Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja taj 25/1/2012, 10:41

Da da maki za podoj bas tako nas uce u skolici,
nema pyno na siki da nebi kuci dosle sa ranama,
i isto tako da beba nece ostati gladan i da prvih 24h nebrinemo,
jer i ona mora da odmori i odspava,
, kuci oko 10,15 min, pa smanjivati, jer bebanu je posle dovoljno i 3 minute da se nasisa po siki, nenavikavati na dugooo Very Happy

noja

Broj poruka : 6178
Godina : 38
Datum upisa : 24.02.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 25/1/2012, 10:43

Lanolin krema za braduske

noja

Broj poruka : 6178
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marija86 taj 25/1/2012, 10:45

ja sam uzimala i koristim i sad neku Mum Care bela tubica ljubicasta nalepnica..bas mi se dobro pokazala...
Ja Loli dajem po 15 minuta na jednu i 15 na drugu...ako bude manje place jos je gladna a ako joj je dosta ona sama prestane ..videcete vec u praksi Very Happy

Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 30
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvrle76 taj 25/1/2012, 10:57

devojke, da se i ja nadovezem na temu, nama su u skolici preporucili multi mam komprese, za te prve dane, prodaju se u pojedinacnom pakovanju i drze se na bradavicama prakticno ceo dan. isto su na bazi lanolina. znaci stavi se kompresa, kada beba sisa vrati se u pakovanje, i posle se opet vrati na bradavicu..... ljubav

cvrle76

Broj poruka : 543
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 25/1/2012, 11:41

i ja glasam za multimam komprese stvarno su dobre a posao resavaju za par sati. kod nas su donosili bebe na podoj bez obzira sto smo primale novalgetole, a inace nece posle cr pre 3 dana da nadodje mleko. Moj savet je dobar brus za dojenje, masaza dojki, dzabe vam pumpica ako se ne otvore svi kanali, ili trazite pomoc od sestara da vas one izmasiraju. mozete da koristite tople obloge da potaknete mleko. nama su savetovali dojenje 20 min jedna dojka 20 min druga u pocetku jeste to tako beba je mala brzo se izmori i treba joj vremena ali kako rastu sve im manje treba vremena da posisaju vecu kolicinu mleka, u svakom slucaju ne vadi sisu nasilno ako beba i dalje sisa, ako zaspi treba je nezno probuditi stipkanjem za stopala ili golicanjem, dojka se najbolje izvuce iz bebinih usta ako se gurne mali prst u ugao bebinih usana i onda se izvuce dojka.

Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 33
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dacca taj 25/1/2012, 12:53

Zene, ljubimo vas Nadja i ja i drzimo vam palceve da najbolje iznesete trudnocu, a one koje jos nisu ubrzo smajli angel
Koliko sam plakala pred
VTO, i bila u strahu do samog operacionog stola, to Bog zna, ali sada je moj smajli angel tu!
Od srca vam zelim, ono sto same sebi zelite osmeh srce osmeh srce osmeh srce

dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od natalija taj 25/1/2012, 13:05

Joj, Nađa je lutkica mala srca

Lola, samo što se ne uljuljka sama na ovoj sličici, sunce malo sunny

Saveti su super, Noja i Marija, meni baš svaki savet znači pogotovu od svežih mamica. .

Ja imam jedno pitanje, naime mrzim kateter i mnogo se loše osećam kada ga stave, pa me interesuje kada radite carski rez u totalnoj anesteziji koliko dugo vam stoji kateter. To je jedina stvar koje se plašim :)Znam da ovde u Kruševcu kada rade carski sa epiduralnom, ne ustaje se 24 sata, ali se nadam da se pre stane na noge kada je totalna.

natalija

Broj poruka : 704
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 25/1/2012, 13:17

Dacco, je l te tako bilo strah i od porođaja?
Marija, šaljem poljubac za to medeno dupence srca srca srca srca srca srca
Dobra tema je u toku. Ja sve beležim i pohranjujem.

Mirjana

Broj poruka : 10499
Godina : 40
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 25/1/2012, 13:22

Natalija, ja nikad nisam bila na carskom, ali posle dve laparaskopije sa totalnom a, takođe nisam ustajala 24h. Tj. prvi put sam tražila da mi maknu kateter, pa sam noću krenula sama u wc jer nisam mogla da dozovem sestru. Samo ću ti reći da mi je jedna od ranica prokrvarila i da sam plakala satima. Tako da mislim da to nije zbog anestezije, već zbog rane.

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 25/1/2012, 13:25

Ček, ček, da ne pomisliš da sam bila u wc-u. Ne znam kako sam uspela da ustanem. Dok ležiš nemaš osećaj da si operisan, jer te ništa ne boli. Tako se ja u jednom trenutku nađem na ivici visokog kreveta i shvatim da ne mogu ni da se spustim, ni da se vratim, ni da ostanem tu da visim, a utroba mi se cepa.
Drugi put nisam zucnula za kateter.

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 25/1/2012, 13:32

meni su katetar stavili pre cr i izvadili sutradan kad su me iz shok sobe prebacivali u normalnu sobu.
Postoji jedna odlicna grupa na fb kao podrska dojenju ako hocete posaljite mi pp poslacu vam link do nje da je ne reklamiram ovde

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marija86 taj 25/1/2012, 13:38

Meni je kateter najgore cega se secam sa cr..stavili ga pred cr i izvadili kada su me premestali iz soka znaci treci dan...ja trazila ranije nisu htele da mi izvade....odvratan mi je bio i jako m je smetao!! Rolling Eyes

Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 30
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 25/1/2012, 13:42

ja ga nisam ni osetila jesam samo kad su ga stavljali posle vise nisam, kao da nije tu

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mali Princ taj 25/1/2012, 13:44

Drage moje, citam svaki dan, ali mi je pritisak ovih dana bio tako nizak, da nisam mogla da pisem Very Happy

Sto se tice katetera, pitajte dr da ponesete svoj, i onda kupite silikonski, manji, ili neka vas posavetuje.

Problem je sto nase bolnice nabavljaju najjeftinije, plasticne katetere i to, uglavnom jedan broj, koji je za vecinu prevelik.

Ako dr pristane, kupite neki najkvalitetniji. Pri tom, bas su jeftini.

Ovi saveti za dojenje su extra!

Sve vas ljupkam!

Mali Princ

Broj poruka : 1965
Godina : 42
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kamilica taj 25/1/2012, 13:50

Prinče - veliki pozdrav poljubci cveće cveće

Kamilica

Broj poruka : 2616
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 25/1/2012, 14:02

Prinče, pa ti si srce. Nije mi ni palo na pamet da se može kupiti kateter. Pitaću ja mog dr-a. Samo, sestre budu ljute. Zato sam ja i prošla onako posle prve op. One nisu htela da mi skinu/izvade kateter, ali mm je zvao dr-a jer sam ja plakala, imala sam utisak da piškim po krevetu i da sam u mokrom i bolelo me je. Onda je dr došao i rekao da mi ga skinu i da me obilaze sa guskom. Međutim, ni jedna guska mi nije donela gusku celu noć. Zato sam i krenula sama.
Prošli put je sve bilo drugačije. Renovirali su odeljenje i između svih soba i hodnika su stakla, tako da vidiš sestre kao i one tebe,pa se ne mogu sakriti.

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nolinica taj 25/1/2012, 17:38

Nikad nisam bila u bolnici, a kateter...zašto je to tako grozno? Boli kad se stavlja, ili...? Slobodno mi recite šta me čeka! Rolling Eyes
Nef, pa zar si ti imla carski?
Šta mislite koja je anestezija bolja?
Ja još nisam uplašena. Verovatno je razlog što ne znam šta me čeka!

nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mrvica taj 25/1/2012, 17:38

Miro, bas si imala grozno iskustvo.
Ni ja nisam znala da kateter moze da se kupi. Moram ovo sve negde zabeleziti, dosta korisnih saveta, posle kad budem trazila necu naci gde smo pisale.
Da li je neku od vas bolela u sedmom mesecu kicma u donjem delu? Mene pocela da bolucka, ne jako ali konstantno. Ja sam to povezala sa stalnim lezanjem. A sad citam kod Milijane da su joj se javili ti bolovi i da se pocela malo otvarati, pa su joj uveli lekove i mirovanje. Ja mirujem, ali lekove pocela smanjivati kako mi je dr rekla na zadnjoj kontroli. Pa me interesuje da li je jos neko imao ranije te bolove.

Mrvica

Godina : 36
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragmilk taj 25/1/2012, 17:51

Malkice boli, ali uopste nije prijatan osecaj.

dragmilk

Broj poruka : 1295
Godina : 41
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cvrle76 taj 25/1/2012, 17:59

noli, kad su mi radili laparoskopiju zbog vanmatericne trudnoce, imala sam kateter jedan dan i uzasno me je peckao i smetao mi. kada mi je operisan bubreg na urologiji, nosila sam kateter 10 dana i nisam ga osetila, cak sam i setala sa njim, tako da je to sve individualno i zavisi od vise faktora, a verovatno najvise od toga kako se namesti, tako da nemoj mnogo oko toga da se opterecujes....

cvrle76

Broj poruka : 543
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanja83 taj 25/1/2012, 18:54

cvrle76 ::noli, kad su mi radili laparoskopiju zbog vanmatericne trudnoce, imala sam kateter jedan dan i uzasno me je peckao i smetao mi. kada mi je operisan bubreg na urologiji, nosila sam kateter 10 dana i nisam ga osetila, cak sam i setala sa njim, tako da je to sve individualno i zavisi od vise faktora, a verovatno najvise od toga kako se namesti, tako da nemoj mnogo oko toga da se opterecujes....

Bas tako.Sve je to individualno od osobe do osobe i zavisi kako ga postave,koji je broj(mislim da je 16 najmanji),i kako ko shvati nosenje istog.Ja ga na primer nisam ni osetila a nosila sam ga 3 dana.Zamolila sam samo da mi postave najmanji tj br 16.A isto tako sam mislila da je nosenje katetera katastrofa.

Kada lepo zamolite sestre mislim da nemate problema,bar je tako bilo u mom slucaju.Ja nikada nisam bila bahata prema njima i nisam za svaku sitnicu zvala doktore jer nisam imala potrebe za tim.Slusam brate sta mi kazu i to je to.Da ne treba da stoji 2 ili 3 dana kateter verovatno bi ga one izvadile pre,bar ja to tako shvatam
Sve u svemu misljenja su podeljena,takodje i iskustva.Ja sam sa kateterom kao i sa bolovima posle carskog prosla extra sto zelim svakoj od vas

Sve vas ljubav Maki,Nole i ja

Tanja83

Broj poruka : 1277
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 25/1/2012, 19:03

da moze da se kupi katetar jer smo skoro kupovali dedi od mm. a inace bitno je kako ti ga sestra stalja oba puta mi je stavljala ista sestra i boga mi ima laku ruku nisam ni osetila samo sam videla da urin ide u kesu. da Noli imala sam dva carska reza

Nefertari

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 25/1/2012, 20:18

Tanja83 ::Ja nikada nisam bila bahata prema njima i nisam za svaku sitnicu zvala doktore jer nisam imala potrebe za tim.Slusam brate sta mi kazu i to je to.Da ne treba da stoji 2 ili 3 dana kateter verovatno bi ga one izvadile pre,bar ja to tako shvatam
O jeste, neke od nas samo zanovetaju i svađaju se! Tako i ja isto! Možda me je zato i bolelo, a možda mi je zato i prokrvarila rana. A ne zato što me celu noć niko nije obišao i nije odgovarao na moje pozive, pa da imam priliku da ih nešto lepo zamolim.

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 25/1/2012, 21:38

Marija86 ::
Evo me tete
Lolice, pa ti si jedna guzara preslatka, obrazasta, čupava, i verujem mirišljava i mekana! Ljubi te teta Biksi po sto puta u te slatke nonice!

BiKsi :)

Broj poruka : 20375
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 25/1/2012, 23:36

pratim sta pisete...sve je relativno tako i meni bilo,nimalo prijatan kateter koji me bas nervirao,posebno kad me "teraju" da ustanem a ja bih drzala stomak tj ranu sa obe ruke a moras da pazis i vuces kesu sa sobom,poste mere diurezu desavalo mi se da vucem punu kesu i muka mi (gadljiva sam) a da je korisno i opet olaksavajuce to stoji jer usled infuzije ja sam bar imala po 4-5 boca dnevno verovatno bih piskala svaki cas a misaona imenica je ustati od bolova i otici do wc-a plus cucnuti ili vec sta ...ne znam...da boli boli,da se oporavis brzo i to stoji,i meni je rez lepljen,i verovatno bih uvek birala CR ,nekako je to sad vec iza mene pa nemam taj osecaj tj ne zelim da se prisecam detalja i visokih kreveta sa kog ne mozes da sidjes,tj silazim pola sata,mic levo,mic desno,pa sto kaze mirce visim na pola pa ni tamo ni vamo.....prodje brzo

buby

Broj poruka : 4109
Godina : 37
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 11:27

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh