KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+67
Zoka83
bebica mala
bridget jones
MARA
marija47
vikica800
dra00
menora72
makica84
vildana m
Jelica
rada78
ninica2
shenon
LaFolie
laKole
Tanja83
*AIDA*
Sami
ciklama
djole42
bobica83
gagax81
ragaco
fenix
cvrle76
natalija
mijaki
Botox
nandži
darija79
Dacaa
Xena
lilly13
gaga.ristic1
lilya
KoMetaK
lolipop
missile
bak
7-patuljaka
MIRKA85
maus
red
bebko
senka
anak
BiKsi :)
Mirjana
noja
grudva
dragana76ns
Kamilica
hany
medolino
Mrvica
cicsa80
MAAKKI
Orline
Mali Princ
sanjicica
Jejaaa
daxi011
dr mali pariz
maza1972
Anavi
JocY
71 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 16/1/2012, 20:21

rada78 :: Međutim ispostavli se da su blago povišene zbog masne jestre, osobe koje boluju od hepatitisa imaju 4X uvećane vrednosti.

korak po korak, moramo sve da saznamo ... Very Happy
Draga moja, blago su povišeni i kod hronične žutice, tj. hepatitisa B,C... Kod hepatitisa A (tzv. zarazne žutice) su uvećane vrednosti. I ja sam bila prestravljena kad sam radila taj nalaz, jer sam 6 godina bila u vezi sa dečkom koji je imao hepatitis C. Kad su mu otkrili, bila sam na pregledu, najobičnijem, jer u to vreme devedeset i neke, nisu imali reagense da ispitam da li sam nosilac virusa. Tako su mi uradili te transeminaze i još po nešto i ispipali jetru. Kao nije uvećana, i to je OK. Godinama sam strepela i hvala Bogu, zdrava sam.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od darija79 17/1/2012, 08:28

Mirjana, zar je moguce i to,imati odnose sa obolelim i ne dobiti?
Brinu me i nezasticeni odnosi koje sam imala Rolling Eyes (pre muzica),tada nisam razmisljala o posledicama a sada ludim cim pomislim kako sam bila mlada,nepromisljenja...... Embarassed .
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 17/1/2012, 12:55

darija nista neces dobiti time da se sada toliko nerviras a jos nisi uradila analize verujem da ce biti sve ok

m.m. i ja smo po preporuci dr uradili te analize davno i bio je strah ali bili su nalazi dobri
kasnije radila sam hsg,laparaskopiju i kada smo otisli pred vto da uradimo ponovo nalaze bili smo opusteni znajuci da je 3 god pre bio nalaz dobar ali........ nije ja sam poz na hepatitis b a m.m. nije (znaci moguce je on nije dobio od mene i ako smo imali nezasticene odnose te 3 god)
bila sam u strahu ,depresiji kako je moguce ali moguce je imala sam dve intervencije na kojima sam mogla biti zarazena naravo da naglasim nisam menjala partnera
evo vec 5 godina idem na redovne kontrole i sve je uredu svi nalazi uvek dobri ultra zvuk uredan kaoo da ga nemam znaci da ga imam i to u jako malom broju kako dr kaze toliko da samo pokaze da je tu i nepravi mi problem verovatno ga nemogu ni preneti kada ga nije m.m. dobio on je posle toga vakcinisan a meni su rekli slobodno da idem na vto i kada rodim da beba na samom rodjenju primi vakcinu ja je nemogu zaraziti dok je u stomaku
i to ti je moja prica koga ja da krivim zbog toga one koji su mi radili hsg ili laparo
a za hepatitis c nemogu nista da ti kazem hvala bogu nemam ga Very Happy
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 17/1/2012, 13:09

darija79 ::Mirjana, zar je moguce i to,imati odnose sa obolelim i ne dobiti?
Brinu me i nezasticeni odnosi koje sam imala Rolling Eyes (pre muzica),tada nisam razmisljala o posledicama a sada ludim cim pomislim kako sam bila mlada,nepromisljenja...... Embarassed .
Poslušaj Grudvu i ne nerviraj se. Ja sam živela sa tim dečkom, verili smo se, pokušavali da dobijemo dete - što znači da smo imali nezaštićene odnose! Druga stvar, najčešće se prenosi krvlju, a nosioci virusa često krvare, npr.desni im krvare. Zamisli mene kojoj je zimi uvek donja usna ispucala i krvari i ljubim se sa njim. Nisam dobila virus, jer to izgleda nije baš tako lako. To mi je rekla i njegova dr na odeljenju na kom je ležao u Bgd-u, da se ne prenosi baš tako lako, samo joj ja nisam verovala.
I sećam se kad sam čekala da mi donesu taj nalaz pred VTO da sam dobila takvu nesvesticu od straha, da sam se zamalo srušila u onom bolničkom hodniku.
Grudvo, probala si da izbaciš virus? Znam da zvanična medicina negira tu mogućnost, ali znam i za ljude koji su to uspeli (mislim na hepatitis B) uz pomoć nekih biljnih lekova.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jelica 17/1/2012, 13:17

Devojke, cega se Darija plasi, nikako da skapiram...hepatitisa c?
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od 7-patuljaka 17/1/2012, 13:24

Gde me nađoste...Ja sam u takvom strahu kada radim vto baš zbog tih virusa (prvenstveno mislim na hepatitis C). Znam da ovako nema šanse nigde to da dobijem, ali me sve nešto strah kod punkcije j.ć. ili kod transfera... šta znam...valjda nisu blesavi... sterilišu te instrumente...Šta mislite da li može radeći vto da se dobije hepat. C? Njega se nešto plašim više nego ovog B. Ovaj B je bar koliko-toliko izlečiv, ali ovaj C... Qq...Tako, da kada trebam da vadim te viruse živa se pojedem!Čini mi se sve što mi drugo nađu-ima rešenje, ali ovo čudo...Čitala sam baš na jednom forumu:devojka kaže radila dve vto, pri drugoj ostala trudna i trudnoći pozitivna na heopatit. C! Užas! Skamenila sam se...Pa, bre em da nemam dete, em još i tu boleščinu da zaradim ( i još da platim da je dobijem)...

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jelica 17/1/2012, 13:27

Ma daaaj, molim te...pa to nije realno...nema tu sta da se brine, prvo oni aspiraciju rade iglama, za jednokratnu upotrebu, pa ih bace...a embriotransfer (na kom btw ni nema krvavljenja)sa plasticnim kateterom, koji je takodje za jednokratnu upotrebu...pa sad vecina klinika ima i plasiticni spekulum koji je za jednokratnu upotrebu...
Ja mislim da teorije nema da se dobije bilo sta krvlju, vto-om oplodnjom.
Zato bez brige...:-)
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 17/1/2012, 14:07

Mirjana ::Grudvo, probala si da izbaciš virus? Znam da zvanična medicina negira tu mogućnost, ali znam i za ljude koji su to uspeli (mislim na hepatitis B) uz pomoć nekih biljnih lekova.

jesam jednom prilikom ali mi je neka travka napravila haos skocio mi ast i alt koji su do tada uvek bili dobri i dr mi je rekla da vise nista nediram jer je u tako malom broju da nije zabrinjavajuce sve ostalo je u redu pa sam odustala dok je ovako necu da diram nista ako se slucajno pogorsa onda mozda nesto i pokusam ovako 1 godisnje idem na kontrole i ok
a sto se tice toga sto kazes da se prenosi samo putem krvi jesi u pravu ali i nezasticenim odnosima se prenosi isto tako u mom slucaju ja sam samo nosilaac i zato m.m. nije poz a kako sam razumela dr nosioci nemogu da zaraze druge i retko imaju problem tj pogorsanje bolesti pa ako je stvarno tako neka ga Very Happy

7 patuljaka nemoj imati takav strah mislim da dosta vode na vto racuna kao sto i jelica kaze
ja jesam dobila hepatitis b priliom jedne od intervencija ali mislim da to drugacije rade i manje vode racuna
i jos jednu stvar da ti kazem i ako imam takvo iskustvo iza sebe sada nikada ni nepomislim pred vto da moze nesto da mi se desi samo pozitivno razmisljaj
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 17/1/2012, 14:34

Ok, u pravu si, ne čačkaj ako virus miruje.
Samo, pogrešno si me razumela. Nisam ja rekla da se ne prenosi odnosima, već da se češće prenosi putem krvi.
Što se tiče mogućnosti zaraze prilikom neke intervencije...ja se iskreno nadam da je to nemoguće!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od darija79 17/1/2012, 16:41

Jelica ::Devojke, cega se Darija plasi, nikako da skapiram...hepatitisa c?
I b i c, da,da....malkice se plasim Rolling Eyes
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 17/1/2012, 21:28

Mirjana ::Ok, u pravu si, ne čačkaj ako virus miruje.
Samo, pogrešno si me razumela. Nisam ja rekla da se ne prenosi odnosima, već da se češće prenosi putem krvi.
Što se tiče mogućnosti zaraze prilikom neke intervencije...ja se iskreno nadam da je to nemoguće!

aha pogresno sam protumacila c
a sto se tice ovog drugog onda je pitanje kako sam ja dobila ako ne prilikom intervencije
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 17/1/2012, 22:02

Pa nekada si mogla i prilikom transfuzije da dobiješ, ali od kada su otkriveni ti virusi, krv se testira i na njih, pa je to nemoguće.
Sad što se bolničkih instrumenata tiče....ja se samo nadam da nije moguće, ali ne mogu i da tvrdim. Po toj logici može se dobiti i kod zubara!
Moj bivši je dobio tetoviranjem.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od vildana m 17/1/2012, 22:14

pa ja sam hepatitis b dobila kod zubara , ali se nadam da se takve stvari ne desavaju,ako budemo razmisljale sta ako ovo ili ono prolupacemo skroz, mozda ne bi bilo lose procitati knjigu Moc podsvesti pre postupka vto

vildana m

Broj poruka : 18
Datum upisa : 22.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od menora72 18/1/2012, 05:46

Dobar Jutar Very Happy
samo da kazem ,i ja krenula vv
ukratko
12 godina braka ,nish nismo preduzimali do sad Embarassed
(tek) napunila 39 Laughing

popila primolut nor , cekam u narednih 5 dana da dobijem , 2dc krecem sa merional 75 -III ampule dnevno
5 dc analiza E2 i ultrazvuk pa da vidimo sta dalje (neko je vec pisao ; ako je E2 veci od 300 pg/ml isti dan orgalutran 0,25 I ampula dnevno ...ako je manji onda zavisi od UZ )

Genesis NS
... ako se ne varam Darija je tu negde kao ja Rolling Eyes

sve vas poljubci


menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jelica 18/1/2012, 08:53

darija79 ::
Jelica ::Devojke, cega se Darija plasi, nikako da skapiram...hepatitisa c?
I b i c, da,da....malkice se plasim Rolling Eyes
zasto se plasis?... ako ce da pomogne...nije bas tako lako dobiti hepatis c...i sl.
J.
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 18/1/2012, 08:56

Dobrodosla Menora.....srecno, i da ovaj postupak bude uspesan Korak po korak na putu do bete + - Page 21 523476

Ja sam isto u Genesisu, jos 3 dana pijem primolut i onda krecem sa merionalom i puregonom, a posle i orgalutran uvodimo.Slicna nam je sema skroz :)))
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od menora72 18/1/2012, 09:51

eee super Dragana Very Happy , onda cemo se ti i ja sretati tamo zagrljaj
(mene bas ziga dole sad , jutros sam vec mislila da sam dobila Embarassed )

meni je ovo prvi put Embarassed a cvrsto verujem i cvrsto odlucih da ce biti i poslednji i uspesan sto i svima od srca zelim osmeh srce
e da ,razlog za VTO je los spermogram ,kod mene je u principu sve Ok ,mada je FSH 11 , LH 6,5 ,AMH 0,51 ,Prolaktin je povisen = 720 , ali nisam uspela da ispijem onaj bromokriptin jer mi je bilo jako jako lose od njega v

e da prvi put da mi neko rekao da mi je materica jako mala , Dr Kopitovic rekla nesto oko 5mm , kaze da je obicno 7 mm , ima li neko kome je isto to receno Rolling Eyes
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od 7-patuljaka 18/1/2012, 10:00

Ćao Menora! Dobrodošla! Da li ti je ovo prva VTO?Evo ti ovaj link, pa pročitaj
https://kutak.forumotion.com/t1891-mala-materica

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 18/1/2012, 10:02

menora da nisi pogresila u dimenzijama materice
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od menora72 18/1/2012, 10:05

mozda sam pogresila , znam samo da je meni nekih 5 jedinica , a normalno je od 7 jedinica Rolling Eyes
nego me uplasi jer je rekla da nije do sad videla tako malu matericu Shocked
ispravi me please ako znas
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 18/1/2012, 10:08

ne verujem da je 5 mm mozda 50
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od menora72 18/1/2012, 10:08

hvala puno 7 patuljaka zagrljaj
idem da procitam Embarassed
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 18/1/2012, 11:06

Jutar koraci, ljubac za sve ljubav

Samo da vam poželim sreću u koracima.

Menora72 dobro nam došla ff
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 18/1/2012, 11:42

Menora 72, dobro došla i srećan ti bio postupak cvet
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od darija79 18/1/2012, 11:48

menora72 ::Dobar Jutar Very Happy
samo da kazem ,i ja krenula vv
ukratko
12 godina braka ,nish nismo preduzimali do sad Embarassed
(tek) napunila 39 Laughing

popila primolut nor , cekam u narednih 5 dana da dobijem , 2dc krecem sa merional 75 -III ampule dnevno
5 dc analiza E2 i ultrazvuk pa da vidimo sta dalje (neko je vec pisao ; ako je E2 veci od 300 pg/ml isti dan orgalutran 0,25 I ampula dnevno ...ako je manji onda zavisi od UZ )

Genesis NS
... ako se ne varam Darija je tu negde kao ja Rolling Eyes

sve vas poljubci


Hej,hej...... yes dobile smo istu terapiju i falinka nam je ista v .U petak cu da odradim analize koje su mi ostale i sledece nedelje zakazujem....mozda se i sretnemo ako vec nismo Wink
Srecno draga b
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu