Neprohodnost jajovoda i HSG

Strana 17 od 18 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Sledeći

Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 17 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Niny taj 9/9/2014, 12:09

Vecka, ja nisam imala krvarenje posle hsg-a. Da li su uspeli da ti ih produvaju? Makar taj jedan? I moji su bili zapušeni ali ih je dr uspela da pročisti sa kontrastom.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 41
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tiramisu taj 9/9/2014, 15:06

Devojke, jel imala neka "sedlastu matericu" prohodni su jajovodi ali imam to. Pitala dr. on kaze "pa to ti je kao sad sto je moja glava ovakva a nekom drugom drugacija" . ali videla sam rezultate devojaka iz sobe i ni jednoj ne pise kakva joj je materica.
mozda je to razlog sto nikako da nam se desi beban Sad
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 40
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 9/9/2014, 17:14

Nany nisam sigurna,ne znam kako daa produvaju kontrastom? Tj nisam znala da moze,predpoavljam velikim prisiskom ako sipa kontrast?
Bas jako me je bolelo i ide vec dva dana onako sveza krv pa sukrvica, i bas taj levi me je bas jako jako boleo,bukvalno na granici neizdrzivog, jako sam se kontrolisala da ne skocim sa kreveta. Ne znam da li je moguce da je produvan. Na prvom snimku je do nekog dela kontrast, na drugom je isto, a na trecem jos malcice samo produzetak jedna tanka linija.
Je l tebe bolelo kada ti ga je procistila kontrastom?

Poslednji izmenio Vecka dana 9/9/2014, 17:17, izmenjeno ukupno 1 puta

Vecka

Broj poruka : 1316
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 9/9/2014, 17:16

Tiramisu, cula sam za rogljastu matericu, za sedlastu nisam cula. Sad

Vecka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ChillyVilly taj 9/9/2014, 20:51

Ja nisam puno krvarila posle HSG,a bolelo je ludacki...ti si bas hrabra,ja sam jaukala,cuo me je muz u cekaonici.A jajovodi su mi bili prohodni,mogu da zamislim kako je bilo tebi.Mada i to treba proveriti,jer mi je Kopitovicka rekla da ta metoda koju sam radila nije pouzdana,pa moram da radim histeroskopiju i TVL.HSG sam radila kod drugog dr.
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 9/9/2014, 21:41

Sreca pa taj ludacki bol nije jako dugo trajao,svega mozda 3x po 10sec. Nista,stiskala sam svoje butine rukama modrice sam napravila, grizla se za ruku... jos me je bilo sramota sto sam pravila dramu, pa kontam posle, lakse bi mi bilo da sam se drala...

Vecka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Niny taj 10/9/2014, 12:21

Moji su jajovodi verovatno bili blago začepljeni, pa je uspela da ih sa kontrastom odčepi. Sećam se da mi je pokazala snimak pre i posle i stvarno se videla razlika. Pitaj dr koji ti je radio da li je uspeo da ih odčepi. Možda su ti i rekli, ali nisi čula u svom tom bunilu Laughing
Niny
Niny

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 10/9/2014, 14:44

Pricala je ona meni, al sta ne znam jer sam ja samo sebi saptala "ne boli, ne boli, ne boli..." a nju sam registrovala samo kad mi je rekla "gotovo je,vadimo insteumente"... Very Happy

Vecka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Niny taj 10/9/2014, 15:44

Zato ti i kazem.najbolje da je pozoves i pitas
Niny
Niny

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od V82 taj 11/9/2014, 11:18

U februaru sam radila HSG, pisala sam o tome i na ovoj temi... I posle toga smo mm i ja resili da odmorimo od svega, znaci bez insemniacije i daljnjeg ispitivanja i kao sto nam je doktorka rekla "cekajte 6 meseci".

Pocetkom avgusta otisli na odmor i razmisljala sam o tome sta nas sve ceka u septembru i eto.. vratili se trudni! I to sa dve bebe!!! Cudo jedno, kako 2 i po godine ni jedna jajna celija da se oplodi a sada se oplodile dve!!! Presrecni smo naravno :) ali ja sam i dalje u cudu :)

Nadam se da cete svi vi doziveti to isto, od srca vam zelim! :*

V82

Broj poruka : 5
Godina : 37
Datum upisa : 22.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 11/9/2014, 13:20

V82 cestotam od srca!!! Srecno i skolsku trudnocu ti zelim!!! srca likeit bebe bebe

Vecka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tiramisu taj 11/9/2014, 17:21

v82 cestitam od srca,i da sve bude kako treba do kraja.
tako sam se i ja nadala,posle hsg se desi,kazu..posle biohemijske se desi... ja sve to pregurala i nista,a sat kuca li kuca b ovaj mesec definitivno idem na iui
ne rekoh vam za moj rez.HSG-a ,saznala sam.sedlasta materica je blazi oblik dvoroge materice.ne znam da li to mozda pravi problem,podeljena su misljenja.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 40
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ChillyVilly taj 11/9/2014, 20:07

V82,uvek je lepo cuti takvu pricu,to mi daje nadu...sve najlepse ti zelim!
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Luenna taj 15/9/2014, 17:50

Devojke, da li znate kako se moze otici u Ns ili Bg na laparaskopiju ako nemamo njihovo osiguranje?

btw,ja sam jos sama Sad u pravom smislu te reci,nikog ni upoznala Sad

Luenna

Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 24/9/2014, 22:47

U NS mozes da odes tako sto platis. Rade TVL, tj transvaginalnulaparoskopiju u BEtaniji i dijagnosticka je kostala 25.000 prosle godine, a operativna 35.000. Ne znam da li su se cene promenile. Imas i temu o TVL, koju ja iskreno preporucujem, jer tu moze da se uradi i histero, kao ima potrebe, a sve kosta isto.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 46
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 24/9/2014, 23:13

Bila sam na pregledu, tj razgovoru sa dr, da pogleda sve skupljene analize, i rekla mi je da mi jajovodi nisu odcepljeni, mora i histero i laparoskopija. Za 2 meseca kad mi se materica malo oporavi.

Vecka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 25/9/2014, 09:58

Da li se moze desiti da se jajovodi malo "oporave" nakon trudnoce? Ja imam jedan slepljen jajovod, a drugi nemam pojma u kakvom je stanju...
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 25/9/2014, 10:37

Ne znam... Rolling Eyes

Vecka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Luenna taj 29/9/2014, 17:44

KoMetaK ::U NS mozes da odes tako sto platis. Rade TVL, tj transvaginalnulaparoskopiju u BEtaniji i dijagnosticka je kostala 25.000 prosle godine, a operativna 35.000. Ne znam da li su se cene promenile. Imas i temu o TVL, koju ja iskreno preporucujem, jer tu moze da se uradi i histero, kao ima potrebe, a sve kosta isto.
Hvala kometak,mislila sam da ima sanse da se manje plati,nemam te pare nazalost. Sutra idem ovde kod mene u bolnici konacno da doktor pogleda taj moj uz,pa cu videti sta ce reci Sad Bas sam tuzna i uplasena,i eto koliko mi je trebalo da se nakanim da odem.Lakse bi mi bilo da imam nekog i da radimo na beba Nista mi ne bi tesko palo.

Luenna

Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jellllaaaa87 taj 29/10/2014, 15:09

Pozdrav svima,nova sam i zelim da podelim svoje iskustvo sa vama.
Pre dve godine mi je radjen prvi HSG klasican nna VMA jaki bolovi imala sam osecaj kao da ce sve da mi ekspolodira u meni,rezultat zapuseni jajovodi i to je to saljeme na Vto i kaze da je to jedini nacin da ostanem trudna, odalazim na komisiju u narodni front odbijaju me!!!
Razlog prvi godine da mogu jos uvek da pricekam da ima zena koje su starije od mene 10 godina .....
Razlog drugi nije sve zavrseno do kraja predlaze laparsokpija jajovoda da se uradi....
Kad su me odbili pala sam u najveci ocaj imala sam osecaj da sam bespotrebna na ovom svetu,kazu da je normalno kad imas preveliku zelju da se nesto desi i kad si ubedjen u to da ce desiti.
Onda sam rekla sebi da cu da dam pauzu da se oporavim od svega da dodjem sebi da budem ona stara,doslo je i to vreme odlucila sam se da zelim da uradim laparaskopiju i da vidim i znam tacno kakvo je stanje i da stvarno ne moze prrirodnim putem da se desi.
Volela bi ako bi neka od vas mogla malo da mi pomogne kako to izgleda,dal moze da pomogne.....??
Izvinite na mom romanu al imala sam zelju da podelim sa vama Laughing Laughing
jellllaaaa87
jellllaaaa87

Broj poruka : 4
Godina : 32
Datum upisa : 29.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PalcicaBg taj 29/10/2014, 15:43

Jelo dobrodosla i hvala sto si podelila svoje iskustvo s nama.
I meni je na HSG-u ustanovljeno da su jajovodi zapuseni i prosireni.Preporucena je laparoskopija gde se i potvrdilo to i predlozili su da se uklone jer su bili puni neke tecnosti koja moze da smeta embrionima.To je uradjeno na drugoj laparoskopiji.
Sama operacija nije nista strasna,radi se u totalnoj,imas 2,3 rupice na stomaku kroz koje uvode instrumente.Oporavak je brz,za 7 dana vadis konce.Kada je u pitanju dijagnosticka onda je jos lakse.U bolnici budes 2,3 dana,zavisi...
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4144
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jellllaaaa87 taj 30/10/2014, 18:19

Hvala Palcice srca1 usne usne
jellllaaaa87
jellllaaaa87

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 30/10/2014, 23:06

Dobrodosla Jelo!

Meni je pre 2 meseca ustanovljeno na HSG da mi je desni jajovod skroz zacepljen,levi slabo prohodan sa prosirenjem. Cekam histeroskopiju sa laparoskopijom za nekih nedelju dana, i naravno savet dr da vec od slledeceg meseca planski pravimo bebu. Ako nista ne bude, tei inseminacije za redom. Pa tek ako i to ne uspe, VTO. Mada moja dr veruje da ce i inseminacija uspeti. Tako da, verovatnoca za prirodnom trudnocom posle operacije zapusenih jajovoda itekako postoji. A ta dr koja te je odmah poslala na VTO... ne znam, nije bas bila zainteresovana za resacanje problema.

Vecka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jellllaaaa87 taj 31/10/2014, 14:10

On je bio moja jedina nada,tj taj doktor . Jer moj gonekolog u domu zdravlja pet godina mi je punio glavu da sam ja zdrava i spsobna da imam decu,pet godina mi nije krv iz prsta izvadio a kamoli bris. \dug period zbog njegove nepaznje smo imali hlamidiju koja je i uzrok svega . Odmah sam ja rekla mm da me je posle Hsg otkacio al on mi je rekao da se cini dok mi nisu rekli na drugoj stepenoj komisiji da ima jos sta da se uradi pa da dodjem kod njih. Sad se nadam da ce ovo proci sve kako treba i da ce uspeti ........

Hvala Vecka usne
jellllaaaa87
jellllaaaa87

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 31/10/2014, 23:30

Vecka, zvuci kao dobar plan... moja dr je i meni predlozila da uradimo hsg ako iui ne uspe iz prve. Mada, meni to zvuci malo radikalno,ali ako bude moralo, najverovatnije je da cu ponovo ici na TVL varijantu, jer to se sve zavrsi za jedan dan. dok hsg +laparo zahteva nekoliko dana u bolnici sto ja ne mogu sebi da priustim jer nema ko da mi cuva Petra. Mada, nadam se da mi TVL nece ni trebati.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 18 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: