VTO o trosku grada Beograda

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

VTO o trosku grada Beograda Empty VTO o trosku grada Beograda

Počalji od daxi011 taj 5/11/2011, 13:25

Nisam nigde nasla kao posebnu temu, da li se slazete da je otvorimo ?

Na linku u prilogu je najavljeno da ce u 2012. grad Beograd finasirati VTO i za parove preko 40 godina

http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2011&mm=11&nav_id=555054

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1475155

1) Ono sto mene zanima je sta je sve potrebno od dokumentacije kada vto finasira grad a ne rzzo ?

2) Da li je potrebno da je par prvo dobio vto preko rzzo-a da bi mogao da konkurise za vto koju finasira grad ?

3) Da li neka od vas ima jos neke informacije vezane za ovu vest ?

Poslednji izmenio daxi011 dana 5/11/2011, 16:19, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dodat link)
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trosku grada Beograda Empty Re: VTO o trosku grada Beograda

Počalji od *AIDA* taj 5/11/2011, 15:32

Ja sam čula da će od 2012g biti odobren treći BESPLATAN pokušaj....
Radujem se zbog svih kojima se prve dve šanse nisu posrećile...
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anna taj 5/11/2011, 15:35

Daxi, draga, ja nisam iz ovog teksta nigde pročitala da mogu da se prijavljuju parovi preko 40 godina. To bi značilo da su pomerili granicu tj. da ona ne postoji, a to tako nigde ne piše. Volela bih da si u pravu, ali mislim da su oni samo hteli da kažu da ko se prijavi do 40. godine moćiće da proces vto završi iako u međuvremenu napuni 40. Do sada je bilo da ceo proces, uključujući ET, mora biti gotov pre 40. rođendana.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 42
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 5/11/2011, 16:09

Anna do sada je bilo da od momenta dobijanja odobrenja za vto preko rzzo mora u roku od 6 meseci da se iskoristi odobrenje. Moj slucaj je bio da sam krajem Aprila dobila odobrenje a 5. Maja napunila 40 godina i bez problema sam radila vto (moj transfer je bio 11.06.). Mislim da je u odobrenju pisalo da vazi 6 meseci od datuma odobrenja bez obzira sto sam napunila 40. godina u medjuvremenu. Bilo je bitno da se odobrenje dobije najkasnije dan pred napunjenu 40. tako su mi u Nemanjinoj u rzzo-u objasnili.

Nadam se da ce nova odluka glasiti kako su novinari prepricavali u ovim clancima i kako sam razumela da ko god je zapoceo proces vantelesne ne mora da prekine iako je napunio 40 godina ukoliko mu je vec odobrena vto preko rzzo.

Ovo je za sada preliminarna informacija, verujem da ce se uskoro pojaviti neki zvanican stav/dopis grada sa svim potrebnim objanjsenjima i instrukcijama. U svako slucaju odluka ce kako su i najavili stupiti na snagu u 2012.

Mene interesuje sta su trazili od dokumentacije onima koji su 2010. konkurisali i dobili vto koji je tada finasirao grad, jer ne bi bilo lose da pripremim sve i imam kada bude odluka stupila na snagu u slucaju da bude kako nagovestavaju ovi clanci.

na linku u prilogu sam nasla upustvo koje se odnosilo na pokusaj vto koji je u prethodnom ciklusu finasirao grad

http://www.lat.rzzo.rs/index.php/arhiva-vesti/174-drugi-pokuaj-vantelesne-oplodnje-za-parove-iz-beograda.html

http://www.lat.rzzo.rs/download/vto-obavestenje-lat.pdf
daxi011
daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bridget jones taj 6/11/2011, 12:00

Najlepsa vest:)
bridget jones
bridget jones

Broj poruka : 316
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kamilica taj 6/11/2011, 12:29

anna ::Daxi, draga, ja nisam iz ovog teksta nigde pročitala da mogu da se prijavljuju parovi preko 40 godina. To bi značilo da su pomerili granicu tj. da ona ne postoji, a to tako nigde ne piše. Volela bih da si u pravu, ali mislim da su oni samo hteli da kažu da ko se prijavi do 40. godine moćiće da proces vto završi iako u međuvremenu napuni 40. Do sada je bilo da ceo proces, uključujući ET, mora biti gotov pre 40. rođendana.
I ja sam to ovako shvatila!!!
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 41
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 6/11/2011, 12:56

na sajtu grada beograda

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1475155

pise

" ... све труднице којима се до 40. рођендана дијагностикује да имају проблем са зачећем ући ће у процес вантелесне оплодње и он се неће прекинути због година. ..."

e sad da li ovo znaci da ce kao i do sada odobrenje vaziti 6 meseci ili da se odobrenje nece ukidati ako je dobijeno do 40. godine ... nadam se da ce uskoro postaviti uslove pa ce se znati ... tj. pa cu znati na cemu sam ...
daxi011
daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 7/11/2011, 09:55

Daxi, jutros na jutarnjem na Studiu B je bila opet prica o tome i onaj clan gradske vlade, stvarno ne znam kako se zove, ali onaj koji je i pre neki dan pricao o tome, je rekao da
Svi parovi kojima je dijagnostikovan problem pre 40. zeninog rodjendana, a do danas nisu uspeli da ostvare trudnocu, pa makar zena imala sad i 42 i 43 godine, posto postupci dugo traju, ispitivanja... ulaze u ovaj pokusaj!
Bukvalno tako je rekao!

I da ce grad, ako bude sredstava, a nada se da ce biti, pokrenuti inicicjativu na nivou grada i republike da se parovima koji su dobili jedno dete putem vto ili kako god, omoguci pokusaj za drugo!!!

Ako ima negde, potrazite, a posto je bilo jutros, predpostavljam da ce biti ponovo u toku dana! Na Studiju B

VTO o trosku grada Beograda 512172 VTO o trosku grada Beograda 512172 VTO o trosku grada Beograda 512172 VTO o trosku grada Beograda 512172

E da, da se zene vec od danas mogu javiti svom ginekologu u dz za upute!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 43
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 7-patuljaka taj 7/11/2011, 09:57

Nije mi jasno...ja imam 41 godinu i dijagnostifikovan nam je sterilitet pre moje 40 g., tj u mojoj 38 godini. Da li mi možemo da iskoristimi ovaj pokušaj?Bak..u isto vreme smo pisale...E, svaka ti se pozlatila!!!

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od racili taj 7/11/2011, 10:21

A koje upute? Moja drugarica je iskoristila prošli pokušaj koji je finansirao Bg i prijavila se samo u RZZO sa ličnom kartom i z,knjižicom...rekli su joj da čeka i tek posle mesec je pozvali i rekli koje rezultate da uradi, malo se razlikovalo od onih koje je država tražila, mislim da ih je bilo čak i manje..pokušaću da saznam od nje pa ću vam napisati.
Drugo, ja sam prošle godine došla da konkurišem i rekli su mi da čim je država odobrila 2 pokušaj, grad je odmah prestao da finansira, bukvalno je trajalo mesec dana, jer mi je drugarica u januaru konkurisala, a ja sam došla polovinom februara....poenta priče - trk u zavod!
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 44
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 7/11/2011, 10:23

Bak bas si me obradovala

Racili pogledaj ovaj link gore sto sam postavljala pa prelistaj sta je sve potrebno a ima i brojeva telefona koji mogu da se pozovu ... moguce je da ce ponovo rzzo u nemanjinoj da odradi potrebnu administraciju ...
daxi011
daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 7/11/2011, 11:09

Prosli put se prijavljivalo na Dedinju, negde kod Pinka, tu je gradski Rzzo. Nije Nemanjina imala nista sa tim. I pravo se islo na drugostepenu.

Sad vidim na ovom linku, to je to u Jovana Marinovica.

Hajde nek neka pozove, ja ne mogu sa posla, pa ih pita.

A nemam pojma koje upute, tako rekli na jutarnjem.

I nek neko gleda Studio B, ja cu popodnevnu smenu da preuzmem lol!
bak
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 7/11/2011, 11:20

Bak u Jovana Marinovica na info telefonu nemaju nikakva upustva a rekli su mi da je prosli put islo preko nemanjine ... dali su mi da pozovem i njihovog pr-a ali se niko ne javlja ... cim saznam nesto pisem
daxi011
daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 7-patuljaka taj 7/11/2011, 11:26

Meni su dali neki telefon u Nemanjinoj 333-4062,(rekoše za vto na taj broj), ali se niko ne javlja...

7-patuljaka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od racili taj 7/11/2011, 11:33

Čula sam se sa drugaricom, prošli put je bilo ovako:
kad su objavili da je krenulo sve, otišla u zavod na Dedinje i prijavila se sa l,k, i knjižicom, dobila potvrdu da je radila jedan postupak bez uspeha i rekli joj da čeka. Zvali je posle iz Višegradske da donese sve papire koje je imala do tada i tamo su pogledali na komisiji. Zvali je posle i rekli da je prošla komisiju i tada joj rekli koje analize treba da ponovo odradi. Eto toliko mi je rekla....brzo se zatvorio konkurs, jer su finansirali 250 pokušaja.
Bak, zovem dr. Jeremića iz zavoda tamo celo jutro ali zauzeto.....
racili
racili

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od racili taj 7/11/2011, 11:36

Dobila sad dr. Jovanovića, kaže da ne paničimo, oni ne znaju još ništa detaljno, verovatno će samo zavod poslati spisak gradu, kaže to grad finansira i njihovo je kako će to organizovati, jer zavod finansira država. Svakako , krenuće tek sledeće godine, i grad će objaviti uputstvo kako će sve izgledati. Do tada, samo čekamo....
racili
racili

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 7-patuljaka taj 7/11/2011, 11:47

Ovako:iz RZZO su me uputili na gradski sekretarijat za zdravlje.Zvala sam ih na tel 7157-480.Javila se neka žena, kaže da oni nemaju još ništa napismeno, da ona samo zna da će grad da finansira, a za kriterijume i sve drugo, još ništa ne zna...kaže mi da pratim sredstva informisanja i da će u njima sve biti čim oni sve to izdefinišu ...Ajde, javljajte, ako nešto više saznate...

7-patuljaka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 7/11/2011, 11:48

E pa dobro, znaci nista za sada, verovatno ce za par dana biti informacija, kad, kako, gde...
bak
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 7/11/2011, 11:51

Uspela sam da dobijem Nemanjinu i oni su mi rekli da jos uvek nemaju nikakve instrukcije i da su i oni culu to jutros na TV-u ...

uspela sam da dobijem i pr za odnose sa javnoscu na nivou grada, veoma ljubazna osoba objasnila mi je da jos uvek nemaju instrukcije i da pozovem za par dana ponovo

Poslednji izmenio daxi011 dana 7/11/2011, 12:11, izmenjeno ukupno 1 puta
daxi011
daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od JocY taj 7/11/2011, 12:08

Sad je bilo na stidiju B da zainteresovani mogu vec od danas da se prijavljuju u svojim domovima zdravlja.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 7/11/2011, 12:13

Jocy mogu da se prijave svi koji su do 40 godina jer instrukcije za starije jos nisu dobili ... upravo sam zvala sve moguce telefone ...
daxi011
daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 7-patuljaka taj 7/11/2011, 12:20

Jaoj, samo da se ovi iz gradske vlade ne predomisle za uslov...(mislim na nas starije od 40 g.)...

7-patuljaka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od JocY taj 7/11/2011, 12:21

Daxi, ipak je ova vest jos sveza i mislim da je odluka doneta za starije od 40 (cim je covek rekao tako na TV-u ipak je on ovlasceno lice i ne bi smeo da iznosi dezinformacije) samo posto je ovo ipak Srbija, prvo se ide u medije pa se tek daju zvanicni dopisi onima kojima treba. To je moje misljenje.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 7/11/2011, 12:29

Patuljak nece se predomisliti samo sto dok oni to objave listu mogu da popune oni koji za sada mogu da se prijave ...
daxi011
daxi011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 7-patuljaka taj 7/11/2011, 12:38

Da, u pravu si Daxi...E, sada da li će ograničiti broj parova ili će finansirati sve koji ispunjavaju uslov-novi gradski? Osećam da će nastati zbrka oko uslova za besplatnu vto koju finansira RZZO i ovu koju sada finansira grad...

7-patuljaka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu