Mala buvica NADJA

Strana 5 od 23 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Mala buvica NADJA

Počalji od Shizika taj 28/8/2011, 01:26

Ja sam Ariani pochela davati rizu tek sa 5mjeseci + 10 dana. Navodno je sad to stav WHO da je najbolje pocheti sa 6 mjeseci, ja nisam mogla dochekati jer nas tada savjetuju prve sedmice jedan obrok dnevno, druge 2 a trece 3, meni je takav nachin prenagao pa sam krenula ranije od njihovog savjeta a polaganijim tempom.
Super za okice. A slichica je predivna, kako se samo smije love

Shizika

Broj poruka : 5407
Godina : 47
Datum upisa : 14.03.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoka83 taj 4/9/2011, 16:48

Zdravo drugari!
Mama opet zabusava, ali oprosticete. Zbog vrucine opet nismo cesto u stanu, a i u fazi smo sredjivanja oko preseljenja.
Nadja je dobro, svaki dan sa njom je sve lepsi. Lepo spava, po celu noc, zna da zaspi oko 9, a budi se tek u 8h ujutru, tako da nisam umorna uopste. Desavalo se da se po navici probudim u 6 i ne mogu da nastavim, a ona jos spava Very Happy Samo kada su grcevi prosli...
Oko vise ne krmelja, ona je vesela i lepo izgleda, hvala Bogu. Planirali smo da smugnemo na Zlatibor na par dana, ali ne verujem da cemo moci zbog tajinog posla.
Sada cekam da se probudi, pa idemo u stenjicu i soping, posto smo izrasli iz svih stvarcica Very Happy
Ljubimo vas puno i kacimo slike ovih dana da nas vidite sto smo porasli Very Happy

Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 33
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoka83 taj 4/9/2011, 16:55

Opet sam zaboravila nesto vazno...
Cini mi se da Nadja vuce glavicu na desnu stranu. Primetim kada je drzim uspravno ili recimo spava na ledjima, glava joj je uvek na toj strani. Takodje, jos uvek se ne oslanja na podlaktice kad je na stomaku i ne dize se, izgleda kao da je mrzi. Do kada se to tolerise?

Zoka83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nefertari taj 4/9/2011, 17:30

Hej Zoko ne sekiraj se, samo ti nju vezbaj stavljaj je na stomak dok je budna i lepo raspolozena da cura vezba vratne i ledjne misice. Bilo bi super kad bi ste iskoristili ovo lepo vreme na Zlatiboru je sad milina, mi smo isli prosle godine u ovom periodu

Nefertari

Broj poruka : 3133
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 4/9/2011, 20:14

Samo da ljubnem slatkicu i njenu mamu i da kažem da čekam slike u novim krpicama i jednoj skroz u fazzonu suknjici! [Only admins are allowed to see this image]

dr mali pariz

Broj poruka : 22930
Godina : 38
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sami taj 4/9/2011, 22:04

Joj kako je ona sva medena love love da je pojedeš likeit
Mislim da je rano da očekuješ u ovom periodu da ti se već oslanja na podlaktice. Ako ti je tiker uredu ona ima samo dva mjeseca i 4 tjedna ajmo reći 3 mjeseca....Mislim da je ipak rano za te stvari :) I dali je možda previše rano za čvrstu hranu?
Ja sam počela sa čvrtom hranom u 6 mjesecu možda i neki dan više Very Happy
mamice, pa ti si odmorna a jako slabo nam se javljaš lol! po cjelu noć spavaš ajde kači već jednom te sličice osmeh srce

Sami

Broj poruka : 4088
Godina : 41
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 4/9/2011, 22:55

Zoko, slazem se sa Nef, stavljaj ti nju, a ona ce poceti da se dize kad njoj odgovara... moja Lenka je sve vreme kasnila i stalno su je forsirali kod fizijatra i ja sam se na kraju iznervirala i prestala da idem, jer sam shvatila da ona i bez vezbi sama sve savlada, samo kasnije yes Tvoja Nadja me podseca na moju Lenku, i ona je tak dobra beba, i tako rano je pocela da spava po celu noc...

Milijana

Broj poruka : 5171
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od caci taj 5/9/2011, 09:03

Da vas ljubnem vas dve ljubav
I da oprastamo vam ali dajte ipak neku slicicu lol!

caci

Broj poruka : 4557
Godina : 35
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brinbili taj 5/9/2011, 10:22

Nadjice dobra djevojcice[Only admins are allowed to see this image]

Bravo za to sto pustas mamu da odspava cijelu noc i da se sebi malo posveti[Only admins are allowed to see this image]

...Nama se to jos nije desilo,jos uvijek se budi po 2 puta nocu da doji,a lijeze u 23h....

brinbili

Broj poruka : 1989
Godina : 32
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 5/9/2011, 10:38

Zoka83 ::Opet sam zaboravila nesto vazno...
Cini mi se da Nadja vuce glavicu na desnu stranu. Primetim kada je drzim uspravno ili recimo spava na ledjima, glava joj je uvek na toj strani. Takodje, jos uvek se ne oslanja na podlaktice kad je na stomaku i ne dize se, izgleda kao da je mrzi. Do kada se to tolerise?
dunja je isto imala tortikolis...na levu stranu...mi smo dobili veze mada su toliko grozne da je ona vristala..a ja nesto nisam ni radila iskreno jer je ona lepo okretala tad glavu i levo i desno...nego je taj vratni misic malo kraci pa da ga istezem...i sad ponekad to ume da se primati...ali nije to nista strasno,pa skoro sve bebe zbog polozaja u materici imaju to...isparvice ona sama glavicu kad bude pocela da je drzi uspravno,stavljaj je cesce na stomak a kad spava na strani ispod te strane znaci desne stavi jastucic ili peskiric da joj odignes glavicu da taj misic sam radi...ljubi misica preslatkog [Only admins are allowed to see this image]

buby

Broj poruka : 4109
Godina : 37
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 7/9/2011, 18:06

[Only admins are allowed to see this image]Zoko, Nadja je preslatka!!![Only admins are allowed to see this image]

I moj Adrika Mandrika je imao tortikolis, "vukao" je glavicu ulevo... samo od sebe se ispravilo, mada se ponekad desi da opet "skrene" ulevo. Sve ce to priroda regulisati, ne razvijaju se svi misici istom snagom...

Ja sam Andriji pocela da dajem, pomalo, i u pocetku redje napravljeno, cak isprva i na flasicu sa vecim otvorom, Milupine ceralije (prvo onu sa rizom, pa onu riza+kukuruz, koja u sebi sadrzi Aptamil mleko) vec sa 3,5 meseca.

Tinche je jednom lepo napisala, uzdaj se u svoj majcinski instikt, prati detetove reakcije a saveti pedijatra se podrazumevaju, naravno.

Meni je bilo zao da onakav dasa bude samo na Aptamilu (dojila sam ga svega mesec i po dana)...

lena

Broj poruka : 4094
Godina : 46
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lolipop taj 9/9/2011, 21:41

Dođoh da vidim šta mi rade djevojke, kad ono naš mili Andrija stigao u posjetu pahuljici Nadjici likeit Obadvije beke na jednom mjestu likeit

Zoko stvarno zabušavaš, daj koju Nadjinu slikicu, pa poželila sam vas baš, baš.
Ljubim vas

lolipop

Broj poruka : 4131
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 10/9/2011, 14:12

Guzica jedna, eto sta je! Gle nogice, samo da je cmaces osmeh srce

maus

Broj poruka : 14076
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od catherine290505 taj 14/9/2011, 22:01

Zoko cekamo slike [Only admins are allowed to see this image]. Za situaciju sa vraticem slazem se sa Mili.
Anrija, frajeru [Only admins are allowed to see this image]

[Only admins are allowed to see this image] Nadja!

catherine290505

Broj poruka : 5990
Godina : 35
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoka83 taj 20/9/2011, 15:01

Drage mje, u uzasnoj sam guzvi oko selidbe tako da nista ne stizem, ni slikice da okacim ni da napisem poneku rec. Danas vodimo Nadju u savetovaliste i da primi drugi pentaxim pa se nadam da cu stici veceras da se javim - sa novog racunara koji sam dobila za godisnjicu braka Very Happy

Zoka83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 20/9/2011, 18:10

Nisam znala da se seliti...neka je sa srećom draga,čekamo izveštaj! [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 22/9/2011, 10:41

Srecna selidba, srecan drugi pentaksim i cekamo izvestaj.

maus

Broj poruka : 14076
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoka83 taj 22/9/2011, 14:36

Evo me...bas mi zao sto ne stizem cesce da se javljam i pratim sta se desava sa mojim drugaricama. Ali, kao sto rekoh, u fazi smo selidbe i sredjivanja stana, a meni je jako tesko da organizujem cuvanje Nadje, posto ne mogu da se bas oslonim ni na mamu ni na svekrvu. Sta je tu je...

Necu se zaliti na nju, bez obzira sto me je danas, blago receno urnisala. Nismo uspele ni u setnju da odemo, kako sam je spustila u kolica tako je krenula da se dere. Inace, kada cujem kako se zale da im se bebe i dalje bude na tri sata i nocu, ili nece da jedu ili stalno placu...mogu reci da sam srecnica. Nadja je stvarno dobrica, spava po celu noc, lezem je uglavnom oko 9h, a budi se izmedju 7 i pola 9, zavisi kako kad. Neke mame cesigurno reci da je to super, maltene ni ne mora da spava tokom dana kad stignem da se nocu lepo odmorim Very Happy Preko dana odspava 3 ture, i ture i to jednu od 2h, uglavnom popodnevnu, i ima dve dremke od po 45min-1h.

Smesna je jako i draga, samo bi se mazila i pricala, voli kao i svaka beba da je na rukama, ali ne insistira (uglavnom Rolling Eyes ). Smeje se, ispusta smesne zvuke, prica, guce... Nekada toliko mlati rukama i nogama, valjda u zelji da mi nesto kaze, a ni sama ne zna kako, da mi se cini da bi iz koze iskocila Very Happy

savetovali smo se sa pedijatrom, vezano za kasice i rekla je da nema potrebe pre petog meseca, jer lepo nareduje. Dobila je 1100g za mesec dana i sada ima 6600g, znaci uduplala je porodjajnu tezinu.

Ruka joj je skoro stalno u ustima kad god je budna i deluje mi da trlja zubice. Bacila sam pogled i rekla bih da se donja dva bele... Znam da moze proci jos mesec-dva dok ne izbiju, ali ona stalno balavi i zulja vilicu. Cula sam da je bolje da izbiju ranije, jer ih tada zubi manje muce. Sin moje drugarice je dobio prvi zubic sa 4,5 meseca, a ona nije ni osetila, znaci nije bilo vristanja i budjenja nocu. Valjda cemo i mi tako proci, mada sam se ja pripremila da taj period nece biti lak...

Eto toliko...Uzivamo, volimo se, ljubimo i mazimo svaki dan skoro pa ceo dan Very Happy

Ostala sam duzna slikice...
[Only admins are allowed to see this image]
Probusili smo usi....

Zoka83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 22/9/2011, 18:38

U breeeee...ništa ne valjaš Nađa Wink
Zoko mila,kako je nežna tvoja pahuljica ,i preslatka!! [Only admins are allowed to see this image]

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoka83 taj 23/9/2011, 12:08

Hvala Pariz srca

Moja pahuljica je pre tacno godinu dana, na danasnji dan, stigla kod mame i od tada smo nerazdvojne Very Happy
Kada se setim kako sam uplasena i nervozna bila prosle godine u ovo vreme, a koliko sam sada srecna! Moj cvetic, moja hrabrica se izborila za svoje mesto pod suncem. Eto, samo sam htela da podelim sa vama kakva me osecanja preplavljuju danas family smiledraw

Zoka83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 23/9/2011, 12:30

Zoka83 ::
Eto, samo sam htela da podelim sa vama kakva me osecanja preplavljuju danas [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]
[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]ZNAM TACNO....UZIVAJ SA SVOJOM PAHULJICOM...KAO MEDIC JE MALI [Only admins are allowed to see this image]

buby

Broj poruka : 4109
Godina : 37
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoka83 taj 23/9/2011, 12:39

Hvala Buby osmeh srce

Zoka83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 23/9/2011, 12:54

Divno Zoko!! Kao da je juče bilo...konačno,prava osećanja Very Happy

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lolipop taj 23/9/2011, 12:55

Zoka83 ::Hvala Pariz srca

Moja pahuljica je pre tacno godinu dana, na danasnji dan, stigla kod mame i od tada smo nerazdvojne Very Happy
Kada se setim kako sam uplasena i nervozna bila prosle godine u ovo vreme, a koliko sam sada srecna! Moj cvetic, moja hrabrica se izborila za svoje mesto pod suncem. Eto, samo sam htela da podelim sa vama kakva me osecanja preplavljuju danas family smiledraw

likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit

Divne slike, divna malena pahulja, porasla je Zoko, baš se vidi. Ljubim vas

lolipop

Broj poruka : 4131
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MARA taj 23/9/2011, 14:35

Divan izvestaj
Pahuljica nezna i mila,slatka.....
Slazem se sa pedijatrom oko ishrane,ja Vuku dajem od kad je napunio 7.meseci i hvala bogu lepo klopa
ljubim

MARA

Broj poruka : 5409
Godina : 29
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 03:20

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 23 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Sledeći