KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

+75
Niny
leptirko82
pegaz
lena31
zvoncica36
d77
lelas
missile
jaca*caca
Ninche
ragaco
gagax81
visnja123
winni
agata
suncokret
Tinche
BiKsi :)
tetreb
Skay
saska1
bulevarka
JecaPereca
Xena
sretna
Crvic
Struzzo
caci
Cecana
saška
shenon
daxi011
medolino
Jejaaa
mladolika
makica1984
ana 83
balmisa
Diksica
maza1972
perka
xelijana
dragana76ns
maus
enesa
zivka123
laKole
natalija
MAAKKI
kristina33
JocY
NatasaM
Kamilica
ninica2
SSanja
Republica
aida1980
LaFolie
filip
suncicas
racili
anna
Anavi
catherine290505
bobica83
noja
heart84
cicsa80
lolipop
djole42
Mali Princ
KoMetaK
Orline
dr mali pariz
nabla
79 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od lelas 30/10/2013, 08:04

To je testosteron iz pula i Macut tako proverava rezultate hormona,tako sam ja radila fsh i lh.Stave ti braunilu i triput uzimaju krv za analizu.Rade i Konzilijum i Biomedika .Daj sebi malo vremena da se stitna sredi,meni je trebalo 6 meseci .
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 30/10/2013, 08:10

AHa...nisam znala za taj nacin, lela. Ok.ostaje mi da sacekam 2-3 meseca.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 30/10/2013, 09:31

d77, konačno dr koji shvata da tvoja štitnjača nije radila kako treba iako su ti hormoni uredni.

još jednom, slučaj kao tvoj, jako visoka antitijela i više-manje hormoni u ref vrijednostima - jeste za terapiju! takođe, postupak i druge hormonalne terapije nisu pravo vrijeme za uvođenje supstitucione terapije za štitnjaču. naučila sam i to na sopstvenom primjeru, nažalost!
žao mi je što si sad na početku a davno si mogla završiti sa navikavanjem na terapiju.

što volim što sam bila u pravu! f  i za uvođenje terapije i za dozu! f (izvini, d77, jače je od mene! Razz )
odmori par mjeseci, taman da se sve kockice slože!
zagrljaj
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 30/10/2013, 09:46

laKole, vidim da si usavrsila stitnu zagrljaj  
A kad jednog dana sve ovo prodje, da li ja ostajem na eutytoxu, ako su hormoni u ref.vrednostima?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 30/10/2013, 09:54

da, ti imaš autoimuno oboljenje štitnjače (hašimoto sindrom) - visoka antitijela razaraju tkivo štitnjače, ona počinje da atrofira i smanjuje svoju funkciju. za sada, tvoja štitnjača još luči hormone, ali će vremenom prestati. terapija će se vremenom povećavati kako žlijezda slabi, obično se poslije određenog vremena sva potrebna količina hormona unosi preko lijeka. eto, biksi, ona pije te veće doze (125-150 mcg) kao i ja (kojoj je operativno odstranjena žlijezda).
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od lelas 30/10/2013, 10:58

Nesto me muci ,znam da Hasimoto moze da kako poj .doktori kazu sprzi jajnike,tj da utice na los kvalitet jajnih celija.
Meni je Hasimoto otkriven posle druge stimulacije kada su otkrivena relativno  visoka antitela preko 300.Hormoni uvek uredni tsh isao do 2.7.
E sad prva stimulacija je bila sa siptomima hiperstimulacije,infuzijama sa peptidima svaki drugi dan jedno mesec dana,pa ishrana puno proteina ,surutka i pre desete nedelje dobijam siptome nedostatak vazduha,znojenje ,lupanje srca sto sam prepisala lezanju.
Takodje i bol u predelu jetre ja pomislila to od utrogestana.
u desetoj nedelji nema srcane radnje koja je bila uredna u sedmoj.Da li je mozda zbog hiperstimulacije i previsokog estrogena trebalo tad da proverim stitnu i teoretski da li Hasimoto moze da izazove prestanak srcane radnje kod embriona.
Posle svega kad su se moji hormoni doveli u red ostao mi je samo nizak testosteron,a visok estrogen i progesteron drugog dana ciklusa kao i nizak vitamin d slaba insulinska rezistencija za koju nemam terapiju,amh je solidan.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 30/10/2013, 11:29

lelo, mogao je uzrok biti hashimoto, odnosno nedovoljno lučenje hormona štitnjače.
tvoja štitnjača obezbjeđuje hormone za tebe i plod do 12 nedjelje kada se završava organogeneza kod ploda. tada lučenje hormona za plod preuzima vlastita štitnjača ploda. ako je tvoja štitnjača bolesna (usljed hasimota ili neke druge bolesti koja donosi hipotireozu) ona ne može odgovoriti na poticaj za lučenje više hormona potrebnih za oba organizma (i tvoj i bebin). kod tebe se onda javljaju simptomi koji sugerišu da je štitnjača pod opterećenjem.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od saska1 30/10/2013, 12:10

Evo i mene sa hašimutom kod mene su antitijela znala ići i preko 4000 a sada na zadnjem mjerenju su bila 2260 hormoni uglannom u redni.

A Lelo za taj bol u predjelu jetre i ja sam osjetila skoro svaki put kad će nastupiti spontani oštar jak bol ali brzo prođe i ja sam se pitala šta to znači i kakve veze ima sa trudnoćom.Jednom sam pitala svog dok.on kaže ma ništa to nema nikakve veze i na tome se i završilo ,tako da sam to pripisala slučajnosti.A sada kad bolje razmislim možda je to što Lakole kaže opterećenje štitnjače pa se ispoljava na taj način,ko će ga znati.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 30/10/2013, 12:26

saška, nisam baš sigurna da taj bol u predjelu jetre ima veze sa štitnjačom, mislila sam na ove druge simptome koje je lela spominjala (lupanje srca, znojenje...).
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 30/10/2013, 12:29

Lupanje srca i znojenje imam od 12.godine, a i tada su hormoni bili u redu...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 30/10/2013, 12:35

nemamo svi iste simptome za bilo šta - uključujući i trudnoću.
lela je rekla da su joj se tad pojavili ti simptomi, nije ih imala prije.
simptomi kod tebe d77 onda su od nečeg drugog. ili si jednostavna takva.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 30/10/2013, 12:52

Kod mene sve nesto malo drukcije nego kod ostalih. Sinoc mi dr kaze da mu se u hormonski status ne uklapaju muski polni hormoni, pa zato hoce da i to proverim.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od saska1 30/10/2013, 13:04

laKole ::saška, nisam baš sigurna da taj bol  u predjelu jetre ima veze sa štitnjačom, mislila sam na ove druge simptome koje je lela spominjala (lupanje srca, znojenje...).
Hvala DR LaKole osmeh srce 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od zvoncica36 30/10/2013, 13:42

saska1 ::Evo i mene sa hašimutom kod mene su antitijela znala ići i preko 4000 a sada na zadnjem mjerenju su bila 2260 hormoni uglannom u redni.

A Lelo za taj bol u predjelu jetre i ja sam osjetila skoro svaki put kad će nastupiti spontani oštar jak bol ali brzo prođe i ja sam se pitala šta to znači i kakve veze ima sa trudnoćom.Jednom sam pitala svog dok.on kaže ma ništa to nema nikakve veze i na tome se i završilo ,tako da sam to pripisala slučajnosti.A sada kad bolje razmislim možda je to što Lakole kaže opterećenje štitnjače pa se ispoljava na taj način,ko će ga znati.
Kako znaš da te boli baš jetra?Moguće da su creva.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od saska1 30/10/2013, 14:03

zvoncica36 ::
saska1 ::Evo i mene sa hašimutom kod mene su antitijela znala ići i preko 4000 a sada na zadnjem mjerenju su bila 2260 hormoni uglannom u redni.

A Lelo za taj bol u predjelu jetre i ja sam osjetila skoro svaki put kad će nastupiti spontani oštar jak bol ali brzo prođe i ja sam se pitala šta to znači i kakve veze ima sa trudnoćom.Jednom sam pitala svog dok.on kaže ma ništa to nema nikakve veze i na tome se i završilo ,tako da sam to pripisala slučajnosti.A sada kad bolje razmislim možda je to što Lakole kaže opterećenje štitnjače pa se ispoljava na taj način,ko će ga znati.
Kako znaš da te boli baš jetra?Moguće da su creva.
U predjelu jetre a može biti i to neznam.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od lelas 30/10/2013, 14:34

Hvala drugarice moje.ja planiram da tek pred postupak odem na kontrolu,zasad pijem eytirox,povremeno grickam brazilski orah,uzimam vit d i dosta boravim napolju kad je to moguce.
LaKole,divno objasnis kao uvek.
Saska ko zna sta li me je tad zabolelo,mozda su i creva sto kaze Zvoncica. Zatvor me mucio.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 30/10/2013, 17:11

LaKole, kraljice doktorice profesorice! Skidam ti kapu uvek, stvarno si doktorirala ovu temu.

Jes, moja štitna je atrofirala, uz druga Japanca, i sad sam već na dozi 150 i 175, za mene ovako sitnu, doktorka se uvek čudi kako mi toliko leka treba, ja ne. Moja pok. nana je operisala štitnu, kad je imala 50 i kusur goidna otprilike, a ja sam totalno na nju genetikom povukla. I gluformin je pila zbog povećnog šećera u poslednjih nekoliko godina, pre smrti, doživela 86. god. Dodjem kod nje i vidim na istim smo lekovima :), ledilo! I pok. tata je isto imao hipotireozu, čudo je ta genetika. Jedino što me teši, jeste da je na uz štitne sve ok, i kako je ona atrofirala, tako mi dr reče da se ništa loše ne može izroditi tu, jbg, znači i to, na kraju krajeva.

Lelo, izbegavaj postupak sa kontraceptivima, ako imaš problem policističnih jajnika i oboljenje štitne.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od lelas 30/10/2013, 17:38

BiKsi nemam policisticne jajnike a kontracepciju u sledecem postupku necu piti!Meni je bilo tesko da prihvatim da me stitna izdaje jer mi je genetika ok ali sta je tu je.Danasnji nacin zivota uzima danak!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 30/10/2013, 20:40

Lelo, uvek je tesko prihvatiti kad vidis da nesto otkazuje, al otreses kolena i nastavljas dalje! Ja stitnu lecim vec vise od 6 godina, a 6 sam mladja od tebe. I tata i nana su u mnogo kasnijim godinama poceli terapiju, al nisu bili u problemu kao sto je nas, ni u stresnom vremenu, ni na poslu nije bilo kao nama, a sve to pomalo uzima danak, kao sto ti rece. A i bolje da strada stitna, nego srce, pravo da ti kazem! Jbg, uvek postoji gore od goreg, ja to tako gledam! :) Zato sto vise priroda i relaksacija!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 31/10/2013, 09:41

lelo, i meni je bio šok kad sam dobila dijagnozu, tamo negdje 2005. godine. apsolutni.
i onda opet, 2011. kad je predloženo operativno liječenje - totalna tireoidektomija. baš sam bila uplašena. a i doktori se nisu svi složili sa tim prijedlogom, što mi je stvaralo dodatnu nesigurnost. strah od doživotne terapije a onda i potpuna zavisnost od lijeka (ako ga ne piješ, nećeš ni živjeti). a štitnjača u tom trenutku stabilna sa potpuno urednim uz nalazom i izbalansiranim hormonima.
onda sam se sabrala i shvatila da, u stvari, nemam izbora (jednog roditelja sam izgubila u nikakvim godinama (49) zato što je operacija odlagana i srce je na kraju otkazalo). poslije odluke i prihvatanja situacije, sve je bilo mnogo lakše.
jednostavno, naučiš da živiš sa tim. ovo je moj život, neko drugi ima druge probleme. bez izuzetka.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 31/10/2013, 09:44

biksi zagrljaj 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od lelas 31/10/2013, 09:48

BiKsi ,LaKole mudro zborite.ljubim vas!ljubav 
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 31/10/2013, 09:54

lelo usne 

zaboravih svoje stanje napisati - tsh 0.467 i ft4 20. nemam simptome hipertireoze. al' gledajući samo ovo, mogla bih za vikend malo smanjiti terapiju.
međutim, sad ću na terapiju estrofemom, a možda bude i neka stimulacija ovulacije, pa neka ga ovako. meni ne smeta.
uvijek je bolje da ima viška nego manjka hormona! Wink 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 31/10/2013, 14:27

Jes vala laKole, neka ga ako ces na stimulaciju, ne menjaj. Uzvraćam stiskanje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od lena31 3/11/2013, 10:41

Dugo se nisam javljalja, evo sad uhvatih vremena da se javnem. Lakole ti najbolje ovde znas o svakom pacijentu sve , pa cu se tebi prvoj obratiti svi ostali ako su u problemu kao i ja molim da mi odg. Sledece moja terapija je jos uvijek PTU , dg mi je tireotoksikozis , nadam se da sam dobro napisala. Ali mene sta zanima, to je moje stanje koje je i pored tableta u nekom problemu. Tesko podnosim stanja pms, ne znam da li ste vi imale tolke nervoze plakanja, postaje ubitacno , kontam da mi nije sad nesto na nervnoj bazi. Dajte mi neki savijet, isla sam kod ginekologa i dalje su mi rekli da ne smijem ganjati trudnocu imam i policisticni desni jajnik davala mi je kontracepciju, sta mislite vi zene o tome.Pozdrav

lena31

Broj poruka : 34
Datum upisa : 23.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu