KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
bak
senka
maki79
korpica
Xena
lilya
ninica2
HappyGirl
Struzzo
maza1972
fenix
SannI-AlL
tuli
7-patuljaka
agata
anak
Shizika
JocY
Milijana
bobica83
dragana76ns
Likoli
Dacaa
buby
Tanja83
maus
Melina
dr mali pariz
dacca
MAAKKI
Kamilica
natalija
Marija86
dragmilk
Zoka83
Orline
cvrle76
Nefertari
cicsa80
noja
gagax81
BiKsi :)
Sneza
nolinica
Bokicalepotica
MARA
*AIDA*
Mali Princ
Mirjana
Mrvica
lolipop
KoMetaK
56 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 26/1/2012, 09:48

Biksi osmeh srce ljubav

Mene nije bolelo uvodjenje katetera nego posle mi je smetao...
imala sam osecaj ispasce svakog trena,kada sam ustajala nisam ga vukla za sobom sestre su ga nosile tako da sa te strane svaka im cast...
ali onaj osecaj kada vam se piski,meni je bio uzasan,peckalo me je i nisam mogla da kontrolisem kako cu piskiti da izvinete Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maus 26/1/2012, 10:06

Samo uvodjenje katetera me je malo peckalo. I drzeci kesu sitnim korakom sam isla do lifta, pa do operacione sale. Posle cr sam imala par puta tako neprijatan osecaj i peckanja i bola i svraba i imala sam osecaj kao da je sve ispod mene mokro, ali nije. Kateter je skinut sutradan nepuna 24 sata posle cr. I peklo me je dok ga je sestra vadila. Ali sve brzo prodje.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 26/1/2012, 10:08

Kako mislite lepljen vam je rez? Kako to ide? Nisam jos nikog upoznala da je imao cr a da nije usivan.
Ja opet kao pala s Marsa.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 26/1/2012, 10:09

meni su ga jako lepo izvadili..malo sam osetila ali samo sekund stvarno...posle mi je bilo tesko da samostalno krenem da piskim imala sam onaj pritisak...ali sto kazes maus sve to prodje Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maus 26/1/2012, 10:18

I jos jako je bitno kako se usiva rana. Meni je usivana i dr je to fantasticno uradio. Ja svakoj zelim brz oporavak kao sto je bio moj. Samo 24 sata posle cr sam setala po porodilistu i drzala Anu u rukama. Samo pri sedanju i ustajanju sa kreveta, koji su inace jako visoki sam osecala zatezanje i neprijatan osecaj.
I jako je bitno, to mi je rekla moja komsinica babica, posle budjenja je pozeljno savijati noge u kolenima. Prvo jednu, pa tako drzis koliko ti odgovara, pa onda drugu...Jasam to radila cim sam dosla sebi. U pocetku je neprijatno i boli, ali kako sam to cesce radila mnogo mi je prijalo i nije vise bolelo. I naravno, prvo ustajanje je mucno i bolno, ali je potrebno i treba malo prosetati. Sestre su tu da pomognu. Vec sutradan je mnooogo lakse.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 26/1/2012, 10:29

maus ja sam se setila tog savijanja u kolenima kako ste me savetovale i odmah od pocetka sam to radila...naravno da je bilo bolno prvi put kada sam ustajala i nisam mogla da uhvatim vazduha ...svaka tebi cast ja to nisam mogla,da setam i nosim dete! Very Happy
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 26/1/2012, 11:17

Pa to je interdermalni sav iznutra si siven a odozgo lepljen (hahah smejem se sama sebi kako sam ga objasnila) u svakom slucaju oziljak posle tog reza ne postoji jer se koza zbog tog lepljenja prirodno zaceli
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 26/1/2012, 14:12

Ni ja nisam cula za lepljenje,
i stvarno se nista nevidi rez ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 26/1/2012, 14:22

da Noja ne vidi se, tako koza lepo sraste da se ne vidi. kad sam isla na neke kontrole i pita me dr dal sam prvi put se prirodno porodila a ja kazem da sam imala cr dr se bas zagledala da vidi oziljak posto se ne vidi
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 26/1/2012, 15:05

U, to je super. Nadam se da i kod nas lepe.
Kad smo kod vađenja katetera, meni je bilo strašnije i ono vađenje drena iz stomaka. Prvi put sam mislila da sam gotova. Kao neki vakuum da se stvorio u meni i da će mi sve izaći na tu rupicu, pa i mozak. Sreća pa traje par sekundi. Drugi put je to crevce bilo puno kraće i uže, tako da nisam ni osetila vađenje.
Ja bila kod genetičara za uput za trombofilije. Tri sata mi je držala predavanje. Uopšte joj se ne sviđa što mi d-dimer već raste,
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 26/1/2012, 15:51

Biksi :) ::
Marija86 ::
Evo me tete Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Ffl-CIMG11
Lolice, pa ti si jedna guzara preslatka, obrazasta, čupava, i verujem mirišljava i mekana! Ljubi te teta Biksi po sto puta u te slatke nonice! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 196545 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 196545 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 196545 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 196545 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 196545
ja sam očarana! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 21831Maro, rodila si anđela! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 561840
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 26/1/2012, 15:58

Miro, i meni raste d-dimer i dr kaze tako treba.
Kaze za tu nedelju bi trebao biti i veci.
Da li na Betaniji rade cr bez usivanja, tj lepljenje? Sve sto ste radile tako ste se poradjale u Bg ako ne gresim?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od buby 26/1/2012, 16:20

Mrvica ::.
Da li na Betaniji rade cr bez usivanja, tj lepljenje? Sve sto ste radile tako ste se poradjale u Bg ako ne gresim?
ja da..n.front Very Happy
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 26/1/2012, 17:06

Mrvica ::Miro, i meni raste d-dimer i dr kaze tako treba.
Ne znam Mrvice, samo nek se drkovi bave time, ja sam se umorila. Hematolog mi je rekla da je OK iako je iznad ref. vrednosti. Međutim genetičar kaže da je rano da mi tako raste, i baš se kao zabrinula. E, nema veze. Ja se bockam, proveravam šta treba, a oni nek tumače i vode računa o tome da li, šta i kada trebam da radim, dajem, primam Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 26/1/2012, 17:44

Miro geneticar nije hematolog, pametnica,
no sikiriki, pokrivena si fraxijem, pratis d ,
sad ces i te gene povaditi i ako su svi ok a bice,
onda je normalno da dimeri rastu, bar miticka tako kaze
jer da ne bi doslo do krvarenja,
osmeh srce

Ja cu izgleda prorodno nemam nikakvih indikacija za cr,
jedino ako ja budem insistirala, sunny
taman u skolici ucim disanje i siktanje, po Bg sk
Siktani je dahtanje Very Happy
Bila sam dva puta pod opstom,
beba se lepo namestila glavom dole, teska je 2600 kg,
, sl nedelje idemo na ctg pa tako redom...
Ljubim vasss
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 26/1/2012, 17:50

Noja, bravo za glevicu na dole likeit smajli angel
Šta bi više volela, prirodnjak ili cr? Sviđa mi se siktanje lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 26/1/2012, 17:57

Prirodno i bezbolno Very Happy
Stalno se dvoumim pa strahovi se pomesaju,
ali mislim da mi cure iz ovih nasih prica vto i previse smo hrabre Very Happy
jel smo do sad i izbockane i izmaltretirane i svasta nesto
I porodjaj nam dodje kao relax lol!
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 26/1/2012, 18:43

I ja sam bila za prirodno i bezbolno, ali nešto mi govore da epiduralna i spinalna ne idu uz fraxi No No, još ćemo to proveriti Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 26/1/2012, 20:47

Dobro veče, mezimice Kutka Very Happy Ljubim vas sve.

Miro, evo ti odmah odgovor- https://kutak.forumotion.com/t184p15-epiduralna-anestezija#262002
Da se ne zagube podaci. Kao ovi o dojenju npr. Wink
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 26/1/2012, 20:59

Orli queen usne usne usne
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 26/1/2012, 23:17

Kupila sam i multi mum lanolin gel i po savetu kompres.multi mum,
uzela za pocetak par komada, polako pakujem torbicicu Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od natalija 26/1/2012, 23:22

Ja sam imala dve laparoskopije, na prvoj su mi stavili kateter i kad sam ustala i dali mi onu kesu ja sam se sručila još pre operacije. Kateter me je boleo više od rana, kesa je bila potpuno prazna, nisu ga dobro stavili. Na nogama sam bila posle sat vremena od buđenja, i kasnije sam šajatila po hodniku.

Drugi put sam zamolila da mi kateter stave u operacionoj sali, tako su i uradili, ali opet ništa nije oticalo, a imala sam osećaj da će mi bešika ispasti napolje. Skinuli su mi kateter posle pola sata zbog jakih bolova, doneli mi gusku i baš mi je prijalo. Na nogama sam bila posle 2 sata od buđenja iz anestezije.

Nisam znala da mogu kateter da kupim. Inače braunilu uvek kupujem i to roze (bebi braunilu) i nikada me nije zabolela. Kad god odnesem oni mi kažu kako imaju i oni samo je pitanje da li žele ili ne da nekome učine i stave tu malu. e sada znam pa ću kupiti kateter, a doktorku ću zamoliti da što pre skine kateter, jer mi takvu nervozu pravi da mi samo nešto za smirenje može pomoći.

Inače nisam razmažena, i mogu mnogo da trpim, ali taj kateter me stvarno svaki put izludi. Inače mi kuma kaže da se u 1 noću porodila a da je u 6 ujutru skinula kateter i bila na nogama.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 27/1/2012, 00:14

Naravno draga da možeš da trpiš. Pa živiš u Srbiji, to se podrazumeva! Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 27/1/2012, 10:49

Svaki put kad pogledam Marijinu bebicu, raznežim se i svu me oblije toplina!!!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 27/1/2012, 12:41

nolinica ::Svaki put kad pogledam Marijinu bebicu, raznežim se i svu me oblije toplina!!!

zagrljaj ljubav ljubav ljubav
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu