često to dešava?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 5/3/2012, 13:32

Pa tako, svakih mesec dana, nekad i ranije. Kako kad. Do sada sam bas primetila 4-5 puta, a mozda je bilo i vise nego nisam obratila paznju.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maki79 5/3/2012, 14:21

Pozdrav drugarke. Pomagajte za neki lekic koji bi smela da koristim sem cajeva i propolisa za prehladu u vidu bola u grlu i kijavice?
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 5/3/2012, 14:37

Maki, ja sam sebi napravila smesu od 1kg meda, teglice mlevenog susama i 125gr maslaca. Med vrlo malo zagreješ (staviš vodu u šerpu, pa u tu vodu teglu meda, da voda pređe 2/3 tegle) tek da se može u njega umešati maslac i susam. To je odlično za grlo i pluća! I naravno, puno limunade! Takođe ispiraj nos i grlo slanom vodom-prokuvaš 2dl vode sa kašičicom morske soli. Kad se ohladi time se ispiraj što češće, ili ako ti je lakše kupi marisol u apoteci.
Nadam se da će brzo proći zagrljaj
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 5/3/2012, 15:04

Very Happy hvala Orle! Prijavljuj se češće ovde, mesto ti je!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 5/3/2012, 15:16

Pariz Very Happy
Hoću, viš da stidljivo provirujem. Redovnija sam bila pre pozitivne bete Laughing
Još neki dan, i eto me stalno lol!
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 5/3/2012, 15:24

ej, nemoj stalno. Ovde staž ističe posle 9 meseci, onda dalje.Jes čula?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 5/3/2012, 15:34

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 612963
Pa da...Neću valjda da budem georgina Razz
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 5/3/2012, 15:42

pa to ti kažem Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 6/3/2012, 11:18

Drage moje, evo me, jos sam umorna od juce...
Za OGTT u Visegradskoj treba da se bude tamo u 7, na salteru.
Pri tom, to je bio i najgori deo, jer sedis u nekom zagusljivom hodnicicu, ne daju ti ni kap vode, a vazduha neeeeema ni malo...
I tako sedis, sedis... dok se sestra ne smiluje da ti da neki papiric i posalje te na prijem salter.
Meni se bilo tako slosilo da sam morala da se skinem u majcu kratkih rukava i da se umivam ledenom vodom, ali ne da i kap vode - sto se ispostavilo da je totalno sumanuto, jer je sestra koja vadi krv rekla, pa sto niste pili vodi - po gutljaj povremeno Shocked ....

I tako ta odiseja je trajala do 8.30, onda su nas poslali u dnevnu bolnicu i tamo je sve ok, neka normalna, fina, starija zenica, koja je odmah rekla, popijte po koji gutljaj vode, jer posle nema... Po 4 u sobi.

Dala nam je glukozu i rekla da nacedimo limun, sto je bilo bas super jer je delovalo kao malo sladja limunada.I nikome nije bilo muka.
I onda nas je bockala 5 puta. Za to vreme bez setanja i bez WC-a bar dok ne prodje 120min.
I tako smo zavrsili u 11.40, a rezultati su bili u 13h.
Mislim da mi nisu bas sjajni - krece iz 3.7 i vraca se u 3.8 sto je ok, ali u jednom trenutku je skocio na 11, sto je za trudnice bas visoko.
U ponedeljak idem kod Sumarac, a cekam da mi se jave iz Jevremove, malopre sam im poslala rezultate.

Pri tom, znate vec da je 3.5 godine ne jedem slatko, ni belo brasno ni nista preradjeno isl., pa bas ne znam do cega je.
Moj brat kaze - nije strasno, to znaci samo da imas predispozicije za buducnost ako ne budes vodila racuna... Crying or Very sad
Mada cekam da vidim sa Sumarac da li onoliki progesteron i sve ima uticaja na to, jer nikad nisam imala nikakve bas probleme...

Pri tom, tako me je taj secer iscrpeo da se evo i danas vucem kao mrcina po kuci.

Inace, bebe su nam se tako dopingovale od tolikog secera, da su nam stomaci svima skakali, da je bilo smesno...
Ovaj moj se nije smirio do 2 nocu, vrteo se kao na ringispilu... sta ce dete, ne zna sta je secer, sem iz voca...

Eto, drage moje, to vam je ceo izvestaj!

Ljubim vas sve Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 275568 , a kasnije cu da gledam sta jos ima novo, sem nase Milenice-srecice Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 576626
A sad odoh na dalje odmaranje...
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 6/3/2012, 11:37

Prinče, mila, samo kad si i to skinula s vrata...
Baš me interesuje šta će Šumarac reći za toliki skok, i inače, baš ti nizak šećer...kolika je donja grana??
A to da bebe skaču od glukoza šoka, baš mi Tinče reče juče Very Happy
Baš deluje deprimirajuće to iscrpljivanje...ja sam pitala tamo kod mene u dnevnoj bolnici, rekli su da će to biti o.k., tako da ću tu raditi glikemiju, i tu sam naglasila sa braunilom, jer stvarno, bosti 5x ...nimalo humano nije!
Javljaj nam mišljenje Šumarac.
Odmaraj sad, stvarno je to za tebe, koja uopšte slatko ne jedeš, iscrpljujuće. Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 490909
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 6/3/2012, 11:47

