KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Radio emisija o usvajanju dece

+3
Simona
HappyGirl
pudza
7 posters

Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od pudza 10/6/2011, 13:20

Emisija RTS-a o usvajanju dece. Traje oko 2 sata. Veličina fajla 48MB.

http://www.rts.rs/page/radio/sr/story/23/Radio+Beograd+1/865284/Pravila.html

pudza
pudza

Broj poruka : 158
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Re: Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od HappyGirl 27/6/2011, 19:57

Hvala!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Re: Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 13/5/2012, 15:40

Ja nisam do sada mogla ovo da preslusam posto sam imala mobilni net pa nista sto dugo traje nisam mogla da slusam, niti gledam... sad predjosmo na kablovski net pa cu ovih dana preslusati i javljam utiske... Hvala Pudza osmeh srce
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Re: Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 14/5/2012, 10:33

Preslusala, emisija je odlicna... preporucujem...

Nesto sto je mene iznenadilo je da prema istrazivanjima decaci tj u to doba vec mladici cesce tragaju za bioloskim roditeljima nego devojcice/devojke. Ja sam ranije cula da je obratno.

Onda prisustvo devojke koja je usvojena u emisiji, za nas usvojitelje mislim jako dobro da cujemo pricu iz drugog ugla...

Najvise me je potresla prica o onom vracanju starijeg deteta nakon adaptacije... I to jedan supruznik je bio da dete ostane, a drugi ne, pa je bilo ili razvod ili da se dete vrati. Zar bi socijalni radnici ostavili dete u slucaju razvoda? Kako sam ja shvatila bi... Ali oni vratise dete No Moj muz je pretpostavio da je muskarac bio taj koji nije prihvatio dete, mada ne mora da znaci... Ali u tom slucaju ja sam mu rekla u sali da bude li on ili nas sin ja biram razvod i sina Very Happy Ali mi to nije jasno i kako se to dopusta... Ja te ljude vise ne bih pozivala na razgovore... Toliki ljudi cekaju na dete, eliminisali su ih i u razgovorima, dobili dete i sad da mu nanesu toliki gubitak da bude jos jednom ostavljeno... ma uzas. Mozda ja preterujem? Kod nas je psiholog u skoli roditeljstva rekao da bi se cak znakom zrelosti smatralo da se ako se prilikom prvog susreta vidimo da se ne uklapamo sa detetom odustanemo. Ali ja nekako ne gledam tako... Je li onda zrelost i kad se rodi dete ako nam se beba nesto ne svidi, mnogo se dere, pa mislimo da se to ne uklapa sa nama, damo je odmah u dom? Ako to nije zrelost zasto ovo predstavlja zrelost? Ja to gledam tako, Vilenjak je moj sin, da li sam ga ja rodila ili je dosao na drugi nacin to je samo put kojim smo se sreli i ne predstavlja razliku u nasem odnosu koja bi vodila do toga da se moj isti postupak gleda u jednom slucaju na jedan nacin a u drugom na drugi... Da li znate neki razlog zasto su usvojitelji vratili dete nakon sto je vec doslo kod njih? Da li vidite neko opravdanje za to ili ne? Ja znam samo jednu pricu, i to prilicno davno je to bilo, sad je ta devojcica vec devojka. U to vreme su se deca jos birala u domu, pa su ti ljudi odabrali tu devojcicu i prosli su svi susreti, da bi kad je ona dosla kod njih oni shvatili da je emotivno nestabilna i zbog toga je vratili affraid Pa ja ne znam sta su ocekivali - da dete nakon ostavljanja od strane bioloskih roditelja i boravka u domu bude emotivno stabilno Rolling Eyes Uglavnom devojcica je bila tek skroz ocajna nakon sto je po drugi put dosla u dom... A osoba koja mi je to pricala mi je rekla da devojcica nije imala neke ne znam kako velike probleme, nista nesto ne znam kako vise nego ostala deca koja su u domu.... sto meni govori da ti ljudi uopste nisu bili spremni za usvajanje. Da li postoje neke sankcije i za one koji takve usvojitelje procene i za one koji dodele dete? Ili sam ja mozda sada prestroga prema usvojiteljima i vi imate vise razumevanja za njih/nas?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Re: Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od nina :) 14/5/2012, 23:19

preslusala sam sad celu emisiju i dosta toga znam iz licnog iskustva ali sam ipak tela cuti iskustva i drugih.
drago mi je sto se javila devojka i rekla njeno iskustvo u vezi usvajanja i sto prihvata brata i ako nisu bioloski vezani a i super sto su ih uzeli tako male nju od 8 meseci a njega od nepunu godinu da se nisu mucili po domovima dugo
.nisam znala da sad deca od 15 g mogu traziti dosije od bioloskih roditelja da vide nama su rekli sa 16 g da imaju pravo.ni meni se nije svidela prica kad su rekli da su dete vratili to je po meni veliki bezobrazluk i da su usli u tu pricu samo da bi dokazali sebi da ih dete neinteresuje nego da budu samo podrska drugom partneru.ko zna ko je u pitanju teo da se dete vrati ali su tek tad svatili sta znaci imati dete i kako ti ceo zivot menja iz korena.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Re: Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od MimaUR 15/5/2012, 19:38

odlicna emisija..

MimaUR

Broj poruka : 75
Datum upisa : 09.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Re: Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od lilymar 16/5/2012, 23:11

Nina, na zalost ima nas i takvih. Uvek sam se vodila parolom da ako nesto jako zelis nema prepreke koju ne mozes preci.
Mene je najezila recenica hranitelja naseg deteta: ako se nesto desi i ne zelimo da je zadrzimo, obavezno da njima javimo, kako je ne bi dali u dom.
Prvo sam bila u soku, pa kad sam se sabrala odgovorila, da sam i u jednom trenutku posumnjala da ne mogu da usvojim dete i da ne mozemo da se nosimo sa svim sto ono donosi ne bi ni ulazili u sve ovo.
Nama nisu ni sliku njenu pokazali, tek na prvom vidjenju dok nije dosla, tako da nismo imali predstavu kako dete izgleda.
Ljudi precenjuju svoje mogucnosti, sto je za svaku osudu, pogotovo u ovakvim situacijama.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Re: Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od Daca88 3/1/2014, 03:31

Odslušah emisiju, ima puno korisnih saveta, ali moram priznati da sam se baš, baš ismejala oko nepresušne teme sisanje palca. lol! 
Moji roditelji bi knjigu mogli napisati samo o borbi kako zaboga ovo dete odvići od palca   fd  b ( i to ne sisanje vrha palca, nego do korena  f ). Oko 7 godne su kapitulirali i predali se, v  uz konstataciju, valjda će prestati kad vidi da više ne pokušavamo. Tek tad sam se skinula sa palca. good job
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Re: Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 8/1/2014, 20:00

Odavno sam slusala ovu emisiju pa se ne secam tog dela oko palca... Kakve veze sisanje palca ima sa usvajanjem?

Vilenjak sisa palac, to je cinio i kod hranitelja. Vec sam pisala da mu ja samo izvadim palac, i tako... Jedino sam se plasila za vilicu, da je ne povuce ali zubarka me je umirila oko toga, Ema (koja je te struke) ovde potvrdila tako da od tada ne brinem oko toga...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Re: Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od Daca88 8/1/2014, 21:55

Nije rekla da samo usvajanje ima veze sa tim već je specifična crta dece iz doma predugo sisanje palca. A druga specifičnost oko istog što nema metode kojom se može ta navika ukloniti, dok dete samo ne ''odluči'' da prestane. ( i sama psiholog na radio emisiji priznaje da ni hiljadu metoda koje znaju za otklanjanje te navike jednostavno ne uspevaju na deci u domu, a to se prolongira i nakon usvajanja, zašta sam ja, recimo, jedan tipični primer te priče. Svašta su moji raidli i pričom i raznim metodama, nije uspelo, dok mi u glavi nije samo od sebe kvrcnulo da prestanem ) ) Ja ne znam nijedan primer gde se taj problem nije javio. I sama kažeš da Vilenjak sisa palac, a složićeš se za njegove godine već bi trebao da je prestao ( čini mi se da je prešao 3 godine koliko sma iz tvojih postova ukapirala ).
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Re: Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 9/1/2014, 06:14

Daco,
i ja sam to povezivala mozda ne bas sa domom vec sa nekom nesigurnoscu. Ali smo imale bas ovde na Kutku neke rasprave gde su se javljale zene sa dugogodisnjim "problemom" sisanja palca a da nikakve veze sa domom nemaju a ni sa nesigurnoscu. Tako da nisam vise sigurna da se ta veza moze povlaciti. Npr mozda mnoga deca koja su bila u domu duze sisaju palac ali mozda i mnoga deca koja nisu bila u domu to isto cine. Meni to nije toliki problem, imam drugih stvari koje me vise brinu...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Re: Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona 9/1/2014, 06:19

Hocu da kazem da mi to sisanje palca deluje bezazleno i ne mora biti vezano za neki veliki bol, moze i ne mora biti... Ali npr samopovredjivanje bih ja direktno povezala sa domom ili hraniteljima, mestima gde nema dovoljno paznje, spoljnim izrazom unutrasnjeg bola. Sumnjam da zadovoljna deca odrasla u bioloskim porodicama bez nekih velikih i bolnih stresova imaju zelju za samopovredjivanjem.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radio emisija o usvajanju dece Empty Re: Radio emisija o usvajanju dece

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu