KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od libertte 22/3/2013, 09:25

Devojke,
hvala vam za odgovore i moj osmeh na licu ...kako je dobro razgovarati sa nekim ko te razume! ljubav

I mene je Goca zbunila. Dan pre odlaska kod nje, neko me je zvao sa klinike i rekao da su dobili moje nalaze OGTT testa iz Konzilijuma i rekao mi da će verovatno biti neka dijetica, pitao me da li mi je doktorka rekla da imam policistične jajnike...i završio sa rečima: ma dobro, sve ćete čuti od doktorke kad dođete. Kad sam Gocu pitala da li imam policistične jajnike, da li treba dijeta...samo je odmahnula glavom i rekla da eto ja imam samo "lenje" jajnike. Na moje pitanje šta to znači, odgovorila mi je sa: Pa nekome je slaba tačka srce, nekome pluća i sl, a vama su jajnici"! Idemo mi na IUI, pa ćemo više saznati.

A za tu pregradu mi tek niša nije jasno! Moj ginekolog u DZ mi rekao da smatra da je neprofesionalno, čak se i iznervirao, od doktorke Crnogorac da to tvrdi samo preko UZ, ako je već urađena histeroskopija jer je ona merodavnija. U ponedeljak ću kod Vasiljevića, valjda ću biti malo pametnija!

A jeste li vi devojke rešile problem IR? Pročitah na ovim stranama da su neke i bez terapije od dva-tri meseca, išle na VTO i da je bilo uspešno.
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 22/3/2013, 09:25

To je urođena anomalija. To se događa u 10. nedelji trudnoće sa ženskim fetusom.
"Do razvoja ove anomalije dolazi zbog greške tokom embrionalnog perioda, kada se materica razvija spajanjem Milerovih kanala, pa dolazi do nekompletne resorpcije pomenute pregrade."

Ili je ima, ili je nema. A pregrada od 14 mm se itekako može videti na UZ. Ja sam imala pregradu od 5-6 mm, koja se videla na UZ i to sam operisala. Sada je više nema. Ali, M. Ilić iz Jevremove je tvrdila da je i dalje tu, a kažu da je nema - 3 doktora iz Embryolab-a, doktorka na komisiji u NF, dr. Biljana i dr. Goca kod Ivanovića.

Dakle, jako je bitno ko radi UZ i neko tu greši - ili Goca i prof. Vasiljević, ili dr. Crnogorac.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od libertte 22/3/2013, 09:27

Nena bebe..... ne znam da li može da se stvori, mada je ginekolog pominjao nešto tipa...suviše je vremena prošlo od vađenja mioma da bi mogao da postoji ožiljak, pa da je to videla
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od libertte 22/3/2013, 09:29

erato....ako smem da pitam...koji lekar ti je na UZ video tu pregradu?
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 22/3/2013, 09:47

Liberrte, dobrodosla...

Moj savet je da se drzis jednog doktora, tj jednog ginekologai jednog endokrinologa. Sto se tice IR, nije na ginekolozima da tumace te rezultate, vec to treba da pogleda endokrinolog, ali rezultati OGTTa se gledaju u sklopu cle hormonalne slike. Ginekolog treba da kaze da li ima ili nema policisticnih jajnika, da li ima ili nema prerade, da li ima ili nema jos neceg.

Tebi rezultati nisu losi u smislu IR, ali imas jako malo insulina u prvom minutu. To govori da su tvoje rezerve insulina na izmaku, i da u svakom slucaju treba da ga stedis, da ne bi rano dobila dijabet. To znaci da iz ishrane izbacis ugljene hidrate i da vezbas. E sada, ako taj nizak insulin i njegovi skokovi uticu na recimo polne hormone, nebitno da li daju samo disbalans homona ili ima i policisticnih jajnika, onda se uvodi i metformin... Da ne sirim pricu, ja sam apsolvirala IR, jer su i mene setali kao mladog majmuna.

Kako god, siofor, tj metformin ti nece skoditi, ali u svakom slucaju moras da znas konacnu dijagnozu.Znaci, da se rascisti kakav ti je hormonalni status i u kojoj meri se odrazava na ovulacije, debljinu endometrijuma i sl, a sa druge strane da li ima ili nema smetnje u samoj sturkturi materice ili jajovoda.

Znas, meni su rekli da imam hipoplasticnu matericu, a na kraju je ispalo da mm ima ASA. I kljukali su me kojecime i pricali svasta...Ali, ginekolog kod koga sam na kraju otisla je imao dovoljno pameti da mi kaze da ne zna sta je uzrok steriliteta, ali da nije za VTO dok ne proba IUI... i eto, kada smo konacno rascistili sta je problem, nama je IUI uspea iz prve.

Zato, naoruzaj se zivcima, citaj ovde nasa iskustva, i hrabro napred!!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od libertte 22/3/2013, 10:16

Ema 78...hvala na dobrodošlici...upravo čitam tvoje postove na temi "Insulinska rezistencija". Šta je ASA? Jel to znači da bi mm trebao da uradi još neke analize osim spermograma i KKS?

Upravo sam zakazala pregled kod Dr. Šumarac...vreme je da uključim i endokrinologa u priču. Savete od dr.Goce i dr.Crnogorac sam potražila jer nisam naišla ni na jednog ginekologa kod kog sam do sada bila ni u Frontu, ni u DZ, da je imao volje i strpljenja da razgovara sa mnom. Uglavnom su sva moja pitanja prekidana, ostajala bez ogovora....A one su me sad dodatno zbunile.

Al, dobro je da sam pronašla ovaj forum i vas...
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 22/3/2013, 10:29

Ema78 ::Liberrte, dobrodosla...

Moj savet je da se drzis jednog doktora, tj jednog ginekologai jednog endokrinologa. Sto se tice IR, nije na ginekolozima da tumace te rezultate, vec to treba da pogleda endokrinolog, ali rezultati OGTTa se gledaju u sklopu cle hormonalne slike. Ginekolog treba da kaze da li ima ili nema policisticnih jajnika, da li ima ili nema prerade, da li ima ili nema jos neceg.

Tebi rezultati nisu losi u smislu IR, ali imas jako malo insulina u prvom minutu. To govori da su tvoje rezerve insulina na izmaku, i da u svakom slucaju treba da ga stedis, da ne bi rano dobila dijabet. To znaci da iz ishrane izbacis ugljene hidrate i da vezbas. E sada, ako taj nizak insulin i njegovi skokovi uticu na recimo polne hormone, nebitno da li daju samo disbalans homona ili ima i policisticnih jajnika, onda se uvodi i metformin... Da ne sirim pricu, ja sam apsolvirala IR, jer su i mene setali kao mladog majmuna.

Kako god, siofor, tj metformin ti nece skoditi, ali u svakom slucaju moras da znas konacnu dijagnozu.Znaci, da se rascisti kakav ti je hormonalni status i u kojoj meri se odrazava na ovulacije, debljinu endometrijuma i sl, a sa druge strane da li ima ili nema smetnje u samoj sturkturi materice ili jajovoda.

Znas, meni su rekli da imam hipoplasticnu matericu, a na kraju je ispalo da mm ima ASA. I kljukali su me kojecime i pricali svasta...Ali, ginekolog kod koga sam na kraju otisla je imao dovoljno pameti da mi kaze da ne zna sta je uzrok steriliteta, ali da nije za VTO dok ne proba IUI... i eto, kada smo konacno rascistili sta je problem, nama je IUI uspea iz prve.

Zato, naoruzaj se zivcima, citaj ovde nasa iskustva, i hrabro napred!!!

Ne slažem se!!! Mnoge devojke ovde da su se držale jednog ginekologa, nikada ne bi postale majke. Kada je u pitanju delikatna stvar, obavezno treba potražiti bar još jedno mišljenje.










Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 22/3/2013, 10:33

libertte ::erato....ako smem da pitam...koji lekar ti je na UZ video tu pregradu?

Video je jedan lekar u Gradskoj bolnici na Zvezdari. Zove se Savo, ali ne znam kako se preziva. Mlad je. On mi je video vanmateričnu trudnoću, a njegov stari kolega, dr. Lužajić, nije mogao da je nađe i odustao je od mene. Rekao mi je "blighted ovum" i ćao! Ovaj Savo je u roku od 2 minuta uočio plod na levom jajovodu i tu malu pregradu! Čovek je odličan za UZ!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od libertte 22/3/2013, 10:54

erato....a gde si operisala tu pregradu? jel histeroskopijom?
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 22/3/2013, 10:58

Operisala na Zvezdari. Tada sam radila laparoskopiju + histeroskopiju. Laparoskopijom mi je zatvoren jajovod, a histeroskopija je rađena da vidi kakva je materica iznutra, pre VTO, uzet isečak endometrijuma, odrađena mikrobiološka i histopatološka analiza + odstranjen septum. Nakon toga sam bila na nekoj hormonskoj šemi koja je trajala 24 dana, da mi se "ne vrati" pregrada.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 22/3/2013, 11:14

Da ne idem off topic,poslacu pp.

A Erato, setanjem od jednog do drugog lekara samo se gubi vreme, jer svako ima svoju viziju lecenja.Nisu svi ginekolozi specijaliste steriliteta, niti svi endokrinolozi spec reproduktivne endokrinologije.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Erata 22/3/2013, 11:56

Da sam se ja lečila kod jednog, još uvek bismo pravili bebu prirodno, a to je u mom slučaju bila nemoguća misija. Slažem se da se treba držati jednog, u kojeg žena ima poverenja i koji se dokazao i pokazao. Ali, ako jedan kaže ima pregrade, a drugi da je sve ok, onda se mora upitati treći!

Da ne zatrpavamo temu...

Predlažem dr. Šumarac za endokrinologa.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 22/3/2013, 12:49

Pa na to sam mislila... mora da se zna tacca dg! Laughing

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Vuchica 25/3/2013, 09:59

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od zvoncica36 27/3/2013, 12:42

Evo me ovde sa pitanjem za drugaricu.Treba da radi OGTT test u Konzilijumu.Da li na rezultat mogu da utiču antibebi pilule tj.Microgynon 30 koji pije?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 27/3/2013, 13:03

Ja zaista ne znam, ali bi trebalo to da napomene i pri vadjenju krvi i lekaru.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od missile 27/3/2013, 13:11

Ema78 :: A Erato, setanjem od jednog do drugog lekara samo se gubi vreme, jer svako ima svoju viziju lecenja.Nisu svi ginekolozi specijaliste steriliteta, niti svi endokrinolozi spec reproduktivne endokrinologije.
erato ::Da sam se ja lečila kod jednog, još uvek bismo pravili bebu prirodno, a to je u mom slučaju bila nemoguća misija. Slažem se da se treba držati jednog, u kojeg žena ima poverenja i koji se dokazao i pokazao.
Dok dođeš do tog jednog, često prođu godine, jer nije dovoljno da je neko ginekolog specijalista steriliteta. Treba još nešto da bi bio kvalitetan doktor. A to ne piše ispred imena.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 27/3/2013, 19:24

nena beba ::Ema imam i ja jedno pitanje. Meni je samo insulin u 120tom minutu bio čini mi se 34. Pila sam 3x500 siofor di 12ye nedelje. Nisam posle ponovo počinjala. Sad razmišljam dal da uradim ogtt ponovo ili da počnem na svoju ruku istu dozu? Ili manju, jer sad ne jurim trudnoću? Il ipak da odem kod endokrinologa? Ovu dozu mi prepisala gocina internista....znam da nije baš za zezanje ovo, ali nemam vremena da odem i do laba i do dr... Sta misliš?dodatni problem je što sad kao nikad jedem neredovno, nista do podne, pa 5 puta po malo, pa uveče kasno baš mnogo (što nikad nisam radila)... Osećam da insulin divlja.. čak ponekad imam one gorusice kad pojedem slatko nešto (tj previše) kao u trudnoći...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 28/3/2013, 22:02

Hvala ema! Potrudicu se
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 1/4/2013, 19:13

Ema i ogtteovke :) resih da ujutru uradim ogtt ponovo ako me Cice ne spreče. U inepu izmedju pola 8 i 8 rade i treba najaviti dan ranije. Prvo mi Rekose da nemora uput lekara a onda da treba bar stari. Oko 700 din svaki nalaz za svako vadjenje. Mislim da su najpovoljniji. A meni su i blizu. Naknadno ću videti dal da idem ( dal ću imati kad) i kod endokrinologa.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 4/4/2013, 17:23

Miss evo pišem ovde.
Ema pitanje za tebe: dal je moguće da se poremećaj insulina "sredi"? S obzirom da se troši kad mnogo skače.... Sad mi uopšte više nije jasan mehanizam...
Naime, ponovila sam ogtt i šećer je 4,6 i 4,1 u 0tom i 120 minutu. Ok je.
Ali sada ispade insulin ok. Evo rezultata (drugačiji je opseg ref vrednosti):0' - 5,7 (5-25) a 120min : 26,7 (22-79) mU/L
Dakle, nemam osnova da posetin endokrinologa niti da pijem metmorfin. Odlično ako je tako, ali me čudi da se to može "samo popraviti"... Doduše i tad mi je odstupanje bilo malo, ali...
Sta misliš ema?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 4/4/2013, 20:19

Neno, po meni ovaj test nije validan, jer ne prikazuje rezultate u 30, 60 i 90 minutu. Meni je secer recimo odlican u svim merenjima, a insulin je u nultom nizak, pa u 120 cini mi se normalan,ali zato izmedju divlja.
A tebi je insulin ipak na donjoj granici...

Ti mozes da sredis svoju regulaciju secera, meni je posle glukofaza sve bilo ok, ali to ne znaci da je poremecaj nestao, vec da je samo dobro regulisan, sto jeste poenta cele price.

Mozes li na uput u nekoj dnevnoj bolnici da ordadis test?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 4/4/2013, 21:28

Ema pa i prvi sam radila isto tako , samo dva merenja. Ivanovici Rekose da je najbitnije da u ova dva merenja bude ok, tj da se posle dva sata sve "sredi".
Teorijsku moguće na uput, praktično... Crying or Very sad videćemo. Hvala.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 4/4/2013, 21:43

A sta ako ti izmedju insulin skace? Ili secer? Taj visak se sigurno odrazava na organizam.
Ja sam pre trudnoce radila OGTT sa 100 g glukoze,na svakih pola sata, secer i insulin. U trudnoci, sa 75gr, na po pola sata, ali samo secer, i bio mi je super rezultat. pre trudnoce mi je isnulin sakao kao blesav u 30 i 60 min...


Mada, ti imas tvpja dva andjela, i sada ti ostaje samo da ti ta regulacija secera bude sto bolja, a ona uopse nije losa, mozda se i trudnocom korigovala, ko zna. Cuvaj ti taj insulin, tipa uzdrzavaj se od ugljenih hidrata i sto vise setaj, vezbaj...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 4/4/2013, 23:06

Da, ema. I meni se čini da je trunoca nekako korigovala. Ili to što sam sad pored njih dve fizički aktivnija. Ranije sam 8-10 pa i 12 h sedela na poslu... Sad sedim kumulativno dnevno cca 3h.
Ostaje mi da sačekam c peptid sutra, koji kasni. Mada je bio u redu i ranije.
I da čujem sta kaže endokrinolog kome sam pisala. Čekam odgovor.
Sve u svemu, mislim da sad kad ne pripremam organizam za trudnoću, ne treba mi metmorfin. Već samo aktivnost.

Nego, uzgred, ja oba puta radila sa 75 g, u trudnoci čini mi se i manje, 50 g. Pitam se ko, bre može da unese 100 i više g glukoze inače , svakodnevno, da bi baš uticalo na velike oscilacije? Desi se meni 1 u dva meseca da pojedem pola čokolade, ali ne češće...
Hoću da kažem, da su ova opterećenja glukozom, veća na testu nego u životu... Te je i reakcija organizma sigurno jača...
Elem, laknulo mi. Baš mi se ne pije opet siofor...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 38 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu