Andrika Mandrika, majkin sin!

Strana 36 od 39 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od korpica taj 17/8/2012, 18:20

lena ::[Only admins are allowed to see this image]
Zaista divna slika.
Decikic,medenjak mali love love love
Mama,izgledas super ljubav ljubav ljubav
Da,nadam se da sam dobrodosla u dnevnik cvet

korpica

Broj poruka : 2160
Godina : 34
Datum upisa : 30.01.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 17/8/2012, 21:20

Leno, mi smo svi kao tvoj mm..vec sam ti pisala o tome. Kavi bre tabani sa ovolicno godinica? i ova nasa ima iks noge, hoda smesno, ja nisam ni gledala trag na stopalima. Ona voli da je bosa, sto je i bolje jer joj smrde noge u cipelama (to je na mm), mada voli i da skine pelene ispod haljine. Voli golotinju, sta ces.... ne jede mesecima nista kod kuce i dalje, ali se odavno vise uopste ne uzbudjujemo. Deli sa Borom grickalice i ostale slatikise, i to je sve. tako je i subotom i nedeljom. Jede normalno samo u jaslicama, i dalje sve i sa dodatkom. Ne znam kada je nesto sem grickalica i slatkisa pojela kod kuce.
deca......takva su, rade sta hoce i kada hoce....

cufta

Broj poruka : 5397
Godina : 48
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 18/8/2012, 09:34

Kakvi bre ravni tabani?Jesu li ti rodjaci ortopedi?Mislim sta reci.Svod stopala jeste formiran kod svih njih ali,Deca do trece godine imaju 0 noge od trece do sedme X i tek se onda moze uociti eventualan problem.Moj Viktor ima skroz ravne tabane,jeste svod formiran,ali ako bi sad uocavali problem bilo bi ima ravne tabane i X noge.Ne mogu ti objasniti koji su sedeci i lezeci polozaji zabranjeni da ne bi doslo do eventualnih problema.Pokusacu da pretrazim i ako nadjem kacim.I ovo ni pod tackom razno rece nam ortoped NE obucu Pavle.

MARA

Broj poruka : 5409
Godina : 29
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 18/8/2012, 09:36

Samo da dodam da se problem moze uociti tek sa navsene 4 godine i pocne se sa resavanjam
Andra je jos beba i ubedjena sam da nema problema.

MARA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 18/8/2012, 11:01

lena ::
Miro, nisam razumela to za resicu? Izgleda da se svojevremeno kod nas niko nije setio da nas i time plasi....Rolling Eyes
Ma, ne razumem ni ja baš najbolje. Negde pročitah da bebe ne mogu isplaziti jezik jer im je ta resica ispod jezika mala i da je to normalno. Na drugom mestu, taj deo nazivaju opnom koja veže jezik za dno usne šupljine i kažu da može biti previše razvijen, pa se možda mora recnuti, što radi hirurg. Kao, kod te intervencije nema krvi jer tu nema krvnih žila.
Možda su to i dve različite stvari. Kako bilo, ne interesuje mene naročito, jer ima ko vodi brigu o tome. Nego, pomenuh to zato što ljudi koji su ne upućeni, sasvim normalnim, očekivanim pojavama pridaju neko specijalno značenje. Tako meni rekoše da sam detetu "smašila" vrat, a šta to znači, veruj mi da ne znam.

Mirjana

Broj poruka : 10499
Godina : 40
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 18/8/2012, 12:33

Korpice, dobrodosla si, nego sta!!! Very Happy

Cufto, ako Lu-lu jede u obdanistu, to je to! Nema brige, a ovaj bas mrljavi i samo pije mleko, sad smo na 1l dnevno!

Miro, kad smo vec kod resica da dopunim (doduse, nepotrebno jer niko sa tim nema problem, hihihi:D ): nasem malom komsiji je trebalo da secnu tu resicu jos u porodilistu (tad ih ne boli, zaboravila sam objasnjenje) ali nisu (nemar) i onda je bilo malo stani-pani sta raditi kasnije (zbog pravilnog govora, decko je malo imao smetnji). Ipak se na kraju logoped slozio da nema potrebe da sad seku i samo radi neke vezbe (kao da ima bombonu u ustima, tako nekako "mulja" jezikom)......Svasta cu jos saznati! A za to 'smasila" ao rec isto nikad cula nisam... [Only admins are allowed to see this image]

lena

Broj poruka : 4094
Godina : 46
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 18/8/2012, 12:36

MARA :: Kakvi bre ravni tabani? Jesu li ti rodjaci ortopedi? Mislim sta reci. Svod stopala jeste formiran kod svih njih ali, deca do trece godine imaju 0 noge od trece do sedme X i tek se onda moze uociti eventualan problem. Moj Viktor ima skroz ravne tabane, jeste svod formiran, ali ako bi sad uocavali problem bilo bi ima ravne tabane i X noge. Ne mogu ti objasniti koji su sedeci i lezeci polozaji zabranjeni da ne bi doslo do eventualnih problema. Pokusacu da pretrazim i ako nadjem kacim. I ovo ni pod tackom razno rece nam ortoped NE obucu Pavle.

Da znas Maro da sam sve ovo naucila napamet i jedva cekam da im izdeklamujem! Evo i pre pola sata opet cuh od njih kako Andra ima ravne tabane... Mad I ako pronadjes to si pomenula, kaci obavezno!!!!!!!!

lol! lol! lol! [Only admins are allowed to see this image]

lena

Broj poruka : 4094
Godina : 46
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brinbili taj 18/8/2012, 13:14

Da se ukljucim oko frenuloma (resice ispod jezika).Suncica je to "operisala" sa 6 mjeseci,a doktorka je primijetila na drugoj kontroli slucajno,dok je plakala.Ona pravi problem u govoru,jelu, kad je spojena sa ""vrhom" jezika.Hirurg je gledao sa njena 3 mjeseca,pa rekao da dodjemo sa pola godine da proprati...Tada je nesto kao nekom "strujom spalio" i dijete nije moglo da mi jede 2-3 dana posle toga jer je imala afte ispod jezika...Sad je sve OK,brblja,prica,jede fino...Sta bi bilo da to nismo uradili ne znam,ali ako ne moze da skodi ja sam za to da se na vrijeme resavaju stvari...

Kod nas se takodje koristi pojam "smasen" vrat.To kao nastaje npr. od skakanja,padanja, ja to shvatam nesto kao da se vrat "natuce",ako me razumijete lol! Za resavanje tih problema postoje odredjene babe koje masiraju i dizu vrat,Haos Rolling Eyes Rolling Eyes

Aj sad ljubac drugari[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

brinbili

Broj poruka : 1989
Godina : 32
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamajednogprinca taj 20/8/2012, 11:41

Andrija presladak maleni deckic a mama wow ,na kutku sve samo prelepa deca i mame zgodnice osmeh srce

mamajednogprinca

Broj poruka : 253
Godina : 27
Datum upisa : 19.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 22/8/2012, 13:16

Len-Ce, samo da vas ljubnem, i tebe i malog muškarca Very Happy

Orline

Broj poruka : 11961
Godina : 44
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 27/8/2012, 10:49

...lence...jesi bre to ti...moram prvo da te kritikujem jer za sad smo najblize a uopste se ne vidjamo...javi se bre kad dolazis pa da nesto iskombinujemo....neko pice bar u gradu dok nam se deca ljuljaju na nodiju,na primer na trgu..
e a sad da dodam ovo za noge probacu sad da slikam dunju mi smo pre dva meseca isli kod fizijatra vezano za stopala i kupili smo onaj ulozak koji joj stavljam u patike za sad i to duboke jor njoj clanci idu na unutra...i zena mi bukvalno rece imace krive noge a tek od treve godine ce nositi one cipelice a do tad da forsiram ovaj ulozak...da sto vise sedi turski sed...da hoda bosa...da trci... i tako...pitam je ja pa zasto onda pedijatri savetuju cipelice i uopste obucu za prohodavanje ako dete to treba da radi boso...ona ne zna da mi odgovori nego rece to je problem civilizacije i vremena u kom zivimo jer deca ne hodaju bosa...sve u svemu do trece godine se stopalce formira...ali ja sam licno za to da nesto preduzmem vec sad jer vidim da se nogice od kolena sire u x pa kad joj obujem duboke patike to se lepo ispravi....mada to ce se najbolje sanirati kad krenu da trce,voze bicikl i tako...ne daj mu da sedi onako sa nogicama sa strane
[Only admins are allowed to see this image] poput dunje ovde

buby

Broj poruka : 4109
Godina : 37
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 27/8/2012, 12:38

e jeste bubi dobro si ga ubola ovaj polozaj za sedenje koji je strogo zabranjen.Zabranjeno je i spavanje na stomaku sa stopalima okrenutim na unutrasnju stranu....
Pa i moj Viktor ima noge od kolena nanize kao x ali dr kkaze tako se ispravljaju Shocked .

MARA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mali Princ taj 28/8/2012, 09:17

lena draga, sta se obazires sta ko kaze...znas da rodbina mora da ima komentar na sve.
nas mali Andrika je kao zmaj, sa ravnim tabanima ili bez [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

Mali Princ

Broj poruka : 1965
Godina : 42
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 28/8/2012, 09:50

[Only admins are allowed to see this image]

buby

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 28/8/2012, 09:52

...evo nasis nogica...vidis svod skroz spusten...clanci spali i od kolena se tako sire nogice...sobzirom da je devojcica i da u porodici i uzoj i siroj niko nema ni krive ni ravne tabane nece ni moja cerka...ako treba svaki dan vezbe...vezbacemo...od trece godine ce nam ukljuciti te ortopedske cipelice...a do tad cemo trcati i nositi onaj ulozak....

buby

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 28/8/2012, 10:34

Malo se zbunih, zenske none u Andrikinom dnevniku lol!

Odlicna vezba je das se okrecu pedale na bajsu ali da dete bude boso, zatim da nogom kotrlja flasu, da prsticima pokusa da uzme klikere, vec rece Buby turski sed...i sto vise da hoda boso, pogotovo leti u pesku.
Ja sam zaista protiv ortopedskih cipela. Ovde su misljenja podeljenja. Te ne pre 7. godine, te moze pre 7. godine...

maus

Broj poruka : 14076
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 28/8/2012, 15:19

Buby, koliko ja znam, ovo su normalne noge za taj uzrast!!! I ako malo bolje razmislis, nacin na koji hodaju u tom uzrastu, zahteva ovaj polozaj zbog statike.
MOja draga ima iste ovakve noge, ja ih smatram normalnim, i kada postane mis sveta shvaticete i vi lol! (lupam, ne bih zelela da to bude)

cufta

Broj poruka : 5397
Godina : 48
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 29/8/2012, 08:27

cufta ::Buby, koliko ja znam, ovo su normalne noge za taj uzrast!!! I ako malo bolje razmislis, nacin na koji hodaju u tom uzrastu, zahteva ovaj polozaj zbog statike.
MOja draga ima iste ovakve noge, ja ih smatram normalnim, i kada postane mis sveta shvaticete i vi lol! (lupam, ne bih zelela da to bude)
...ali cuftice...mi dobismo uput za fizijatra...i bile..i to je misljenje drage nam doktorke Rolling Eyes ...bukvalno je rekla..."pa da...to je to"....ja pitam "pa hocete da kazete da ce moje dete ceo zivot imati takve noge"...a ona kaze pa to je problem sadasnje civilizacije..eto tim recima... lol! yes mada cemo potraziti drugo misljenje a do trece godine cu je pratiti

buby

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 31/8/2012, 23:04

moj mali muškarac je kao Džon Vejn, tek sišao sa konja...tj. imamo blago O noge...MM komentariše "ljubi tata fudbalera", inače, super šutira loptu i levom i desnom nogom ali mami, tj. meni se takve noge ne sviđaju...pedijatar kaže OK....ali ja bih da se isprave Rolling Eyes .... tabani su ok i kako gazi.
Andrika je medić!!!

ljubav

Struzzo

Broj poruka : 7196
Godina : 41
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 3/9/2012, 20:04

Da vas ljubim i sa krivim nogama, i sa pravim i sa tabanima koji su sasvim ok, po meni, za ovaj uzrast dece, naročito popunjenije! [Only admins are allowed to see this image]

BiKsi :)

Broj poruka : 20375
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 6/9/2012, 19:26

Buby, kakva fotka lol! likeit
Mandrika poljubci

Mirjana

Broj poruka : 10499
Godina : 40
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 10/9/2012, 19:44

Leno, gde ste? Nema vas? Gosti?
Ljubi Andriku osmeh srce

Milijana

Broj poruka : 5171
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 11/9/2012, 18:46

Ljubac za plećatog! [Only admins are allowed to see this image]

BiKsi :)

Broj poruka : 20375
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 11/9/2012, 22:42

Biksi :) ::Ljubac za plećatog! [Only admins are allowed to see this image]
Very Happy [Only admins are allowed to see this image]
[Only admins are allowed to see this image] kako si smrsala...gde odose kg? izgledas avionski, i Andro nam porastao...
Ljubim vas, dugo se cule nismo... [Only admins are allowed to see this image]

dr mali pariz

Broj poruka : 22930
Godina : 38
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lolipop taj 12/9/2012, 14:10

Leno gdje ste vi, ja sam vas se poželio? ljubav

lolipop

Broj poruka : 4133