Secer mi je uvek 4.2, godinama, i ogtt pre trudnoce skroz ok.
Ali to ne jelo od 19h, i bez vode od ponoci... to me je dotuklo...
A vadjenje nije strasno - ode iz prsta, vade samo po par kapljica.
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 543728
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od agata 6/3/2012, 11:52

Dr Mali Pariz,
za OGTT bez insulinemije, kao sto se radi u trudnoci, nema potrebe da se radi sa braunilom jer sem prvog, ostalo su vadjenja iz prsta, jedino ako ti je iz prsta tako neprijatno, sto ne verujem.
I meni je mnogo zao kad cujem za takve OGTT bez vode, to je strasno iscrpljivanje, narocito trudnice, odmah pomislim kako je bebama, ali je to stvarno nepotrebno mucenje. Normalno i uvece i u toku testa moza da se pije voda i naravno normalno da se ide u WC. Naravno nema ni razloga za nalivanje ali onoliko koliko smo zedni.

Pozdrav svim trudnocama!

srca

agata

Broj poruka : 301
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 6/3/2012, 12:08

Oho Agata, hvala na prosvetljenju, to nisam znala, evo i Princ saopštava.
E, sad, jedino što sam čula-od vlasnika laba gde radim nalaze, a on je mr mikrobiologije...jeste to da je vrednost glukoze iz prsta viša od one iz venske krvi...i??
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tuli 6/3/2012, 12:24

Prinče, nemoj da brigaš....u trudnoći je dozvoljeno da jedna vrednost bude povećana, tj. takav nalaz ne tumače je kao gestacijski dijabet. Bar je u NF tako. Dok sam ležala tamo mnogim trudnicama je jedna vrednost bila visoka, i dobile su samo savet da brinu o ishrani.
Pari, tačno je tako, ali razlika je zanemarljiva, par jedinica.
Ako se meri onim malim kućnim aparatima,ACCU CHEK razlika zna da bude velika i nisu baš pouzdani.
poljubci
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od agata 6/3/2012, 12:27

Dr Mali Pariz,
ne znam sta bi bilo objasnjenje za razlicitu vrednost, meni je potpuno nelogicno. Glikemoja je glikemija, svuda u organizmu.
I koliko je to odstupanje po njemu? Mada, kad pogledam i nije njegova oblast, sem sto je vlasnik laboratorije.
Znas, i sve osobe koje boluju od secerne bolesti proveravaju glikemiju iz prsta, i to ne samo kao samomerenje kod kuce, vec i u laboratorijama, zamisli kad bi to bile sve netacne vrednosti.

Mislim da u tom smislu nemas razloga za brigu.

Pozdrav!

agata

Broj poruka : 301
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 6/3/2012, 12:41

O, Agata, steta sto nisi ranije pisala Very Happy Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 639820, mogla bih bar danas da funkcionisem...Totalno sam kao premlacena...

Inace, mi nismo imali ni jedno vadjenje iz vene - svih 5 je bilo iz prsta, cak i prvo.

Hvala Tuli Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 490909
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od agata 6/3/2012, 12:47

E, pa to, jedino ako on zna da njegova analiza nije bas u redu, to je drugo.
A ako hocemo uopste o merenjima, svako ponovljeno merenje kod iste osobe, istom metodom moze da se razlikuje. Ali, onda da budemo nepoverljivi prema svim rezultatima. Ne ide ni to. Setih se da je neko na forumu za TSH imao istog dana mnogo razlicite vrednosti!!!

Ipak je glikemija mozda najcesce radjena analiza, pa opusteno, bez velikiog nepoverenja!



agata

Broj poruka : 301
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od agata 6/3/2012, 12:50

Pa, Prince, relativno skoro sam i pisala o pripremi, pa i pijenju vode. Zao mi je sto nisi videla. Odmaraj danas i mazi stomacic, pregurala si!

zagrljaj

agata

Broj poruka : 301
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 6/3/2012, 12:53

izvinjavam se Milanu što mu umanjih značaj, itekako je stručan,a on je
mr ph med. bioh. te je ikako merodavan, a ne verujem da bi mi tek tako lupetao.
Jedino,ako je to uopšteno da se radi trudnicama, onda valjda i računaju na to.
ili su...kao što Tuli reče, razlike stvarno zanemarljive.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 6/3/2012, 13:12

Ćao sve devojke koliko vas ima. Neke me i znaju, homozigot na MTHFR (da se predstavim Very Happy ), dva spontana, treća trudnoća u toku sa fraxiparinom. Do sad nisam dogurala ovoliko daleko, pa mi se nisu ni mučnine pojavile. Uglavnom bilo kako bilo, s ulaskom u 7. nedelju počele su mučnine. Rekoše grickaj suvi keks, dvopek ili grisine... nije pomoglo, po ceo dan osećam mučninu koju je teško opisati, s obzirom da mi je u životu malo puta bilo muka, uglavnom u prevozu. Muka mi je ne mogu da jedem, a kao treba jesti da ne bude muka, sluđena sam i samo želim da mi ne bude muka. Pomagajte, šta je kome pomoglo, možda je do organizma, pa meni te suve gricke ništa ne pomažu samo mi rasplamsaju kiselinu u želudcu No
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu