KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PCOS - Sindrom policističnih jajnika

+45
ne gubim nadu
tiramisu
OKacica
ana78
Bebis
mukkopallino
Tinche
Star77
neca73
cicsa80
karakaca
missile
blizanac
darling_buds
Jeca pereca
JocY
sareni leptir
tanjica
cekalica
Dacaa
dina
bebica1978
BiKsi :)
Ema78
Divina
Mini Maus
mumka
Zoka83
korpica
Vilhelmina
LaFolie
KoMetaK
dr mali pariz
leonalea
bubamara83
Orline
Sami
nena beba
zalosna_sova
Gala
Jeckie
maus
Kata
Jelence
HappyGirl
49 posters

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od LaFolie 25/1/2013, 17:51

Ema78 ::pa kada sam uradila OGTT, iako je bila blaga IR, endokrinolog je insistirao na dijeti, vezbanju i gluforminu.

koliko je skocio insulin?

Moj je otisao max na 45
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od karakaca 25/1/2013, 19:21

evo ovako napisacu sta pise u izvestajima
prvi ogtt
glukoza: pre uzimanja rastvora 5.1 posle 2h 6.65
nomalno za glukozu od 3.33 do 6.10
Insulin: pre uzimanja rastvora 4.55 posle 2h 54.9
normalno za insulin od 6.0 do 27.0
C-peptid 8.8 normalno 7.1
tu sam dobila gluformin 500 tri puta dnevno
drugi ogtt
glukoza: pre uzimanja rastvora 5.1 posle 2h 5.5
Insulin: pre uzimanje rstvora 5.6 posle 2h 20.9
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Ema78 25/1/2013, 19:42

La Folie, ne mogu tacno sada da se setim, a svi rezultati su mi u Beogradu, cini mi se da ni u jednom trenutku nije prelazio preko 90, mozda cak i 60...Ima negde medju pojim pstovima, ne mogu da nadjem...Nesto slicno kao Karakaca...

Nije meni toliko bio problem insulin posle uzimanja secera( glikemija svo vreme ok), koliko nizak bazni insulin. Pre uzimanja secera je bio oko 3, to znam, to u sustini znaci da su rezerve pankreasa bile maksimalno iscrpljene i da bih bez metformina u nekom trebutku dobila dijabet. Ja cu verovatno posle dojenja nastaviti sa metforminom, a u medjuvremenu dijeta,i vezbe.

E sada, svi ostali hormoni su bili ok, i ja za razliku od Karakace, nisam imala policisticne jajnike, niti bilokoji drugi simptom IR/PCOS.


Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od karakaca 25/1/2013, 20:41

A da setila sam se i toga za c- peptide posto su i oni bili povecani kod mene naglasila mi doktorka da je moguce oboljenje bubrega ja sam o svemu tome malo znala, kao i to da se meni insulin ne spusta posle dva sata, doktorka mi je objasnila ovako moguci je dijabetes u trudnoci ili posle porodjaja, cak i da dete dobije dijabetes. Velika je vaznost da se odradi ogtt jer se sprece velike komplikacije
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od tanjica 30/1/2013, 19:12

Okacica ::Tanjice, pije se metformin, plus kontrola ishrane i vezbanje...
vec 2 god pijem gluformin 2x500,ali ciklusi se nisu sredili...cak nemam ni ovulaciju...radili smo folikulometriju i nista,kaze dokt nema...
Vezbam,trudim se redovno,ishrana kako kada,jedan period vodim racuna,pa me uhvati kriza jedem slatkise kao luda... affraid
Gluformin sam dobila samo na osnovu ogtt ,blago mi je bio povise necimo onaj posle 1h,ali sam dobila terapiju zbog VTO do koje nikada nismo dosli...
i ja tako nastavila nesumicno da pijem..
E ja bi sada da uradim OGTT test sa insulinemijama...Moje pitanje glasi: Dali, i koliko dana trebam da napravim pauzu sa gluforminom pre ove kontrole OGTT?,
Inace imam sve simptome ,kazu da sam klasican PCOS,i ultrazvuk i hormoni i dlakavost i neredovne menstruacije i problem sa kosom,jedino je kilaza ok,mozda 2-3 kg viska...
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od cicsa80 30/1/2013, 19:54

Tanjice zagrljaj
Kad sam pocela da pijem gluformin, bila sam u nedoumici sta da radim tj da li da ga pijem kad se radi kontrolni ogt, otisla kod profStokic, pitala i rekla je sledece terapija se ne prekida, pije se redovno (posle jela) i vadi se krv u odredjeno vreme(kako vec treba) jer je sustina da se vidi da li taj gkufo. "radi" posao kako treba. Kad sam dva puta radila kontrolni ogt, med. sestrica i bata su mi rekli da jedem i popijem terapiju i kad da dodjem opet. Ja radim tako e sad....cini mi se da sam ovde na forumu citala da zenice koje su pod terapijom, nisu pile glufo. za vreme testa.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Ema78 30/1/2013, 20:43

Tanjice, ja sam radila OGTT bez metformina, tj nisam pila par dana pred sam test, jer je dr htela da vidi moje rezultate, da bi na osnovu njih koigovala dozu metformina.Ja sam sa 3x500mg,spala prvo na 1x500mg, pa na 2x500mg. Sada treba da radim ponovo test, videcu sta mi se desava u trudnoci. Najbolje je da se konsultujes sa lekarom.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od darling_buds 3/2/2013, 04:21

tanjica ::
vec 2 god pijem gluformin 2x500,ali ciklusi se nisu sredili...cak nemam ni ovulaciju...radili smo folikulometriju i nista,kaze dokt nema...

Tanjice, po svemu sto sam ja citala i cula, ukljucujuci i strane studije o dejstvu metformina, doze manje od 1500-1750mg nemaju efekta. Vidi s doktorkom da poveca dozu ili promeni dr, tj. nadji reproduktivnog endokrinologa. Ja znam za prof. Vujovic, dr Sumarac i dr Stokic da se time bave i vaze za znalce, za ostale se ne bih bas kladila...

Ja mogu da preporucim dodatno da koristis sledece: Zlatnu maku (ja nisam pila, ali nece skoditi, neki kazu da pomaze) i Inofolic. Inofolic imas u Italiji, 13E po kutiji, ako neko ima da ti donese. Imas njihov sajt na eng, pa baci pogled. Sastav je folna kiselina koju ionako treba da pijes i inositol, takodje dodatak ishrani za koji se pokazalo da pospesuje prirodne procese kod PCOs. Takodje, proveri nivo Vit D, to veoma cesto sprecava ovulacije i zacece.

Sto se tice kontrolnog OGTT-a, ja ga nisam radila, pa ne mogu da savetujem iz iskustva, ali meni je logicno da se ne prekida vec da se vidi aktuelno stanje s obzirom na to da se metformin u sustini mora piti zauvek jer to stanje ne moze da se izleci. Takvo je moje razumevanje, mozda neko ima drugacije info, ali najbolje je uvek pitati dr sta on tacno trazi.

I jos jedan generalni savet: ako vidis da nesto ne ide kod jednog dr godinama, promeni dr i probaj ponovo. Mozda neko ima pogled iz drugog ugla ili jednostavno zna vise...

Pozdrav i srecno za skoru ovulaciju sunny
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od nena beba 8/2/2013, 11:16

bas sam se rastuzila. prvo da napisem zasto pa cu da iscitam sve mozda nadjem nesto korisno za drugaricu...
upravo je u procesu 2. vto u visegradskoj. i ponovo ce imati hiperstipmulaciju iako sad ima minimalnu terapiju -samo 1 gonal i 0.5 diferelin cini mi se.
a 4ti dan vec ima 20tak folikula! dr kaze da ce joj verovatno prekinuti vto ako ne potpise da hoce na svoju odgovornost.... zbog jiperstimulacije...
ona bi da potpise jer nema vise besplatnih vto a nema druge opcije, a ja se brinem da ce to da bude opasno...

niko joj nikad nije dao siofor i slicno jer je ogtt dobar... a zbog policisticnih jajnika nisu prepisali.... sad je kasno...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od neca73 8/2/2013, 12:14

uh, stvarno je rizicno da udje u to. koliko devojka ima godina? je li moze kod PCOS da se radi vto iz prirodnog, da bi se izbegla stimulacija? ili kod nje ni to nije opcija?
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od nena beba 8/2/2013, 12:19

ima 30 godina. ne znam. nije nista pokusavala. zivi u unutrasnjosti-i dr je sikaniraju tamo najstrasnije i za uput a kamo li za neku ozbiljniju pricu-razmatranje. sve nade je ulozila u ovu vto. pisala sam o njoj vec na temi https://kutak.forumotion.com/t1376-prolaktin-uvecana-hipofiza... sad je to sredila, ali eto niko joj nije "lecio" policisticne jajnike...

ma ja mislim da njoj ni ne treba vto...mozda bi klomifenska stimulacija bila taman...ali ...


Poslednji izmenio nena beba dana 8/2/2013, 12:20, izmenjeno ukupno 1 puta
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od neca73 8/2/2013, 12:20

pa to nesto i ja mislim, da joj verovatno i ne treba...........
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od nena beba 8/2/2013, 12:23

pod uslovom da je spermogram dobar... ali varira...?
nego da ne odlutam od teme, ne stigoh da iscitam od moje dve smizle, jel i za pcos kao i za ogtt los treba piti metmorfin neki bar 6 meseci?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Ema78 8/2/2013, 12:32

Darling, sto se tice doze metformina, sve zavisi sta je u pitanju i koliko su poremeceni odnosi hormona. Kod klasicnog PCOS verovatno idu udarne doze, kao sto si napisala, ali u mom slucaju, posto nema ni jednog drugog znaka IR, i sa manjim dozama se postize efekat. Ja osim niskog baznog insulina i njegovog skoka pri opterecenju, nemam ni policisticne jajnike, ciklusi su mi redovni, svi hormoni izbalansirani. U citavoj toj slici se gleda i slobodni testosteron, kako se on ponasa, a on je meni ok... Meni je bas dr Vujovic radila korekciju terapije., i rekla da za mene nisu ni antibebi pilule ni ti tako visoke doze.

Sto se tice izlecivosti IR, bas sam dosta citala o tome, i u jednoj od knjiga sam nasla da uz redovno vezbanje i odgovarajucu ishranu, ona cak moze da se izgubi. Meni je to malo nelogicno, ali tako pise, ne znam sta da mislim o tome...

A iz svega sto sam citala, sva ova stanja spadaju pod tzv metabolicki sindrrom, a podvrste su IR, PCOS like sy i klasicni PCOS. Jeste da se terapija svodi na metformin i u nekim slucajevima antibebi pilule, ali je jako bitno razgraniciti sta je sta, bas zbog te doze metformina.

Neno, mnogo mi je zao tvoje drugarice, zelim joj sve najbolje. Ali, ako joj je radjen OGTT, i ako je odradjen kako treba, a u redu je, ne vidim zasto bi pila metformin. Postoje i neki drugi hormonalni poremecaji koji mogu da daju policisticne jajnike, ali joj za tu dijagnostiku treba bas dobar endokrinolog, koji ce pratiti njeno stanje. Ako je 2x vec u hiperstimulaciji , sa minimalnom dozom, onda, po meni treba traziti uzrok toga, tj proveriti sve endokrine zlezde.

Meni je dg bila policisticni jajnici i hipolplasticna materica, pa se Dr Vujovic zamalo uhvatila za glavu kada je videla sve rezultate. Od PCOS u mom slucaju ni p, a materica mi je normalnog oblika i velicine...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Ema78 8/2/2013, 12:41

da dodam jos... PCOS ide u sklopu sa poremecajima rada stitne zlezde, a moze da se desi da joj i nadbubreg pravi problem. Toplo preporucujem dr Vujovic. Trazice jos izvestaj ginekologa, sa uz nalazaom i rezulate vecg broja hormona, oko 10... e odoh da nadjem koji su sve hormoni kod mene bili u igri za dg PCOS...

Evo ih: AMH, FSH,LH, PROLAKTIN, ESTRADIOL, SLOBODNI TESTOSTERON, 17-OH PROGESTERON, ANDROSTENDION, DHEA- SO4, INHIBIN -B, T3, T4, TSH.

Insulin je radjen u okviru OGTT, a takodje sam radila i lipidni status, mada mi endokrinolog to nije trazio.

Imala sam misljenje ginekologa , sa uz nalazom, i tek kada su svi ovi rezultati prikupljeni, doneta je konacna djagnoza.

Nadam se da ce nekom omoci.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od nena beba 8/2/2013, 12:47

hvala ema! uputicu je na endokrinologa! hipofiza je njoj bila problem... jos pije lekove...

sad tek vidim da si ti trudna iz iui klomifenom! bas sam se pitala dal je to ikad ikom uspelo... bravo!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od darling_buds 21/2/2013, 06:24

Ema78 ::Darling, sto se tice doze metformina, sve zavisi sta je u pitanju i koliko su poremeceni odnosi hormona. Kod klasicnog PCOS verovatno idu udarne doze, kao sto si napisala, ali u mom slucaju, posto nema ni jednog drugog znaka IR, i sa manjim dozama se postize efekat. Ja osim niskog baznog insulina i njegovog skoka pri opterecenju, nemam ni policisticne jajnike, ciklusi su mi redovni, svi hormoni izbalansirani. U citavoj toj slici se gleda i slobodni testosteron, kako se on ponasa, a on je meni ok... Meni je bas dr Vujovic radila korekciju terapije., i rekla da za mene nisu ni antibebi pilule ni ti tako visoke doze...

Ema, u pravu si, ti u stvari imas jos nedefinisanije stanje, a metformin je tu da proba da pomogne, a posto si trudna, bingo lol!

Neno, samo da znas, dr Vujovic, kao i ostali dr privatno, jako puno novca uzimaju (50-100E po pregledu, zavisno sta gleda na UZ), posto si pomenula da ti drugarica nema novca za privatnu VTO. Ja mislim da vredi dati Vujovicki, ako se moze skupiti, 50E je pregled plus 25E svaki UZ (stitna, dojke, jajnici i sl, zavisno sta je problem). Dala sam 175E za dva pregleda, ali onda mi je dala terapiju, rekla da povremeno proveravam odredjene parametre i da dodjem za tri meseca ili kad budem ulazila u VTO. Znaci nije me cedila mesecima ili nesto slicno. Tako da jeste finansijski udar odjednom, ali ja mislim da vredi.
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Ema78 21/2/2013, 07:46

I ja mislim da je dr Vujovic pametan izbor. Jeste da je skupa, ali sam kod nje bila dva puta, bila mi je zakazala uz , ali kada je videla rezultate hormona, rekla je da nema potrebe, i da samo pratim svoje stanje, pa da se vidimo na kontroli za par meseci. Ja sam u medjuvremenu ostala trudna, zvala sam je, rekla mi je da tek kada zavrsim sa dojenjem dodjem na kontrolu...Jeste da sam dala oko 150 e za analize hormona koje je trazila, i jos za preglede oko 80e, ali bar sam rascistila sa pogresnim dijagnozama , i znam sta dalje. Ne mislim da je to bacen novac...

Ne mogu da tvrdim, ali mislim da ginekolozi malo olako shvataju delikatnost hormona i njihov medjusobni odnos, da na kraju krajeva to nije njihov posao, ali da iz nekog razloga, nemaju bas neku saradnju sa endokrinolozima. Zasto, ne znam...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od BiKsi :) 26/2/2013, 22:16

Devojke, pisah na temi Lečenje biljem (virak-vrkuta tema), našla sam da je sladić dobar za pco, bacite pogled, pa mi odgovorite, da li biste ga pile ili ne, u mom slučaju?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od karakaca 28/3/2013, 21:28

Uh Ema iscita tvoje pisanje, meni je pre nedelju dana dr radila uz i rekla dosta uvecani jajnici i vise nego duplo i polucisticni rekla da se javim endikrinologu obavezno uput naravno nisam dobila preporucila mi je nekog privatnika, Ja idem kod drugog koji se razume u polucisticne jajnike i odmah krece ako ima problem sa lecenjem.
A sad citam da je NENINA drugarica imala hiperstimulaciju ja sam sa ne znam ni sama koliko gonala i merionala imala samo 8 folikula, da li mozda PCOS moze da bude uzrok, ili je meni bas tad FSH bio previsok, jer mi je doktorka pored stimulacije ukljucila i bele tabletice cikloproginove zbog estrogena ali folikuli su sporo rasli ko za baksuz i moj dugi protokol se bas oduzio.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Ema78 28/3/2013, 22:38

Karakaca, zaista ne znam nista oko IVF stimulacija, ali po nekoj logici prvo se smiri situacija , dovede u neku normalu, pa se krece sa hormonima. Sto se tice endokrinologa, to je prava adresa.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Star77 2/4/2013, 12:00

Nisam ni znala da imam pcos do prije pola godine Sad MM u redu, kod mene hormoni i jajnici prave strasnu zbrku. Prvi mjesec sam na klomifenu, procitah da je Ema ostala u drugom stanju, i to je divnooooo...Ema, cestitam od srca :)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od karakaca 2/4/2013, 15:30

Pa meni je Ema primer da ne odustajem jer moja drugarica je trudna 7m, sa polucisticnim jajnicima pila je 6 meseci siofor i ostala trudna ali kod nje je bas izrazena maljavost, visak kg.
Kod mene nema nista od toga ali IR i PCOS je dijagnoza i ocigledno mi treba vise vremena za terapiju, nije kod svake isto. Ali Suza ima nade i za nas dve
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Star77 2/4/2013, 15:45

Ima naravno, Karakaca, ja vjerujem u Boga i u cudo...s tim da se borimo i sami. Ja nisam nesto posebno maljava, cak bi mi i trebalo jedno par kila, da malo ljulja, posto sad otprilike zulja :) Lice mi je bilo puno nekih sitniiiihh bubuljica. Ja sam tek prvi mjesec na klomifenu, i zato Karakaca nadam se da ces me obradovati uskoro sa lijepim vjestima, pa cu imati i jos vise nade u svoj uspjeh. Very Happy
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Ema78 2/4/2013, 15:54

Devojke, samo napred !!! Je l vidite da se cuda dogadjaju... em ja imam IR, em mm ima ASA, kandidati za vto, a iui uspela iz prve!!! I trudnoca skoro pa skolska!!!

Medicina je oblast gde su 1+1 reko 2 !!!


ljubav
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 6 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu