KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kiflice

+26
korpica
rada78
nacKa
bebko
djole42
mijaki
dragana76ns
Tinche
buby
maus
cicsa80
Kamilica
anna
Orline
MARA
zoxa
lena
catherine290505
noja
Cupavac
Cupava
MAAKKI
KoMetaK
Mirjana
ninica2
dr mali pariz
30 posters

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od dr mali pariz 10/9/2011, 22:04

Hvala Čupo na receptu!
Leno, kad razvlačiš testo,gledaj da ga razvučeš kao kvadrat,pa ga iseci na nekoliko traka uzduž i popreko, pa te kvadrate-nebitnih dimenzija,ni moje nisu jednake,po dijagonali seci. Džem ili krem na osnovicu,saviješ i razvučeš sa strane i rolaš ka vrhu.Mislim da sam i link ostavila na receptu,jer su tu i fotke postupka.Drago mi je da su ti se dopale!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od dr mali pariz 10/9/2011, 22:05

a da,nisam link ostavila,ali sam napisala odakle su...ukucakj u pretraživač,pogledaj. Kiflice - Page 2 543728
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od zoxa 10/9/2011, 23:37

Evo mojih prvih uspjelih kiflica (kroasana)...nisu po vasim receptima, te cu tek da probam sad kad sam usla u fazon Laughing
Punjene sunkom i sirom, one sa eurokremom ne stigoh slikati...
Kiflice - Page 2 33w1jf9

Cupooo, 2 kg brasna, 1l mlijeka... to je bas puno a imamo mali zamrzivac... ostaje mi samo da smanjim mjere....
Koliko ih dobijes od duple mjere, ne mogu ni da zamislim... svaka cast, ja jedva napravila ove moje od 500 gr brasna Laughing
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od lena 12/9/2011, 22:15

Pari, moram na popravni! Al sa zadovoljstvom! Very Happy



Zoxo, stavljaj odmah recopis za ove kroasane! Kiflice - Page 2 561840
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od Cupava 13/9/2011, 09:09

Zoxa, dok ja to spakujem mami i tati, pa mm da ponese za Bg, malo nesto ostane i od duple mere. I ja sam u pocetku pravila pola mere od osnovnog recepta. Zahvalno je to sto kad dodju iznenadni gosti, uvek ima sta da se posluzi, ali bi definitivo bio problem smestaja za tu kolicinu. Tvoji kroasani su savrseni!
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od zoxa 13/9/2011, 09:38

lena ::
Zoxo, stavljaj odmah recopis za ove kroasane! Kiflice - Page 2 561840

Evo recepta http://www.coolinarika.com/recept/709296/

Cupo svaka cast, jeste dobar fazon... ja tako pripremam kad znam da dolaze gosti, pa samo ispecem ali male kolicine... do sada sam tako pravila burek npr za Ninin rodjendan. Ali bas imamo mali zamrzivac, bude sve knap. Hvala za kroasane, ha ha bas sam ponosna sto su mi naizad uspjeli :)
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od lena 13/9/2011, 16:33

Aha, videh sad da je taj recept na Coolinarici postavila Mignonne!

Ta zena je cudo, fantasticne stvari pravi, puno toga sam probala, kroasane nisam ali jesam kifle koje su sjajne i cesto ih mesim!

Moram da postavim link!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od dr mali pariz 13/9/2011, 17:20

Zoxa, kroasani su ...mmmmmmmmm....rado,rado!!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od KoMetaK 14/9/2011, 03:20

Zoxa, odlicne su ti kiflice! yes
Nisam gledala recept, ali cu ga isprobati sigurno u najskorije vreme, jer spremamo veceru za prijatelje sa srpskim specijalitetima, a kiflice su mi na meniju.
Ja sam pre 2-3 dana pravila nesto slicno kroasanima (navukle me vi sa vasim receptima i da kuvam u poslednje vreme lol! ) samo sto sam ja koristila lisnato testo i punila ih sirom i jajima, i virslama. Super su ispale na ukus, samo sam ja zaboravila kako se motaju kiflice, pa su bile svih oblika osim kiflichastih!  b Zato nisam ni slikala (iako mm insistira u poslednje vreme da sve slikam, video co'ek da me stimulisaste da pocnem opet da kuvam! lol! )
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od MARA 14/9/2011, 11:33

Evo isprobanog i odlicnog recepta,sto Zoksa rece najzad su mi uspele,tako i ja godinama eksperimentisem sa svim mogucim receptima i najzad nasla onaj pravi
1.kg mekog brasna tip 400
2.case odnosno 400 ml mlakog mleka
1 cela i +1/2 soljice one najmanje ulja
1.kockica kvasca
2.kasike secera
2.kasicice soli
2.komada jaja.
Zamesiti u glatko testo i ostaviti da odstoji 10 minuta,izruciti i podeliti na 7 dela,opet tih 7 dela da odstoje 10-ak minuta.Onda oklagijum razvuci koru i podeliti (preseci nozem)na 8 dela(kifli) onako kao gotovu picu koja se prodaje na parce.Pisem da nekog ne zbunim ovim delivima.Ko zeli moze staviti sunku,sir...Pleh prelamazi maslacem ili margarinom ,uvijati kifle i poredjati u pleh.Od ovog testa ispadnu 56 kom,lako i brzo se prave,znaci kad ih ja pravim pored dvoje male dece onda je i lako i brzo i jednostavno.Kad zavrsis sa pravljenjem kifli svaku premazes,umicenim zumancemu koje se doda malo ulja(zbog sjaja),posuti susamom i stavito po malo maragarina ili maslaca(ja maslac koristim ukusnice su mi).Tako gotove kifle ostavitio da odstoje 1 h i onda ih peci u zagrejanu pecnicu na 200 stepeni oko 15-ak minuta.
Prijatno i srecno
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od KoMetaK 24/9/2011, 12:28

Ajde Zoxo i drugarice u pomoc Rolling Eyes Napravih kiflice po Zoxinom receptu i sve kako pise, i ne znam sta sam, da li sam i gde sam uspela da zeznem, ali su mi tvrde Shocked Jos sinoc kad sam ih ispekla i izvukla iz rerne, bile su, stavih preko kesu i krpu da omeknu u roku noci, ali slaba vajda. Kako da ih omeknem do veceras? Mislim, jesu kroasani i trebalo bi da budu mekani i vazdusasti, ali moji nisu, a gosti sizu veceras affraid
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od Cupava 24/9/2011, 12:41

Meta, ili se testo nije diglo kako treba (mozda ne valja kvasac), ili je previse brasna... Nekako mi se cini, gledajuci recept, da ima za 200-tinak grama vise brasna nego sto bi trebalo. Ja stvarno ne znam da lh postoji nacin da ih omeksas, sem da budu bas tople pre iznosenja na sto. :-(
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od KoMetaK 24/9/2011, 13:22

Ma gde se nije diglo, diglo se samo tako lol! Ja volim lisnata testa, i zato sam ovo i izabrala, ali, negde je zapelo. Imala sam isproban recept ja za lisnate kiflice, ne znam sto sam se igrala. Rolling Eyes I nije bilo puno brasna, sigurno, jer mi se testo lepilo i kvasac je narastao za par minuta, i kuflice su bas bile veeeelike, takve su i ostale, samo tvrdje, nego sto bi trebalo. Rolling Eyes
Ne znam da li podgrevanje u mikrotalasnoj pre sluzenja moze da pomogne? Da ih ne stvrdnem jos vise? Rolling Eyes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od Cupava 24/9/2011, 13:30

Onda jedino ostaje da se u pecenju nesto desilo. Ili je temperatura bila previsoka, ili preniska.
Probaj sad sa jednom kiflicom-zagrej je, pa kad izvadis iz mikrotalasne videces ima li ikakvog efekta.

Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od zoxa 24/9/2011, 15:14

Meta, prepekla si kiflice, znam jer ja sam sa eurokremom isto tako upekla i bile su tvrde. Podgrijavanjem u mw ce biti dobre. barem je kod mene tako bilo.
Ako ti je rerna sa ventilatorom, onda si imala previsoku toplotu, ja sve pecem na nizoj toploti nego sto pise i cak i krace, zavisi sta pecem...
Javljaj kakve su posle podgrijavanja!!!!
Bas mi je zao jer meni su to prve kifice koje sam dobro napravila.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od KoMetaK 24/9/2011, 16:29

Eto resenja! Jeste, rerna mi je sa ventilatorom, i ja iskreno, nemam pojma cemu sluzi, osim da izbaci visak toplote, jer mi je rerna ugradjena visoko Rolling Eyes Eto, sad znam! lol! Pisalo je da se rerna ugreje na 220, i ja sam stavila na max (imam samo 200 i to max posle toga) i eto, ocigledno sam tu zeznula stvari. Vidim ja da mi zagoreva lako sve sto stavim u rernu, ali nisam znala da treba da stavim na manju T kad je sa ventilatorom. Stavila sam ih u kese, ako im ne pomognu, idu u mikrotalasnu, ako im ni ona ne pomogne, gosti ce pravac kod zubara lol!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od Orline 24/9/2011, 17:08

Zoxo, ovo moram da probam, izgledaju fenomenalno.
Moja rerna nema ventilator, ali nije loše znati takve stvari za ubuduće.
Meta, imaš li ti neki recept za panetone ili pandoru, mislim svekrva i to. Našla sam neke na coolinarici, ali bih radije isproban izvorni. Ili tvoja svekrva, kao i od moje sestre, više voli kupovne Laughing
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od KoMetaK 25/9/2011, 02:03

Podgrejane kiflice u mikrotalasnoj su mekane! likeit Morala sam da ih podgrevam duze, da bi duze bile i mekane! lol!
Orli, ja nisam pravila ni jedno ni drugo, a 100% sam sigurna da ni moja sveki NIKAD nije! Rolling Eyes
Imam jedan sajt gde imaju odlicne recepte, pa trazim sutra i saljem ti recept, a ja prepisujem od sveki do daljeg, kupujem! Very Happy lol!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od lena 25/9/2011, 12:11

Zene, da li mikrotalasna moze da posluzi za jos neku korisnu radnju u kuhinji sem podgrevanja?

Na Coolinarici ili vec negde, ne secam se, videh recept za kuvane / pecene krompire (operu se neoljusteni krompiri, izbockaju par puta i za nekih 5 min. budu gotovi - npr. za krompir salatu) i neka fora za ekstra brzo dizanje testa u mikrotal. I nista vise.......

Od kad nam je stigao bebac, sluzi nam za sterilisanje, podgrevanje kasica i to je to....
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od anna 25/9/2011, 12:22

Lenče, ja koristim MT za kuvanje krompira, pirinča, testenina, podgrevanje vode, tople sendviče, odmrzavanje....nisam pokušavala dizanje testa ali sam čitala o tome...takođe pečem slaninicu u njoj...
p.s. sada smo skroz off topic Embarassed
Kupujem smrznute kiflice često, pa ih u njoj odmrzavam i puštam da narastu, eto npr. to je super.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od lena 25/9/2011, 16:35

E, Anna queen , moraces da to detaljnije objasnis... nego sam ja ta koja je postavila pitanje na pogresnom mestu... treba da iskopiram u "Danas sam kuvala..."
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od Kamilica 27/9/2011, 00:08

od Metaurina
-Eto resenja! Jeste, rerna mi je sa ventilatorom, i ja iskreno, nemam pojma cemu sluzi, osim da izbaci visak toplote
Meta, samo da ti kažem, da ventilator u rerni služi da suši namirnice u njoj, recimo kad praviš tortu, ove sušene kore koje idu na primer u tortu Japanski vetar, e onda uključiš ventilator. Razumeš?
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od dr mali pariz 27/9/2011, 17:42

Malo sam off,ali ja često uključim npr. samo donji grejač sa ventilatorom,jer tako mi se lepše peče...grešim li?
Ne samo kore,već i ručkovi...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od anna 27/9/2011, 17:48

ako ti se tako lepše peče, znači da radiš baš kako treba Very Happy
ja moram da se ne složim sa kamilicom Very Happy, ventilator ne služi da se nešto u rerni suši, već da se ravnomerno peče, jer on raspiruje toplotu po celoj rerni jednako, a pečenje nije usmereno samo odozgo ili odozgo kao u običnoj rerni...takođe se zahvaljujući ventilatoru može peći više stvari odjednom, poređaš ih po spratovima...ja tako pečem pice...
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od dr mali pariz 27/9/2011, 19:36

Anna, i ja sam mislila da je tako...a sušenje belih kora se radi na niskim temperaturama-nižim od onih na kojima se peče,i duže se suše.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kiflice - Page 2 Empty Re: Kiflice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu