OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) taj 30/6/2011, 17:13

Počeću prvo sa po 500 i ujutru i uveče, tako mi je dr Jeremić rekla, da se organizam ne šokne odmah, i zbog tiž neželjenih dejstava! Ja inače često idem u toalet, da prostite Laughing , što bi rekli seljaci, a ako bi krenula još češće, pa gooz će da mi se rascveta! Laughing Dr je savetovala prvo po 500, pa onda ujutru 500 pa uveče 1000, pa onda i ujutru i uveče po 1000. Pratiću stanje i imanje. Lek sam danas dobila na recepat, i od večeras startujem. Pa ćemo videti kako stoje stvari.
Racili, ja kad vidim tvoj insulin, nekako mi dodje kao beba za ovaj moj, tj, ovaj moj mu dodje ko baba ovom tvom! Laughing
Šalim se malo, uvek je tako lakše, bar meni, samo nek si ti pokrivena terapijom!

BiKsi :)

Broj poruka : 20381
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 30/6/2011, 19:12

Bixi, eto, imala si srece da naletis na pravu dr koja te je "opravila" da ne moras ponovo da dolazis. Bolje je da ga postepeno uvodis, ja sam samo jedan dan delila dozu od 850 na 2 dela, a drugog dana sam krenula punom parom, a posle 3-4 me stigla prva reakcija i spavanje u WC-u lol! Ako vec nemas problema sa stolicom, glukofaz ce ti dodatno ubrzati sve, pa bolje da se postepeno navikavas. Zbog nus pojava lol!
Racili, i po meni si za terapiju, i dobro da ti je sr samo potvrdila da si ispravno postupila sto si krenula sa glukofazom.

KoMetaK

Broj poruka : 7149
Godina : 43
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od racili taj 30/6/2011, 23:11

Pariz, na žalost, nisam pila do sada, Šumarac je odugovlačila iako su mi duplo gori bili rezultati, a sad više " nije imala kud" kako ona kaže....probaću dve nedelje ovu dozu 3x500mg, pa ću onda videti, možda bi mi 2x1000mg ipak bilo mnogo Rolling Eyes sve mislim, nisu mi vrednosti mnogo visoke, nema velikog skakanja krive kako mi je objasnila....
Biksi, i meni je glupo što kukam toliko za ovakav rezultat, kad vidim tvoj...baš mi Šumarac reče da sam ja smešna u odnosu na rezultate koje gleda svaki dan....čuvaj guzu narednih dana Razz meni je frka bila tek od 7 dana, ali na svu sreću, kratko je trajalo.....

racili

Broj poruka : 572
Godina : 41
Datum upisa : 28.12.2009

Pogledaj profil korisnika http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 1/7/2011, 09:22

Bixi ,drago mi je da si imala tako lepo iskustvo sa belim mantilima Very Happy Krkaj terapijicu pa će se sve srediti! love

djole42

Broj poruka : 6398
Godina : 45
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 4/7/2011, 18:40

Bila na kontroli kod endo.Moja dr.je queen
Dobila glucophage 2x1000g i još mnogo korisnih info ,pišem sutra sve potanko!

djole42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 4/7/2011, 19:27

Very Happy

dr mali pariz

Broj poruka : 22930
Godina : 38
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 4/7/2011, 22:25

Dobrodošla! Ja da prijavim da i dalje imam mučnine od glukofaža, i česte odlaske u wc. Bilo se malo smirilo, i ja povećavam jutarnju dozu, kad ono opet. Al sve se da izdržati!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kristina33 taj 4/7/2011, 22:30

Biksi ja sam imala uzasne mucnine, nisam mogla nista da jedem, sve sam mislila proci ce, ali je bivalo sve gore, onda sam na dva dana obustavila sve jer je bilo neizdrzivo, odmah se sve smirilo, pa sam ponovo pocela da pijem i sad je uglavnom sve ok, s vremena na vreme osetim mucninu i trckaram u WC, ali nije strasno Wink

kristina33

Broj poruka : 640
Godina : 41
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 5/7/2011, 17:37

Kao što obećah .....
Prvo da ishvalim svoju dr.,koja mi je posvetila 2 sata i strpljivo odgovarala na sva moja pitanja i objašnjavala ........
Evo nekih interesantnih info...mozda ste znale al ja nisam Very Happy
-insulin je odgovoran za lučenje brojnih citokina i time bitno menja imunitet i imune reakcije (savet deksazon u sledećem postupku obavezno )
-Kod postojanja IR ,kontraceptivi nisu preporučljivi jer pojačavaju IR(savet ,ako ih moram piti ,povećavam dozu glucophaga na 3x850)
-Tri meseca je najkraći period da bi se organizam "remodelovao" IR se rešava uzimanjem glucophaga ali treba vremena da se svi hormoni resetuju na novonastalo stanje
Fizička aktivnost(FA) samo do granice prijatnosti,sve što iziskuje preveliki napor(recimo dizanje tegova lol! ) se ne preporučuje kao ni grupni sportovi gde postoji mogućnost takmičenja jer se u tom slučaju povećava lučenje adrenalina ,kortizola ,testosterona a oni utiču na insulin.Znači lagane aktivnosti....šetnja,voznja bicikla,joga,pilates.....Takva FA aktivira insulinske receptore i efekat traje dan i po pa zato treba svaki drugi dan vezbati.
-Lek uzimati iskjučivo u toku obroka ,ni pre ,ni posle jer se tako najmanje javljaju nezeljeni efekti.
-Ukoliko se javi dijareja koja ometa normalno funkcionisanje ,promeniti proizvodjača leka .....(siofor...),ako i dalje postoji problem prekinuti par dana pa nastaviti ponovo .
-Moje "klackanje" insulina tokom testa nije ništa čudno ,samo je uz povećan c -peptid malo gora varijanta Very Happy
-Treba posumnjati na IR -u slučaju PCO.....u slučaju oboljenja štitne ,nadbubrega ......veliki broj JC u stimulaciji -mali procenat oplodnje .....mali broj JC u stimulaciji uz dobar hormonski status i AMH

Ispratila me rečima da ne brinem što ću piti lek jer on neće štetiti bebi i da se pije u trudnoći uglavnom do 12. nedelje a nekad i do kraja .

djole42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 5/7/2011, 19:08

Bravo Đole!
kao prvo hvala na korisnim info koje si podelila sa nama...
kao drugo-većina nam je poznata,bar meni,pa bih prokoment. pojedine stavke:
Lek je savetovala da se pije u toku obroka,ZBOG MUČNINE,jer inače glucophage treba da bude poslednje što se popije(u obroku)
Tako da,BIXI,probaj sa tim-da ga piješ u toku jela,ili probaj sa sioforom.
Drugo mi je sve manje-više poznato i od moje dr,sem ovog,i ovo mi znači:
NEMA KONTRACEPTIVA U TOKU STIMULACIJE...mislim da se retko koji dr ovoga pridržava...eto,ja znam da ću biti na kraćem protokolu,rečeno mi, kao i to da ću piti pronizon...a nisam imala tu info u glavi o uticaju na imune reakcije....
za to da treba min. 3 meseca da se pije da bi bilo poboljšanja-znam,o tome sam i pisala,dakle već posle prve tablete će se sniziti insulin,ali poenta je izlečenje...dakle-min. 3 meseca korišćenja
"mali broj JC u stimulaciji uz dobar hormonski status i AMH"-evo mene lol!
Đolesku, si Very Happy

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 5/7/2011, 21:13

Bravo Djole, odlične info.

Ja inače pijem glukofaz u toku jela, jer mi je to dr Jeremić tako i objasnila, i teram se da jedem, iako imam mučnine, jer znam da će mi tako biti lakše. Nije neizdrživo muka, i nije neizdrživo odlaženje u toalet, pa ne bih još menjala lek. Možda kasnije, mada još nisam uvela celu terapiju, polakice guram.

Što se tiče kontraceptiva, ja sam u prvom postupku pila jedan mesec (jako su mi smetali), ali sam imala lep broj jc (10-valjda je to lep broj!) i hormonski status mi je bio ok, mada tada nisam imala pco i pitanje kakav mi je bio insulin. Sad mi je bitno da znam ovu info, zarad sledećeg postupka.

I meni je dr rekla da nije poželjno odmah ići u postupak, bar tri meseca terapija! Ja rešila da poslušam, naročito što mi je hiperinsulinemija jako izražena. Ne bih da me posle boli glava, bar ne oko insulinaovoga u postupku.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoka83 taj 6/7/2011, 11:11

Djole, meni sve ovo ima logike.
Srecno cure!

Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 33
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cerise taj 7/7/2011, 12:05

Gtt sa 75g glukoze:

0 min:
Glukoza: 4.55 (3.33 - 6.10 mmol/l)
Insulin: 11.3 (6,0 - 27,0 uIU/ml)
60 min:
Glukoza: 4.95 (3.33 - 6.10 mmol/l)
Insulin: 140 (6,0 - 27,0 uIU/ml)
120 min:
Glukoza: 4.45 (3.33 - 6.10 mmol/l)
Insulin: 30,8 (6,0 - 27,0 uIU/ml)

Hormoni
Testosteron 0,223 Žene 0,06 - 0,82 ng/ml
SHBG 49,3 Žene 18 - 114 nmol/l
Androstendion 2,3 Žene 0,3 - 3,5 ng/ml
DHEA-SO4 83,3 Žene 35 - 430 ug/dl
TSH 3,52 0,400 - 4,000 µIU/ml

Imunološki parametri
AMC-At (TPO) 6,32 0,0 - 10,0 IU/ml
ATG-At <10,00 0,0 - 25,3 IU/ml

Prof. Šumarac:
Nalazi pokazuju da je TSH ponovo formalno normalan ali ne i optimalan za trudnoću 3.52, ali su anti Tpo i anti Tg At negativna, pa smatram da sada nije neophodno uvoditi supstitucionu terapiju, posebno jer je TSH imao i vrednosti od, 2,90 i 1,99.
Ako dodje do trudnoće u narednoj IUI, indikovano je odmah uraditi TSH i odlučiti o uvodjenju malih doza tiroidnih hormona.
Što se tiče andogena oni su normalni, a SHBG je niže normalan, i indirektno bi mogao da ukaže na BLAŽU insulinsku rezistenciju što uz odgovor insulina na 140 u OGTT bi indukovao i uvodjenje metmormina u narednom periodu!
Savetujem da se uradi Progesteron 21 dan!

Eto drage moje, tako stoje stvari..a ja se silno nervirala..e dosta!

cerise

Broj poruka : 28
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Smoki taj 7/7/2011, 14:16

Drage moje, citam vas i resih da napisem i ja nesto vezano za Glukofage, pa mozda nekome i pomogne. Prof. Sumarac mi je prepisala da ga pijem 2x1000 mg. Ali mi je isto tako rekla da mogu da ga raspodelim onako kako bi meni odgovaralo, odn kako mi ne bi izazivao tegobe. Ja sam hrabro krenula sa punom dozom i vec posle jednog dana se gorko pokajala. Ali da ne duzim. Eksperimentisala sam sa dozama i na kraju shvatila da je ono sto meni pravi problem u stvari, unosenje celog grama odjednom. Tako da vec 11 meseci pijem 4x500 mg, u 10h, 14h, 18h i 22h, bez ikakvih nus pojava. Cak i bez obroka. Very Happy

Smoki

Broj poruka : 53
Godina : 37
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 7/7/2011, 16:42

Smoki,naravno da će nekome tvoje iskustvo značiti...meni baš i ne,jer iako pijem dozu kao i ti,nekad i 3x dnevno,meni ne smeta uzimanje celog grama...nego,ovaj tvoj post si mogla prebaciti na temu Glukofaz,iskustva

jer mu je tamo mesto

ne ljuti se,jeste da ovde pišemo i o njemu,ali preko preko same teme-OGTT.Tema na koju sam te uputila,tiče se isključivo tog leka.

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Smoki taj 7/7/2011, 17:23

Naravno, nema ljutnje. Vidite svi da sam nova Embarassed nekako sam sigurna da ce jos biti ispravljanja. Rolling Eyes

Smoki

Broj poruka : 53
Godina : 37
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 15/7/2011, 18:29

djevojke, šta mislite o ovim rezulatatima:

glukoza (3-6) (0)4,5; (30)10,8; (60)7,8; (120)5,2
inzulin (3-17) (0)10,43; (120) 14,3

čitam i prvi dio teme ne bi li postala 'pametnija'.

laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 15/7/2011, 18:51

Lakole,nalazi nisu strašni,ali mogla si i insulin da uradiš posle pola sata i sat,da bi slika bila bolja,ovako zaključujem:
1, metabolizam glukoze nije sjajan,jer nakon pola sata ide preko 9-skoro je 11.Posle 2 sata se ne vraća na početnu vrednost.
2. ovo insulina što si postavila-nije loše, stim što i on treba da se vrati na početnu. nalazi
Mislim da nisu alarmantni

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 15/7/2011, 18:57

hvala na odgovoru. rađeno je u kliničkom centru bl, ne u privatnom labu, a tamo neće da 'ispunjavaju želje'. kažu, mi radimo ovako.

laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 15/7/2011, 19:02

odlično-to ne daje pravu sliku.
Razumeš-mnogoje bitnije "njegovo kretanje" nego samo krajnji ishod-da bi se mogla postaviti dg

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 15/7/2011, 19:10

meni je to jasno. kao laik, odstupanja vidim kad je urađeno više mjerenja. a nadam se da endokrinolog na osnovu kretanja glukoze može da 'vidi' i kretanje inzulina.
reko' da pitam, možda je neko imao slične rezultate.

laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 15/7/2011, 19:25

lakole :: a nadam se da endokrinolog na osnovu kretanja glukoze može da 'vidi' i kretanje inzulina.
reko' da pitam, možda je neko imao slične rezultate.
Lakole,jedno drugo to ne uslovljava!
Prva ja nisam imala problem sa metab.glukoze,ali sa insulinom itekako.

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MAAKKI taj 22/7/2011, 20:53

Imam jedno pitanje mozda se nekom i desavalo ali nisam nasla, posto pijem siofor 850 2x, u zadnje vreme mi se desava da ujutro kada ustanem osetim drhtavicu, a to mi se ranije desavalo kada mi padne secer, uvek sam u torbi imala nesto slatko, pojedem i drhtavica prodje. E sad posto ne bih trebala da jedem slatko ne znam sta da radim, jedno jutro sam probala pa je proslo. Jeli se nekome ovo desavalo dok je na terapiju. a kontrolu kod endokrinologa imam tek krajem avgusta?

MAAKKI

Broj poruka : 4805
Godina : 48
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 22/7/2011, 21:00

MAAKKI,moguće je da ti je doza malo jača,i da ti obara šećer,pa se osećaš tako...gricni nešto slatko,nećeš umreti zbog toga.Ne moraš celu čokoladicu uzeti,ali kockicu one bambijeve sa 70% kakaa-slobodno

dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MAAKKI taj 22/7/2011, 21:07

Probacu ja sam bas izbacila slatko, ne jedem skoro pa nista, mozda je i to naglo prekinuto, mada mi je dr rekla ako mi bude lose da nedelju dana smanjim terapiju na 500 pa da se opet vratim na 850.

MAAKKI

Broj poruka : 4805
Godina : 48
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 03:57

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh