KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VTO o trosku grada Beograda

+25
bubilica
nadja71
Mika
lelas
TheSea
nena beba
Bekanicaa
hocukusurnecuzvaku
nibelung
grudva
hany
maza1972
Jelica
buby
dragmilk
Cupava
JocY
racili
7-patuljaka
bak
Kamilica
bridget jones
anna
*AIDA*
daxi011
29 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od racili 7/11/2011, 11:36

Dobila sad dr. Jovanovića, kaže da ne paničimo, oni ne znaju još ništa detaljno, verovatno će samo zavod poslati spisak gradu, kaže to grad finansira i njihovo je kako će to organizovati, jer zavod finansira država. Svakako , krenuće tek sledeće godine, i grad će objaviti uputstvo kako će sve izgledati. Do tada, samo čekamo....
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od 7-patuljaka 7/11/2011, 11:47

Ovako:iz RZZO su me uputili na gradski sekretarijat za zdravlje.Zvala sam ih na tel 7157-480.Javila se neka žena, kaže da oni nemaju još ništa napismeno, da ona samo zna da će grad da finansira, a za kriterijume i sve drugo, još ništa ne zna...kaže mi da pratim sredstva informisanja i da će u njima sve biti čim oni sve to izdefinišu ...Ajde, javljajte, ako nešto više saznate...

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od bak 7/11/2011, 11:48

E pa dobro, znaci nista za sada, verovatno ce za par dana biti informacija, kad, kako, gde...
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od daxi011 7/11/2011, 11:51

Uspela sam da dobijem Nemanjinu i oni su mi rekli da jos uvek nemaju nikakve instrukcije i da su i oni culu to jutros na TV-u ...

uspela sam da dobijem i pr za odnose sa javnoscu na nivou grada, veoma ljubazna osoba objasnila mi je da jos uvek nemaju instrukcije i da pozovem za par dana ponovo


Poslednji izmenio daxi011 dana 7/11/2011, 12:11, izmenjeno ukupno 1 puta
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od JocY 7/11/2011, 12:08

Sad je bilo na stidiju B da zainteresovani mogu vec od danas da se prijavljuju u svojim domovima zdravlja.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od daxi011 7/11/2011, 12:13

Jocy mogu da se prijave svi koji su do 40 godina jer instrukcije za starije jos nisu dobili ... upravo sam zvala sve moguce telefone ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od 7-patuljaka 7/11/2011, 12:20

Jaoj, samo da se ovi iz gradske vlade ne predomisle za uslov...(mislim na nas starije od 40 g.)...

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od JocY 7/11/2011, 12:21

Daxi, ipak je ova vest jos sveza i mislim da je odluka doneta za starije od 40 (cim je covek rekao tako na TV-u ipak je on ovlasceno lice i ne bi smeo da iznosi dezinformacije) samo posto je ovo ipak Srbija, prvo se ide u medije pa se tek daju zvanicni dopisi onima kojima treba. To je moje misljenje.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od daxi011 7/11/2011, 12:29

Patuljak nece se predomisliti samo sto dok oni to objave listu mogu da popune oni koji za sada mogu da se prijave ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od 7-patuljaka 7/11/2011, 12:38

Da, u pravu si Daxi...E, sada da li će ograničiti broj parova ili će finansirati sve koji ispunjavaju uslov-novi gradski? Osećam da će nastati zbrka oko uslova za besplatnu vto koju finansira RZZO i ovu koju sada finansira grad...

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od bak 7/11/2011, 12:40

Jocy, bas tako VTO o trosku grada Beograda - Page 2 561840

& patuljaka, Daxi, nece se predomisliti, ako su rekli, tako ce i biti. bas se radujem, a do pre 7 dana nisam ni razmisljala o postupku uskoro
nema popunjavanja liste, nisu oni ni odredili neki broj, tako se potrefilo da je bilo 250 parova prosli put. A posto su samo drzavne klinike dali, nije bilo ni neko interesovanje... Znam da su ovi iz Fronta zvali svoje pacijente da ih obaveste da mogu da se prijave...
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od daxi011 7/11/2011, 12:43

Patuljak ne verujem da ce nastati zbrka ... ali to da ce biti ko pre devojci devojka njegova me plasi ... al sta da se radi sta je tu je ...

Bak prosli put je broj definisao budzet koji su imali za tu svrhu ... verujem da ce to i sada biti slucaj ... e sad od tipa postupka zavisice koliko ce parova moci da dobije tu sansu ... ako je vise ICSI jer je skuplji postupak bice manje parova ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od JocY 7/11/2011, 12:48

Daxi, tacno je to da kad se planira budzet postoji odredjena suma i to je to, ali ne mislim da ce biti iskljucivanja zbog toga, vec da ce se npr cekati duze. Prosli put je ukinut drugi pokusaj samo zato sto je prosireno na celu drzavu.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od bak 7/11/2011, 12:49

Daxi, nije bilo budzeta, znam provereno, svi koji su se prijavili su dobili, sve dok nije preuzela drzava pa grad rekao e sad vise ne treba. Proveri! Nije bilo ko pre devojci.
Inace oni za isci i vto dobijaju skoro identicna sredstva, mislim na klinike, proveri, bilo je na sajtu rzzo. Par hiljada razlike.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od daxi011 7/11/2011, 13:24

eh ne znam kako da vam napisem ali za mene su proverili i kazu da ja nemam pravo ... jos uvek ne verujem da je tako ... sve se nadam da ipak nije tako ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od 7-patuljaka 7/11/2011, 13:28

Kako Daxi??? Ko ti proverio? Kako? Ma, kažem vam da oni gledaju prema uslovima koje je propisao RZZO i brkaju to!Daxi, ovi uslovi za vto koje finansira grad nisu još nigde izašli...

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od 7-patuljaka 7/11/2011, 13:40

Da bude više beba u BeograduDruštvo
Podeli sa prijateljima |

Da bude više beba u Beogradu
Danas | 04.novembar.2011 | 23:26

- Pre dve godine, na predlog člana gradskog veća Miroslava Čučkovića, ušli smo u projekat finansiranja drugog pokušaja vantelesne oplodnje, što je vrlo brzo prihvaćeno i na nivou cele Srbije. Grad je finansirao 250 pokušaja, a dobili smo 75 beba - kazao je Đilas.Član Gradskog veća Miroslav Čučković rekao je da je odluka Grada da finansira i treći pokušaj vantelesne oplodnje korak dalje ka povećanju nataliteta. -
Sve trudnice kojima se do 40. rođendana dijagnostikuje problem sa začećem ući će u proces vantelesne oplodnje i on se neće prekinuti zbog starosti.
Ovaj projekat ući će u istoriju grada, ali i mali Nikola, Mateja, Tea iz Batajnice i mala Petra iz Busija i desetine drugih beba koje će šetati našim gradom narednih decenija - rekao je Čučković.Pomoćnica gradonačelnika Beograda Tatjana Pašić predstavila je gradski projekat SMS servis "Beba dolazi", koji omogućava svim trudnicama u Beogradu da putem telefona dobiju sve neophodne informacije o važnim aspektima svog i bebinog zdravlja, kao i svim neophodnim pregledima tokom trajanja trudnoće.- Servis na koji se trudnica prijavljuje i ođavljuje slanjem SMS poruke na broj 3011 sadrži 150 personalizovanih poruka do termina porođaja. Sadržaji poruka informišu trudnicu o prirodi promena koje se dešavaju u njenom organizmu, kao i o pravilima ishrane i higijene. Troškovi prijave i ođave sa SMS servisa kreću se od pet do 10 dinara u zavisnosti od mreže.
Zeza me internet...Izdvojila sam ono što nas zanima, ali ne mogu da boldujem.Onda ovaj Čučković brka pojmove i terminologija mu nije jača strana.

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od daxi011 7/11/2011, 13:43

Znam i ja sam pitala kako ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od bak 7/11/2011, 13:43

daxi, nemaju jos nista napismeno, strpi se malo, bice, videces VTO o trosku grada Beograda - Page 2 191975sacekaj bar 10-tak dana, pa ponovo u akciju telefoniranja! Ili sledece nedelje zapucaj na Dedinje, do tada ce dobiti info
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od 7-patuljaka 7/11/2011, 13:49

Sludela sam se...Oni možda uopšte ne misle na nas kojima je do 40 g.već dijagnostifikovan sterilitet, nego možda na one ubuduće kojima će do 40 g. biti data ta dijagnoza, pa one mogu da rađaju u 42, 43 g.????!!!!!

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od daxi011 7/11/2011, 14:29

nas slucaj je takav da nam je u aprilu 2011. odobrena 1. vto preko fonda a napunila sam 40 u maju 2011, na odobrenju je pisalo da mogu da iskoristim odobreno najkasnije u roku od 6 meseci ... e sad vesti u poslednjih par dana ja sam razumela da svima kojima je dijagnostikovano do 40. nece morati da prekinu ... onda u tom slucaju bi trebalo i mi da imamo pravo ... ali kako mi je receno nemamo ... verujem da ce biti neko objasnjenje ko kako i zasto pa ce se znati konacno ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od 7-patuljaka 7/11/2011, 14:41

Daxi, mi smo imali tri neuspele vto. Jedna je bila o trošku RZZO i tada je moralo (kao i sada o trošku RZZO-a), da u trenutku dobijanja Odluke za saglasanost za vto žena ima manje od 40 g., a sam postupak ET-a morao je da se završi u roku od šest meseci od dobijanja te Odluke. Pošto samo mi Odluku dobili u avgustu, ja sam u septembru punila 40 g., tako da smo to jeeeedvaaa iskoristili. Da nam je kojim slučajem u toku samog postupka došlo do nekog odlaganja, ne bismo mogli ponovo da konkurišemo zbog mojih godina.
Ja sam sada ovo razumela da u trenutku dijagnostifikovaja steriliteta- žena ima manje og 40 g. E, sada nama jeste to dijagnostifikovano pre mojih 40 g, ali sada imam 41 g.Oni će, možda, postaviti uslov da od trenutka donošenja njihove Odluke za finansiranje vto, pa nadalje žene koje konkurišu, ulaze u "izbor" samo ako tada imaju najviše 40 g. Te žene će dobiti potvrdu da su za vto koju finansira grad, ali više neće juriti da ET bude u roku od šest meseci od dobijanja saglasnosti za vto, već će staviti neki duži rok...

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od daxi011 7/11/2011, 14:54

Patuljak i nas slucaj je slican vasem, stim sto si ti ispred mene godinu dana ...

uf bas sam se ponadala da ce ipak moci a onda mi se ceo svet srusio ...

nas slucaj je da su nam kako oni kazu dijagnostikovali pre 40. i odobrili vto preko fonda pre 40. i usli i zavrsili postupak u roku ... ali eto kako su mi rekli nemam vise pravo iako jos uvek imam 40 godina ... valjda je to zbog onog sto pise da mogu svi do zenine navrsene 40. godine ... a ovo sto su rekli da nece morati da se prekida postupak bez obzira na godine mozda znaci da ako u trenutku dobijanja odobrenja nemas 40 godina a da sticajem okolnosti ne mozes da odmah udjes u postupak da neces gubiti dobijeno pravo za taj odobreni pokusaj ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od 7-patuljaka 7/11/2011, 15:04

Neće važiti retroaktivno.......

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od daxi011 7/11/2011, 15:17

nisam ni mislila da ce vaziti retroaktivno ... nego sam se ponadala da ce ukoliko je odobreno do 40. prarovi imati pravo na sve pokusaje ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda - Page 2 Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu