KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MIRJANA- i ja ulazim u postupak

+35
Struzzo
Simona
catherine290505
buby
Tinche
bak
dragana76ns
Malina
bebko
racili
malenaa
Deni
Milijana
jagodica
HappyGirl
BiKsi :)
heart84
noja
MAAKKI
Jelica
cicsa80
Shizika
JocY
Bokicalepotica
cvrle76
lolipop
jaca*caca
KoMetaK
anak
Sneza
dr mali pariz
dragmilk
viktorija
Mali Princ
Mirjana
39 posters

Strana 4 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od anak 28/6/2011, 16:35

Ubaci pečurke radi proteina, to ja uvek radim kada postim. I soje (no GMO)
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Mirjana 28/6/2011, 23:28

O hvala na savetima! Very Happy Ja bih tako rado prestala da postim, ali nekako ne mogu...a sramota me je da trazim blagoslov za to!
Znate kada me je prvi put odbila komisija za VTO, dodjem ja u Crkvu i sretnem svog Paroha i on me pita sta je bilo. Ja odgovorim da nisam prosla, jer su moji jajnici stari i moja drzava nece da baca pare na mene, tj.oni lece samo zdrave! On me je tako zveknuo krstom , koji je drzao u rukama, po glavi da sam se ja prepala, i rekao :"ti si zdrava, tebe Bog leci". Sutra dan sam trebala da ponovim nalaze u Klinickom centru NS. Dosla sam bez overenog uputa, i nekako su me primili, rezultati su odjednom bili dovoljno dobri da prodjem komisiju, prosla sam komisiju....i ja sada da ne postim...pa mene Bog leci! Sve ce biti OK!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od dr mali pariz 28/6/2011, 23:41

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 729680
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od noja 29/6/2011, 11:07

jaka vera sunny samo ti posti to je kvalitetna hrana koju unosiš MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 951205
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od jagodica 29/6/2011, 11:18

Veruj draga i uspećeš! I nas je samo dragi bog pogledao, duboko verujem u to!
Pozz
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Bokicalepotica 29/6/2011, 11:39

Moji roditelji su prilikom letovanja u Grckoj iskoristili sansu da odu na svetu goru.Tamo u jednom mestu odakle se krece za obilazak manastira ima vec jedna crkva nasa sa nasim monasima.Moji su otisli u tu crkvu i rekli da dolaze zbog mene posto nemogu da ostanem trudna i da im daju vinovu lozu i grozd,dobili su u kesici sa uputstvom.Imas to i na netu da procitas,ima dosta iskustava raznih ljudi iz razlicitih krajeva.Poenta je u tome da skratim ( inace ima dosta o tome da se cita ) ti ovde postis recimo mesec dana dok ti je priprema recimo za vto a oni tamo u isto vreme na svetoj gori u nasem manastiru se mole za vas.Samo moras im se javiti kad kreces sa postom da im kazes imena vasa i onda se istovremeno molite.Tako je dosta ljudi uspelo da ima decu,ja verujem,zato i pisem,nisam to radila,planiram,tako da se vracaju uglavnom sa decom tamo da ih krste u znak zahvalnosti.Dobije se uputstvo i blagoslov hilandara.Inace uptstvo je prikupljeno iz svetog pisma, gde je tacno objasnjeno sta raditi,jesti koliko se puta moliti,ja mislim ujutru i uvece,i na kraju svega toga se pojede taj grozd.Ima prica otome pokusajte naci na netu.Predanje pocinje kada je Turcin doveo sina prvenca da bi ga ostavio u Hilandaru na sluzbu Bogu jer ga je dobio kao i svoju drugu decu po upotrebi grozdja svetog Simeona.

Tako da taj krst kojim te je udario po glavi mozda zaista pomogne i naravno vera bez koje se ne moze.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Mali Princ 29/6/2011, 11:59

Evo, devojke, to ovako izgleda:

Bratstvo manastira Hilandar umoljava sve supružnike koje Gospod Bog blagoslovi porodom po upotrebi grožđa Svetog Simeona, da to jave manastirskoj Upravi.

Požarevljani Boban (45) i Slađana Mitić (42) poslije 20 godina zajedničkog života dobili su sina Ognjena.
-Kum Draško mi je dao dva zrna grožđa iz manastira Hilandar, od loze koju je posadio Stefan Nemanja. Posrećilo nam se, i sad smo presrećni. Nikad nijesmo gubili nadu da ćemo jednog dana i mi dobiti dijete. Konačno, poslije mnogo godina, dobili smo sina, a ako Bog da, biće ih još, kaže srećni otac Boban.
Njegova supruga Slađana kaže da su obilazili mnoge ljekare i institute i svi su im govorili da su rezultati dobri i da će imati porod.
-Na sreću, nije nam trebala vantjelesna oplodnja, iako smo se bili dogovorili sa ljekarom, dodaje srećni otac.

Bratstvo manastira Hilandar daje pismena uputstva neplodnim supružnicima prikupljena iz Svetog pisma. Loza stara hiljadu i više godina izinikla je na južnoj strani saborne crkve Hilandara. Njeno stablo niče iz zida, na metar i po odstojanja od zemlje, iz groba Svetog Simeona (Stefana Nemanje), koji se nalazi pored istog zida s unutrašnje strane hrama. Hilandarsko predanje o toj lozi kaže: -Kad je od smrti Svetog Simeona (26. februara 1200.) proteklo sedam godina i kad je Sveti Sava došao iz karejske isposnice u manastir da bi pripremio prenos moštiju svoga oca u Srbiju radi mirenja zavađene mu braće, onda su hilandarski monasi neutješno plakali. Tada se Sveti Simeon u snu javi igumanu Metodiju i kaže kako je i koliko potrebno da njegove mošti budu prenijete u rodnu grudu. Zauzvrat i utjehu hilandarskom bratstvu iz praznog njegovog groba iznići će vinova loza i dok ona bude rađala dotle će i njegov blagoslov počivati na Hilandaru.

Loza se održala i do naših dana; svake godine, bez izuzetka bogato rađa, i predstavlja veliko čudo Božje. Od njenog ploda razrješuje se neplodnost supružnika koji s vjerom i molitvom prihvate ovo čudotvorno sredstvo. Najstarije sačuvano predanje o ovome potiče iz 1585. godine kada je jedan Turčin doveo svog sina prvijenca da bi ga ostavio u Hilandaru na službu Bogu, jer ga je dobio, kao i drugu svoju djecu, po upotrebi grožđa loze Svetog Simeona.
Od onda do danas ovaj sveti srpski pravoslavni manastir neprekidno čudotvorna zrna grožđa dijeli poklonicima, ili ih dostavlja, u naše dane, poštom, onima koji im se pismom obrate.
Nekad su iz Rusije vjernici masovno dolazili na Svetu Goru i tražili ovo grožđe. Danas ga potražuju i iz Srbije, Crne Gore i Grčke, jer su, naročito u poslednje vrijeme, rezultati njegove upotrebe zadivljujući.
Bratstvo manastira Hilandar umoljava sve supružnike koje Gospod Bog blagoslovi porodom po upotrebi grožđa Svetog Simeona, da to jave manastirskoj Upravi, kako bi se povremenim objavljivanjem toga jačala vjera i drugih bezdjetnih bračnih parova.

D.STODIĆ

Pravila korišćenja čudotvornih zrna..

Oni koji žele da po Božjem blagoslovu imaju plod utrobe svoje treba da se obrate molitvama svojim Svetom Simeonu Mirotočivom, koji je bio podvižnik Svete Gore Atoske i dobio dar od Boga da čini čuda – da driješi neplodnost onih supružnika, koji vjerom njemu pribjegavaju.

U jedno sledovanje spadaju tri zrna grožđa i jedno parče od orezane loze. Ovo se parče stavlja u litar osvećene vode i od iste uzimaju oba supružnika da piju prije svakog jela za četrdeset dana. Potom uzima suprug jedno zrno grožđa, a supruga preostala dva. Za ovih četrdeset dana supružnici treba da ispunjavaju sledeće pravilo: da jedu samo posnu hranu, da čine svakodnevno po pedeset poklona, dvadeset pet ujutru s molitvom: "Gospode Isuse Hriste Sine Božiji pomiluj nas", i dvadeset pet uveče sa molitvom: "Prepodobni Oče Simeone, moli Boga za nas".
Ko želi može da udvostruči poklone, tojest, da doda još pedeset poklona dnevno s molitvom: "Presveta Bogorodice spasi nas".
Za to vreme supružnici treba da se uzdržavaju od svoje supružanske postelje. Po isteku tih četrdeset dana supružnici su dužni da se ispovijede i pričeste Svetom tajnom Pričešća i tada će im Gospod, po vjeri njihovoj, blagoslovom svojim podariti plod utrobe njihove.

Poslije začeća, za svo vrijeme trudnoće i dojenja djeteta, supružnici su dužni da potpuno prekrate i isključe supružanske odnose i da žive cjelomudreno – u moralnoj čistoti.

Izvor: http://www.revijad.cg.yu/?nivo=3&rubrika=&datum=2008-03-12&brojms=298&clanak=93
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Bokicalepotica 29/6/2011, 12:24

Eto prava dopuna,hvala mali prince
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od racili 29/6/2011, 12:27

Ja sam pre desestaka dana završila sa postom i korišćenjem grožđa . Moram dodati da je post ISKLJUČIVO na vodi, da se samo subotom, nedeljom i kad je crveno slovo može koristiti ulje i crveno vino. Ne sme se postiti za vreme regularnih postova, ja sam uklopila da postimo posle Uskršnjeg, a da završimo pre Petrovskog posta. Supružnici spavaju u odvojenim sobama, a posle pričesti treba imati odnose, ali ne ukoliko pada u sredu i petak, jer tada crkva inače zabranjuje odnose. Mi imamo divnog sveštenika koji je imao isti problem kao i mi, pa se baš angažovao da ispoštujemo i najmanje detalje, Mi smo poštom poslali pismo koje nam je sveštenik sastavio na Hilandar kako bi se molili za vreme našeg posta. Inače mm sutra putuje na Hilandar, uzeće grožđe, ali ne znam da li ima limit koliko daju, pa ako neka od vas želi da proba, neka mi pošalje pp, rado ću dati ukoliko bude mogao da uzme više komada.
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Mirjana 29/6/2011, 22:42

Ženskice, lepotice,
tako ste me odusevile! d
Znam ja za grožđe sa Hilandara, tj.ove zime pred Božićni post smo ja i mm odpostili tih 40 dana, molili se i na kraju pojeli grožđe!
Meni je za to rekao moj kum, koji je Sveštenik, još kada sam bila devojčica...zašto baš meni...znate kako kažu-ništa nije slučajno! Tako da kada je prijatelj od mm išao na Svetu Goru pre par godina, ja ga zamolila da mi donese. Godinama sam čuvala tu koverticu i zimus završila sve po uputstvu. Jako mi je prijalo Razz preporučujem svima!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Mirjana 3/7/2011, 22:31

Počela sam da brljam i da svuda postavljam pitanja...šta ću, takva sam, nadam se da mi niko neće zameriti! Vidim da neke cure misle da nas višak znanja samo može opteretiti, i ja se zaista slažem da 80% žena ne bi trebalo da se opterećuje detaljima postupka. Neke to jako unervozi, što nikako nije ono što se preporučuje. Ali, ja sam takva osoba, od kad znam za sebe! Kada sadim cvet, ja prvo konsultujem literaturu da vidim u kakvu saksiju i zemlju da ga posadim, koliko da ga zalivam i hranim, da li ide u hlad ili na Sunce, itd.
Kada je u pitanju moje zdravlje, telo, ja - tada sam još gora. Sve moram da znam! Nisam kukavica, ne plaši me saznanje da je nešto rizično, plaši me samo neznanje tj., da ne znam s čim imam posla!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od anak 3/7/2011, 22:47

Mirjana, ja mislim da svako treba da sledi sebe-svoje telo, želje, misli, osećaje.....Ako si ti takva i to te ne opterećuje- samo hrabro napred!
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od bebko 3/7/2011, 23:36

osmeh srce
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Mirjana 3/7/2011, 23:45

Ma znala sam ja da cete me razumeti! likeit
Anak srca1
Bebko, ja sam studirala u Pristini. Puno ljubav od mene
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od bebko 3/7/2011, 23:58

Možda se i znamo Very Happy
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Mirjana 4/7/2011, 14:43

Ko zna, 'život je čudo', a 'svet je mali', tu smo i s godinama yes ja sam 76. Kad budem imala vremena, pročitaću malo tvoj dnevnik (imaš ga?!), pa ću videti da li postoji šansa da te znam. cvet
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od noja 4/7/2011, 15:56

miro sam da te coknem MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 582639 MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 951205
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Mirjana 4/7/2011, 16:17

Jaaao, kako ti je lep avatar g g g
Cao bebo, ovde jedna luda teta Mirjana c
Ljubac za tebe i mamu usne ljubav
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od noja 4/7/2011, 16:55

da to je moj mali mesak i unutra se vidi kao ona neuralna cev kicma rep Very Happy mala hrabrica sunny
sad samo da cujemo i srculence pa ce sve biti OK MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 0913
mase ti tetoo i prasiii MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 517798 MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 582639
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Mirjana 4/7/2011, 17:32

Uh, uh, uh, osećam taj magični bebeći prah lol! d d d vv v zagrljaj srcasti poljupci
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Deni 5/7/2011, 23:57

Da stanem malo i ja da me zakaci prah? Hvala :))

Vecina devojaka sa ovog foruma razmislja isto kao ti. Zasto da zivimo u neznanju, ako vec imamo gde da prikupimo informacije, i sto je najbitnije da razmenimo iskustva. Ovo necemo naci ni u jednoj knjizi.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Malina 6/7/2011, 09:20

Samo da te pozdravim i pozelim uspeh ljubav
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Mirjana 6/7/2011, 18:00

Hvala Malina!
Tako je DEni!
Cmokic za obe usne
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od dragana76ns 7/7/2011, 16:16

Mirjana....srecno u postupku, sa takvom verom i voljom uspeh je neizostavan. MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 42399 Srecno MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 42399
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od anak 8/7/2011, 13:00

Mirjana, u kojoj si ti fazi, nešto mi se ovo tvoje odužilo Wink
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

MIRJANA- i ja ulazim u postupak - Page 4 Empty Re: MIRJANA- i ja ulazim u postupak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu