Fitoterapija

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Fitoterapija

Počalji od Mali Princ taj 2011-12-20, 14:50

Inace, ja danas idem u 18h na kontrolu i da vidim da mi da nesto sto mogu da pijem u trudnoci i da me zastiti od virusa koji ce neminovno naici u januaru.

Pri tom, ima i caj za odrzavanje tudnoce, ako nekome , ne daj Boze bude trebalo.

Pregled se ne palca. Samo terapija, a ona te i ne prisiljava da uzmes kod nje, mad su kvalitet cajeva i kolicina koju dobijes neuporedivi sa bio kojim drugim mestom.
I, isto sto je bitno ima proverene dobavljace, iz ekoloski nezagadjenih sredina.

Mali Princ

Broj poruka: 1965
Godina: 40
Datum upisa: 10.03.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 2011-12-20, 15:29

Drago mi je da čujem pozitivna iskustva, obzirom da su pre dve godine nešto pominjali Radu na Forumu, ali kao ne baš zadovoljni. U stvari, kopiraću ovde nablin post, a i mashin, ona je u međuvremenu postala mama Very Happy
Bolje da imamo sve na jednom mestu. Sad pozitivna iskustva preovladjuju, što mi je drago
Masha UK ::

Jel neko cuo za Radu Milosevic - nutricionistu/travarku iz Beograda? Meni je prijatelj preporucio i u oktobru prosle godine sam otisla da je vidim zbog problema sa stomakom i probavom koji imam vec godinama. Inace cula sam da je ona pravi hit trenutno u Beogradu i da mnogi likovi iz javnog zivota odlaze kod nje ili na lecenja ili da im samo prepise dijete. Ona je veliki zagovornik ishrane svezom sirovom hranom. Cesto stavlja ljude na detox organizma 6, 12 ili 18 dana na dijetu tecnom hranom tj, supama, cedjenim sokovima i cajevima. Mislim da je ona samouka, tj. cula sam da je sama sebe izlecila od karcinoma i tad pocela da pomaze i drugima.

Trazila je da uradim krvnu sliku. Ja nisam mogla da verujem, ostala sam bez reci slusajuci njenu analizu krvne slike. Iako je vise manje sve bilo u granicama referentnih vrednosti, ona je povezivala razlicite vrednosti i govorila mi simptome. Tacno mi je do detalja objasnila kako se osecam. Imala sam osecaj kao da me skenira rentgenom. Nikad nisam videla ni jednog doktora da tako dobro cita analize krvi. Ti si me Nabla podsetila na nju kad si opisala kako Majra belezi strelice na gore ili dole pored rezultata. Tako isto i ona. Kako god, cim je videla analize rekla mi je da imam Helikobacter Pylori i poslala me na dodatnu analizu krvi da to i zvanicno potvrdimo. Test krvi je pokazao prisustvo bakterije tri puta vise nego sto je dozvoljeno. Bila sam tako srecna sto sam konacno dobila pravu dijagnozu za sve moje tegobe. Ovde sam godinama isla od doktora do doktora i naklapali su svasta od netoleranciju na hranu preko IBS-a, ali nikom nikada nije palo na pamet da me testira na Helicobakter. Takodje mi je rekla da trudnoca ne dolazi u obzir dok se ne resim gada. Osim toga skrenula mi je paznju i na nisku alkalnu fosfatazu koja je kod mene uvek manja od 40. Rekla je da mora da bude bar 60 da bi doslo do trudnoce jer mi organizam radi na rezervi i nije u stanju ni sam sebe da opskrbi sa potrebnim nego uzima iz kostane srzi i kostiju, a kamoli da podrzi novi zivot. Kako je ona to laicki objasnila da organizam sam svakog meseca pravi upit svim zlezdama i hormonima jel spreman da dodje do oplodnje. Rekla mi je da se lekari drze povisenog FSH kao pijan plota, a ne znaju zasto je doslo do skoka, pogotovo ne u nasim godinama. Takodje mi je rekla da ja nemam problem sa hormonima i da cim se resim bakterije za 3-6 meseci cu da ostanem prirodno trudna. Kao sto znate to se nije desilo. Ja kad sam joj rekla da je meni preuranjena menopauza genetski predodredjena ona je rekla da je menopauza nikako ne moze da bude genetski predodredjena nekome u dvadesetima ili tridesetima. Ako se desi u tim godinama za to mora da postoji neki medicinski razlog. To je upravo ono sivo podrucje medicine koje jos uvek nije naslo odgovore na sva pitanja.

Jedna devojka koju ja poznajem preko nekoga je isla zbog kod nje zbog nemogucnosti zaceca. Imala je neki hormonalni problem i lekari su rekli da nikad nece ostati trudna. Bilo mi je neprijatno da ispitujem u detalje tako da ne znam sta je konkretno bio problem. Posle detoxa na sirovoj hrani i par tretmana kod teta Rade ostala je trudna. Kad se porodila odvela je dete kod svih onim lekara sto su joj rekli da nikad nece ostati trudna i gledali su je u cudu i sa nevericom. I drugi put je imala problem da zatrudni, pa je ponovo pomoc potrazila od teta Rade. Opet je zatrudnela nakon samo par tretmana upkos svim dijagnozama konvencijalne medicine.
Ja sam se isto psihicki pripremila na gladovanje, bar 6 dana. Medjutim ona kaze da je moj organizam toliko iscrpljen jer zbog bakterije nije dolazilo do pravilne apsorpcije vitamina i hranjivih sastojaka iz hrane, da nema ni govora da na meni primeni taj tretman. Dala mi je mesani caj za zeludac protiv bakterije (anise, sladic, zalfija, crni slez i glog), zeolit, proplis kapi, ulje od hajducke trave, rakiju sa nekim travama za bolju cirkulaciji, flasu belog vina sa vodopijom i jos nekim travama i rekla da doruckujem slaninu a rucam bele vesalice.

Impresionirala me njena dijagnostika, ali eto neke njene prognoze se nisu obistinile u mom slucaju.

nabla ::
Masha UK ::
Jel neko cuo za Radu Milosevic - nutricionistu/travarku iz Beograda?

Bila sam i kod nje  b  b  b

Samo ja o njoj nemam lepo misljenje. Lupeta! Izvini sto ovako umanjujem tvoj dozivljaj nje!

E kod nje sam vec bila dobro potkovana znanjem. Mislim, sta reci...donela sam joj sve svoje nalaze. I sad antitela, normalno je da uvek imamo odredjenu kolicinu antitela u organizmu. E tu je ipak bitno da su antitala u odredjenim okvirima. Ne citaju se kao hormoni.
Sta je ona uradila? Krenula da prepisuje stavku po stavku u njenoj svesci, ali sporopuzecim tempom i kaze na kraju, tu ima mnogo antitela i kad se sve zbroji...to je problem. ma daj, pa normalno je da imamo antitela posle prelezane bolesti (i TORCH analize sam joj dala)....a ona je i ta antitela uzimala u obzir. v

Ja kad sam joj rekla da je meni preuranjena menopauza genetski predodredjena ona je rekla da je menopauza nikako ne moze da bude genetski predodredjena nekome u dvadesetima ili tridesetima. Ako se desi u tim godinama za to mora da postoji neki medicinski razlog.

pa dovoljno ti je ovo sto ti je rekla da shvatis da je zena totalno neupucena!

Sta znaci genetska predispocizicija? to znaci da je odredjen gen drugaciji nego kod vecine zena, a taj gen koji je drugaciji moze biti odgovoran za kolicinu napravljenih jc u fetalnom periodu ili recimo odgovoran za brze propadanje jc.

Majra, kao i kineska medicina ne obraca paznju na visinu fsh. Ali ne negiraju da razlicite zene ulaze razlicitom brzinom u menopauzu.
Njihov postulat je da se i sa visokim fsh moze zatrudneti, ali je bitna njegova ravnoteza sa ostalim hormonima.

A sto se tice Rade, kako da je ozbiljno shvatim kad zena nije cigaru iz usta vadila svih sat vremena sto je prepisivala moje rezultate. palila je cigaru za cigarom! A ten joj crn ko crna zemlja od toga.

I ja purnjam, al ne mogu da nekom zagovaram zdrav zivot,a da pri tome sama ne postujem osnovne postulate.

To sto ona daje cajeve i sirovu hranu i sokove, sve je to logicno zdravo. Nema tu velike mudrosti.

Sto se tice njenih tumacenja za alkalnu fosfatazu...ne znam... To bi neka froumasica koja je doca mogla da izhipotezira da li ima logike da to bude neki faktor ili nema, odn. na koji nacin bi alkal. fofat. mogla igrati ulogu.

Orline

Broj poruka: 11923
Godina: 42
Datum upisa: 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mali Princ taj 2011-12-20, 16:23

Mene je Rada tri godine drzala samo na cajevima, kapima,rastvorima i sl. Nije mi prepisivala ni presnu hranu ni sokice.
Jedino mi je bila izmenila dorucak - stalno sam morala rezanj ili dva domace slanine.
Na tecnoj terapiji sam bila 6 dana i to na sopstveno insistiranje, i to posle 2 inseminacije i puno injekcija pregnila.
Ostalu ishranu mi je izmenila u smislu sta je dobro a sta ne za moj organizam, pri tom, njen spisak dozvoljeno-zabranjeno se samo u 1 namirnici razlikovao u odnosu na inteloranciju - onam mi je dala da jedem sljive, a intolerancija ne Very Happy

Mislim, da je vrlo indvidualno, svako moze da ode i saslusa - ako mu se ucini logicno i normalno to sto prica,moze da proba, a ako ne, niko ga ne prisiljava.

Mali Princ

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 2011-12-20, 16:26

Mali Princ ::
Ostalu ishranu mi je izmenila u smislu sta je dobro a sta ne za moj organizam, pri tom, njen spisak dozvoljeno-zabranjeno se samo u 1 namirnici razlikovao u odnosu na inteloranciju - onam mi je dala da jedem sljive, a intolerancija ne Very Happy

Mislim, da je vrlo indvidualno, svako moze da ode i saslusa - ako mu se ucini logicno i normalno to sto prica,moze da proba, a ako ne, niko ga ne prisiljava.
Tako je prinče osmeh srce
A gde si ti radila test intolerancije na hranu?

Orline

Broj poruka: 11923
Godina: 42
Datum upisa: 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mali Princ taj 2011-12-20, 16:33

Test intolerancije sam u ordinaciji Holitimed u Stevana Supljikca, i to jos u julu 2008godine.

Mali Princ

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 2011-12-20, 16:53

Ajde odajte nam kako spremate tu presnu hranu. Tj. da li mešate voće i povrće? Koliko vrsta od jednom? Koja količina....

Mirjana

Broj poruka: 10491
Godina: 38
Datum upisa: 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senka taj 2011-12-20, 16:54

maza1972 ::Senka,odlično što si otvorila ovu temu.Imam utisak da ova travarka tretira ceo organizam,a ne samo problem steriliteta,i još nešto,jel ona vidovita?Kako je znala da te pita u čekaonici za bebe, a ti se kod nje lečila od sasvim druge stvari?

mazo nije vidovita nego sam ja kada sam prvi put bila i kada sam pobrojavala sve moje "boljke" rekla i za baby problem. A ona sve pamti... Kao sto rece Mali princ, ja od kad idem kod nje ne znam sta je prehlada, a kamoli grip!

I sad se nesto mislim za ovaj Glucophage sto mi je prepisala dr Sumarac, da li uopste da uzimam... mada mi je rekla da nista ne smeta...
Pijem ja cajice i bas mi prijaju... od sveg srca vam preporucujem Radu, stvarno je smajli angel

senka

Broj poruka: 496
Godina: 39
Datum upisa: 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja76 taj 2011-12-20, 18:54

Sve pohvale za Radu! Mi smo kod nje otisli jos 2005. godine. Nama za sterilitet nije pomogla, ali je suprug izlecio astmu uz pomoc cajeva i promene rezima ishrane. Da, vrlo je detaljna, mi smo od nje izlazili i u deset uvece. Ja sam koristila tecnu terapiju i osecala sam se posle nje fantasticno. Sad je malo sve to komercijalizovala, bila sam skoro tamo, vise po meni nije isto.

maja76

Broj poruka: 3183
Datum upisa: 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mali Princ taj 2011-12-21, 01:46

Moji idu kod nje bukvalno do samog pocetaka - 15godina vec, kad je radila u stanu i imala par pacijenata-prijatelja.
Sada jeste u jednom delu komercijalizovano- apoteka i sl., ali sto se rada sa njom tice, meni deluje da i dalje nema promena i da je u potpunosti posvecna pascijentu.
Sa druge strane i razumem ovaj komercijalizacije, jer ima pacijenata ko 2 doma zdravlja, ali bukvalno... i da nije takva organizacija i sve ostalo, ne znam kako bi to funkcionisalo...
ali ono sto mi se svidja je i to sto te ne prisiljava da kupujes terapiju, ako zelis ona ti da recept i sam kod kuce mozes da pravis sokice i sve ostalo.
Miro, za presnu hranu ona ima celu knjigu... kad stignem napisacu ti po nesto...sad bih vec trebalo da odem malo i da spavam lol!

Mali Princ

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mali Princ taj 2011-12-21, 02:03

Jos nesto, izvinjavam se ako moji postovi za Radu deluju navijacki ili nagovaracki ili sl., ja sam jednostavno toliko odusevljena tom zenom, u smislu kako me je skockala i da sam najzad osetila sta to znaci biti zdrav, da sam verujem pristrasna.

Inace, ja sam na tim njenim dzidzama dobila takav priliv energije i svega da ne mogu da vam opisem. Herpes na usni mi od prvog njenog caja nikad vise nije izasao, i znate kad ustanete, pa se bas onako dobro osecate - nema umora, neraspolozenja, nicega samo lepo..

I kada sam joj rekla da cu na VTO rekla mi je sad cemo da pijemo cajice da posle ne bude muke i sl., i drage moje, ja ni jedan jedini minut nisam imala mucnine niti ista slicno, pupupu...

Necu vise da vam pisem, smorih vas, ali i veceras sam bila pa sam puna utisaka Embarassed Laughing

Mali Princ

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 2011-12-21, 18:26

Koga ne mrzi da čita, evo knjige o primeni lekova i bilja u trudnoći
http://www.scribd.com/doc/38437870/Bezbedna-Primena-Biljnih-Lekova-u-Trudnoci

Mirjana

Broj poruka: 10491
Datum upisa: 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja76 taj 2011-12-21, 23:18

Da i jos nesto sto mi je smetalo kod nje, zdrava hrana, tecna terapija a cigaretu ne vadi iz usta. Meni se to nikako ne slaze Shocked No

maja76

Broj poruka: 3183
Datum upisa: 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ananana taj 2011-12-22, 09:33

Devojke, kazete da se kod Rade ne placa pregled, samoako se kupi nesto od bilja kod nje.
A kako to? Samo izadjete i nista joj ne date, nikakvu cast? A gde se kupe cajevi, odmah kod nje ili na nekomdrugom mestu?

ananana

Broj poruka: 1041
Godina: 33
Datum upisa: 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od racili taj 2011-12-22, 11:30

Ja danas zvala da pitam za pregled, kažu prvi slobodan termin je u februaru Shocked

racili

Broj poruka: 572
Godina: 39
Datum upisa: 28.12.2009

Pogledaj profil korisnika http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ananana taj 2011-12-22, 11:37

aaaa, tek u februaru Sad
Jesi zakazala?

ananana

Broj poruka: 1041