Korak po korak na putu do bete +

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od red taj 25/11/2011, 18:35

kami koji progesteron primas...meni iz genezisa insistiraju da bude pregnil 1500mg a nema ga nigde bas... sem u genesisu...
miruj draga, bice to sutra sve ako Bog da ok...
osmeh srce
jel te boli stomak?

red

Broj poruka : 255
Godina : 40
Datum upisa : 13.11.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ananana taj 25/11/2011, 18:38

Kami mila, samo lezi i odmaraj, mi mislio na tebe i molimo se dragom Bogu molitva da se Beta utrostruci!
zagrljaj poljubac

ananana

Broj poruka : 1041
Godina : 35
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 25/11/2011, 18:48

Senka,drago mi je za dobre nalaze i što nisi mutant...kad sve odnešeš kod dr-a naći će oni pravu terapiju,da li si radila OGTT sa insulinskom rezistencijom?

Xena,draga...nadam se da će priroda učiniti svoje i da ćeš proći bez komplikacija...grlim te jakoooo i mislim na tebe zagrljaj zagrljaj

Red,čestitam na beta Duplaće se duplati ,a ja ću da skakućem b igra navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica
Danas sam dobila upute za lab.za antitela štitne -radim u DZ.Za LAC i AKLA sam dobila uput za KCS...sve od lekara opšte prakse...

maza1972

Broj poruka : 2258
Godina : 44
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senka taj 25/11/2011, 18:57

maza1972 ::Senka,drago mi je za dobre nalaze i što nisi mutant...kad sve odnešeš kod dr-a naći će oni pravu terapiju,da li si radila OGTT sa insulinskom rezistencijom?

radila sam i negde ovde sam postavila i rezultate. Glukoza mi pada ispod pocetnog nivoa posle 120´, a insulin raste preko gornje granice u 90´. U utorak idem kod dr Sumarac jer joj proslog utorka kada sam bila nisam odnela AMH, pa cu sada. A zakazala sam i konsultacije u Jevremu za sredu pa cu im tada odneti i rezltate i misljenje dr Sumarac. Planiram da krenem sa VTO iz prirodnog ciklusa, a posto mi je danas tek 7 dan menstruacije mozda cak i ovog meseca uhvatimo jc.

ti se isto analiziras po spisku sa levela 1?

senka

Broj poruka : 496
Godina : 41
Datum upisa : 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 25/11/2011, 19:14

Da i pratim tvoje postove...stvarno si me oduševila kako si brzo odradila i dobro se organizovala queen ...gde si planirala iz prirodnog ciklusa,pitam jer neznam gde može,a retko je da hoće da rade iz prirodnog?

maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senka taj 25/11/2011, 19:25

Kada sam u Jevremu dobila spisak analiza prvo sam otvorila ovaj forum, citala 2 dana i pravila strategiju kad i de cu sta da uradim, ipak sam ja manager Very Happy planiranje mi je u malom prstu Very Happy
Kad sam sve lepo isplanirala krenula sam u akciju, mada mislim da je trebalo malo "polakije" da radim analize jer su mi ruke modre od vadjenja krvi, ali isplatilo se. Ja sam po prirodi nestrpljiva i volim instant resenja...

Prirodnjake sam radila u Jevremovoj i to 5 puta ovog proleca i leta i kada ni iz 5 puta nismo dosli ni do jc krenula sam u stimulaciju koja se na zalost zavrsil biohemijskom trudnocom. Prethodni stimulisani ciklus sam imala udecembru 2010 i dok sam odmarala od stimulacije (imala sam hiperstimulaciju) radila sam prirodnjake tek da nesto radim... nestrpljenje...

Sad mi opet "rade zivci", kao, zavrsila sam analize i sta sad? a posto je i ova stimulacija bila sa blazim oblikom hiper moram malo duze da odmaram pa reko´da ne dangubim i da ponovo probam sa prirodnjacima.

Sve mislim da je kod mene slucaj da kvantitet ne rezultira trudnocom a da ce nam kvalitet dati dobar ishod.

senka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mijaki taj 25/11/2011, 19:37

red super je to beta! nemoj da brines! sad ce lepo da se udupla poa ce ti biti lakse!
ako negde nadjes pregnyl javni

kami, samo ;ezi, krvarenje nije znak da nesto nije u redu, vez znak da treba da mirujes!

xena zagrljaj

mijaki

Broj poruka : 2538
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 25/11/2011, 19:53

Senka,dugo razmišljam o ovome što si napisala...ako sam dobro razumela-u prirodnom ciklusu ne dođete do ćelije...zašto,jel je nema ili stane u rastu?Drugo-u stimulisanom dolazi do hiper?Tu je meni čudno nešto,da li ti stmulaciju ne odrede adekvatnu...Jako me zanima ,jer i ja planiram iz prirodnog-imam 39 god Rolling Eyes

maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 25/11/2011, 20:02

red ::kami koji progesteron primas...meni iz genezisa insistiraju da bude pregnil 1500mg a nema ga nigde bas... sem u genesisu...
miruj draga, bice to sutra sve ako Bog da ok...

jel te boli stomak?
Draga, ne brkaj babe i žabe. Progesteron je u vidu utrogestana i progesteron depo injekcija,a pregnil je čist hormon HCG-nema veze sa progesteronom!

dr mali pariz

Broj poruka : 22930
Godina : 38
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 25/11/2011, 20:08

od red Danas u 5:51 pm
nigde pregnila u celoj zemlji... nigde bas...
hvala bak...valjda ce da bude kako treba...mala je...al valjda ce da poraste...

Kada sam bila nedavno u istoj situaciji ,zvala sam sve apoteke u bg i nije ga bilo,pa sam javila i u kliniku da ga nema i onda sam kod njih dobila ...nemoj da se maltretiraš i juriš,zovi kliniku i reci da nema po gradu i da ti obezbede...ili daju zamenu...

maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senka taj 25/11/2011, 20:12

da pocnem od pocetka:
prva vto je bila daaavne 2008 kod dr Prorocica. Primala sam po 3 gonala i 4 menopura dnevno i dobili smo 5 jc od kojih su se 3 oplodile, a vracene 2 osmocelijske. Beta 0.
pa je usledila duuuga pauza do sledece vto krajem 2010 u Intermedicus BIS-u. Primala sam 1 gonal i jedan menopur i dobili smo 15 jc, od kojih se oplodilo 11, gajene do blastociste, vracene 3, za ostale ne znam jer mi nisu ponudili zamrzavanje (radjeno o trosku fonda). Beta je bila 11 dana 139, pa 256 na dan 13, posle 4 dana sam prokrvarila i konstatovana je biohemijska trudnoca.
U aprilu krecem na vto iz prirodnjaka. Prvi put je E2 bio preko 600 i ukazivao je da je folikul cista i da ne sadrzi jc. Do punkcije nije doslo.
Sledeceg meseca je sve bilo ok, raste lepo folikul i na stolu pre aspiracije mi urade uz i vide da je ovulacija bila i da je folikul pukao.
Teci put su bila dva folikula koja nisu rasla, tj. dosla du do 10 mm i ni makac, nije bilo aspiracije.
Cetvrti put je sve bilo ok, i E2 i rast folikula, bila aspiracija (radila sam bez anestezije i ne boli nista narocito), medjutim nije nadjena jc.
Peti put folikul ponovo pukao pre apiracije.

Svaki put sam primala pregnil od 5000 34 h pre aspiracije. Sada sam ovde procitala da zenama daju cetrotide da bi sprecili prerano pucanje folikula pa cu to da predlozim mojoj dr u sredu.

U spetrmbru je bila stimulisana VTO. Dugi protokol, primolut nor 10-ak dana, diferelin pa se krenulo u stimulaciju, primala sam 200 ij Puregona i kao stop sam primila 2\3 od 5000 Pregnila. Aspirirano 18 jc. Sa 9 su radili ICSI i oplodilo se 4, a ostalih 9 su pustili da se sami "vole" i zavolelo se njih 7 Very Happy
Vraceno je 3, od toga jedna cetvorocelijska, jedna osmocelijska i jedna morula cetvrtog dana. (ta morula je bila od onih 7 samostalnih).
Ostalo je jos 4 nekakva embriona, ali na zalos nisu bili za zamrzavanje.
Prokrvarila sam sedmog dana od transfera, uradila betu, ona je bila 22, pa posle 2 dana 52, krvarenje se pojacalo i posle 4 dana beta 38. Ponovo biohemijska...

Takva ti je moja situacija... ja sam ipak i dalje za prirodnjake jer mi nesto ne stima u stimulaciji... Kad sam bila mladja, jos 2008, Prorocic mi je rekao da sam ja poor responder i bla bla, da je pitanje dana kada cu uci u klimaks...
Meni dr Milica Ilic svaki put vidi preko 17 antralnih folikula, tako da mi se cini da o klimaksu nema reci, a AMH mi je bio u aprilu 3,2... Toliko o Prorocicu...

U prirodne cikluse sam isla potpuno neopterecena ishodom, znam da je to hod po tankoj zici, ali verujem u kvalitet... i ovako imam utisak da radim na bebi. Nama su pravi prirodni radovi bez ikakvog smisla jer su meni zapusena oba jajovoda...
Nadam se da ti je moje iskustvo pomoglo Very Happy

senka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od red taj 25/11/2011, 20:19

brkam babe i zabe... Embarassed
priznajem...

red

Broj poruka : 255
Godina : 40
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 25/11/2011, 20:28

Definitivno-TI SI MOJ IDOL as ...neverovatna priča,kad si bila mlađa imala si slabiji odgovor sa jačom stimulacijom...ma bitno je da imaš j. ćelije ,pusti to što priča Proročić... c c
Za njega mi je sad sve jasno...Bitno je da se ćelije lepo oplode ,da ih imaš i da lepo napreduju.Sad uz neku malu korekciju i terapiju biće dobitni postupak .Zahvaljujem na postu,više nego poučan...

maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 25/11/2011, 20:36

Nego... gde nam je SSanja d Sanja javljaj se !!!Nemožeš sad da nas napustiš,sad kad treba da čujemo dr.ovu interpretaciju nalaza i eventualnu terapiju! lol! b

maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senka taj 25/11/2011, 20:42

maza1972 ::Definitivno-TI SI MOJ IDOL as ...neverovatna priča,kad si bila mlađa imala si slabiji odgovor sa jačom stimulacijom...

ja sam ti kao dobro vino, sto duze odstojim to sam sve bolja i bolja Laughing

rekla sam sebi da cu da probam SVE dokle god postoji i mala sansa za uspehom... Pod ovim SVE mislim i na cajeve, mumio, crkve, lozu Sv. Simeona, manastir Koporin i kojesta svasta... Pa nisam ja posle Prorocica bas bas odmarala, radilo se tu svasta. Sve ovo pobrojano i akupunktura, joga, pa malo dijetica, pa setnje itd...

JA sam se bas primila na prirodnjake. Meni tu sve ima logike. Prati se folikul, on raste potpuno prirodno, endometrijum se formira onako kako bi trebalo da se formira, vadi je jedna jc ona koja bi i trebalo da bude jc u tom ciklusu... KVALITET je presudan, samo da ja dodjem do jc, nekako sam uverena da ce to biti TO!

Citala sam i na nekim sajtovima da se za "Mini IVF" koristi klomifen, pa se jc punktiraju, oplode i metodom vitrifikacije zalede (tako se zove metoda brzog zamrzavanja), onda se ponovo stimulise klomifenom i tako nekoliko meseci, a onda se ceka par meseci da se endometrijum oporavi jer klomifen ga tanji. Kad se dese uslovi, embrioni se odmrzavaju i radi se transfer. Nema jakih hormona, nema bockanja... I ovome se sve vise paznje posvecuje u nekim naprednijim zemljama, a ja to ovde necu docekati...

Jedva cekam sredu i predlog sa Cetrotidom, pa da vidim onda jc pobegulju!

Gde bi ti radila VTO iz prirodnog?

senka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 25/11/2011, 20:56

Citala sam i na nekim sajtovima da se za "Mini IVF" koristi klomifen, pa se jc punktiraju, oplode i metodom vitrifikacije zalede (tako se zove metoda brzog zamrzavanja), onda se ponovo stimulise klomifenom i tako nekoliko meseci, a onda se ceka par meseci da se endometrijum oporavi jer klomifen ga tanji. Kad se dese uslovi, embrioni se odmrzavaju i radi se transfer. Nema jakih hormona, nema bockanja... I ovome se sve vise paznje posvecuje u nekim naprednijim zemljama, a ja to ovde necu docekati...
Sad sam potpuno zatečena,nisam ni znala da ovo može... Vidi, ja imam samo jedan pokušaj iza sebe...gde bih pokušala-tamo gde me prihvate... jajovodi su prohodni,za sad je bilo dobrih folikulometrija,jedino me razočarala ova VTO -samo 3 j.ć ali dobro kako su mi malu stimulaciju dali i kako su me pratili ultrazvučno(samo jednom)dobro sam prošla...znaš ,meni je sad prioritet Level 1 da odradim i da vidim šta nije uredu...a posle dolazi u obzir sve i IUI i prirodno i VTO i VTO iz prirodnog.Jedino me brine, shvatila sam da nerado rade iz prirodnog -kao ne isplati se...

maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senka taj 25/11/2011, 21:05

isplati im se nego im frka... uspeh se procenjuje na 10% po ciklusu, ali je po transferu oko 25% sto nije zanemarljivo.
A sto se tice Mini IVF ja sam nesto slicno spomenula Milici Ilic u Jevremu ali me iskulirala, u fazonu da probamo mi ipak bas bas prirodne...
Cena za prirodni je bila oko 100.000, nisam bas skroz sigurna u ovu info, posto su meni naplacivali "po situaciji". Prvo uz i E2, pa kad sam bila na stolu a pukao folikul nije naplacena punkcija (pa nije je ni bilo), pa kad je bila punkcija a nije bilo jc opet nije naplacena punkcija... Mene su u Jevremovoj ODUSEVILI zbog toga, majke mi!

Ej, Mazo, nemoj da se razocaravas posle prve VTO, sta te briga, ako nisi zadovoljna menjaj doktora i kliniku. Ja imam pune fascikle svi zvih analiza i postupaka (bilo je tu i ciljanih odnosa i inseminacija dok se nije provalilo da imam zapusene jajovode, i 2x HSG i laparoskopija, i svasta) i sve mi je od razlicitih lekara, dok nisam nasla Milicicu. Meni je ona bas legla, a vidim da je neki ne vole. Meni prija, opustena sam sa njom i svasta mogu da je pitam i kazem.

A zasto ti radis level 1, jel si imala sponatani ili nesto tako? Izvini, nova sma ovde pa nemogu da sve pohvatam Embarassed

senka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 25/11/2011, 21:10

Pisala sam ,mislim da sam imala biohemisku,na kontrolnom uz dr.to naziva outgoing pregnancy.Beta je bila 37,pa 23,pa 12.9,u roku od 5 dana ,pa sam prekinula terapiju i dobila krvarenje...

maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senka taj 25/11/2011, 21:15

jao jeste, secam se... Meni su posle prve biohemijske rekli "desava se", pa sam promenila kliniku, i to ne samo zbog toga, bilo je tu kojecega...

Sada sam ja pitala Milicu "sta cemo sada?", da pokusavamo dalje ili da se analiziram, ona mi je odgovorila da se tek treci spontani ili treca biohemijska smatra za indikacijom za dalje analize, ali nije problem da mi da spisak da ih ja za svaki slucaj uradim.

Jel si ti sama odlucila da radis analize ili te vodi neki lekar?

senka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 25/11/2011, 21:23

Vodite me VI -moje drugarice.Prebacujem ginekološki karton kod DR.koja radi u Jovanovoj dopunski,a istovtemeno je načelnica u mom DZ,pa me posle svega srela na hodniku i rekla mi da pređem kod nje i da će da me pripremi za sledeći put ,ali da odradim još neke analize.Mada imam još jednu privatno ,pisala sam i to,da ne gnjavim ostatak društva...dr.Radojčić-ona me je uputila na osnovne imunološke analize ,i da pijem andol 100,kaže da može da pomogne ...
A, i ovako sam prolupala posle ovog eksperimenta,tri ovakva i neznam kako bih podnela...imam puno godina ,pa nemogu da gubim vreme i razbacujem dragoceni materijal... lol!

maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senka taj 25/11/2011, 21:30

ja sam kod Prorocica u postupku pila aspirin i Prednisone i Trental i pravili su mi u apoteci vaginalete vijagre i svasta pa na kraju nista. Kuku kad se setim sta sam sve pila, stavljala, ubrizgavala, sisala, morala sam spisak sa satnicom da pravim da ne pozaboravljam... Shocked

kad budem krenula u prirodnjak ima da otvorim temu pa da se tu poducavamo i za taj deo. Vidim da je kod nas vrlo nepopularno, a da sam mladja sigurno bih isla samo na prirodnjake. Citam na hrvatskom forumu da njihov fond finansira prirodne pokusaje bez ogranicenja broja postupaka... eh Srbijo...

senka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mijaki taj 25/11/2011, 21:36

senka :: Citam na hrvatskom forumu da njihov fond finansira prirodne pokusaje bez ogranicenja broja postupaka... eh Srbijo...

...da ali i ogranicajavju broj JC koji se moze oplodjavati na mislim max tri...a embriolog treba da baci pogled u pasulj pa da izabere ne najbolje embrije vec JC, tako da bih ja rekla da je kod nas jos uvek malko bolje...!

mijaki

Broj poruka : 2538
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od senka taj 25/11/2011, 21:37

ali u prirodnom ciklusu mozes da imas 1 ili 2 folikula i toliko i jc... ovo sto si ti napisla vazi za stimulisani vto...

senka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 25/11/2011, 21:39

Slažem se sa Mijaki, ma oni svašta nešto uslovljavaju,ali i ne naplaćuju po 1000 evra prirodnjak, ko Ljubić, koji ih ne košta ni trećinu toliko

dr mali pariz

Broj poruka : 22930
Godina : 38
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 25/11/2011, 21:42

Nešto sam čitala na Rodi,čini mi se da vraćaju dva ,a za tri mora žena da da saglasnost... Shocked Možda nisam najbolje shvatila ...

maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 21:40

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh