KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neprohodnost jajovoda i HSG

+93
Luenna
LaFolie
KoMetaK
V82
Niny
Vecka
ChillyVilly
tiramisu
luckystar74
Nensi84
OKacica
krsticdr
Naja
MajaMarija
PalcicaBg
hocukusurnecuzvaku
dr house
leptirko82
lenjivica
lorelajlorelaj
Star77
laKole
bubamara84
plavaptica
tetreb
Enigma034
JELENAR
Bjanka
Erata
anela
Ema78
svrca25
bebica77
M.
buca
ninica2
Mrvica78
ivi
Republica
Divina
bebica mala
lilly13
SSanja
JocY
Kamilica
korpica
grudva
makica1984
maza1972
rada78
InNaturaVeritas
Mirjana
cile
karakaca
Bokicalepotica
lolipop
MAAKKI
kuzman123
cici
lena
heart84
anna
nena beba
soffka
dragana76ns
vašar
buby
BiKsi :)
sani
Malina
daco
tuzna
dacca
djole42
kalijana
d77
dr mali pariz
Shizika
kiki
Struzzo
Zoka83
Olika
Orline
Milijana
Dacaa
Kata
jul
terka
Gala
vakic
HappyGirl
zalosna_sova
maus
97 posters

Strana 9 od 18 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Sledeći

Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od SSanja 9/3/2012, 19:13

kojeg dan ciklusa se radi HSG? ili to nema veze?
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od lilly13 10/3/2012, 10:11

kad sam ja radila (kod nas) znam daa je bilo nešto vezano za ciklus, ali se ne sjećam tačno. Javiće ti se neko 'svježiji'' ko će ti više pomoći
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od korpica 10/3/2012, 10:20

SSanja,meni je HSG radjen odprilike deseti dan ciklusa tj meni su bar rekli,cim prodje ciklus tj krvarenje.Poz
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Kamilica 10/3/2012, 10:25

I meni je tako bilo, čim prođe menstruacija radi se HSG, to je zbog toga što dr žele biti sigurni da nema trudnoće trenutno, samo zbog toga.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Orline 10/3/2012, 10:28

I endometrijum je najtanji u vreme odmah posle ovulacije, pa se, u vreme kad nije bilo histeroskopije, moglo uočiti da li ima nekih nepravilnosti unutar materice, nekog mioma, ili sl. Obično od 8-11 dama se radi.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od SSanja 10/3/2012, 13:33

hvala cure. Idem u ponedjeljak da uzmem uput za HSG, a bice mi peti dan ciklusa, pa se nadam da cu uspjeti da odradim to u ovom ciklusu. :)
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od maza1972 10/3/2012, 17:16

Tako je,meni je u martu prošle godine rađen ŠESTOG dana ciklusa. napred scuro Da jajovodi budu super super prohodni... cveće
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od makica1984 14/3/2012, 00:01

SSanja,meni ce HSG raditi u četvrtak,a to će mi biti 13. dan ciklusa (doktorka koja ce mi raditi nije mogla ranije) inace se radi oko 10. dana s tim sto mi je 3 puta naglasila da u ovom ciklusu ne sme doci do trudnoce Laughing .Uzmi uput i idi zakazi,brzo to ide kad prikupis sve rezultate potrebne za hsg.
Ako ti jos nesto bude nejasno pitaj,za tri dana imacu sve potrebne informacije.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od makica1984 15/3/2012, 23:28

Meni je danas u Frontu radjen HSG i hvala bogu dobar je rezultat.
Sad kad se osvrnem shvatam da sam bez potrebe pravila paniku oko toga,pa mene je ovo manje bolelo nego kad dobijem igra jedino onih dvadesetak minuta dok se potpuno ne probudis iz anestezije,to je malo mucno,ali i to zavisi od osobe do osobe.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od SSanja 17/3/2012, 00:05

Bravo Makice.!!!! A ja sam u ovom ciklusu propustila da odradim, nikako da stignem do mog izabranog dr... Mozda uspijem u sledecem.. :)
Drago mi je da te nije puno boljelo. :)
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od bebica mala 28/3/2012, 17:06

Zdravo dijevojke,
Mozda znate da je treci pokusaj Fiv neuspjesan,plus dva sa zamrznutim emb;sto znaci pet ukupno neuspjela .Zasto i sada neznam a kako svatam ni doktori bas neznaju.
Pokusavatu da vam objasnim,iako sam u jako losem stanju,jer normalo Beta sutra,a ja krvarim od juce,danas bas kako treba sa zgrusenom krvlju;
Neznam sta cu dalje ,pa da vidim da sa vama nadjem neku soluciju,da me uputite mozda pravim putem ili mozda u bolje doktorske ruke;
Kao prvo moj problem je to da su moji jajovodi skroz zacepljeni,mm su davali vitamine tri mjeseca,i sada kazu sve u redu sa njim;
problem zacepljeni jajovodi niko nije ni pokusao da rijesi nego odma fiv bez ikakve,laparaskopije ni histero ,da budem iskrena za ovo cujem od vas ovdje;
ubise me hormonima kazem vam po peti put neuspjelo,a ja sam sigurna da jos nijedan doktor nije detaljnije pogledao sta se desava u mome stomaku,a kamo li da pokusaju da to izlijece,
Pa vas molim ako imate neku idaju ,pijedlog,dobrog doktora pisite molim vas ,jer ja neznam kojim putem da ponovo krenem;hvala unaprijed
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od JocY 28/3/2012, 17:51

Bebice iscitaj ovu temu ima dosta dobrih saveta https://kutak.forumotion.com/t1281-sta-posle-vise-neuspesnih-ivf-icsi?highlight=sta+posle+vise+neuspelih

Takodje veoma korisna tema je i ova https://kutak.forumotion.com/t1945-imunologija-sterilitet-i-subklinicki-pobacaj-level-1

Mnogi doktori se bas ne udubljuju u to zasto ne uspevaju vantelesne, ali dobra informisanost je oruzje u nasim rukama u ovoj borbi. Samo napred i ako imas neka pitanja slobodno pitaj
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od bebica mala 28/3/2012, 20:04

Hvala puno Jocy,kazem vam da sada od kako sam upisana na forumu cujem za histero i laparoskopi,ovo mi je bas pomoglo.
Mada i dalje nesvatam jel vama automacki prije Fiv rade histero pa od lje zavisi da li rade laparoskopiju;
I ako sam dobro svatila histero je ici u tvoj stomak i istraziti dublje pa ako nasto nevalja laparoskopija;
I volela bi znati ,koliko kosta laparoskopija i vremenski treba li dugo cekati...
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Divina 28/3/2012, 20:33

Bebice, nisam bas stigla da iscitam sve odgovore, pa mozda cu se ponoviti... Moja preporuka je Kliničko-bolnički centar Novi Sad, Klinika za ginekologiju ili popularnija Betanija. Postoji i njihov sajt, sa svim potrebnim informacijama. preporucujem dr Aleksandru Pjevic Trnanic. Ginekoloski pregled, uz,i konsultacija su oko 45000 din ( 40-50 e) a sama intervencija, TVL ili transvaginalna laparoskopija je oko 25000 din ( 250-270e). za prvu konsultaciju je potrebno spermogram supruga, tvoji hormoni, nalazi briseva na hlamidiju, ureaplazu i mikoplazmu. Ne ceka se previse, samo da prva polovina ciklusa. Kod njih se radi sve u vezi sa strilitetom, pa cak i ako ti jajovodi nisu problem, mogu da ti daju savet. Srecno!!! osmeh srce
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Republica 28/3/2012, 20:35

Ja sam radila HSG Bebice u Holandiji, Bebice.

Prvo sam zakazala u Beogradu ali sam se neshto uprpila da to tu orradim.Jednostavno nekako su mi u toj klinici delovali "agresivno".Kad sam zakazivala ma dodji mi cemo tebi sve i to bez onog reagensa vec opticki.Ja sma to i htela bez reagensa ali sam se ipak odlucila da uradim ovde u NL -sa reagensom.Kod mene je sve bilo OK.Oba prohodna sa slobodnim padom bilo sve gotovo za 4,5 minute.radila sam polovinom decembra ja mislim proshle godine.

Odradi to.I ja sam odugovlacila jer su mi govorili da je sve OK.Ali ipak od svih analiza mi je josh to ostalo i sad sam mirna.Nije me bolelo, niti sam dobila infekciju nakon toga.Urade ovde pre analize bris da vide da nema infekcije i tog dana kad rade HSG odrade i test na trudnocu.

Sacekaj josh Betu sutra pa tek onda pravi planove.

Grlim Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 670661
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od dr mali pariz 28/3/2012, 20:37

Divina :: Ginekoloski pregled, uz,i konsultacija su oko 45000 din ( 40-50 e) a sama intervencija, TVL ili transvaginalna laparoskopija je oko 25000 din ( 250-270e).
Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Divina 28/3/2012, 20:43

e devojke greska, ginekoloski je 4500 ne 45000 din brzi prsti nego pamet
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Divina 28/3/2012, 20:44

u cenu uracunati i varijabilni kurs evra.... sreca
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od bebica mala 28/3/2012, 20:49

Hvala vam ,super ste .Naravno da cu uraditi Betu sutra,
mozda su i cuda moguca. usne
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od ivi 5/4/2012, 12:14

Devojke, da li ste cule da jajovodi koji su neprohodni smanjuju sansu za uspeh VTO jer se u njima sakuplja neka tecnost, pa doktori savetuju da se pre VTO takvi jajovodi odstrane,
meni je doktorka predlozila da odradim taj hicosy iako imam HSG(nesto je kao sumnjiv rezultat), pa ako su jajovodi neprohodni da ih odstrani, meni se ta ideja nesto ne dopada Rolling Eyes , pa ako neko ima iskustva neka pise, bas bi mi znacilo

ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od korpica 5/4/2012, 12:36

[quote="ivi"]Devojke, da li ste cule da jajovodi koji su neprohodni smanjuju sansu za uspeh VTO jer se u njima sakuplja neka tecnost, pa doktori savetuju da se pre VTO takvi jajovodi odstrane,
meni je doktorka predlozila da odradim taj hicosy iako imam HSG(nesto je kao sumnjiv rezultat), pa ako su jajovodi neprohodni da ih odstrani, meni se ta ideja nesto ne dopada Rolling Eyes , pa ako neko ima iskustva neka pise, bas bi mi znacilo

[/quote Javice ti se neko sa vise iskustva,ja cu ti preneti sta je meni dr rekao po pitanju toga.Za vto,najbolje bi bilo da nema kanala tj jajovoda uopste,i ako ih ima bolje da su uzi nego siri,sta ti ja znam,predpostavljam,da plod ne bi zavrsio u istom.Samim tim veca je sansa za uspeh.I ja sam bila malo zatecena.Tako da,ako su ti vec neprohodni,mozda je bolje ih odstraniti pre vto.Opet,javice ti se neko sa vise iskustva.POZ
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od maus 5/4/2012, 12:49

ivi ::Devojke, da li ste cule da jajovodi koji su neprohodni smanjuju sansu za uspeh VTO jer se u njima sakuplja neka tecnost, pa doktori savetuju da se pre VTO takvi jajovodi odstrane,
meni je doktorka predlozila da odradim taj hicosy iako imam HSG(nesto je kao sumnjiv rezultat), pa ako su jajovodi neprohodni da ih odstrani, meni se ta ideja nesto ne dopada Rolling Eyes , pa ako neko ima iskustva neka pise, bas bi mi znacilo

Moja oba jajovoda su neprohodna. Prvu laparo sam radila u aprilu 2006. godine gde je ustanovljeno neprohodnost oba jajovoda. Pred 4. VTO koju sam radila u klinici Ivanovic, dr je zahtevala da radim laparaskopiju u Valjevu. Iz tog razloga sto sumnja u postojanje hidrosalpinksa(toksicna tecnost koja se nalazi u jajovodima). U septembru radim drugu laparo u Valjevu, gde se potvrdjuje prisutnost hidrosalpinksa u oba jajovoda ali ne u tolikoj meri da bi bili odstranjeni. Ali su jajovodi zapeckani ili podvezani. VTO je uspela uz koriscenje siofora.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od bebica mala 5/4/2012, 13:13

Ja ti bas nemogu pomoci,jer imam slican problem ko i ti,samo sto meni jos niko nepredlaze ni odstraniti jajovode ,niti uradititi laparao,(al ja cu insistirati da dobro povedu racuna ovaj put i mozda uradim laparo da ih odbusim;
Sto se tebe tice i odstranjivanja jajovoda,neznam ,mozda je bolje da samo odstrane tu toksicnu tecnost,....
I ako nekoga zanima,cula sam da postoji neko ljekovito binje za odbusenje jajovoda,ciscenje od upala,cisti ,to je MACINA TRAVA ILI OCAJNICA.(pije se solja svako jutro,nesmije se piti za vrijeme menstruacije,i za vrijeme ovulacije.
Druga trava zove se VIRAK nju mozemo piti tri puta dnevno kao caj,kad god hocemo...Eto ja sam ih nabavila al nepijem ih jos pa ako imate iskustva pisite,sta mislite o ovim travama zbunjen
Mozda su i cuda moguca .
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od ivi 5/4/2012, 14:41

Bebice pila sam ja te trave pre ovih VTO postupaka ali nisu nesto pomogle,

Maus hvala ti puno na odgovoru, moja doktorka nije sigurna da li imam uopste problem sa jajovodima, pa je predlozila da idem u Jevremovu na hicosy pa ako on pokaze da nesto nije u redu da idemo na laparaskopiju,
inace i ja pijem glucophage ali nije puno pomogao, posto VTO ni sa njim nije uspela, mozda nije bilo nase vreme a mozda i stvarno postoji neki fizicki problem, moracu da proverim to.
ljubav sve ste divne, moram malo cesce da se javljam i druzim sa vama!
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od bebica mala 5/4/2012, 15:27

To ti je najbolje,sto je doktorka rekla;ja znam da su jajovodi zacepljeni,sigurno ima i te toksicne kiseline koja odma unisti embrione, a doktor nikako da predlozi laparo;zato cu sada insistirati zasto to neprovjere.Ti bar imas srece da hoce to da urade
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 9 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 18 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu