MIRJANA - Afield again!

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: MIRJANA - Afield again!

Počalji od tuli taj 14/10/2011, 11:16

Mirjana ::
U subotu ili nedelju prvi UZ...baš strahujem Shocked Sve se pipam po stomaku da vidim hoće li me zaboleti neki jajnik....ništa! Ne osećam ih...ko zna da li rade.....A onda se setim, ako Bog misli da sam spremna RADE!

Kako poznato..........i proživljeno nekoliko puta. Mila, vidim koliko briga oko terapije imaš, uvek se postavlja pitanje da li sam pogrešila? Čekaj mišljenje svog dr, ako ga već možeš dobiti, to je najbolje.
Želim ti da jajnici prorade najjačim intezitetom i naprave najkvalitetnije ćelije.
c

tuli

Broj poruka : 3304
Datum upisa : 24.11.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 14/10/2011, 11:22

MIrce, nadam se da ces danas resiti tvoj problem zagrljaj

KoMetaK

Broj poruka : 7137
Godina : 43
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cicsa80 taj 14/10/2011, 11:22

Mirce bravo za bocku!
A da ti maknes ovo odbrojavanje za vestice? Wink Ja pored jastuka drzim ikonicu Sv. Petke, stalno sam imala osecaj da mi je neko u sobi a jos kad mm pocne da bunca(to radi svaku noc) i pocne tako da me ubedjuje da je neko u cosku affraid Sad sam se smirila i zaspim sa ikonom u ruci.
Pripreme... U jednoj od bivsih skola su trazili za celu godinu. Ja se lepo raspitala, stigla do nacelnika skolske uprave za nas okrug i receno mi je da pripreme moras imati samo za taj dan i te casove. Od tada samo za taj dan!
A sad ono najvaznije zbog cega smo se okupili ovde: trudi se da se ne brines za UZ. Vidis da ti je doca super i da pazi i sto je bitno ti si zadovoljna i imas poverenja u njega. Neka svako uradi svoj posao sto najbolje uze i zna, i doca i jajnici a onda da se molimo za beba beba Verujem da je ovo tvoj praavi put. poljubac

cicsa80

Broj poruka : 2714
Godina : 36
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 14/10/2011, 11:27

Posto danas proslavljamo praznik Pokrova Presvete Bogorodice, ja samo da ti pozelim uspeh i napredak na tvom putu!!!!!!!!

Inace, ja sam imala stimulaciju sa klomifenom i menopurima!

lena

Broj poruka : 4087
Godina : 46
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 14/10/2011, 11:48

Tako mi je drago što ste tu, imam sa kim da pričam o nočemu što niko u mom okruženju baš i ne razume!
Ljuuuuuubim vas sve srcasti poljupci
Cicsa,  b  b  b Baš sam se fino ismejala!!! Prošle godine dođu meni u posetu moja ujna i pokojni ujkica, i ja im pokažem fotografije moje dečice sa sekcije. A ujna će:"Jao Miki, pa ti si Hrišćanka, baš me čudi da ti decu oblačiš u veštice...".
E, to je zato što ja znam šta taj praznik zaista predstavlja, a mi se tog dana maskiramo jer je to običaj zemalja o kojima učimo. Very Happy Pa....možda bih i mogla da vam napišem nešto o tome, i stavim neku sličicu...samo ne znam gde!
A za Pokrov Presvete Bogorodice sam znala. Noćas kada nisam mogla da zaspim, stalno mi je pred očima bila drugarica koja se nedavno zamonašila. Tako se ja setim da mi je ona rekla da kada ne mogu da spavam, to je možda zato što treba da se molim zbog nekog ili nečega! Tako sam i onu noć kada su mi brata umalo ubili...nikako da zaspem, i čim zatvorim oči vidim mrak, mrak i kako mi neke visoke spodobe prilaze, a ja kao da ležim. I molila sam se tada, da svi moji budu dobro. Ujutru sam saznala da su ga sačekali u mraku, bacili na zemlju i šutali sa svih strana...znači, bio je u mraku, i video je samo noge visokih spodoba!!!
Zato sam i noćas u 3h čitala molitvu Bogorodici, a sada ću opet!

Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 40
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od traveler81 taj 14/10/2011, 12:03

Ja sam se pred ulazak u postupak VTO ispovedila i pricestila. Naravno, svakodnevne molitve se podrazumevaju. Nista bez vere u Boga.

traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 14/10/2011, 12:14

Pa dobro, i ja sam se ispovedila i Pričestila, i molim se svaki dan..ali, nekako mi lete misli. Čitam, nemam pojma šta sam pročitala, pa se vraćam...ma lenja sam. Sad' ću nositi molitvenik sa sobom, pa kad negde čekam.....ili da snimim na mob. Često sam ranije tako s mob-a slušala Gospod Govori čoveku, Nebesku Liturgiju, predavanje Vladike Atanasija, psalme...stavim slušalice i šetam, čekam u redu, sedim u busu..

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 14/10/2011, 12:41

Mirjana a sta bi sa klomifenom i ocnim dr?

bak

Broj poruka : 6802
Godina : 41
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 14/10/2011, 13:04

Ja trazim knjigu ispovedi oca tadije, lol!
a gde-god odem pposetim manastir I uvek kupim neku knjigicu lepe pricice,
samo vera u boga I njegova volja osmeh srce
Mislim da ti je to od klomifena,on direktno utice na hipofizu koja diktira jajn.celi.rast,a kako je ona u celu ocni vid I ti duhovi su prisutni,sve smo to pretabale tako da ces I ti ... lol! Very Happy

noja

Broj poruka : 6170
Godina : 38
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 14/10/2011, 20:47

Evo, stigla sam!
Prvo da se žalim. Zvala sam jutros svoju školu da ih pitam da li mogu u ponedeljak da donesem pripreme, jer imam problem sa vidom i ne mogu da pišem evaluaciju. Kažu:"Ne! Podrazumeva se da ste Vi te pripreme imali na času..niste valjda dolazili bez pripreme?!" Ja kažem da sa sobom nosim prošlogodišnje, jer su skoro iste, a izmene su mi dopisane tu, i da to mogu sve da im dam, za celu godinu, a oni kažu:"Ne!Donesite danas to što imate"! E ja se onda naljutim, jer pouzdano znam da drugarica dotične persone s kojom sam razgovarala, nikada nema ni jednu pripremu. Pa fizičar! E, taj kaže:"Šta? Kakva priprema? Ma ne interesuje me!"....
Kad sam ih predala, ona odmah primeti da nemam pripreme za čos, a zatim i za dodatnu, dopunsku i sekciju-na šta ja sl/kažem da nisam ni držala, a ona će, jaaaao, pa to će ti stajati kao napomena. Ma, nek se nose!
Drugi program! Beonjače mi vise nisu beonjače, već crvenjače! Dr mi je rekao da prekinem da pijem klomifen i da odem kod očnog, ako u toku dana primetim da se stanje ne popravlja, i da ga obaveštavam. U školi me svi gledaju kao drakulu, i pitaju me što sam došla. I na kraju, kad je počelo da se pali svetlo, ja stavljam sunčane naočare, jer ne mogu da gledam. Dogovorimo se u zbornici da me jedan kolega menja dok ja trknem do očnog, al oćeš.....zemljo Srbijo! Niko bre neće ni da me sasluša. Zvala sam sve klinike gde ima oftamologa, kažu da me mogu primiti za 3 dana, 5 dana, 2 nedelje. Vrhunac je bio kad sam jednoj od tih guski koja se javlja na telefon, rekla:" Da li Vi razumete šta znači HITNO?!", a ona meni:"Onda idite u hitnu"!!! Shocked Shocked Shocked
I ja odem u hitnu, a oni kažu (moram da kažem da su oni bili divni) da ne mogu da mi daju uput, jer nemam povredu oka, već da idem u svoj dom zdravlja i uzmem uput. Ha, ha, ha! Još i to!
Te se ja vratim u školu, i posle posla kod mog dr-a. Kaže da je dobro što je danas bolje stanje, ali ako se ne popravi do sutra, da dođem kod njega u bolnicu, pa će on da me odvede kod očnog. Eto!
Znači žene, kada se pije klomifen, clomid ili clostilbegyt i pojave se smetnje s vidom, odmah kod lekara, jer možda morate prekinuti terapiju!!!

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kamilica taj 14/10/2011, 21:58

Miro, pa nije naivno, jesi li prekinula terapiju ili čekaš da vidiš šta će očni lekar reći?
Eh, samo je još to falilo!
samo se nemoj nervirati, biće sve u redu.

Kamilica

Broj poruka : 2615
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 14/10/2011, 22:27

Miro, ne zezaj se ženo, priznaj da se spremaš za ovu Noć veštica pa da ti je to sa očima zbog toga?! lol!

Šalu na stranu, ja sam i od utrogestana imala problem sa vidom, nikad izoštrena slika, mada nosim minus dioptriju. Ajde da te sve te muke prodju, pa da se i tebi izbistri! Very Happy

Ja`80-hipotireoza,hašimoto,PCO,hiperinuslinemija,pai-1 4g/5g,mm`79-azospermija;u braku 12 otkačenih godina,a zajedno 15; iz prirodnih radova nikad ništa (njegovi plivači ustvari ne znaju da plivaju, a sad im kasno da nauče, blam ih, jer su matori! Very Happy); iz "manje prirodnih" radova:1.Spebo,2009.ICSI-beta 2.5, biohemijska, 2. Spebo 2010.FET-beta 463-biohemijska,3. Spebo 2013.ICSI-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise! 4.Spebo,2016.ICSI-beta 4.
Lilypie Fourth Birthday tickers

BiKsi :)

Broj poruka : 20440
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od traveler81 taj 14/10/2011, 22:31

I ja sam od utrogestana imala crvene beonjace sad tek kapiram kad vratim film. A ja mislila da mi je to bilo od celodnevnog blejanja u monitor i TV. Medjutim to je trajalo samo par dana.

traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 14/10/2011, 22:50

Ej cure, pa nismo se dobro razumele-danas je 4 dan stimulacije!!! Ja i dalje primam Gonal! A u frižideru me čeka i cetrotide, komada 4!
Prekosutra prvi UZ...ne znam kako ću reagovati ako opet ne budu reagovali ovi moji jajnici. Nadam se da ću biti OK

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 14/10/2011, 22:52

Ih bre Miro,pa kakv je to problem sa vidom?
Nadam se da ćeš to uskoro,ne za tri,ne za pet dana,već uskoro rešiti...
Strašno.
Inače,prepala si me svojom halucinacijom spodoba u mraku, naježila sam se od glave do pete affraid
I sad,što se posla tiče. tačno je to da zakonom nigde nije utvrđeno da moraš imati pripreme za celu godinu. Tako da-ako direktor želi da se izd... može,ali ne na meni. Ja bih ga prvo pitala da mi pokaže dokument o položenom ispitu za direktora-za koji ga Zakon obavezuje, a niko ga ne poštuje, a onda bih mak na konac, naravno,ako bi mi uzjahao grbaču. Nikad im neću predati pripreme za celu god. sve i da ih imam. naravno da ih nemam. Čuj za Čos..dopunsku-pa zar se dopunska može isplanirati,ili držiš o onome što smatraš da je deci potrebno? Užas.
Miro,šta si spremala za Dan v.? Okači negde gdwe sam i ja vašar kačila...
Ljubim te,da okce prođe.
p.s. inače od utrića pritisak pada,pa sevid muti... nekad i meni tako bilo,ali retko kad

1x ICSI  beta 1,87
4. postupak ICSI+PICSI+hatching PFC dr Sonja
16. dan beta 1931

ispod maminog , kucaju još  
Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.
16.jul, Zvezde su rodjene!
Lilypie Fifth Birthday tickers

dr mali pariz

Broj poruka : 22881
Godina : 39
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 14/10/2011, 22:55

Pari usne
I super ti je ideja za mesto za slike! likeit Nadam se da te ovi moji neće uplašiti kao onaj drakula...jel' beše drakula?!

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 14/10/2011, 22:56

Tako je I Meni billo od klomif.proci ce koliko jos ti ostalo,ti ipak pijes 4 ko,m
To je zbog hipofize,uglavnom ce proci al onnda kad krenu valunzi,ali sve ce proci,necitaj uputstva vise,I ja Sam se tako frkisala al nemoze ti biti nista,ja Sam I vozila pa moram da stanem jel se jako zamutiii Very Happy I tako skoro 1.god. Sam bila na klomifenu Very Happy zamucena

noja

Broj poruka : 6170
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 15/10/2011, 01:01

Kako je to grozan lek....još prvi put kad sam ga pila, bilo mi je jako loše! Ne podnosim klomifen, i svim drk-ovima ću od sada na dalje pričati da sam alergična na isti!

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 15/10/2011, 01:24

Mirce, zagrljaj uh, ja ne znam sto ti uopste radis, kad imas prava na bolovanje mesec dana zbog VTO?! Rolling Eyes Ja bi da sam na tvom mestu otisla pravac kod mog ginekologa, uzela bolovanje i donela - evo priprema, i poslala sve u persun! c Pa zar nije videla kako izgledas?
Kako shvatih, malo si bolje, pazi se i ne nerviraj ni za sta, nego laganica, da se lepo raskokas! sreca

KoMetaK

Broj poruka : 7137
Godina : 43
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 15/10/2011, 07:40

Srecno otvaranje vto dnevnika i brzo preseljenje na roditeljske dnevnike ti zelim!

Sto se propratnih pojava tice, mislim da je to od hormona, preosetljivost cula... Za aure, meni je to super lol! Ja bih bas volela da ih vidim... Iscitaj po netu malo o aurama pa ces se mozda manje plasiti...

Kod mene se nije to desavalo ni kad sam uzimala hormone, ali npr culo mirisa koje mi je i onako ostro jos se izostravalo. A i ostale neke promene razne da se ne secam sad. Ali cak i sada u ovoj poziciji kad je meni to bilo sve uzaludno mislim da mi nije zao ni zbog pokusaja a ni zbog tog iskustva. Bar ja uvek sam pre toga mislila da mi odlucujemo, biramo nas put, stavove... I sad mislim da mi to cinimo ali da hormoni itekako uticu koji put biramo a da mi toga nismo ni svesni... Samo u drugoj kozi nismo bile, a eto taj period uzimanja hormona je prilika da malo budemo neke druge i vidimo kako svet izgleda iz drugog ugla... Mislim da to pomogne da malo jos bolje shvatamo i sebe i druge ljude... Prestankom uzimanja hormona postajemo stare mi ali sa jednim novim sagledavanjem sveta... Tako da se sve moze shvatiti i sa lepse strane...

A nadam se da ces ti imati jos razloga da sasvim drugacije sagledavas svet trudnica beba f

Simona

Broj poruka : 7941
Godina : 48
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Cranberry taj 15/10/2011, 09:14

Miro, cestitam na otvaranju dnevnika i puno srece u novom postupku, da nam budes lepa debela trudnica srce

I ja sam lose podnosila klomifen, puj i ko ga izmisli takvog defektnog. Bilo mi je teze piti tih par dana klomifen nego sve ostale bockalice kasnije zajedno. Stalno sam plakala, bila nervozna, svadljiva...ma grozno. Ali nisam nikad dogurala do ocnog Shocked

Cranberry

Broj poruka : 212
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragana76ns taj 15/10/2011, 09:49

dragana76ns

Broj poruka : 4182
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 15/10/2011, 10:23

Miro,čitam sve redovno,ali nisam znala šta da ti kažem za ove senzacije sa vidom...za posao mislim da bih da sam na tvom mestu otvorila bolovanje,ne zbog priprema, nego zato što je stres nepoželjan u ovoj našoj priči...
Posebno što ti je sada drugačiji protokol, imaš kliniku koju si sama odabrala, individualni pristup, pa je greota da sve ove dobre stvari ometaju neke gluposti na poslu...Tebi svaka čast ,kako funkcionišeš i sve postižeš, ali mislim da naše telo ipak traži malo opušteniju varijantu kada treba da stvori jajne ćelije...Napiši šta se dešava sa klomifenom, jel dr.dao zamenu, kakav je njegov komentar?
srca srca srca

maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 44
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 15/10/2011, 17:29

Mile moje, dan peti!
Klomifen juče ukinut, mesto njega ne pijem ništa, već samo nastavljam sa gonalom.
Sutra prvi UZ!!!!
Simona, ja sam uživala drugog i deo trećeg dana igrajući se sa svojim duhom, stalno sam gledaja u ruke i smejala se. Mm me je gledao kao da se pita da li je vreme da me odvede kod psihijatra. Onda je jednom ustao i krenuvši iz sobe prošao ispred mene, a ja sam videla kako ga njegov duh jedva sustiže, pa mi je izletelo:"Habibić, ni ti nisi normalan, i ti imaš duha!" Na šta je on ozbiljnim i strogim tonom rekao:"Nadam se da će ovo uskoro proći!"
Te iste večeri i noći mi je bilo grozno. Sve su stvari imale po više senki, svetlost je toliko treperila da sam imala utisak da sto bliceva blica, glava me je bolela od svetla, a nisam mogla da zaspem. Imala sam utisak da mi neko gura prste oko očiju i da će mi izleteti iz ležišta, i na kraju su stvari počele da se stapaju, i da jedva razaznajem oblike-e to mi više nije bilo ni zabavno, ni smešno!
Danas mi beonjače izgledaju skoro pa normalno. Vidim dobro, ali me još uvek malo bole oči, tj predeo oko očnih jabučica i glava. Imam osećaj da mi oči stoje kao Homeru Simpsonu, a na ogledalu izgledaju normalno. Dakle, prolazi.
Mazo dr mi je rekao da klomifen može izazvati poremećaj vida, ali to se obično završi sa zamućenjem vida, viđenjem svetlih tačkica ili mrlja, a da retko može da dovede i do ozbiljnog poremećaja vida, i zato se treba paziti. U mom slučaju se moralo pribeći prekidu uzimanja leka.

Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 15/10/2011, 17:33

Zaboravih da vas sve d i ljubucnem usne

Mirjana