KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li spavate sa detetom u krevetu?

+31
heart84
twinsi
dacans
plavaptica
Ema78
lilly13
Struzzo
mijaki
mamajednogprinca
tuli
majat
Masha UK
penelope
Marija86
cici
Clara17
dragana didy
bokica
pahulja
lena
Milijana
buby
Tinche
maus
Mirjana
Simona
nina :)
Shizika
MARA
bobica83
HappyGirl
35 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu?

Da li spavate sa detetom u krevetu? Vote_lcap44%Da li spavate sa detetom u krevetu? Vote_rcap 44% 
[ 84 ]
Da li spavate sa detetom u krevetu? Vote_lcap34%Da li spavate sa detetom u krevetu? Vote_rcap 34% 
[ 64 ]
Da li spavate sa detetom u krevetu? Vote_lcap22%Da li spavate sa detetom u krevetu? Vote_rcap 22% 
[ 41 ]
 
Ukupno Glasova : 189
 
 

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od HappyGirl 19/12/2011, 20:35

Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od bobica83 19/12/2011, 21:30

eeeeeee prva,nemam naviku i ne zelim da ga navikavam!


Poslednji izmenio bobica83 dana 19/12/2011, 22:49, izmenjeno ukupno 1 puta
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od MARA 19/12/2011, 22:05

DA sa oba dvoje i tak mi je najlepse
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od Shizika 19/12/2011, 23:05

Rolling Eyes Svashta, pa ja u njen krevetic uopce ne mogu stati! Razz Laughing
A sad ozbiljno: ponekad je prebacim kod sebe kad se nocu probudi uplakana i nece drugachije da se uspava.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od nina :) 20/12/2011, 12:18

meni marija spava od godinu ipo dana sama na krevetu nekad se samo ugnjezdi kod nas nocu i to voli da legne izmedju mame i tate da nas razdvoji kako ona kaze.ali najlepse spava sama jedino kad odemo negde u goste onda celu noc spava sa mamom u krevetu a tata u drgu sobu oteramo.koliko puta je bilo slucajeva kad nam tata radi 3 da je namerno zimi ostavim kod mene da spava ali ona nece nego moram da je prenesem kad ja legnem jer vise voli sama da je i da ima komociju celog kreveta
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od Simona 20/12/2011, 17:00

Ne planiram kad bude deteta da spavam sa njim ni u zajednickom krevetu, ni u istoj sobi. Nama su tako savetovali u skoli roditeljstva. Secam se da je neko upitao koliko vremena dete treba da spava sa nama u sobi a da je psiholog odgovorio da od prvog dana treba da ima svoju sobu, zajednicki krevet se nije ni spominjao...

Ono sto mene interesuje je zasto ljudi odlucuju drugacije? Da li postoje i neki psiholozi koji savetuju da dete treba da spava sa roditeljima u krevetu?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od Mirjana 20/12/2011, 17:19

Ni ja nisam planirala da delim sobu sa detetom, ali izgleda da će ipak biti tako. Jednostavno je jako teško naći veći stan, a da taj neko sačeka da ti prodaš svoj da bi njemu platio. Bolja je opcija zamena uz doplatu, ali to nikako da nam se desi!
Tako, pošto mi živimo u dvosobnom stanu, zaista nemamo izbora!
A zajedno u krevetu...možda po nekad', kad' tata nije tu a možemo da se izležavamo ujutru i gledamo dugometražne crtaće! Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od maus 23/12/2011, 11:10

Najlepse spavam kada se Ana uvuce izmedju mm i mene, Pa stopalima me dirka po nozi, zagrli malenim rucicama,poljubi i kaze:"Samo ti spavaj, ja cu te maziti." Jutra za vreme vikenda su najlepsa. Kikotanje, mazuljanje,golicanje, sakrivanje ispod jorgana...Vreme leti, porasce brzo...
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od Tinche 23/12/2011, 14:29

Ne...u nasoj kuci nikada nismo spavali u krevetu zajedno. Jedino kada odemo u goste ali samo ako mora, jer to bude prava borba...nasa sa njim. Naviklo dete da spava samo i kraj. Od petog meseca je u svojoj sobi.

Druga je stvar kada se probudi pa ga uzmemo i donesemo kod nas u krevet na mazenje...nema nista lepse od toga. MM radi samo popodne i skoro svako jutro nam pocinje tako.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od buby 12/1/2012, 14:06

ne...kad je bila mala..mesec dana stavila sam je i u snu slucajno pokrila preko glave..ne znam sto sam se strgla a ona bila spustena skroz dole...umrla sam od straha i samo je pipnula da vidim jel sve ok...tad sam rekla ama nikad...NIKAD VISE....i ona sad kad je velika samo trazi svoj "keneta" nas je ne zanima...ali se igra...navikla u svoj i jos bolje...ionako je mislim milijana rekla da kad dete udje u krevet roditelja...iz kreveta izlazi jedan od roditelja lol! ...obicno tata...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od Milijana 12/1/2012, 15:04

Tako je Buby, moj dever cak ne sme ni u sobi da spava sa zenom jer im ne da dete od 3 godine Shocked
Lenka spava u svom kreveticu i nikad nije spavala sa nama. Bilo je slucajeva kada je plakala nocu, bila bolesna ili je boleli desni, pa smo je prebacivali kod nas, ali to bude na sat dva, i onda je vratimo. Vikendom, kad se probudi predje kod nas, ali samo da se gnjavi sa tatom, a ne da spava.
E sad, ne smem nista da pricam, mislim da obicno deca koja sisaju spavaju sa roditeljima, jer majke, u trenucima premora same prebacuju decu kod sebe i pustaju ih tu da spavaju.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od MARA 12/1/2012, 15:23

Naravno Mili da su deca koja sisaju vezana za majku i majka za njih pa tako moji uzivaju samnom i mm.Meni je to najlepse kad uvece zaspim u zagrljaju s jednim dok drugi spava u kreveticu ono prvo spavanje onda ciki oko 12 i nastavi do izjutra bez ijednog budjenja kod nas u krevetu,ili izmedju mene i tate ili mene i bate.Daleko od taga da ih ja i mm ne osetimo kad se pomeraju,znaci nikad se nije desilo ni da se rukom mrdnu a ja da ne otvorim oci i vidim sta je sad.
Mozda ce nekome zvuciti banalno i ovo ce shvatiti kao los pr ali savremena psihologija svuda u svetu podrzava spavanje u istom krevetu s decom,kazu da se onda postize najbolji psihicki razvoj jednog deteta.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od lena 12/1/2012, 15:54

YES!

mi svi kao prasici zajedno...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od Mirjana 12/1/2012, 16:10

Kad malo bolje razmislim, pa i mi spavamo zajedno Laughing Za sada Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od Tinche 12/1/2012, 16:23

Maro, ja to prvi put cujem Rolling Eyes
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od MARA 12/1/2012, 16:27

A ja stoti
Doktor inace psiholog u Sistini koji se usavrsava u Ceskoj,Sloveniji,Nemackoj i td kaze svuda u svetu je tako samo kod nasih psihologa jos uvek funkcionisu stara pravila Laughing
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od lena 12/1/2012, 16:50

Ja sam cula isto sto i Mara, i to iz vise izvora... i bila sam iznenadjena (sto za mene i nije cudno, doduse, jer namerno ne zelim da se preterano udubljujem ni u jedan pravac decje psihologije, niti u pedijatrijska i sva druga palamudjenja Mad ).

Naravno, to nije razlog sto je Andrija sve cesce u nasem krevetu, kao car, vec sto se i dalje budi dva puta da pije mlekce i jos koji put da place i kenjka i onda ga samo tako mozemo uspavati (a mene ubi stalno uzimanje iz kreveca pa vracanje u krevetac, nekad ne znam, onako mamurna, ni koliko sam merica mleka sipala u flasicu tako da to cimanje "uzimaj-spustaj" nije nimalo zabavno...). Zatim, posto decko raste, dosli smo toga da od njegovog super debelog duseka do kraja resetkice kreveca ima samo 38 cm, a stranica se nije mogla vise podici. Andrija je 23.12.2011. imao oko 75 cm. Plasila sam se da mi dete ne ispadne. Nekako je moj muz koji, na srecu, svasta ume, uspeo da lepo spusti nivo na kome je dusek, izbusio rupe itd. Jedino sto ja nemam toliko dugacke ruke pa da lako tih 10 bebecih kg dizem i spustam!

Nama je u porodilistu "Dragisa Misovic" jedna od pedijatrijskih sestara, zenica sredjih godina, pricala upravo ovo o cemu je Mara pisala. Cak je tvrdila da zajednicko spavanje sa decom jeste upravo navika i obicaj rasiren u zemljama poput USA. A mi uglavnom mislimo obratno, valjda gledajuci filmove i reklame decije opreme....... Elem, tako je ta sestra svoja dva sina drzala pored sebe u krevetu od samog njihovog rodjenja do nekog sestog meseca, dok ih je dojila.

Na kraju, listajuci knjigu "Larousse nega novorodjenceta", koju smo dobili u paketu "BG baby klub", naisla sam na isto - da se kod nas retko primenjuje zajednicko spavanje sa roditeljima a da je u Sjedinjenim Americkim Drzavama uobicajeno Sleep jer je to sredina (mislim na blizinu mame i tate a ne na "obecanu zemlju" Very Happy Rolling Eyes ) koja na bebu deluje smirujuce (naravno da su pomenuli i potencijalne opasnosti).

Valjda ipak sve zivot diktira - kakvo vam je dete, kakve su mu potrebe, u kakvim uslovima zivite, nekome ne smeta nista, nekome mnogo stosta, neko je strozi, neko boleciviji ali je prvenstveno svaka beba prica za sebe pa otuda i nasi izbori bivaju cas ovakvi cas onakvi...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od Milijana 13/1/2012, 00:01

Ja se slazem u jednom, svi ti psiholozi, pedijatri, fizijatri, nutricioniste.... i sl. stvarno mnogo palamude. Od jednom je sve nauka i za sve treba da procitas brdo literature da bi doneo pravu odluku... ma vazi... bas se pitam, kako ona nana od mm-a koja nije ni isla u osnovnu skolu ocuva dva sina uz rad u polju i gledanje stoke, bez Aptamila, organske hrane i niti jedne knjige o uzgoju dece i od njih napravi ne ljude, nego ljudine za primer zbunjen
I jos nesto, USA za mene nije nikakav primer, iskreno, za mene je to poremecena zemlja. A i zivot tamo se daleko razlikuje od onog u nasoj zemlji... pa razlikuje se zivot vas u BG-u od nas juzno....

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od Shizika 13/1/2012, 00:20

Mi u Britaniji dobili savjet od babica koje prate i razvoj do prve godine djeteta, da slobodno moze beba u krevet ali samo sa majkom (koja nije pushach!) jer je ona bolje uskaladjena sa bebinim potrebama, pokretima i sl. Josh od samog rodjenja podstichu i taj kontakt kozha do kozhe i prirodni mirisi koji navodno jachaju bebin osjecaj sigurnosti i majchin osjecaj privrzenosti. Ali u ovoj ovde kulturi ljudima treba naglasiti i da djecu pomaze i poljube.
Ne znam jeste vidile ovaj video, najbolje je uspavljivanje prepustiti tati:
KLIKNI Laughing
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od MARA 13/1/2012, 09:17

Mili slazem se sa tobom da je tvoja nanan to i to i ovako i onako cuvala unuke,pa tako je i nasa baka nas troje cuvala,roditelji radili do 15 h,popodne smo se druzili s njima i spavali,i moja je mama uvek govorila da joj je to najlepsi deo dana,kad uvece zaspi s nama.I tata je spavao s nama al svoje misljenje nikad nije iznosio.Jeli smo organsku hranu,nismo imali aptamil al smo bar do godinu imali sisu a onda kravlje.
Udaljili smo se od teme ali kopka i mene ovo.
I ja ne verujem mnogo ovima u SAD ali vise verujem ovima u Evropi koji su bar malo sa znanjem i naukom ispred nas.Znaci ne uzdizem nikaog to je moje misljenje i misljenje nekog ko je strucan i koji bar 2 puta godisnje ide na neka usavrsavanja iz svoje oblasti,jer da se razumemo steci znanje i znati nesto znaci i procitati mnogo literatura,knjiga............
Znaci ja sam spavati sa detetom uvek ad se moze
Sizo imam i dozvolu od Britanaca nisam pusac,nikad bila.....
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od maus 13/1/2012, 10:08

Poklanjam nov deciji dusek Very Happy Koriscen, mozda 3-4 meseca Very Happy ili malo vise, ali je ki nov.
Ana spava izmedju nas...uglavnom.
Nadja, cerka moje sestre bliznakinje je spavala sa roditeljima u krevetu do 3. rodjendana. Onda su sredili sobicu za nju, bez problema spava u njoj, cak se ne moze uci bez kucanja, a na Snezino pitanje da se malo usunja kod nje u krevet i da spava sa njom Nadja odgovara:"Mama, ja nisam mala. Imas svoju sobu i svoj krevet."
Meni je sve ok: i da deca od prvog dana ulaska u kucu imaju svoju sobicu i da spavaju odvojeno od roditelja, ili da dete spava izmedju roditelja...kako kome odgovara i kako ko milsi da je najbolje za njegovo dete.
Meni nema lepse slike nego, kad krenem ujutru na posao, pa bacim pogled na bracni krevet, a Ana zagrlila Milana i uvukla se pod njegov jorgan. I spavaju tako slatko da sam sebe uhvatila par puta kako ih gledam netremice i po par minuta.

maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od buby 13/1/2012, 10:56

naravno da nema nista sladje...stavimo je mi npr vikendom da se mazimo...jer ovih jutara ide u vrtic ali ja sam se zbog toga vec sam pisala uplasila i tad rekla ma nema sanse vise...pojma nemate vi taj osecaj ...pri tom u tom periodu kad su bebe male majka je uvek neispavan pa moze da se desi da zaspi a da toga ne bude svesna...meni je tinche pricala da se kod njih na institutu desavalo da majke stave bebe tako pored sebe i dok sisaju zaspi majka pa joj mleko nadodje i beba se ugusila...znam da svega i svacega ima i zato niks u moj krevet.. lol! i ja sam bas duuuugo da sam ne pisem bas razred i godine volela da kad me mama probudi za skolu predjem malo kod tate u topli krevet dok ne bude dorucak gotov,znam sta pricate ali samo iz straha i te neke bojazni mog umora nisam htela da je stavljam
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od Simona 13/1/2012, 11:37

Mene i iznenadjuje i ne da psiholozi sad savetuju spavanje sa detetom... Iznenadjuje jer mi se cini bolje da ima svoj krevet a ne iznenadjuje jer se u psihologiji stalno nesto menja, a mozda zavisi i kom pravcu pripadaju... Ja jos nisam u situaciji da je dete doslo pa cu mozda tada nesto i promeniti... Ali kako mi se sada cini, strahovala bih bas od ovog sto Buby kaze, da ne povredim dete, ugusim ga ili tako nesto dok spavam... A onda verovatno ne bih ni spavala i sad nije problem da budem neispavana noc ili dve ali ako to traje mesecima ili godinama, bojim se da bi to samo bilo negativno za dete. Umesto da mu posvetim vreme kad dodjem sa posla ja bih onda bila vec preumorna, nervozna a onda bih verovatno neke noci ipak zaspala a onda bih se istraumirala sto sam zaspala.... ma kako ja gledam bolje da je u svom krevetu dok spava, to sto dodje kad se probudimo je nesto drugo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od maus 13/1/2012, 12:16

Buby, Simona, u pravu ste!
Ali moram da napomenem, da i suprug i ja, kao i Ana spavamo mirno. Kako legnemo, tako se i probudimo Very Happy
Buby mogu da zamislim tvoj strah...pretrnula si.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od MARA 13/1/2012, 12:25

I ja podrzavam i jedne i druge,uvek su misljenja podeljena kako po ovom tako i po drugim pitanjima.
Misu cuvaj krevetic za drugo dete trebace ti zeno Wink
Mili a to sto mala od tvog devera izbacuje njega iz krevet jeste roditeljska greska,ili su njeni roditelji lose vaspitani ili je ona ta koja je navaspitana.Znass kad bimoje izbacilo mene iz kreveta NIKAD zna se sta se moze,sta ne i dokle su granice,moze plakati do mile volje al to je to.Viktor tako s vremena na vreme kaze mama hocu kod vas u krevetu i prisunja se,malo se mazi i kaze odo ja u moj krevet,i u nasem npr nece da pije mleko niti pak da zaspi ali zato mi se sunjamo u njegovom lol!
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li spavate sa detetom u krevetu? Empty Re: Da li spavate sa detetom u krevetu?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu