KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spontani pobacaj - podelimo iskustva

+70
lela1984
Dora1
Sofija Veks
tanja-učiteljica
saska1201
Tangerine
Arya
SoJa
jjjJelenajjj
hocukusurnecuzvaku
zoxa
SladZana
Shizika
zvoncica36
neca73
Erata
laKole
fight&faith
saska1
strunfeta
dunjas
leptirko82
Iustitia89
pcelamaya
cicsa80
sareni leptir
Smoki
heart84
Ema78
kokolo
bokica
medolino
KoMetaK
noja
Mrvica
ninica2
Tanja83
Marija86
korpica
MAAKKI
bobica83
Simona
djole42
dr mali pariz
dra00
Xena
Likoli
Orline
lena
Milijana
caci
lilya
lilly13
JocY
red
BiKsi :)
maus
bak
Mali Princ
Dacaa
Kamilica
lolipop
Tinche
Goca ***
Nefertari
Eleonora87
Mirjana
Republica
HappyGirl
BABY SWEET <3
74 posters

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Kamilica 24/1/2012, 10:33

M-hmm. Pa da, nešto kod mene nije u redu. Grudi su mi čas čvrste kao da ću dobiti, pa onda se "izduvaju", pa tako u krug. Bože, hoće li ikad ona stići? Nemam nikakav osećaj da ću dobiti, baš ništa! Ništa kod dr u četvrtak, nema druge. A da radim hormone, nema smisla kad se rade 3 dc.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Nefertari 24/1/2012, 10:37

odi ti kod dr bilo bi super da ti uradi i uzv da vidi endometrijum i da proba da pogodi kad ces dobiti na osnovu njegove debljine.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Kamilica 24/1/2012, 11:07

Hoću Nef sigurno, u četvrtak idem, sad sam se već zabrinula.
Hvala ti.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Dacaa 20/4/2012, 12:57

Jako mi je tesko da pisem...U poslednje dve nedelje zivot mi je kosmar.Mislila sam da sam najsrecnija na svetu a sada vam pisem na ovoj temi... Sad tuga tuga tuga Bol.ogroman!!!Tuga .....Izgubila sam moje dve bebe u 24nedelji trudnoce.........................
Moja dva mala zlata.Moju Mariju i Mihajla.....Sve je bilo ok.redovno isla na preglede,nedelju dana pre bila na uz bebe ok grlic 4cm.U sredu 4.4dobila blage kontrakcije toliko da sam mislila da su lazne u u 1h odem do dr pa kezem sama sebi mozda su lazne kontrakcije sad kad me nakrpe ali bas me briga.Kad ono ja otvorena 4prsta.Horor placem pomazem dr hoce da me salje na porodjaj ja je molim da mi da nesto...urlicem,vicem oni su zivi,ja ih osecam,pa nije mi ni pukao vodenjak,nisam ni prokrvarila isla je samo neka sluz....I dr me vodi na uz gde vidi da su bebe ok ali je decak skroz doleglavicom spreman za porodjaj.Nagovorim je da cekamo da mi da nesto da stanu kontrakcije.Dobijam neku infuziju od koje staju bolovi ali mi spavacica odskace kako mi srce lupa ,kazem sebi ma nema veze samo nek su oni ok.Ujutru me pregleda nacelnik u SR.M i salje me za NS hitnom i horor pocinje....................Opet moljenje da me ne diraju da mi ne ubiju bebe ali ipak odlazim u porodjajnu salu i opet molim da me ne diraju i tako i bude .Tri sata sam imala kontrakcije i na kraju mi je pukao vodenjak i krenuo porod.Umirala sam na onom stolu,ali ne od bola vec od tuge i pitam se zasto Boze????Rodila sam decaka pa devojcicu on je imao 710gr a on550gr.Odvezli su ih u deciju u inkubatorima.Devojcica je zivela 12h a decak je umro 14.4..............Izasla sam iz bolnice polsle tri dana molila sam dok je ziv da me puste.Nije me bilo briga sto mi je lose,izgubila sam puno krvi,htela sam samo da ga vidim dok je ziv.Mahao je rukicama kad je cuo moj glas,isto tako reagovao je i na tatu.....Tako je bio savrsen iako je imao samo 31cm sve je imao....trepavice onako braon,kosicu ma idealan.okice otvorene,prstici sa sve nokticima.....Strasno bila sam srecna 6 meseci nikad necu zaboraviti taj period....
***Kad sam zvala dr Kopitovic da mi pomogne kad stignem u Betaniju prvo sto me je zena pitala "Zasto niste radili serklaz?"Joj da sam znala...............Moja dr mi je uvek govorila sve je ok nema potrebe.Nije mi jasno kako sam se tako bezbolno otvorila samo nedelju dana posle pregleda.....Strasno je nemam pojma kako cu se oporaviti posle svega.....
***Cuvajte se trudnice moje....I trazite vise misljenja......Ovo sto se meni desilo je strasno.....Da ne pozelis ni najgorem neprijatelju.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Mali Princ 20/4/2012, 13:02

Jaooooooo Dacoo, nemam reci da ti kazem... Skamenila sam se... Zao mi je.. Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 863904
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od lolipop 20/4/2012, 13:04

Daco, šta reći a da te još više ne povrijedim. Samo da te zagrlim jako, jako zagrljaj
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Nefertari 20/4/2012, 13:06

Dacooooo kako mi je zao! Tuga pregolema, neznam sta bih ti mogla reci, sada su njih dvoje andjeli na nebu. Grlimo te mnogo
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od bak 20/4/2012, 13:16

Joj Daco, nista ne mogu reci sto bi ti ikako olaksalo, nema tu olaksanja, samo te grlim zagrljaj
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od maus 20/4/2012, 13:37

Uf Daco sledila sam se. Jako mi je zao
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od BiKsi :) 20/4/2012, 13:38

Dacoo, samo da te čvrsto, baš čvrsto zagrlim i da ćutim s tobom! Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 670661 Auh.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od red 20/4/2012, 13:51

daco... No čitam i neverujem... No
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Republica 20/4/2012, 14:02

Ohhhh Daco, evo citam treci put tvoj post.

A reci nikako da krenu.Kako nekog uteshiti u ovakvim momentima?

Da sam kraj tebe,zajedno bi sada plakale i to glasno.

Joj zhivote kako nekad mozhesh da nas stavish pred nesvrsheni cin.

Grlim te mila . Ja sam nakon mog drugog pobacaja srela zhenu mog bivsheg decka. Ja onako slomljena ona me vidi i kao shta ti je? ja joj ispricam a ona gura kolica sa bebom od 3-4 meseca.ja malo zbunjena i kao kad pre trece? I ona krene pricu kako je to drugo zhivo a treca po redu beba.Izgubila je pre toga sina u 37 nedelji trudnoce.Ja u shokati.

Ovde u NL su dozvolili da se oproste sa bebom.Znaci doveli su je kuci 2 dana. Kazhu da to pomazhe.I ona kazhe da joj je pomoglo i 5 meseci nakon toga je opet zatrudnela i rodila zdravog sina.

Njen muzh kazhe da je njemu bilo uzhasno prvih sati.Ali kad je video kako se njegova zhena oprashta,kupa i on se pridruzhio i otplakao sve suze koje nije do tada.I njihov prvi sin tada 5 godina se isto pozdravio .

Sa distance to mozhda mnogima zvuci "morbidno"ali ovim roditeljima je pomoglo da tako izadju iz boli.On je uvek sa njima.Pominju ga .

Npr moja mama je izgubila kcer pre mene ...imala je 6 meseci moja sestra.Kad sam saznala za nju i krenula da pricam sa majkom ja vam ne mogu opisati koji je nemi prvo krik izashao iz moje majke a kasnije krik koji mi josh u ushima.Svih tih godina ona je bol drzhala u sebi.I onda naishla na nekog ko ce je razumeti i pustila je bol iz sebe.

Mila vama ce sada a posebno tebi biti zaista potrebno da prebolite ove tuzhne,bolne,nepravedne momente. Molim te se posavetuj sa nekim kako da odtugujesh. ja sam "pukla"nakon drugog pobacaja. najtezhe mi je bilo da "oprostim"samoj sebi. Sve mi se vrtelo u glavi ..."a da sam ovo ili ono uradila...mozhda bi..." i tako u krug sam ""grickala"sebe iznutra.

Mi smo tu Daco...to da znash.

Grlim te Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 490909
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od JocY 20/4/2012, 14:27

Uh Daco nema sam... No
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od lilly13 20/4/2012, 15:10

No No No tuga tuga tuga
nema riječi tuga tuga
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od lilya 20/4/2012, 15:46

Uh Daco, No zagrljaj
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od caci 20/4/2012, 15:50

Dacoo tuga
v budu jaka uz tebe smo
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Milijana 20/4/2012, 16:13

Meni nesto stalo u grlu No

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od lena 20/4/2012, 17:03

Strasno... Daco Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 670661 No
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Orline 20/4/2012, 18:23

Daco, nisam dobro otkako sam ovo pročitala. Ne mogu ni da zamislim kako se onda ti osećaš.
Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 501904

Ne postoje reči koje bi te utešile, neću se ni truditi da ih nadjem...
Samo ću te zagrliti jako, jako.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od BiKsi :) 20/4/2012, 18:31

Orline, meni se srce iz momenta uzlupalo kad sam procitala post danas i Daca mi iz glave ne izlazi. Nadam se da cemo iole moci da pomognemo Daci da ovo prebrodi na neki najmanje bolan nacin. Ne znam jos kako, al iznacicemo nacin. Evo Mrvica je imala to traumaticno iskustvo, pa je sad ipak okej i ceka porodjaj, a verujem da je bila prestravljena. Samo da prodje vreme... a ovaj zivot stvarno cesto nije fer... Crying or Very sad Drzi se Daco, uz tebe smo! Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 670661
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Kamilica 20/4/2012, 19:06

Ovo je prvi put da sa zaista plakala...Daco, mila,...
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Likoli 20/4/2012, 20:04

Draga moja ne znam sta da ti napisem i ja i mm smo u soku, ne mogu da verujem, drzi se, ljubim te i grlim. Sad
Likoli
Likoli

Broj poruka : 427
Godina : 35
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Xena 20/4/2012, 21:18

Daco, molim se da ti svakog dana bude bar za mrvicu lakse Sad
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od dra00 20/4/2012, 21:27

Daco, tvoj dnevnik sam citala 2 puta, tako da znam kroz sta si sve prosla da bi docekala trenutak da saznas da ces imati svoje 2 bebice. Sad kada sam procitala ovo, iskreno sam se jako rastuzila.
Cini mi se da si negde pisala da imas veliko poverenje u tvoju doktorku kod koje ides. Ne znam sta da ti kazem, zelim samo da prebolis i nastavis hrabro jer ti i jesi hrabra pored svega sto ti se desilo.
Zao mi je jako
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od dr mali pariz 20/4/2012, 21:55

Nema sam. Samo mogu da se molim da ovu i ovoliku nesreću što pre prevaziđeš. Da, prevaziđeš.
Svako pitanje ili komentar , sad bi bio izlišan.
Jako mi je žao.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spontani  pobacaj - podelimo iskustva - Page 2 Empty Re: Spontani pobacaj - podelimo iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu