KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

JELICA - Moja prva vto

+50
Marie
anna
bak
buby
Zoka83
Cupava
Gala
bobica83
catherine290505
Tinche
Čupsi
lilly13
nolinica
Orline
Marija86
Likoli
bebko
Milijana
Dacaa
maza1972
Mirjana
*AIDA*
jaca*caca
viktorija
malenaa
Malina
Bokicalepotica
vašar
jagodica
heart84
HappyGirl
dr mali pariz
Kockica
lolipop
Sneza
Sofka
dragmilk
Deni
Mali Princ
grudva
cicsa80
anak
dragana76ns
djole42
MAAKKI
BiKsi :)
noja
cvrle76
KoMetaK
Jelica
54 posters

Strana 5 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Sledeći

Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od djole42 20/6/2011, 18:12

napred scuro

wavecrowd wavecrowd wavecrowd
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od maza1972 20/6/2011, 21:53

srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
cveće cveće cveće
SREĆNO!!!
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od Deni 20/6/2011, 23:35

smajli angel
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od KoMetaK 21/6/2011, 00:58

Sad ste zajedno i mazite se trudnica
Cekamo izvestaj kad se odmoris osmeh srce
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od cvrle76 21/6/2011, 08:15

ff javni se, kad budeš mogla.....
cvrle76
cvrle76

Broj poruka : 543
Location : novi sad
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od jagodica 21/6/2011, 09:13

Pozdrav, draga! Javni se kad stigneš! Ljubac!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od Jelica 21/6/2011, 13:32

Drage moje devojke,

Evo i mene sa izvestajem. Prvo da vam se izvinim, sinoc sam do kasno imala drustvo...drugarice...koje su se kad god bih pogledala ka lap top-u, mrstile i opominjale me: pa neces valjda sad, e ne moze, odmaraj se! Posle je bilo kasno, pa sam vec umorna legla...
Elem, evo kako se sve odvijalo:
Tacno u 18:30h smo mm i ja bili u Medikal centru. Posle desetak minuta smo smo bili pozvani u ordinaciju i doktroka nam je do detalja objasnila sta se desavalo od aspiracije do juce. Naime, nalaz sperme je bio bas prilicno los, te su radili ICSI na svim j.celijama. Na aspiraciji su izvadili 10 jc, od kojih je 7 bilo perfektnog kvaliteta, a ostale tri ne. ICSI su uradili na 7 perfektnih. Od toga je nastalo 5 embriona, a od toga je 4 embriona nastavilo da se razvija. Od ta 4 juce kad smo stigli 3 je bilo perefektnog kvaliteta, a 1 osrednjeg. Doktorka je predlozila da se sva 3 vrate i objasnila da nema smisla da se cetvrti zamrzava jer ne bi preziveo odmrzavanje. Ja sam pitala da li znaci da su ova 3 osmocelijski (posto je to bio njihov 3 dan), ona je rekla: oni su danas vise nego osmocelisjki oni su perfektni. Al nije htela dalje da detaljise. Rekla je da je obzirom na nalaz sperme ovaj rezultat sa brojem embrionia odlican. MM se malo depromirao kad je cuo brojke spermograma jer do sada za sve ovo vreme nije imao gori spermogram. A i meni je bilo zao i malo sam se brinula sta to znaci za embrione. Dr je objasnila da se od tih embriona ocekuje najbolje, ali naravno sada priroda preuzima svoju ulogu. I vise ne zavisi od nas iz spoljnog sveta...Potom se malo osvrnula na mm i razgovarala sa njim o spermogramu, uzrocima, i na kraju mu rekla: Ali zato ste ovde, na kraju nama je vazno da dobijemo bebu a ne dobar spermogram. I nasalila se: a kad dobijemo bebu, onda cemo da se pozabavimo tim spermogramom:-) Bas je dobra. Jako je pazljiva, prijatna, pozitivna, vedra i nekako vidi se da prizeljkuje da uspe...bas ucestvuje ovako duhom u tome. Ne prica previse, ali nekako je pozitivna jako, sigurna i uliva poverenje. Potom nam je objasnila kako leznje i besomucno mirovanje nema nikakvog smisla jer od toga ne zavisi da li ce oni opstati ili ne. Takodje je rekla da svugde u svetu zene posle et ustaju i idu na posao, a da nase zene vole da leze i da oni posle et puste zene 10 min da odleze na stolu. Dodala je i da naravno oni ne savetuju obavljanje nekih tezih poslova, vec odmranje , setnje, lakse kucne poslove (rucak)... itd...a ono sto nikako ne: su sex odnosi jer su jajnici naduveni, jako oteceni mogli bi da puknu, a kad bi se to desilo jedini lek je vadjenje, druga stvar sperma sadrzi neku supstancu koja izaziva grcenje materice a to nije pozeljno. Sto se mene tice ta glupost(sex) mi u ovom momentu ne bi ni pala na pamet:-))))
Potom su mene odveli u operacionu salicu (gde su mi radili i aspiraciju) koja je spojena sa laboratorijom. Sestra me postavila na gin.sto. Da dodam ja sam dosla sa punom besikom,a u momentu kad su me stavili na gin.sto vec je pocelo da me boli koliko mi se piski...I tu je nastala agonija. Zasto mi niko od vas nije rekao za taj detalj? :-) Dr se nije pojavila narednih 20 min jer je neki pacijent iskrsao. Za to vreme sam ja ustajala dva puta i isla po malo da piskim (trunku plaseci se da ne preteram) jer sam mislila da cu se upiskiti. Kad je dr dosla, opet sam se pozalila da necu izdrzati , ona je pogl.na uz i rekla da slobodno piskim pola jer je besika prepunjena...Potom je et zapoceo: dr je rekla : sada cete se vi opustiti i razmiljati o necem opustajucem (palme, more) necemo pricati tokom et, nemojte dizati glavu. Pocecemo. Pogasili su sva svetla ,a onu operacionu reflektorku su uperili ka meni. Dr je imala one naocare neke za operacije. lagano je stavila spekulum koji mi je dodatno pritisnuo besiku, potom kateter u grlic...sestra je drzala sondu od uz na stomaku (jos jedan pritisak na prepunu besiku), tako da je doktorka sve sto radi pratila na uz. To nista nije bolelo , niti sam ista osecala(osim da cu se upisati), cak mi je neprijatnije npr uzimanje brisa. I to je trajalo nekih par minuta, zatim je rekla embriologu: Mili Moze, Onda je on jos par minuta nesto radio za tim aparatom u laboratoriji. (predpostavljam stavljao embrione u spric)...a onda je prisao sa spricem noseci ga kao da nosi nuklearnu bombu... na kraju sprica je cini mi se igla, a na njoj tanak plasticni katater. Dr ka preuzela istim pokretima embriologa spric - pazljivo, pokretima robota, kao da u rukama drze najvredniju stvar na svetu (sto i jeste doduse). Sve to u tisini. A ja sam se osecala kao Skali kad su je oteli vanzemaljci , kunem vam se. U momentu kada je poceo ulazak embrioncica , sve moje molitve koje sam do tada izgovorila za njih...su se pretvorile u molitve sebi da se ne upiskim jer sam imala utisak da cu se upiskiti dok ih unose, cak sam u jednom momentu podeigla glavu pa me doktorka opomenula. Sinoc me celo vece to nerviralo, sto sam u tom momentu bila koncentrisana jedino na piskenje. Na kraju je embriolog otisao sa spricem do laboratorije, posle par minuta relka: sve je perfetno. I dr je izvadila katater i spekulum. Potom mi je prisla, pomazila me i rekla: ET je protekao odlicno. Slobodno mozete da ustanete da piskite, ako ne mozete da izdrzite. I sestri rekla : nema potrebe da joj stavljas kateter. Ja sam htela bar 5 min da izdrzim, ali je besika sama pocela da obalja svoje pa sam ustala i otisla da piskim. Eto. Devojke, ja ne znam da li je jos nekome tako bilo sa piskenjem, ali meni je bilo neizdrzivo...zeznula sam se sto sam popila litar vode dolazeci na kliniku. I ona je brzo punila besiku valjda. Onda sam se obukla, i dobili smo otpusnu listu i papir za Konzilijum za betu 4 jula, kao i uputvstvo o ponasanju posle et...u kome pise : moze na posao, moze uobicajene aktivnosti...ne mzoe: tesko da se nosi, ne sex odnosi itd. 4 jula ujutru idem tamo, a sestra ce da me zove da dodjem ako sam trudna a ako nisam onda ti saopste telefonom. Dr se izvinila sto nece biti tu 4 jula jer je na nekom svetskom simpozijumu o sterilitetu, rekla je: nemojte da se uvredite , molim vas. Eto...onda sam se ja brinula sto sam odmah ustala, pa da li sam bila previse napeta, pa milion briga mi s evrtelo po glavi .... MM je cekao, ali su drugarice me vratile kuce, a on je isao za nama, posto j enjegov auto nizak, cima, svaka neravnina se oseca i ja nisam smela da se vozim sa njim.Inace, dobila sam utrogestan d apijem 3x2, plus da 25. i 30. juna idem opet da dobijem injekciju progesterona. To bi bilo to. Videcemo sta ce biti...Hvala vam jso ejdnom sto ste uz mene.
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od Mali Princ 21/6/2011, 13:44

Bravo, Jelice! Cekamo 4! ff konfete
Opusti se i mazi bebice trudnica
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od Mirjana 21/6/2011, 13:45

Very Happy Very Happy Very Happy Diiiivno! Hvala ti što si ovo podelila sa svima, ja zapravo prvi put čujem kako sve izgleda!!!
Držim fige da sve bude onako kako ti želiš da bude i navijam za male borce u tvom stomaku! igracice radost igracice
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od Jelica 21/6/2011, 14:10

:-) Propustila sam da kazem da sam i juce dobila progesteron neposredno pred et, dok sam lezala na stolu.
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od maza1972 21/6/2011, 15:57

Jelice srca srca srca Hvala što si lepo opisala ceo postupak,i sve je tako divno i dirljivo... srcasti poljupci
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od Dacaa 21/6/2011, 16:23

pozdrav za Jelicu! zagrljaj Hvala ti sto si sve detaljno opisala oduvek me je interesovalo kako sve izgleda!Zelim ti punooooo srece i navijam da se male mrvice sto bolje ugnjezde kod svoje mame igra d vv jumping
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od BiKsi :) 21/6/2011, 16:33

Jelice, ja ti od srca želim da se embrioni lepo ugnjezde i da 4.7. vidiš veliku lepu betu!

Inače, mene je tvoj post, tačnije druga polovina toliko slatko nasmejao, koji si ti lik! lol! I za piškenje, i za opis šprica, embriologa, vraćanja embriona,..., znam, ti pominješ Skali, a tebi se ustvari motao Molder po glavi! Wink A što se tiče seksa, kako ti reče gluposti, ja se ne bih složila s tobom, a svi mi, koji znamo mene, znamo i što Laughing , a nemoj ni ti dvaput reći, jer videćeš, kako se embrioni zakače, za koji dan, tako ćeš da dobiješ neopisivu želju za seksom!

Odmaraj i uživaj! sunny
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od Deni 21/6/2011, 19:43

Bravo Jelice , navijamo da se bebci sad lepo ugnjezde igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od lolipop 21/6/2011, 19:56

Jelice navijamo, i čekamo veliku betu igracice igracice igracice
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od MAAKKI 21/6/2011, 22:08

Bravo Jelice sve si lepo opisala, a ja se slatko nasmejala Laughing Laughing Laughing

Navijam i cekam veliku betu b b b
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od KoMetaK 21/6/2011, 23:10

Jelice, ja sam po drugi put prosla ET, kako si ti to lepo objasnila Very Happy
Mazi tibu do bete i trudi se da se ne opterecujes sta i kako. Bice to pefektni bebironi! igracice igracice igracice igracice igracice
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od cicsa80 21/6/2011, 23:23

Jelice, moracu da ponovim reci dragih drugarica. Cini mi se kao da sam ja bila sa one strane kao doca. Very Happy Svaka cast za izdrzavanje i zadrzavanje Wink Nek me obraduju lepe vesti kad se vrnam sa mora! srca srca srca cvet
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od Jelica 22/6/2011, 10:03

Drage devojke....:-) hvala vam na najlepsoj zelji...nadam se da ce biti tako...cekamo 4. jul...ja sam se setila onog filma Rodjen 4. jula, pa sam pronasla simboliku koji bi mogla da ima veze :-))))))

Ja lezim, sinoc mi je do kasno bila drugarica....pa sam sad umorna...:-)

Nesto sam se malo iznervirala oko posla, pa sam se posle zabrinula sto sam se iznervirala :-) i zaboravila...

Ma valjda nema veze...sta mislite? Nadam se da su moji embrioncici danas blastice koje ce da se usade na danasnji dan...jel tako bese...5.dan? bas sam gladna, cekam mamu da mi spremi cigericu sa jajima:-)
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od jagodica 22/6/2011, 11:32

Bravo, draga! Sve je savršeno! Nerviranje ne utiče na to da li ćeš ostati trudna ili ne - ja verujem da nijedna žena ne bi zatrudnela da je to uslov!
Velika pusa i uživaj u maženju i paženju ukućana!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od cvrle76 22/6/2011, 12:04

jelice, bravo za detaljan izveštaj!!!! opusti se sada, bebe su tu gde treba da budu, tako da je sve savršeno! bb bb bb bb bb bb
cvrle76
cvrle76

Broj poruka : 543
Location : novi sad
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od KoMetaK 22/6/2011, 14:29

Jelice, bebice se kače 7-8 dan od oplodnje, kako meni rekoše. ET nije važan, jer zavisi da lise išlo na blaste ili ne. Very Happy Opusti se i odmaraj. Ne dozvoli da ti niko i ništa poremeti mir! osmeh srce smajli angel
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od Jelica 22/6/2011, 16:08

Metaurina ::Jelice, bebice se kače 7-8 dan od oplodnje, kako meni rekoše. ET nije važan, jer zavisi da lise išlo na blaste ili ne. Very Happy Opusti se i odmaraj. Ne dozvoli da ti niko i ništa poremeti mir! osmeh srce smajli angel

Aaaa, pa dobro, onda znaci da ce da se kace preksutra:-))))

A ja sam citala da krajem 5 dana od oplodnje (od momenta kad spoje jc i sperm.) dolazi do spontanog hatchinga blastociste...ona se da kazem izgnjezdi i pocinej implantacija, koja takodje ima svoje faze...i sama traje dva dana. Dakle, meni je danas 5 dan od oplodnje (ne od et), veceras ce da se izgnjezdi i zapocne impalntaciju....a onda ce sutra i prekosutra da zavrsi taj proces...tako sam shvatila...

Ako su jos tu....nadam se da jesu:-)

Kada ti radis bese betu???
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od anak 22/6/2011, 16:38

O Jelo draga, molim te nemoj se sekirati oko gluposti, kao da sebe slušam, kao da si mi u glavi. Ne razmišljaj o poslu, treskanju auta, nateraj se da uživaš do 4. To ti je jedino bitno, veruj mi yes
A ono o piškenju  b  b  b stvarno ja uvek besomučno idem u wc i pre i posle. I uvek utripujem da mi se piški baš kad sam na stolu v
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od KoMetaK 22/6/2011, 16:52

Jelice, mislim da je 5. dan mnogo rano, jer nekome, kao meni sad, vrate 5. dana embrione, i ne kace se oni odmah. Tek posle toga. Mislim da sve zavisi i od kvaliteta emriona, jer nisu svi iste velicine, pa se oni veci kace ranije. Mislim, konretno, meni su vratili jednu morulu i jedan petocelijski, ako su se zakacili, verovatno je prvo ova morula koja je bila odlicna, pa onda ovaj drugi. Kazem, ako... Ne opterecuj se ti kad se oni kace, odmaraj jos koji dan, a oni ce sami to odraditi Very Happy
Ja malopre shvatih da betu radim sutra! lol! Bila sam ubedjena da je 23. u petak! lol! Nisi videla kod mene u dnevniku? Napravismo sou Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

JELICA - Moja prva vto - Page 5 Empty Re: JELICA - Moja prva vto

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu