Azoospermia

Strana 20 od 68 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 44 ... 68  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Azoospermia

Počalji od Shizika taj 2011-03-11, 05:49

Neka si ga Cicsa sve ispitala, neprijatelja je lakshe pobijediti shto ga bolje poznajesh.
Po ovom shto sam prochitala ja zakljuchujem da ipak postoje lokacije u testisima gdje je moguce da dolazi do formiranja spermatozoida, a takodjer ima i technosti u kojoj plivaju. Ako ne mogu vani prirodnim putem, ipak mogu biopsijom?
Nadam se da ce terapija josh popraviti stanje.
smiledraw

Shizika

Broj poruka: 5378
Godina: 45
Datum upisa: 15.03.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cicsa80 taj 2011-03-24, 02:57

Nastavak:
Bili smo danas kod endokrinologa. Ona zakljucuje na osnovu svih nalaza da je problem u nefunkcionisanju organa-testisa sto je pokazao inhibin B i FSH. Ostalo je na tome da pije profertil, vitamin E 400IU, vitamin C 500mg i da vidimo da li ce to dati rezultata. Ako to ne pokaze rezultat, onda ce mm dobiti inekcije testosterona koji ce spustiti FSH ali ni to ne daje garanciju da ce biti spermatozoida. Na kraju ako ni to ne upali, radi se biopsija da se vidi sta mm "krije" u svojoj kucici.Te inekcije su mu svakako potrebne zbog kostiju, misica, funkcionisanja mozga...Ponovo idemo kod nje sa kontrolnim spermogramom za dva meseca, ponovo da vadi FSH, LH i testosteron i naravno lipidni status.
Sada mm mora zbog lipidnog statusa da se pridrzava dijetetskog rezima ishrane i da ostavi i tih 5-6 cigara koje popusi i naravno da se fizicki aktivira(trcanje, brzo hodanje).
Sledi nam mali psihicki odmor od dva meseca i opet akcijaaaaaa!

cicsa80

Broj poruka: 2696
Godina: 34
Datum upisa: 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dina taj 2011-03-24, 08:20

Cicsa80 nadam se da ce vam usjepti se pojaviti spermici sa tim svim vitaminima.

dina

Broj poruka: 150
Datum upisa: 12.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 2011-03-24, 14:39

Cicsa,da od lekića bude spermića igracice

djole42

Broj poruka: 6379
Godina: 43
Datum upisa: 16.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 2011-03-24, 21:28

Držim palčeve da terapija da rezultate osmeh srce

Milijana

Broj poruka: 5171
Datum upisa: 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 2011-03-24, 22:17

Cicsa, i ja držim fige da terapija da rezultate!

BiKsi :)

Broj poruka: 17715
Datum upisa: 10.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Likoli taj 2011-03-25, 00:35

Cicsa srećno, nadam se da će biti bolje, nama profertil nije pomogao ali se iskreno nadam da vama hoće. mm je pio profertil 3 meseca ali ništa, onda je radio biopsiju i otkriven je zastoj u sazrevanju spermatozoida, slušajte lekara šta vam kaže, ali ako ne bude pomeka, moj savet vam je da što pre uradite biopsiju, jer ćete tada znati šta je u pitanju. Mi smo je radili tek posle 1,5 god, ali bolje da smo pre, jer smo izgubili i vreme i novac. Pišem ti ovo radi informacije, ti naravno uradi kako misliš i osećaš.
ŽELIM TI PUNO SREĆE.

Likoli

Broj poruka: 414
Godina: 26
Datum upisa: 11.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 2011-03-25, 01:04

djole39 ::Cicsa,da od lekića bude spermića
baš tako!!

dr mali pariz

Broj poruka: 22737
Godina: 36
Datum upisa: 30.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lolipop taj 2011-03-25, 01:57

Cicsa samo naprijed, nadamo se najboljem yes

lolipop

Broj poruka: 4084
Datum upisa: 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cicsa80 taj 2011-03-25, 06:05

Drage moje, sinoc sam pricala sa mojom polovinom iz maminog stomaka i saznala neke stvarcice koje su me protresle dooooobro.Znate kad je mlad covek glup i ne razmislja o posledicama? E to je moja polovina! Sa 25 godina je, baveci se svojim telom u teretani koristio anabolike, steroide i neka cuda koja nisam zapamtila. To mu je nanelo stete da je pocela ginekomastija( rast grudi), opadanje kose, los uticaj na testise u smislu velicine. Po otkrivanju toga, ustanovio je da je doslo do hormonskog poremecaja. Lucenje prirodnog testosterona je smanjeno i dovelo do povecane proizvodnje estrogena.
Pisem sve ovo zbog sledece cinjenice: Sve se sredilo i dovelo u normalu kad je poceo da koristi bugarski tribulus terestris- preparat koji koriste sportisti ne samo za teretanu vec i atleticari(provereno iz prve ruke od strane doktora-bivseg atleticara), za ostale ne znam.Znam da su neke od vas vec cule za ovo na drugim forumima. Very Happy Inekcije testosterona samo vestacki izazivaju njegovo povecanje ali ne garantuju povratak u normalu. Tribulus je izolovan iz biljke "babin zub" koje ima u Bugarskoj na ne znam kojoj planini. Nije hormonski preparat. Nismo zalude,ne ocekujemo cudo ali se nadamo da ce uspeti da pomogne da se makar testosteron sredi zbog njegovog opsteg zdravstvenog stanja. (Jeste da smo zbog azoo krenuli na pretrage, ali meni licno je prvo najbitnije da je mm zdrav bez obzira na plodnost!) Pije se dva meseca, dva puta dnevno uz obaveznu fizicku aktivnost. Trenutno smo usmereni na to i profertil.Ocekujemo da ce poceti da pije tribulus ovog vikenda,jer moja polovina treba da nam kupi i posalje.
Inace doca je stavila dijagnozu primarni hipogonadizam ali ne moze ni tu da ga svrsta zato sto od te dijagnoze on ima samo smanjene testise i nema problem potencijom
Very Happy Very Happy Laughing , normalno je maljav, nisu mu produzeni udovi, nikad nije imao ginekomastiju. Ja nisam doktor ali me sve zbunjuje pa se mislim da je samo u nekom periodu nastao karambol sa hormonima.
Likoli, mi bi smo voleli da mozemo odmah na biopsiju, ali doce to ne dozvoljavaju. Sad zelimo da sebi damo sansu da probamo sa ovim. Nisu nam bitni novci potroseni na ovo, mozemo da izdrzimo sto se finansija tice. Ako nista ne upali, opcija "donor" je uvek otvorena!
Jos jednom vam hvala svima na podrsci koju nesebicno pruzate. ljubav

cicsa80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 2011-03-25, 06:19

Cicsa,apsolutno se slažem u svemu sa tobom,i za tu biljčicu sam čula,da me ubiješ,pojma nemam gde,možda čak i na našem Kutku...ne sećam se ko je o njoj zborio...

dr mali pariz

Broj poruka: 22737
Datum upisa: 30.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cicsa80 taj 2011-03-25, 06:48

Znam ja da si ti cula i znam i gde Laughing Serlok te prati samo mu nedostaju neke sitnicice lol!

cicsa80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dina taj 2011-03-25, 08:51

Dali je taj Tribulus isti kao i Trebestan?

dina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cicsa80 taj 2011-03-26, 04:07

Dina, mislim da nije isti sastav. Koliko sam te pratila i po drugim forumima, tm je koristio i tribestan, bioastin, neke vitamine a trebali ste ici i kod amisa Shocked ? Da li ste radili kontrolu hormona i spermograma nakon svega?

cicsa80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dina taj 2011-03-27, 03:10

Spermogram je ostao isti posle koristenja tribestana i bioastin. FSH se malo povisio LH se spustio i testron ili kako se vec zvoe jos uvjke je nizak kao prije. Nismo jos isli amisa.

dina

Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 68 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 44 ... 68  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu