KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jedinstven lični registar usvojenja

4 posters

Ići dole

Jedinstven lični registar usvojenja Empty Jedinstven lični registar usvojenja

Počalji od pudza 13/4/2011, 14:08

MM i meni je pomogao rad Uroša Novakovića sa Pravnog fakulteta da vidimo kakve su nam šanse da usvojimo dete, da shvatimo da smo mi samo jedan prosečan par u Srbiji koji želi da usvoji dete i da promenimo neke od naših početnih stavova. Link ka njegovom radu je dat dole:

http://www.ius.bg.ac.rs/Anali/A2007-2/202-221%20Pages%20from%20Anali%202007-2-14.pdf

Nadam se da će još nekom biti od koristi.


Poslednji izmenio pudza dana 13/4/2011, 14:31, izmenjeno ukupno 1 puta
pudza
pudza

Broj poruka : 158
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jedinstven lični registar usvojenja Empty Re: Jedinstven lični registar usvojenja

Počalji od slonče 13/4/2011, 14:15

Link ne radi, molim te probaj ponovo!
slonče
slonče

Broj poruka : 12
Godina : 45
Location : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 14.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jedinstven lični registar usvojenja Empty Re: Jedinstven lični registar usvojenja

Počalji od pudza 13/4/2011, 14:33

Izvinjavam se. Ispravila sam link.
pudza
pudza

Broj poruka : 158
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jedinstven lični registar usvojenja Empty Re: Jedinstven lični registar usvojenja

Počalji od slonče 14/4/2011, 16:01

Uf, prilično obeshrabrujući podaci, ali meni upravo ovaj forum i čitanje o iskustvima žena koje su usvojile decu daje nadu i optimizam!
slonče
slonče

Broj poruka : 12
Godina : 45
Location : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 14.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jedinstven lični registar usvojenja Empty Re: Jedinstven lični registar usvojenja

Počalji od catherine290505 14/4/2011, 16:11

Korisno pudza, hvala!
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jedinstven lični registar usvojenja Empty Re: Jedinstven lični registar usvojenja

Počalji od slonče 14/4/2011, 16:22

Dobra je studija, šteta samo što nije još svežija...
Eto koliko je teško usvojiti dete, a puni domovi nezbrinute dece! Da li će ikad malo korigovati taj zakon? Naime, da bi dete bilo podobno za usvajanje, potrebno je da njegovi biološki roditelji daju svoju saglasnost da ono bude usvojeno. A ja kontam, ako oni ne vode brigu o tome šta će biti s njim, neće ih biti ni briga da se bave tim pravnim pitanjima, pa deca ostaju bez svoje šanse da odrastaju u srećnoj porodici (osim ako ne dospeju u neku dobru hraniteljsku porodicu). Zar ne bi mogao da postoji neki vremenski rok u okviru koga biološki roditelji imaju pravo da se predomisle, pa ako ne daju saglasnost do tog roka, da dete postaje podobno za usvajanje? Npr, ako neko ostavi bebu i godinu dana se ne pojavi, kakva je šansa da se jednom predomisli?
Ne znam, nisam baš pravno potkovana, ali čini mi se da ovaj zakon debelo treba korigovati...
slonče
slonče

Broj poruka : 12
Godina : 45
Location : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 14.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jedinstven lični registar usvojenja Empty Re: Jedinstven lični registar usvojenja

Počalji od Simona 14/4/2011, 19:06

Hvala Pudza :) Iscitali smo ovo... Uglavnom me nista nije iznenadilo sem ogromnog procenta ljudi koji su stavili da zele dete srpske nacionalnosti, da li bi 50% ili jos vise...

Slonce,
koliko se ja secam rekli su nam da ce se taj zakon menjati. Cini mi se da rekose ako se tri meseca bioloski roditelj ne javi oduzimace se dete. Medjutim ja sam prilicno razocarana bar u ovom trenutku kako ide sam proces kod nas. Vec dva meseca nas ne zovu iz cszr a i posle mog poziva njima nista se nije promenilo. Ako budu radili tako kako rade nijedan zakon tu ne moze da pomogne, kao da im je cilj da se deca ne usvajaju ili ne razmisljaju uopste o tome... Sad
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jedinstven lični registar usvojenja Empty Re: Jedinstven lični registar usvojenja

Počalji od slonče 16/4/2011, 11:58

Simona, bilo bi jako lepo da to bude istina. Ali, kako je ovo zemlja Srbija, ne verujem da će se to skoro realizovati. Kada bi to bilo, mislim da bi i socijalni radnici bili mnogo ažurniji, prosto bi ih veliki broj potencijalnih usvojitelja i usvojenika terao na to. Ovako, znaju koliko je to spor i mukotrpan proces, pa k'o vele šta je tu dodatnih dva, tri meseca... A ti samo hrabro i strpljivo, toliko je nas uz tebe, tolika energija i želja moraju doneti rezultate!
slonče
slonče

Broj poruka : 12
Godina : 45
Location : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 14.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jedinstven lični registar usvojenja Empty Re: Jedinstven lični registar usvojenja

Počalji od Simona 16/4/2011, 18:53

Hvala Slonce ljubav
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jedinstven lični registar usvojenja Empty Re: Jedinstven lični registar usvojenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu